zavod za zaposlovanje - prošnje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:24:15)

Dans mi kolegica razlaga, da je včeri 10  min zamudila na razgovor na zavodu za zaposlovanje (je mel avtobus zamudo)....delavka tamji ni vrjela in se je začela ful zdirat na njo....
mogla je čakat 1,5 ure, da ji je končno dala drug termin za jutri in ji zabičala, da če ne bo prinesla zravn potrdila da pošilja prošnje ji bodo vrnili knjižico in jo izpisala iz njihove institucije[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]   kar posledično pomeni, da bo prenehala prejemat socialno pomoč,...je mama samohranilka in itak jima že gre finančno ful slabo...

Prošnje pravi da pridno pošilja, ampak je finta, da ne priporočeno, da bi imela ta potrdila..ampak z navadno pošto...

Kaj zaj storit, če ji nebo mogla posredovat teh potrdil?

A morjo res prošnje pošiljat samo priporočeno?!

Bi bla hvaležna kakega nasveta..




Volga -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:26:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

Dans mi kolegica razlaga, da je včeri 10  min zamudila na razgovor na zavodu za zaposlovanje (je mel avtobus zamudo)....delavka tamji ni vrjela in se je začela ful zdirat na njo....
mogla je čakat 1,5 ure, da ji je končno dala drug termin za jutri in ji zabičala, da če ne bo prinesla zravn potrdila da pošilja prošnje ji bodo vrnili knjižico in jo izpisala iz njihove institucije[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]    kar posledično pomeni, da bo prenehala prejemat socialno pomoč,...je mama samohranilka in itak jima že gre finančno ful slabo...

Prošnje pravi da pridno pošilja, ampak je finta, da ne priporočeno, da bi imela ta potrdila..ampak z navadno pošto...

Kaj zaj storit, če ji nebo mogla posredovat teh potrdil?

A morjo res prošnje pošiljat samo priporočeno?!

Bi bla hvaležna kakega nasveta..


A  ni dobila nobenih navodil od svetovalke, na kakšen način dokazuje, da pošilja prošnje? kako pa je to do zdaj dokazovala?




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:29:54)

v knjigco si je mogla sproti zapisovat kdaj komu kaj pošilja...druga pa nič...ponavadi še tega ni pogledala je rekla..

zdaj pa jo je zgleda na slab dan dobla in je zahtevala potrdila priporočenih pisem,...ki pa jih nažalost nima....

in zdaj se ful sekira kaj bo..

jaz tud ne vem kak ji pomagat.




maruškaŠ -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:34:06)

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.

Drugač pa tut za nesramen odnos obstaja - knnjiga pritožb, minsitrstva, g. Virant, itd....




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:34:11)

jaz NIKOLI nisem pošiljala priporočeno. Vedno mi je pogledala knjižico, povprašala če je bilo kaj odgovora in to je bilo to.

Bi ji pa najbrž tud rekla, da že tako nimam denarja, da že itak ful dam za znamke, koliko bi šele dala, če bi pošiljala priporočeno.

mislim pa,da se brezveze sekira - mogoče je mela baba sam slab dan.




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:34:28)

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:36:37)

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:37:53)

IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




sam če bi to dans nardila...bi ona itak vidla da je sam današnji datum gor, tak da dvomim da bi ji blo to kaj v pomoč




maruškaŠ -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:40:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?



Ups, mislim, da sem narobe razumela. Ti si mislila NJIMA (njej in otroku, ne?), jaz pa sem razumela NJIMA (njej in partnerju) - se opravičujem, če sem se zmotila.

Drugače pa mislim, da morajo sedaj pošiljat priporočeno - zato, ker je vse preveč ljudi ki izkorišča zavod, zato ker se jim ne ljubi delat. Žal.

Kot sem že rekla - na takšen odnos pa bi jaz reagirala ostro. Prvič že do same svtovalke na zavodu - najprej bi zahtevalo njeno nadrejeno/ga, potem pa bi še kam poslala pismo.

In ja luknja je že v tem, da pošlješ prazno kuverto - sej so itak vsi skupaj za luno (tut tisti na zavodu).




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:41:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




sam če bi to dans nardila...bi ona itak vidla da je sam današnji datum gor, tak da dvomim da bi ji blo to kaj v pomoč



Ja pa sej nema veze... Potrdila bi bila a ne? In to zahteva svetovalka.





amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:44:49)

Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...




Marogica -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:45:28)

IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

Naj vzame imenik.... pa pošlje preazne kuverte kr na neka podjetja priporočeno.

To delajo študentje pavzerji, ko morajo pošiljat prošnje... pa nočejo delat. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]



Ja, poznam to...kot delodajalka. Dobivam priporočene prazne kuverte, če imam srečo, je noter celo nepopisan list papirja...

Tako kasirajo in izkoriščajo sistem lenuhi in delomrzneži.




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:46:10)

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne vem kako JIMA lahko gre slabo, če je mama samohranilka? Očitno samo tako, da laže.




kaj si pa hotla s tem povedat?



Ups, mislim, da sem narobe razumela. Ti si mislila NJIMA (njej in otroku, ne?), jaz pa sem razumela NJIMA (njej in partnerju) - se opravičujem, če sem se zmotila.

Drugače pa mislim, da morajo sedaj pošiljat priporočeno - zato, ker je vse preveč ljudi ki izkorišča zavod, zato ker se jim ne ljubi delat. Žal.

Kot sem že rekla - na takšen odnos pa bi jaz reagirala ostro. Prvič že do same svtovalke na zavodu - najprej bi zahtevalo njeno nadrejeno/ga, potem pa bi še kam poslala pismo.

In ja luknja je že v tem, da pošlješ prazno kuverto - sej so itak vsi skupaj za luno (tut tisti na zavodu).



niso vse namišljene samohranilke veš...tud prave obstajajo...tak de ne vedno takoj pomislit na to...ampak ok pustimo zdaj to debato..

njen odnos je res čisto mimo, samo kaj ko ji res dobesedno lahko da knjigo in ostane še brez tega dohodka ki ga ima....

ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

sem zdaj govorila z kolegico...in je rekla, da ji je samo prvič v tem času ko je prijavljena na zavodu morala pokazat tisto knjižico...kasneje niti ni več vprašala za njo...potrdil ji nikol ni omenla, zdaj pa jih kar hoče?

ma res nezavidljiva situacija





Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:49:33)

ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:51:10)

IZVIRNO SPOROČILO: amalija

Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...


svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...





amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:52:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika


ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Ja, kako da ne - če jih je res pošiljala, so v podjetjih, a ne. Torej naj svetovalka, če hoče dokaz, pokliče tja, in basta.




Volga -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:53:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..


pa a ni zadnjič ravno motovilčica pravila, da zavod povrne denar za pošiljanje pošte? Priporočene, mislim?




amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:53:56)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...



Naj se pozanima, pri nas, vem da se to da.




maruškaŠ -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:54:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

IZVIRNO SPOROČILO: amalija

Prvo kot prvo naj - že bo še danes tak odnos, zamenja svetovalko - ker svetovalka je tam zaradi nje, niso iskalci zaposlitve zaradi svetovalk!

Drugo kot drugo pa - naj reče svettovalki, naj kar sama pokliče v firme, kamor je pošiljala prošnje, pa je.

Saj verejtno je imela baba samo slab dan, ampak to ni odnos...


svetovalko pa dvomim da bi lahko zamenjala, ker imajo samo 3 in so še po teh razdeljeni glede na izobrazbo..tak da ne niti ne vem kako je s tem...




Pomagaj ji na netu poiskat zakon in pravilnik. Potem pa bo kolegica vedela kaj dejansko MORA narediti in česa ne.

Ja vem, da niso vse lažne - poznam kar nekaj pravih (z enega drugega foruma). Predvsem tiste, ki so ocialno ogrožene so resnično uboge.




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:55:03)

IZVIRNO SPOROČILO: amalija

IZVIRNO SPOROČILO: Teika


ker enostavno ne more dokazat, da je pošiljala prošnje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Ja, kako da ne - če jih je res pošiljala, so v podjetjih, a ne. Torej naj svetovalka, če hoče dokaz, pokliče tja, in basta.



pošiljala je definitivno, dvomim, da bo poklicala pa zato, ker je že itak bla tak osorna in se ji to ne bo ljublo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

mah kaj vem....bomo vidli kaj bo..




Anonimen -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:57:21)

kje naj iščem tale pravilnik?




amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 9:58:57)

Ja naj ji tvoja kolegica reče, naj pač pokliče in sama preveri, če bo ali pa pač ne, je pa potem njena stvar.


Poleg tega pa še nekaj - če je zamujala, bi jo lahko poklicala po telefonu. Ker vsak isalec zaposlitve, ki je prijavljen na zavodu, ima tel. št. svoje svetovalke. Če pa slučajno nima mobitela, naj pa pač pokaže avtobusno karto.

Lej, lahko da je imela svetovalka slab dan, ampak to je njen problem in ne problem tvoje kolegice. V kolikor je tvoja kolegica delala vse tako, kot je treba, ji ni treba skrbet, ampak naj se pač postavi zase in se ne pusti tejle svetovalki. Če pa ni, potem je pa druga zgodba...

Naj se zaveda, da je svetovalka tam zaradi nje, je plačana zato, da njej pomaga (ok in tudi drugim, jasno) in nič drugega.




amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 10:00:35)


Pravilnik o natančnejših pravilih za izpolnjevanje obveznosti brezposelnih oseb in o določitvi časa prenehanja in znižanja pravice do denarnega nadomestila za primer brezposelnosti (Uradni list RS, št. 56/07)




mateya24 -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 10:01:16)

Teika, jaz upam, da se bo za kolegico vse dobro izšlo in da je svetovalka res imela samo slab dan.



IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Teika

ja jaz tud za dobro kolegice upam, da je mela sam slab dans...

druga pa itak ne more, kot pa ji povedat, da prošenj ni pošiljala priporočeno, ker nima denarja za to, če pa hoče pa naj pokliče na firme kamor je pošiljala..kar pa dvomim da bo..


pa a ni zadnjič ravno motovilčica pravila, da zavod povrne denar za pošiljanje pošte? Priporočene, mislim?


temu bi dodala samo to: Naj bi povrnili ja, ampak meni osebno so takrat ko sem hotla to uveljavljat zavrnili povračilo stroškov pošiljanja prošenj, tak da je odvisno samo od svetovalk...




amalija -> RE: zavod za zaposlovanje - prošnje (22.4.2008 10:02:45)

evo, še link do Pravilnika

http://www.uradni-list.si/1/content?id=80918




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>