|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 15:49:15   
Estrella*
Pa še glede CR bi pdala svoje mnenje; mami je sestro rodila po naravni poti, mene s CR. Oba poroda mi je natančno opisala in glede na to, da je moja mama bila zelo realen človek, ki ni pretiravala in napihovala stvari, si resnično ne želim imeti CR, če to res nujno ni potrebno oz. se prvotno ne proba z naravnim porodom. Ne rečem, da si drugo, tretje rodka in se v naprej določi CR zaradi predhodnih težav , ki bi se utegnile ponoviti. Za prvorodko se mi pa zdi, da se splača poskusit po naravni poti.
Sicer pa tiste, ki so doživele čare CR lahko povejo, da to ni mala šala ampak muka, ki je definitivno ne želim skusit.
 
Za Naty, pa še info: Imam kolegico z višino 157cm/ pod 50kg , ki je pred 2 letoma rodila punčko 4600g/56cm in 36cm obsega glave, brez kakršnih koli težav. Mislim, da velikost oz. majhnost ne bi smela biti ovira. Za uspešen naravni porod  rabiš dovolj široko in prožno medenico + dovolj močne popadke. Bodi optimist!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1876
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 15:55:12   
aurora28
Čmrlika proti zatekanju pomaga edino manj soli in baje sok grenivke. Sem mojga G v petek vprašala glede zatekanja in je rekel, da če je pritisk normalen in ni povišan več kot 140/90 potem ni potrebe za zaskrbljenost, ker je zatekanje še ena nadloga več v user posted image . Če pa bi se pojavil visok pritisk in bi zelo zatekalča pa se je treba iti pokazat.
 
Sesil mene je enkrat tudi tako močno zagrabil krč, da sem bolečino čutila še naslednji dan. Ko pa sem razmišljala zakaj se mi je ravno zdaj pojavilč, sem ugotovila, de prejšnji dan nisem popila nič mleka in pojedla nič mlečnega.
Svetujem ti da dnevno poješ/popiješ dovolj mleka in krčev ne bo.
 
Tiste, ki vas danes čaka MŠ želim user posted image .
 
A ti pri CR vstavijo kateter???  Kako pa naredijo klistir?

_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 1877
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 15:57:31   
Estrella*
Eh, kako me lahko ena novica spravi v slabo voljo Ker dobimo tretjega , sva se z odločila, da bosta punci dobili pograd in veliiiiiiiko pisalno mizo. In sva dala to delat moževemu sorodniku. Naj bi bilo nared že pred mesecem dni, ampak ni bilo. Prestavljeno na zač. marca. Nič. Zdaj pa je tega tipa še zapustila žena in vprašanje, kdaj pohištvo sploh bo...


joj, Špelin@, mene tudi te stvari razkačijouser posted image . Žal sem prepozno ugotovila, da usluge raznih sorodnikov in prijateljev ponavadi postanejo nočna mora, če so posredi finance, je še huje. Na koncu zelo ugodno postane svinjsko dragouser posted image . Ravno s popravilom avta se je možiček nafrkal. Popravljal ga je slabih 5 tednov za 830euuser posted image user posted image user posted image
 
sesil: ja, saj vem, da sem vaš rabeljuser posted image user posted image  Žal tudi svojuser posted image

(odgovor članu MARTINA25)
Neposredna povezava do sporočila: 1878
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 16:08:34   
sesil
hhhmmm, zdaj ko razmišljam, sem ugotovila da včeraj res nisem jedla mlečnega. vsak dan pred spanjem en kakav (boljšega mlečnega izdelka se ne spomnim)user posted image . hvala za nasvet.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1879
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 16:31:32   
barbaw
Estrella kile nam rinejo v viševa in smo pač postale še bolj "pozabljive". user posted image  Se pa strinjam s teboj glede CR. Moja tašča je imela dvkrat in je rekla, da njena največja želja je, da bi lahko po normalni poti rodila, ker so res muke po porodu. Dosti počasneje okrevaš, saj tole rezanje ni mačji kašelj. Povrhu vsega pa je mogla po drugem CR že drugi dan vstat in sama skrbet za user posted image , kar pa naj sploh ne bi delali v praksi. In se je G čudil zakaj hoče na lastno odgovornost domov.

Špelin@ jaz nobene stvari več ne zaupam sorodnikom ali "prijateljem". Še vse kar je bilo naprošeno in ... ni bilo izpeljano. Rajši nekoga neodvisenga poiščem, pa še težim mu lahko, če ni tako kot treba. Sem sita teh uslug, ko pa kdo kaj rabi pa se takoj nalima na naša vrata.

Martina čimprej se pozdravi, da boš imela čimveč moči za maj.  user posted image

Aurora za druge P ne vem, ampak klistiranje je pri porodu po naravni poti, ki pa ga v MB ne delajo več. user posted image  Nobenega čakanja pred WC-jem ....

 

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1880
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 16:44:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
Eh, kako me lahko ena novica spravi v slabo voljo Ker dobimo tretjega , sva se z odločila, da bosta punci dobili pograd in veliiiiiiiko pisalno mizo. In sva dala to delat moževemu sorodniku. Naj bi bilo nared že pred mesecem dni, ampak ni bilo. Prestavljeno na zač. marca. Nič. Zdaj pa je tega tipa še zapustila žena in vprašanje, kdaj pohištvo sploh bo...

joj, Špelin@, mene tudi te stvari razkačijouser posted image . Žal sem prepozno ugotovila, da usluge raznih sorodnikov in prijateljev ponavadi postanejo nočna mora, če so posredi finance, je še huje. Na koncu zelo ugodno postane svinjsko dragouser posted image . Ravno s popravilom avta se je možiček nafrkal. Popravljal ga je slabih 5 tednov za 830euuser posted image user posted image user posted image  


user posted image  Midva sva najprej hotela naročiti pohištvo pri enem drugem mizarju, ampak sta tast in tašča rekla, da lahko za isti denar to naredi sorodnik, bla, bla, bla,... Pa da bo še bolje in oh in sploh. In sem se vdala. Čeprav sem user posted image  jasno povedala, da pričakujem res pošteno storitev. Zdaj pa ne vem, koga naj začnem sekirat user posted image  Potem pa še user posted image  prijavi, da zdaj ga pa res ne bo klicaril, ko ga je ravno zapustila žena... Grrrrrrrrr user posted image

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 18.3.2008 16:47:26 >

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1881
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:19:28   
špelin@
Evo, prepričala user posted image , da je poklical mizarja - očitno naj bi bilo pohištvo nekako v roku enega tedna nared user posted image  No, zdaj pa upajmo, da bo res user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 1882
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:23:32   
Čmrlika
Čmrlika proti zatekanju pomaga edino manj soli in baje sok grenivke. Sem mojga G v petek vprašala glede zatekanja in je rekel, da če je pritisk normalen in ni povišan več kot 140/90 potem ni potrebe za zaskrbljenost, ker je zatekanje še ena nadloga več v . Če pa bi se pojavil visok pritisk in bi zelo zatekalča pa se je treba iti pokazat.


hvala ti, tako informacijo sem potrebovala...user posted image , zaenkrat se pa za pritisk ne bojim, ker mam vedno bolj nizkega...user posted image

Špelin- križ je to ja s sorodniki, pa žal tudi s popolnimi neznanci v trgovinah!!!
Sem pravkar prišla iz pikapolonice. user posted image user posted image user posted image in tako kot sem napovedala seveda ni nič nardila ona prodajalka, isto kot midva doma, kar pa ne gre skoz, in sva se že petič zasrtonj peljala na čist drugi konec maribora....user posted image  Zdaj bodo pa morali nek dobropis dat, ker če ne jih bodo slišali...user posted image

Pa še prej ko je klicala si ni dala dopovedat, bolj sem ji pravla naj primerja njihov voz z našim bolj ona meni, da je porihtala-midva sva pa kao bla glupa in neznava brat navodil pa slikic !!!Grrrrrrrrrrr...........
Me lubi pelje jest zdaj, bom se takoj pomirila s hrano...user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 1883
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:31:32   
barbaw
Kaj še katero boli cel trebuh? Jaz imam tak občutek kot da mi je koža premajhna. Me bolijo vse mišice okrog trebuha. user posted image  Se mi zdi, da imam manjši trebuh kot v prvi nosečnosti, težav pa x-krat več. Sedet ne morem več, ležat še manj, ker me ravno tako tišči, stat ne morem ker mi trebuh spet noro otrdeva, pa še občasno me špika v nožnici. Kaj je to normalno? Jaz več ne vem kako in kaj, ampak tehle recimo 7 tednov se bo pa vleklo. Delat itak ne morem več nič normalno. Se pa trudim. Bi najrajše imela vedno vodo v banji, da bi se vlegla noter vsake pol ure, samo ne vem kako naj jo obdržim toplo, ker bodo drugače bankrotirali zaradi kurilca.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 1884
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:32:54   
Estrella*
čmrlika. dober tek!Moj je na hiši in ga spet ne bo do večera/nočiuser posted image Uživaj!
 btw, buši imaž zelo lep, je podoben mojemuuser posted image . Definitivno sta user posted image  notri.
 
Špelin@: upajmo na najboljšeuser posted image
 
Ima katera kakšno info o filipinki in njenih user posted image user posted image ?

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 1885
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:37:54   
Estrella*
Kaj še katero boli cel trebuh? Jaz imam tak občutek kot da mi je koža premajhna. Me bolijo vse mišice okrog trebuha. Se mi zdi, da imam manjši trebuh kot v prvi nosečnosti, težav pa x-krat več. Sedet ne morem več, ležat še manj, ker me ravno tako tišči, stat ne morem ker mi trebuh spet noro otrdeva, pa še občasno me špika v nožnici. Kaj je to normalno? Jaz več ne vem kako in kaj, ampak tehle recimo 7 tednov se bo pa vleklo. Delat itak ne morem več nič normalno. Se pa trudim. Bi najrajše imela vedno vodo v banji, da bi se vlegla noter vsake pol ure, samo ne vem kako naj jo obdržim toplo, ker bodo drugače bankrotirali zaradi kurilca.


Welcome to the club!!!!!Imam občutek, da je moj trebuh enostavno premajhen za mojo user posted image  in da se bo vsak čas razpočil. Bolečine so prisotne, sicer ne ves čas, ampak občasno. Pritiska mi hkrati dol in gor. Sicer ne vem kako je to možnouser posted image  Torej dihat ne morem več normalno in skoz na WC letam.
Težav imam tudi jaz na x potenco napram 1user posted image . jaz za to krivim user posted image . user posted image  mi je očitno prizanesel, mi pa ta mala nagaja toliko boljuser posted image  Ti imaš vsaj teoretično 2 tedna manj tegob.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1886
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:39:33   
Katina
Končno sem uspela odprt okno za napisat post!

narava, ne sekiraj se za sodelavko, vedno se najdejo prijazni in "prijazni" sodlelavci. Nasvet: Tistih v narekovajih se izogibaj in jih ignoriraj.
Mislim, da je s hamburgerji špelin@ mislila Pinky....
Aurora28, buši je čist taprav, kuferček pa lep - boš fancy porodnica user posted image .
Ej, a ti živiš v Sibiriji?
Za kateter ne vem, ker nisem imela CR. Klistir naredijo tako, da ti v črevo vstavijo cevko in vanj zlijejo 2l tople vode, ki jo moraš v sebi zadržati 10 minut (kar ni enostavno), nato se ščistiš na WCju, ker imaš drisko. Med popadki to seveda ni luštno, je pa koristno, ker ti med porodom ne more uiti blato. Takrat se res ne moreš kontrolirat.
Grrrrr  Ne moreš verjet: danes so na cesti vsi totalno zmešani  Najprej peljem po regionalki 90km/h in me začne en kombi sredi največje plundre prehitevati tik pred ovinkom. Seveda ga začne zanašati in se komaj ujame na pas pred mano - dobro, da sem že prej začela bremzati, drugače bi se samo zalepila  Grem nazaj in mi nasproti en pametnjakovič v ovinek prehiteva tovornjak - bremzam iz 90 na 30 in se še to komaj izide  Da pa to še ni vse, mi v naselju izven prehoda za pešce ob moji zeleni luči na semaforju skoči tik pred avto ena prf njena kura z majhnim otrokom  Ma jaz ne grem več ven
Ostala sem brez vseh besed..........

Ti si pa popularna, da imaš privat zasedovalkouser posted image .  Kdaj pa talaš kakšne avtograme?

****, no, končno te je ga. Migrena spustila iz svojega objema user posted image Jaz ti pa kuham tak fancy čaj, tebe pa od nikoder da bi me pohvalila user posted image user posted image .
34 stopinj user posted image , joj, pa sonček - kam so mi zdej odplavale misli ..........
Sem vidla, da sta ti že špelin@ in kasso odgovorili.
Svašta!!!! Jaz pa že 5 minut šaltam po tv, kje je ponovitev a si ti tud not padu...
user posted image user posted image user posted image


  Neslana hrana... pomaga 100 na uro.
Men ne pomaga bogvekaj user posted image Mam noge kt buhteljčke.



kasso, sej to je zmeri tko, šele takrat, ko res potrebuješ prijatelje vidiš kateri so res prijatelji, 90% jih izgine neznano kam. Upam, da se bodo pojavili v čim večjem številu.
Martina25, a si brez šunfov spala, al kaj, da te zdej kuha ? Le hitro se pozdravi, da boš že spet kaj napisala, prav?
Naty, super poročilo. Še bolj super pa, da boš tudi naslednjič imela UZ in se boš lahko nagledala user posted image .user posted image No, tvoj user posted image bo najbrž malo razočaran zaradi prepovedi user posted image - kolk ti je pa zmeru MV?
Veš, jaz sem samo 2cm višja od tebe, pa ni mihče ne pravi, da bom imela CR - se bolj nagibajo proti temu.
jana81, maš pa res krasnega G, fuuuuuul prijazna izjava user posted image user posted image user posted image . Uf, manekenski buši.
edinaos, da nauš ti ratala zasvojena z železom? Pa ne preveč pit, da ne zarostaš user posted image . Ej, a ti lohk jaz pošjem moj višek, da se bo zglihalo?
V MŠ v LJ imajo samo diase poroda. Ni kaj posebnega. Drugač pa ne kričijo vse porodnice - moje skromno mnenje je, da ima tista, ki zmore kričati še veliko moči v rezervi. Jaz je nisem imela, ker sem jo pozabla dat v nahrbtnik user posted image .
Estrella*, kaj pa če je Merlo fouš user posted image , da
z user posted image ? user posted image
Kodrana, obrazci so pripeti Estrellinem seznamu. Potrdilo o očetovstvu je zapisnik, ki ga podpišeta oba bodoča starša na CSDju. Tja morata oba hkrati. Referentka nipiše zapisnik, da oče tainta  izjavlja, da je oče otroka,ki ga bo predvidoma dne tegaintega rodila tainta. Mati tainta, pa izjavlja, da se z očetovo izjavo strinja. Tako enostavno zrihtaš fotra tvojemu user posted image . Prav zabavno, enostavno. S sabo moraš imet le osebne dokumente in user posted image , pa sevede sebe in ne pozabi trebuščka user posted image .
Sončnica Sandra, dobro opravi v laboratoriju, pa jutri tudi!
Čmrlika, user posted image za 40 dni. Dobro opravi v trgovini. Uf, me kar mal strašiš z nahrbtnikom za v P. V mojem planu se bom s tem ukvarjala sredi aprila.
De bi ti vidla moje seksi gležnje. Sem jih danes pokazala user posted image , pol sem jih pa slišala, da ni čudno, ker ne počivam user posted image .

Sončnica Sandra***, Tiana, Katy82  za jutrišnje preglede!
Taula, user posted image za user posted image .  Kje si kupila user posted image žabe proti krčnim žilam? A majo tudi veeeeeeeelike številke?
Tiana
, bravo, da si našla dober sistem za user posted image .
sesil, proti krčem pomaga Magnezij. Pij magnezijeve tablete.



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 1887
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:41:43   
aurora28
Barbaw žal ti ne znam svetovati pri bolečinah v trebuhu user posted image .  Mene tudi na trenutke špika v nožnici in si ne znam razlagati kaj pomeni to špikanje.

Sem zdajle gledala Birth stories, ko je ženska na PDP rodila otročka težkega 2320 g. Moj pa v 33. tednu že tehta 2240 g. Oj mama kaj me še čaka. user posted image user posted image

O Filipinki pa žal nič nevem. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1888
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:43:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aurora28

Barbaw žal ti ne znam svetovati pri bolečinah v trebuhu user posted image .  Mene tudi na trenutke špika v nožnici in si ne znam razlagati kaj pomeni to špikanje.

Sem zdajle gledala Birth stories, ko je ženska na PDP rodila otročka težkega 2320 g. Moj pa v 33. tednu že tehta 2240 g. Oj mama kaj me še čaka. user posted image user posted image

O Filipinki pa žal nič nevem. user posted image



aurora: kje gledaš te zgodbe?

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 1889
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:51:17   
kodrana
Katina hvala za podroben opisuser posted image .

sesil kar se tiče magnezija, bolj pomaga proti otrdevanju trebuščka. če imaš pa krče v nogah je pa pomemben kalcij. najbolje je,da kombiniraš oboje in je mir. odkar pijem magnezij, mi maternica za 80% manj otrdeva. občasno spijem tudi kak kalcij. obvezno pa pijem vsak dan mleko in mlečne izdelke jem. ker en dan, ko nisem jedla nič mlečnega, me je pošteno v nogah trgalo.





_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1890
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:54:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

Katina hvala za podroben opisuser posted image .

sesil kar se tiče magnezija, bolj pomaga proti otrdevanju trebuščka. če imaš pa krče v nogah je pa pomemben kalcij. najbolje je,da kombiniraš oboje in je mir. odkar pijem magnezij, mi maternica za 80% manj otrdeva. občasno spijem tudi kak kalcij. obvezno pa pijem vsak dan mleko in mlečne izdelke jem. ker en dan, ko nisem jedla nič mlečnega, me je pošteno v nogah trgalo.



kodrana: meni so v lekarni, ko sem jamrala da imam krče v nogah dali magnezij in mi fuul pomagauser posted image ja najbolje pa je res da vzemaš obojeuser posted image

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 1891
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:55:57   
Estrella*
Estrella*, kaj pa če je Merlo fouš , da z ?


user posted image user posted image user posted image  Ja Katina, jaz sem ravno tako pomislila na to. Ga imam na sumu.
 
Aurora: vse te bolečine in tegobice naj bi bile po Puškotovih besedah, priprava telesa na porod. To je raztegovanje kit, mišic(povečati prožnost). Pravi, da ima vse svoj namen in da to olajša poroduser posted image .I hope so . Ženske, ki naj bi se ne bale poroda naj bi lažje rodile. Prav strah je naš največji sovražnik in hkrati zaveznik bolečine.
 
Teža otročkov je pa res sila različna. Nikar se ne boj, probaj odmislit črne misli in pojdi optimističana v porodno!
 
No nasvete je res najlažje deliti. Da vam priznam,  ob podatku čmrlike 40 dni do Rima, nisem ostala ravnodušna. Me je pošteno stisnilo in obšel me je čuden občutek strahu ali nekaj podobnega. Toliko o imunosti na strah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1892
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:58:46   
Aurea
Punce, saj ste kot snete skire user posted image  user posted image  user posted image  dva dneva ne berem, pa sem čist v zaostanku user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

edino sem prvič danes opazila, da mi očitno noge zatekajo, user posted image  do zdaj mi niso... mam en sexi robek vgraviran od zoknčkov....user posted image
povejte, moram pazit na pritisk zraven tega, da se nebi zvišal al kaj zdaj...saj je verjetno to v mojem času user posted image  normalno? pa noge v luft al kaj? Poslušam... user posted image



Čmrlika, jaz že dva dni opažam zatečene noge in tiste kroge od dokolenk (moj se vedno kar zgrozi zvečer, ker se mi tako pozna na nogah user posted image ) še huje pa je na rokah - ker nisem takoj opazila, da so mi začele zatekati, sedaj ne morem sneti poročnega prstana (ali imate druge kakšen nasvet? Probala sem že s kremo, oljem, milnico, ledom)... user posted image  pa ne samo, da zatekam v prste, tudi bolijo me, kot da bi imela revmo... Sem že brskala po netu, če je kaj na to temo, pa nič... Mi je pa danes v Medisanu svetovala čaj od preslice, ki naj bi pomagal, bomo videli.
Pa izogibanje slanim jedem in mineralnim vodam naj bi tudi pomagalo user posted image  (ampak kako naj se odpovem ljubemu Donatu? user posted image )

Kar se pa tiče pritiska - jaz imam vedno idealnega na meritvah (120/70), zato težko verjamem, da ima kaj s tem zatekanjem user posted image . Noge v luft pa počivat so meni rekli nekateri (no, v mojem primeru poleg nog tudi roke v luft user posted image  user posted image



(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 1893
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 17:59:28   
barbaw
Aurora tale porodna teža ravno ni bila normalna. Mogoče še spada v meje normale, samo ne za moje pojme. Tam od 2900 pa gor pa je že malo boljše. Kar pa se tiče teh ocen teže in ... pa jih dela mašina, ki ne more predvidet vsega. Lahko otrok kakšen teden malo manj zraste kakšnega malo več in se zgliha. Jaz se na tvojem mestu ne bi ravno sekirala, ker se zna zgodit tako kot pri večini, da boš rodila dojenčka z zlato sredino po kilah in dolžini. Ven pridejo v vsakem primeru. Važno je, da te ni strah, ker strah zavleče stvari. Jaz sem se z mojo piko zmenila, da bove v treh urah vse opravile, ker me matra že celo nosečnost. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 1894
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:00:12   
kodrana
edinaos sem ravno zadnjič pri Pušenjaku brala, da če imaš krče v nogah, da gre za pomanjkanja kalcija. jaz sem tudi misla, da gre za pomanjkanje obeh: magnezija in kalcija. meni sam magnezij ne pomaga proti krčem. moram pit še mleko.
bom probala najt link od pušenjaka..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1895
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:00:45   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

narava, ****: ste v imeli v MŠ porod v živo (seveda na videokaseti), mi neuser posted image


Hvala Bogu še ne..in upam da ga tud ne bo...


samo a ni tako, da to naj bi spadalo v vsako MŠ?user posted image


Edinaos, pri nas niso pokazali na MŠ poroda v živo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1896
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:01:18   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*


Aurora: vse te bolečine in tegobice naj bi bile po Puškotovih besedah, priprava telesa na porod. To je raztegovanje kit, mišic(povečati prožnost). Pravi, da ima vse svoj namen in da to olajša poroduser posted image .I hope so . Ženske, ki naj bi se ne bale poroda naj bi lažje rodile. Prav strah je naš največji sovražnik in hkrati zaveznik bolečine.
 


Mogoče sem pa jaz zato prvič tako težko rodila, ker me ni nič bolelo kljub obnavljanju naše hiše in pomagala sem pri gradnji taščine.

Strah pa mene ni bilo ne prvič pa tudi zdaj me ni. Bolj me skrbi kaj bo ko pridem domov.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 1897
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:05:33   
kodrana
evo, sem našla punce.

proti krčem v nogah in kalcij..

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4620304,4621072#msg-4621072



_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1898
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:05:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Aurea

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: edinaos

narava, ****: ste v imeli v MŠ porod v živo (seveda na videokaseti), mi neuser posted image


Hvala Bogu še ne..in upam da ga tud ne bo...


samo a ni tako, da to naj bi spadalo v vsako MŠ?user posted image


Edinaos, pri nas niso pokazali na MŠ poroda v živo user posted image


očitno potem to ni več v praksiuser posted image

(odgovor članu Aurea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1899
   RE: Majčice '08 - 3.del
18.3.2008 18:08:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

evo, sem našla punce.

proti krčem v nogah in kalcij..

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4620304,4621072#msg-4621072




madonca jaz pa mlečnih izdelkov skoraj nič ne zaužijem, no samo zjutraj cca 2dcl mleka za čokolinouser posted image

kodrana hvala za informacijouser posted image

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 1900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Ko očka drži mamo za roko, je porodna bole...
Izkazalo se je, da je ena metoda lajšanja bolečin še posebej učinkovita in lahko bi rekli zelo luštna...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.