|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  104 105 [106] 107 108   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Desetke007
7.2.2008 14:35:34   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: didikaa

lep pozdrav !
zanima me če ste dale svoje otroke cepit proti rota virusu=? kako so to prenašali =? namreč zasledila sem da nekateri otroci zelo slabo prenašajo to cepljenje!



Mi nismo dali cepit...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2626
   RE: Desetke007
7.2.2008 14:45:35   
Klaudia
Evo, mi smo nazaj s sprehoda. Je bil tak lep sonček. Smo se kar nas travo počli pa mal sončli. Mal smo se tut pofotkal. Bom kasneje dala fotke v album, ker jih moram prvo na disk spravit

mišk - a nas ti malo hecaš? user posted image

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2627
   RE: Desetke007
7.2.2008 15:00:54   
lane31
Lepi avatar Klavdija user posted image
Mišk.......kaj ne veš da smo babe ki ne zdržimo,da kaj ne vemo user posted image

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 2628
   RE: Desetke007
7.2.2008 15:08:20   
mama06
Klaudia - ja ta slikica, ko Jernej spi in ima usta spodmaknjena je tudi meni zelo odšetana user posted image user posted image user posted image user posted image .Zato sem jo pa dala v album.

mišk - daj javi se z infouser posted image

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2629
   RE: Desetke007
7.2.2008 15:08:59   
mama06
mi smo dali cepit proti rotavirusu

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 2630
   RE: Desetke007
7.2.2008 16:02:06   
Daschi
Ojla, oktobrke!

Samo, da sporočim, da je danes izšla revija. V njej je porodna zgodba naše Janjeuser posted image .

Svoje mnenje o dojenju pa so prispevale med drugimi tudi Klavdija in oktobrka!

Upam, da vam bo všeč!

Zdaj pa spet šibam delatuser posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu mama06)
Neposredna povezava do sporočila: 2631
   RE: Desetke007
7.2.2008 16:29:07   
oktoberka
lep pozdrav !
zanima me če ste dale svoje otroke cepit proti rota virusu=? kako so to prenašali =? namreč zasledila sem da nekateri otroci zelo slabo prenašajo to cepljenje!


Mi nismo dali. Mi je prejšnja p odsvetovlal, ker je iemla slabe izkušnje. Namreč eni punčki ki ji je preiporočila cepljenje, se je črevesje zapletlo in je začela krvavet in so jo mogl takoj operirat.


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2632
   RE: Desetke007
7.2.2008 16:45:26   
Klaudia
ravnokar dodajam slike v album, tako da bodo čez kako minuto ali dve že na ogled. Pod mapo Lia 4.-6.mesec

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 2633
   RE: Desetke007
7.2.2008 16:47:23   
mehurčica
Kaj zdaj, nobena ne rabi Novalaca? Mi ga je škoda stran metat.

Cepit proti rota virusu ne bomo dali. Me je bolj strah stranskih učinkov, kot tega da bi zbolela. V najhujšem primeru bi ob RV morala v bolnico na infuzijo. Sicer pa upam, da do okužbe sploh ne bo prišlo.




(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 2634
   RE: Desetke007
7.2.2008 17:20:02   
maja zarja
IZVIRNO SPOROČILO: Daschi


Samo, da sporočim, da je danes izšla revija. V njej je porodna zgodba naše Janjeuser posted image .

Svoje mnenje o dojenju pa so prispevale med drugimi tudi Klavdija in oktobrka!

Upam, da vam bo všeč!


V kateri reviji mama,moj malček.............?

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 2635
   RE: Desetke007
7.2.2008 18:01:04   
kmarija
 Noa1: Žabice pri tko majhnih slačiš/oblačiš tko kot hlače: na boku otroku pokrčiš nogo in greš z roko po koleno ga držiš pokrčenega in potegneš dol žabe. Ob slačenju ti ne sme iztegnit noge - mora bit mal bl zakompliciran
Pa na boku mora imet tok pokrčeno nogo, da ni ledvene lordoze (hrbet je raven - ne sme se zvit)

Lane 31; pri pasenju kravic mora imet roki simetrično najprej mu je lažje da je opora od dlani do komolcev, nato ko to oblada pa začne stregovat rokici naprej do igrač. Tuki morš pazit, da je hrbet narabnost, ne sme se zvijat. Pa naša ima eno stran mal slabšo tko da mora obe roki obremenjevat - mal ga opazuj
Pa če mu pomagaš rokico naprej iztegnit morš nujno za ramo prijet pa potem iz rame potisn roko naprej - ne samo roko vlečt naprej

Obrat na hrbet: iztegneš tisto roko naprej na katero stran se hoče obrnit in pokrčiš kontra nogo v kolku/kolenu

Pa fino je ko pase kravce da ga stabiliziraš s tem da ga čez medeničko držiš pa mal dol pritisneš pa navzol potegneš (proti petkam) - s tem bolj čuti podlago
Mehurčica - zgrešla debato novolac?user posted image  Kaj ponujaš?

(odgovor članu maja zarja)
Neposredna povezava do sporočila: 2636
   RE: Desetke007
7.2.2008 18:37:09   
mišk
Jouuuu punce, nisem vas mela namen v tak "neveden" položaj spravljat!!user posted image  V glavnem, test sem nardila in je negativen. Še dobro. Sej bi sicer ful rada že zanosila, le zaradi poroke in obleke bi počakala še ena dva meseca! Malo sem si oddahnila, obenem pa je blo tudi mičkeno grenkobe... Menze še zdej ni.

No, ko sem zvedela, da nisem noseča in da si lahko privoščim "normalno" krojeno obleko, sem šla danes v Ljubljano v Poročni kotiček in si rezervirala mojo sanjsko poročno obleko!! Da vam osvežim spomin:
user posted image
Je kot ulita zame!! Prej sem probala še ene par belih, nad katerimi sem bla tud navdušena, a ko sem dala to na sebe sem vedela, da je to to. In nisem več iskala naprej. Do sedaj še ni bila izposojena, je najnovejši model in temu primerna je tudi cena, ki se jo že enkrat napisala, a si je sedaj ne upam več ponoviti...user posted image  Mi je pa res čisto prav, nič ne bo treba spreminjati! Tam sem naročila tudi vabila, ker imajo na določene modele 50% popusta.
Sedaj se pa res že veselim poroke!! Sam še da čeveljce najdem primerne. Ne bi imela glih petk, ker sem že itak visoka, pa še pet nisem navajena. Samo kaj, ko pa tak najlepše zgleda!! Pa še nakit sem si tud že nabavla.

Še eno vprašanje:
Če ne veš, da je otrok alergičen na gluten, pa mu daš za pojest nekaj kar vsebuje gluten, kako se pokaže ta alergija?!?

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 2637
   RE: Desetke007
7.2.2008 18:42:56   
kmarija
Mišk sem ti že user posted image  pa ni sporočila objavl user posted image
No čudovita nevesta boš, bi skor še mene prijel, da bi se poročila... skor user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 2638
   RE: Desetke007
7.2.2008 19:08:20   
jasna
Mišk, obleka je res fenomenalnauser posted image . Pa če je tvoja sanjska, tudi tiste eurčke preživišuser posted image .

celiakia se ob enkratnem zaužitju glutena pri dojenčku ne bo pokazala. Gre za to, da se zaradi alergične reakcije na gluten okvarja črevesna stena. Simptomi zato nastajajo postopoma. Najprej driska, ne vedno in ne vedno tekoča, potem slabo napredovanje otroka, dokler ne preide do kronične driske, blato je belo, mastno in penasto, trebušček napet in "velik", dete podhranjeno in razdražljivo. A da pride tako daleč, mora črevo biti že kar močno okvarjeno.

LP

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 2639
   RE: Desetke007
7.2.2008 20:39:15   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: kmarija

 
Mehurčica - zgrešla debato novolac?user posted image  Kaj ponujaš?

Iščem kako štajerko, ker je pač lažja dostava. Mleko imam odprto in ga je treba uporabit v dobrem tednu dni(ne vem kako dolgo imajo odprto tiste, ki dnevno uporabljajo - nobena ni šmirglala/upoštevala mojega vprašanja). Je pa Novalac1. Ko bom odprla drugo embalažo bom spet imela 3/4 ali dobro polovico za odstopit, ampak tisto pa bo nočna formula. Sem dobila od prijateljice.

Če ne pa bo romalo v koš in mi je res škoda.user posted image

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 2640
   RE: Desetke007
7.2.2008 20:56:35   
lane31
Mišk.........ja končno,no.....pa drugič bo....obleko ti pa privoščim, le bodi taka, da boš blestela....saj je samo enkrat (no za večino- zame ne user posted image )

Mehurčica.....se mi zdi da nobena ni na novolacuuser posted image ....mi smo na Bebi, maja zarja na aptamilu....ostali se pa dojijo
Mleko pa res ne vem....mi ga hitro porabimo,ko samo to je....piše pa v 14-ih dneh....tak da ne vem user posted image

Krmarija- najlepše hvala za pojasnilo user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 2641
   RE: Desetke007
7.2.2008 21:29:09   
janja
No, jaz sem ravno danes kupila SuperMami in videla, da smo notri. Hvala Daschi za objavo.

Naslednje srečanje oktoberk 2007 - torek 19.2.2008 ob 11h - Arena Vodafone. Prijavljene:
  • oktoberka
  • janja
Kmarija - naš dviguje trup in noge kjerkoli (če se igra - takrat leži ravno, v ležalniku, v vozičku... ker hoče sedeti). Če ga dam na bok, pa se itak obrne nazaj na hrbet. Nosit ga pa ne morem skoz. Pa itak hoče biti v dvignjenem položaju. Kaj lahko storim?


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2642
   RE: Desetke007
7.2.2008 21:30:37   
maja zarja
Večer!
Mišk.............končno si potešila našo radovednost.user posted image
Obleka pa je res fenomenalnauser posted image

Naša user posted image se je končno vdala in zaspala.Upam,da se danes ne zbudi več.user posted image Ima pa zdaj eno novo finto:user posted image po kakšnih 20ih minutah nočnega spanja se zbudi in jo moram nesti k nama v dnevno sobouser posted image in po 5ih minutah,ko vidi kaj midva počnema mi v rokah zadrema........... nato jo nesem v njeno posteljico ter zaspančka.user posted image user posted image user posted image -že zdaj naju ima pod drobnogledom.user posted image


(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2643
   RE: Desetke007
7.2.2008 21:45:06   
kmarija
Pr nas uporabljamo novolac za zadnji obrok, pa mi je v lekarni rekla, da ga morš porabit v enem mesecu. Na škatli pa piše v 3 tednih. Po moje, da kakšen mesec ni panike, če mal paziš da lih vode not ne naneseš, al pa kej fejst pacaš. Mi ga mamo za slab mesec s tem da mešam unga proti krčkom z unim proti zaprtju. user posted image

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2644
   RE: Desetke007
7.2.2008 21:53:22   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: noa1

Mene tudi zanima kje so rokice in kako trenirate obračanje na bok in na trebuh? A to ji kaj pomagaš ali vse sama dela. Dajte tiste, ki hodite na FT kaj več napisat. Bomo ene zelo vesele teh informacij.



lej, men se ne zdi, da bi bilo otročku treba sploh kaj pomagat in ga forsirat. Pomoč pride v poštev šele takrat, ko vidiš, da dela narobe, dokler pa tega sploh še ne dela, ga pa pustiš pri miru. Če dela narobe ga je namreč z vztrajnim ponavljanjem pravilnega obračanja treba naučit pravilno, da mu pokažeš pravilne gibalne vzorce, ki jih potem prevzame.
Punce, ki ne hodite v RA: prosim, ne se obremenjevat s tem, kar pišemo me, ki hodimo user posted image . Da povem en krasen primer: to, ko ste jasna pa še katera spraševala o trebušnjakih in ste dobile odgovor, da je to narobe. Eko, če bi jaz odgovarjala, bi rekla, da to sploh ni nič narobe, da je to super. Moja otroka sta namreč hipotona, kar pomeni, da imata oslabljene trebušne mišice in se še jasno spomnim, kako mi je dr. v RA pri Anžetu svetovala, kako naj ga vzpodbujemo, da bo delal trebušnjake. Moja izkušnja torej je, da so trebušnjaki ena super zadevščina in če jih dete dela samo od sebe, je to OK. Tko da je mneje, ki ga dobite tu gor, popolnoma odvisno od narave težav otroka uporabnice, ki mnenje daje.
Pa še o trebušnjakih: imam eno super knjigo Penelope Leach: Otrok od rojstva do šole, v kateri piše, da so tile trebušnjaki čisto OK... po pravici povedano, se z njo strinjam.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu noa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2645
   RE: Desetke007
7.2.2008 21:59:19   
kmarija
Janja - full ti težko svetujem, ker se user posted image  različno hitro razvijajo. Če se kokr tok simetrično giblje, pa uporablja obe roki, nogi enakomerno, prenese roki, nogi v sredino je lahko vse ok. Naša je bila  oz je še rahlo asimetrična. Recmo na levem boku zelo lepo leži, hrbtenička je naravnost, roki sta naprej, na desnem pa levo roko rada pusti zadaj in je posledično v trupu zvita - to pa ni ok.
Ti svojga postav na tla na blazino pa opazuj kako giba, kako se obrača (pokrči obe nogi v sredino pa roki pritegne k sebi), dviguje trup...Je lahko vse ok. Sej eni shodijo z 10 meseci eni pa z 15 pa je vse ok. Tud eni sedijo že pri 5 mes eni pa pr 7 npr. Upam da zastopš.user posted image

(odgovor članu kmarija)
Neposredna povezava do sporočila: 2646
   RE: Desetke007
7.2.2008 22:00:59   
2ursae
... user posted image  v svoji RA vnemi sem pozabila še dodati novice iz naših logov:

pri nas je še vedno zelo aktualen poskok v rasti user posted image , ki traja že debel teden. Mleka je po začetni krizi dovolj (tok tok na les), saj dete ne zdrži 2 ur brez zizanja user posted image  .. se kar bojim, kako bo poskočila tehtnica pri naslednjem pregledu - že brez tega smo ful nadpovprečno veliki.

Danes se je Bor ful trudil, da bi se obrnil na trebuh, mu res čisto malo fali ... pol je pa od te celodnevne fizkulture zvečer popolnoma fuč user posted image . Sem ugotovila, da mora najkasneje ob osmih dobit večerjo + posteljo, sicer je ogenj v strehi; včeraj sva šla spat ob pol devetih in je bil tako iz sebe, da 10 min ni našel zize, pa še pol je težko zaspal.

Sonček je pa zakon user posted image user posted image , danes je bilo prekrasno ... moramo jutri nujno na kakšen izlet.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 2647
   RE: Desetke007
8.2.2008 8:25:08   
lane31
Dobro jutro.....evo user posted image ...in lep praznični dan vsem user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 2648
   RE: Desetke007
8.2.2008 8:41:20   
sanosan
Lane31, pridem na kafe, če glih bi bolj pasal čaj, takšen z limono, ker sem tako prehlajena, da je kar veselo. Najprej je Blaž smrkal in kašljal, nato jaz in sedaj še Brina malo smrka.

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2649
   RE: Desetke007
8.2.2008 8:48:33   
oktoberka
Jutro! Lane, hvala za kavico! Je prav pasala! Dons ponoč je mela Zarja namreč monologe in nam ni pustila spatuser posted image Je vedla da je mami šla ven pa da ko pride nazaj da ji je treba pokazat da ga ne bo sama žuralauser posted image

Joj, Zarja se tko lepo že obrača iz hrbta na trebuh, nazaj pa še nima čist pogruntan.
A je možno da se te napačni vzorci gibanja mal popravjo že v 2-3 dneh? Ker men se zdi da je ful boljše kot je blo. Tud ko pase kravice, ne vleče ritke gor v lunco, ampak jo ma že kar lepo dol. Pa roke ma tud bolj stegnjene ko pase kravice. Edino ramena pa še vedno ful zateguje proti ušesom in nazaj. Ah, sej bo!

Maja Zarja kako ste s kakanjem kaj? Mi od kar ji dajen tisto laktozo je ODLIČNO!user posted image user posted image user posted image Sploh nimamo nobenih problemov več. Razen to, da se silmo s tistim čajem, ker ni kar ne gre po grlu. Kdo bi si mislil? Pa tko je sladko. Očitno ni po mamici, ampak bolj po očijuuser posted image

Daschi hvala za objavo!user posted image

Janja očitno bova sami sedeli na kaviciuser posted image
Al so pa babnce spregledale. Zdej smo tok not v RA, da je že kr mal too much.
No, pa še enkrat:

Naslednje srečanje oktoberk 2007 - torek 19.2.2008 ob 11h - Arena Vodafone. Prijavljene:
  • oktoberka
  • janja


Lp



_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu lane31)
Neposredna povezava do sporočila: 2650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  104 105 [106] 107 108   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  104 105 [106] 107 108   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Ime
daisy87

Katero ime za deklico bi vi izbrali?

Mia (25%)

Ema (42%)

Tereza (6%)

Kaja (27%)


Število vseh glasov: 175

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!