|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  82 83 [84] 85 86   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:24:27   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: *Tiana*

Aja pa moja domača tehtnica laže, user posted image , pri G so mi natehtali samo 1 kg več kot pred 3 tedni.



Kako pa smo tega vesele. user posted image    user posted image  za pregled. Si pa videla pikico če ne drugega.

Katina user posted image user posted image  Tale tvoja pravna pisarna nam bo še kako prav prišla. user posted image

Čmrlika odjvaiš se  z borze, potem pa dobivaš starševski dodatek. Ker pa je tako nizek sem jaz šla na socialno in rekla da s takratnimi 40,000 na mesec ne morem živet in so mi dali še socialno pomoč. Pa seveda najvišje otroške dobiš.
To je bilo 4 leta nazaj in takrat mi je socialna dala še 36,000 zraven, tako da ko sem vse skupaj potegnila je bilo 90,000 z otroškimi vred. Je pa tako, da na socialni rabiš tri zadnje izpiske z banke. Če si imela zdaj kakšne prihodke, ti bodo to upoštevali in se ti socialna pomoč zmanjša. Drugače pa dobiš razliko do enega minimuma. Bi mogla pogledat katerega.

< Sporočilo je popravil barbaw -- 19.3.2008 16:28:10 >


_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu *Tiana*)
Neposredna povezava do sporočila: 2076
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:29:21   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw
Čmrlika odjvaiš se  z borze, potem pa dobivaš starševski dodatek. Ker pa je tako nizek sem jaz šla na socialno in rekla da s takratnimi 40,000 na mesec ne morem živet in so mi dali še socialno pomoč. Pa seveda najvišje otroške dobiš.


Če ne gre za samohranilko in ima partner (otrokov oče) dohodke, tole ne (z)drži. Ker vzamejo v izračun o tem, ali ti soc. pomoč pripada ali ne, tudi njegove dohodke. Cenzus za pridobitec soc. pomoči pa je sramotno nizek user posted image user posted image  Pomoč tako dobiš le, če partner zasluži izredno malo ali družina obsega veliko članov. Enako velja za izračun višine otroškega dodatka.

Primer, ki si ga navedla, velja za mamo samohranilko.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2077
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:31:06   
barbaw
Čmrlika sem pozabila napisat. Da na socilani gledajo tudi partnerja. Razen če bosta rihtala preživnino na sodišču. Minimum pa je drugače 328,91 EUR - 78.819,99 SIT za enoroditeljsko družino z enim otrokom.
3 - članska družina: 411,14 EUR - 98.525,59 SIT  Sama pa moraš vedeti kaj boš naredila oz. kakšno stanje je pri vas.


_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2078
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:33:13   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw
Čmrlika sem pozabila napisat. Da na socilani gledajo tudi partnerja. Razen če bosta rihtala preživnino na sodišču. Minimum pa je drugače 328,91 EUR - 78.819,99 SIT za enoroditeljsko družino z enim otrokom.
3 - članska družina: 411,14 EUR - 98.525,59 SIT  Sama pa moraš vedeti kaj boš naredila oz. kakšno stanje je pri vas.


No, o tem sem ravno pisala user posted image

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2079
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:33:33   
barbaw
špelin@ si me prehitela. Me SNP daje in tako pozabljam da je groza.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2080
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:34:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw
špelin@ si me prehitela. Me SNP daje in tako pozabljam da je groza.


Sem potem videla, da si napisala nadaljevanje user posted image user posted image

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2081
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:40:07   
Katina
Barbaw, Špelin@, vidim da bi z združenimi močmi res lahko odprle pravno pisarno user posted image .

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2082
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:48:30   
aurora28
Jana jaz sem bila tudi čist zmučena od šopinga, ugotavljam, da se še komaj kaj premaknem in ravno zaradi tega hočem nakupiti čim prej vse, da ne bom zadnje tedne hodila okrog. user posted image

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh user posted image , a imate dvojčka?????

Kodrana moj dragi bom očetovski dopust koristil skupaj, ampak v vsakem primeru po 2. maju. Če bom rodila pred PDP bo najprej koristil letni dopust in nato po praznikih še očetovski.


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 2083
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 16:50:20   
barbaw
Katina več glav več ve. Ima pa vsaka svoje izkušnje in vsaka nekaj pripomore. Zato pa nam takole klapa tu na majčicah. user posted image  

Upam, da bomo tudi po porodu tako nadaljevale, bo pa za nekatere od nas malo težje, ker bomo imele več otrok. Potem pa ko bomo šle nazaj v službo pa ... Jaz vem, da nisem imela časa za nič drugega ko sem hodila v službo. Če sem bila zjuraj doma, me je čakalo čiščenje in ostalo, popoldan pa sem se z otrokom ukvarjala. Pa še rada sem zunaj ko je sonček in rihtam moje rožice, ki pa tudi vzamejo nekaj časa. Bomo videli kako bo.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 2084
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:37:52   
tally
Punce hvala vsem za odgovore, sm šla po vlogo na CSD izpolnjeno že imam, samo še v petek nesem oddat. Srečo mam, da  naša računovodkinja živi v istem bloku samo tko da mi je v 10-tih min vse izpolnila user posted image user posted image user posted image . Zdej samooddam in je papirne vojne zaenkrat konec.


Špelin@ to k sm jst vprašala za porodni načrt je bolj tko firbec sej se zavedam, da je realnost dosti drugačna bom pa vsekakor rekla babici da bi poskusila sedeč ali polsedeč položaj. Itak mi moja gin. skos neki namiguje (namreč sm majhna 150 cm), da je bolj za mene da bo otrok čimmanjši. Ne vem kaj mi hoče povedati s tem.user posted image Zadnjič sm ji rekla da jo bomo že nekako vn spravili.






(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2085
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:43:46   
kodrana
mene skos neki boli v desnem spodnjem kotu trebuščka. mi verjetnouser posted image ravno glavo tja tišči!? ne vem.

zdaj greva k meni domov, kjer bova tudi prespala, saj naju ju3 čaka prvi obisk materinske šole.

lepo se imejte.




_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tally)
Neposredna povezava do sporočila: 2086
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:48:12   
aurora28
Za jutri pa stiskam pesti za Anitkouser posted image user posted image user posted image

Grem malo ven na sprehod, vzunaj še sonček sije in ga moram še malo izkoristiti. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2087
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:51:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tally
Špelin@ to k sm jst vprašala za porodni načrt je bolj tko firbec sej se zavedam, da je realnost dosti drugačna


Enkrat sem imela priliko videti porodni načrt, ki si ga je pisno in v slikicah zastavila ena bodoča mamica. V nulo dodelan. Žal je bila taista mamica močno razočarana že ob dejstvu, da v porodni sobi, ki jo je dobila, ni bilo žoge za sedenje user posted image  Da ne govorim, kako grdo (ampak res) so jo imele babice, ker so po vsej verjetnosti imele občutek, da jim hoče s tistim papirnatim načrtom preveč soliti pamet.
 
Je pa vsekakor prav, da se porodnica postavi za svoje pravice, ki bi jih moralo osebje, če le ni medicinske kontraindikacije, tudi upoštevati user posted image

(odgovor članu tally)
Neposredna povezava do sporočila: 2088
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:52:44   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana
zdaj greva k meni domov, kjer bova tudi prespala, saj naju ju3 čaka prvi obisk materinske šole.


Uživajta user posted image user posted image

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2089
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:53:33   
tally
Kodrana mene boli v zgornjem desnem kotu trebuščka, prej me je pa na levi strani user posted image , mi je pa zadnjič na pregledu rekla da je tam imela ritko.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2090
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 17:55:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh user posted image , a imate dvojčka?????



aurora: to že meni za moj mini trebušček govorijo povsod kamor grem, kaj šele tebiuser posted image user posted image user posted image , in vedno isto odgovarjam: ne nisem še čez rok in ja zihr je not sam en otrokuser posted image .

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 2091
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:02:37   
Anonimen
Jaz imam pa glih kontra problem... vsak me začudeno pogleda ko rečem da sem noseča... in ponavadi me pospremi še kak komentar kot: Aja jaz sem pa mislila da si se samo tok zredila...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2092
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:03:47   
tally
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh , a imate dvojčka?????



aurora: to že meni za moj mini trebušček govorijo povsod kamor grem, kaj šele tebi , in vedno isto odgovarjam: ne nisem še čez rok in ja zihr je not sam en otrok .
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh user posted image , a imate dvojčka?????



aurora: to že meni za moj mini trebušček govorijo povsod kamor grem, kaj šele tebiuser posted image user posted image user posted image , in vedno isto odgovarjam: ne nisem še čez rok in ja zihr je not sam en otrokuser posted image .








Mogoče bi pa prav prišle tiste majčke z napisom pridem maja. jst sm že trikrat pri frizerki bila deležna istega vprašanja, pa me skos ista striže.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2093
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:04:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jaz imam pa glih kontra problem... vsak me začudeno pogleda ko rečem da sem noseča... in ponavadi me pospremi še kak komentar kot: Aja jaz sem pa mislila da si se samo tok zredila...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aja **** tudi tebi se zihr kej pozna bušekuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2094
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:06:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tally

IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh , a imate dvojčka?????

aurora: to že meni za moj mini trebušček govorijo povsod kamor grem, kaj šele tebi , in vedno isto odgovarjam: ne nisem še čez rok in ja zihr je not sam en otrok .
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Danes sem v BC dobila naslednje vprašanje: Kdaj pa imate vi rok? A ja...pa imate tak velik trebuh user posted image , a imate dvojčka?????



aurora: to že meni za moj mini trebušček govorijo povsod kamor grem, kaj šele tebiuser posted image user posted image user posted image , in vedno isto odgovarjam: ne nisem še čez rok in ja zihr je not sam en otrokuser posted image .



Mogoče bi pa prav prišle tiste majčke z napisom pridem maja. jst sm že trikrat pri frizerki bila deležna istega vprašanja, pa me skos ista striže.



tale tvoje frizerka pa nima ker dobrega spominauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tally)
  Neposredna povezava do sporočila: 2095
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:14:09   
tally

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jaz imam pa glih kontra problem... vsak me začudeno pogleda ko rečem da sem noseča... in ponavadi me pospremi še kak komentar kot: Aja jaz sem pa mislila da si se samo tok zredila...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image no comment



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2096
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:18:42   
tally
tale tvoje frizerka pa nima ker dobrega spomina



Danes sm jo za trenutek kr pogledala in rekla aaaaaaa a vi to meni. Kr brez besed sm ostala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2097
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:21:45   
špelin@
Ko se ravno pogovarjate o trebuščkih in komentarjih: ena moja soseda je šele pred par dnevi, ko sem namesto bunde prvič letos oblekla suknjič, ugotovila, da sem sploh noseča user posted image

(odgovor članu tally)
Neposredna povezava do sporočila: 2098
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 18:57:47   
barbaw
Špelin@ moji sosedje tudi zaradi bunde niso vedli, da sem noseča. So izvedeli šele prejšnji mesec ko so začele krožit govorice. user posted image

Tale luna pa mojemu škratu tako nagaja, da bom izgubila živce. Ma čisto je podivjan. user posted image  Cel teden je bil na počitnicah tako priden, ko pa smo prišli domov, pa kot da bi bili v džungli. user posted image  Ne morem več. Fizično mi ne gre, ker me tako trbuh boli, da še ležat več ne morem. STat pa tudi ne morem, ker mam non-stop trd trebuh. Sem rekla user posted image  naj me uspavajo do poroda. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 2099
   RE: Majčice '08 - 3.del
19.3.2008 19:19:34   
Estrella*
No, me ni par uric in sem že zakvačkanauser posted image
 
Bila sem v Ivančni Gorici, ker me je dragi poslal kupovati vodno črpalko, da bomo imeli v hiški vodo. O denarju, ki je spuhtel iz denarnice raje ne bi.user posted image
 
Tiana:user posted image  za pregled. Z merami se pa ne bomo obremenjevali, kajne? Za srečanje mi je vseeno. Fajn bi bilo enkrat ko bo sonce. Mogoče bomo imele srečo next week.
 
Tally: jaz sem opustila vse načrte in posebne želje za porod. Upam samo, da bo hiter in čim manj izčrpajoč. Na to babica mislim, da nima vpliva, al pač?user posted image
 
KOdrana: moj je prvič koristil očetovski dopust po dnevih in je bilo za en drek. Tokrat ga bo skupaj, da bom kaj imela od tega.
 
Taula: meni je na socialni rekla, da se z oddajo za očetovski dopust počaka in odda takoj ko je dete rojeno oz. 2 dni pred nastopom dopusta. Oče v službi zrihta vse pairje in čaka, da mali/a pokuka na svet.
 
Danes sem se zadržvala glede basanja s hrano vse do LOogatca, pol sem pa kar zavila v Krištofa po pizzo. Packa požrešna.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  82 83 [84] 85 86   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  82 83 [84] 85 86   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ali spolni odnos res lahko pomaga sprožiti...
Mnogi verjamejo, da lahko spolni odnos v zadnjih dneh nosečnosti spodbudi začetek poroda. Ali to tudi v resnici drži?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.