|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   savna in solarij
28.5.2007 13:23:35   
Lanchy
Ojla!
Ne vem, ce sem v pravi rubriki odprla temo, nikjer tudi nisem zasledila, da bi bilo kaj govora o tem....no zanima me, ce je katera od vas v nosecnosti obiskovala savno in se soncila v solariju. Je to sploh OK in "dovoljeno"?
Hvala vsem za odgovore.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 28.5.2007 16:08:20 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
28.5.2007 13:24:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lanchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 13:29:34   
N _ B
Tudi jaz sem zasledila, da solarij odpade, savno pa odsvetujejo zaradi pregrevanja telesa.

(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 13:30:04   
heaven
Solarij prav nic ne odpade saj ne skodi nic user posted image , tako da se lahko kar mirne duse malo posoncis. Za savno pa ne bi vedla...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 13:34:45   
heaven
Re: nosečnost in solarij Napisal: Stanko Pušenjak user posted image Datum: 12.04.2007 11:41

glede na to, da se v zadnjih nekaj dneh na svetovnem znanstvenem prizorišču podatki o vplivu sončenja in solarijev na plod niso spremenili, velja še vedno moj stari odgovor izpred nekaj tednov, da nevarnosti za plod ni.

(odgovor članu heaven)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 13:39:48   
mml
Solarij je v nsoečnosti škodljiv ravno toliko kot sicer.

Kar se pa savne tiče jo v prvem triemstru odsvetujejo zaradi možnosti teratogenega vpliva povišane telesne temperature na plod, v tretjem tiremstru pa zaradi možnosti padca krvnega tlaka in posledične izgube zavesti in poškodbe mame. V drugem triemstru pa posebnih kontraindiakcij za obisk savne ni. Res je tudi da skandinavke hodijo v savne ves čas nosečnost, samo one so tega navajane že vse svoje življenej in tega ne gre kar vsepoprek prenašati v naše življenje.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu heaven)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 13:41:40   
mml
ups...po pomoti se mi je zadeva še enkrat objavila...sorry

< Sporočilo je popravil mml -- 28.5.2007 13:43:57 >


_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu heaven)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 14:03:05   
Anonimen
Ne!!

Če se že v vroči kopeli ne smeš kopati, potem savna definitivno odpade.

Da pa bi svoje nerojeno detece izpostavljala UV žarkom, pa če prodrejeo ali ne prodrejo skozi, pa tudi nisem user posted image .

Sori, ampak, tile vprašanji sta zame čisto mimo, pa brez zamere.

(odgovor članu mml)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 14:05:15   
Lanchy
Ja, kaj pa vem zdaj...v savno bi tako rada sla kdaj, solariju se bom pa ze odpovedala. Savna pa najbrz res potem v drugem trimesecju.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 14:06:53   
katee
Če si že prej obiskovala savno in nimaš nobenih problemov (vrtoglavica in slabost po obisku savne), lahko mirne duše obiskuješ savno še naprej, le pretiravati ne smeš. Raje bodi malo manj časa v savni. Za solarij pa ne vem, jaz sem nehala hoditi tisti dan, ko sem izvedela za user posted image . Pozdravček vsem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 14:09:39   
lemavrica

Re: savna in nosečnost Napisal: Stanko Pušenjak user posted image Datum: 10.12.2006 18:24

načeloma se savnanje nosečnicam kar šablonsko odsvetuje, vednar ni povsem prepovedano, če nosečnica s tem ne pretirava in gre v savno le zato, da se malce ogreje. Daljše savnanje "do roba zmožnosti" pa seveda odsvtujemo že zato, ker se žile pri tem v telesu precej razširijo in že tako nizek krvni tlak pri nosečnici lahko pade še nižje, če ne skrbimo z obilno hidracijo pa lahko pride tudi do dehidracije. Skratka, če že, potem zelo previdno!
Jaz osebno nebi šla v savno, ker že prej nisem hodila oz. sem bila ene 2x in mi ni bilo všeč. Za solarij se pa tud nisem odločila, sicer vem da ne škodi ampak raje nisem šla kot da bi bilo kaj narobe in bi si pol očitala. Itak pa zdej tolk hitr porjavim med nosečnostjo ( na naravnem soncu ) da niti ni potrebe po solariju.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Lanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SAVNA & SOLARIJ
28.5.2007 14:18:16   
*tajda*
Glede savne sem tudi jaz zasledila da je nevarnost pregrevanja telesa in ker sama obožujem savnanje in jo že kar pogrešam sem se odločila da med nosečnostjo ne bom hodila,da ne bo kaj narobe,sej ni tako hudo teh 9 mesecev potrpet.Glede solarija je pa samo to da ni zdrav tudi ko nisi noseč,plodu ne bo škodil,tvoji koži pa zelo.Na žalost sem se tudi jaz pred leti preveč sončila v solariju in imam zdaj posledice.user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   savna in solarij
28.5.2007 14:32:27   
Blacky30
Kar se mene in moje vesti tiče, oboje 100% odpade. Ker uradno ne vedo, kako lahko vpliva na otroka, ga ne bi izpostavljala morebitni nevarnosti zaradi lastnega užitka. Bi pa že vzdržala tistih 9 mesecev, pa potem gledala nase. Zdaj je otrok na 1. mestu.user posted image

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 28.5.2007 16:08:32 >

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: savna in solarij
28.5.2007 16:32:01   
Lanchy
Se strinja, zdaj je res najin otrocicek na 1. mestu..., od nobene od navedenih stvari nisem odvisna, tako, da se bom savni in solariju z lahkoto tudi 100% odpovedalauser posted image user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: savna in solarij
28.5.2007 19:13:13   
Anonimen
spoštujem vsako mnenje ampak ne morem pa mimo tega, da nekatere pišete stvari o katerih očitno ne veste dosti, pa brez zamere ane?user posted image . Pišem za solarij, za savno ne vem in za tisto kar ne vem ne bom komentirala.user posted image
Ne vem kje berete,da solarij odpade in da je ne vem kak bavbavuser posted image ...potem tudi frizerju(  zaradi barvanja) ne hodite pa k zobarju  (zaradi  plomb)al kako, ne jeste sadja in zelenjave( zaradi toxe )? Mislim, da včasih pretiravanje in nenormalma previdnost še bolj škodi kot pa vse našteto.
In tudi Lanchy, če se odločiš za obisk solarija ne pomeni, da si dala sebe na prvo mesto, lepo prosim no...
Jst sem hodila v solarij do 15/16t , sedaj ne hodim več, pa ne zaradi tega, ker se bojim ampak zaradi tega, ker mi je prevročeuser posted image , se potim kot nora in not bi se skuhala..zdej me pa linčajte kako sem neodgovorna in kako sebe postavljam pred otrokauser posted image .

Pozdravčekuser posted image

(odgovor članu Lanchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: savna in solarij
28.5.2007 19:47:01   
Blacky30
Jaz sem ji povedala za solarij samo to, kar vem. Vem pa zato, ker mi je odgovoril strokovnjak, dr. Pušenjak. Ko sem zanosila, sem se obrnila nanj in ga vprašala za mnenje glede solarija, kamor sicer redno zahajam čez pomlad in poletje. Povedal mi je, da je solarij ravno tako nevaren oz. varen kot sonce. Rekel je še, da v prvem tromesečju otročku ne škodi, kasneje pa se lahko telo pregoreva in otroku ni prijetno.
Moja lastna odločitev je bila, da v solarij ne hodim več, ker vem, kako nevarno je sonce, ravno tako je pa nevaren solarij.
Sicer pa sama si rekla, kako trpiš notri od vročine. A si si kdaj zamislila, kaj doživlja otrok v tvojem telesu ob tem? On nima ob sebi vode, da se polije z njo in se osveži, on lahko samo čaka, da se tvoje telo počasi ohlaja in da mu postaja lažje. Malo se je za zamislit, res..... pa brez zamere.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: savna in solarij
28.5.2007 20:08:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Jaz sem ji povedala za solarij samo to, kar vem. Vem pa zato, ker mi je odgovoril strokovnjak, dr. Pušenjak. Ko sem zanosila, sem se obrnila nanj in ga vprašala za mnenje glede solarija, kamor sicer redno zahajam čez pomlad in poletje. Povedal mi je, da je solarij ravno tako nevaren oz. varen kot sonce. Rekel je še, da v prvem tromesečju otročku ne škodi, kasneje pa se lahko telo pregoreva in otroku ni prijetno.
Moja lastna odločitev je bila, da v solarij ne hodim več, ker vem, kako nevarno je sonce, ravno tako je pa nevaren solarij.
Sicer pa sama si rekla, kako trpiš notri od vročine. A si si kdaj zamislila, kaj doživlja otrok v tvojem telesu ob tem? On nima ob sebi vode, da se polije z njo in se osveži, on lahko samo čaka, da se tvoje telo počasi ohlaja in da mu postaja lažje. Malo se je za zamislit, res..... pa brez zamere.user posted image


Nobene zamereuser posted image . Ja, zato sem nehala hoditi, ker je meni vroče in kar posledično verjetno pomeni, da je tudi otroku. Kaj pa tukaj ni jasno? Če bi še zmeraj hodila, kljub temu, da mi je vroče potem bi se pa bilo za zamislit.
Sicer pa moj komentar ni letel direktno nate, ker koliko vem ti nisi napisala, da je prepovedan.

(odgovor članu Blacky30)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: savna in solarij
28.5.2007 21:16:00   
birdy
Poopsi, jaz se strinjam s tabo. Solarij ni nevaren. UV žarki so škodljivi tako tisti od sonca kot uni od solarija. Tako da najbolje da niti na sonce ne gremo večuser posted image  Za savno se mi pa zdi, da je ne priporočajo. Ampak, kot je Poopsi napisala se pa lahko pol kar vsemu odpovemo, ko smo noseče. To da si pa postavla sebe pred otroka je pa tud prav. Ker kasneje to ne bo več možno in je prav, da se mal razvajaš dokler se še lahkouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: savna in solarij
28.5.2007 23:35:59   
Sisy
no punce pa še izkušnje glede solarija iz prve roke user posted image ... Kot ena od mnogih sem se tudi jaz kakšna 2 meseca nazaj obrnila k našemu strokovnjaku g.Pušenjaku glede solarija (vsako leto ga namreč kar pogosto obiskujem)...Seveda mi je odgovoril da plodu ne škoduje inzato  sem šla veselo,brez zadržkov tako kot vsako leto pred poletjem v solarij...Kljub temu da sem minute prilagodila (precej manj kot ponavadi) me je ožgalo-še posebej po trebuhu,še cel dan sem bila vročična (kljub temu da sem imela vse ventilatorje na fulll) torej je do pregrevanja kljub hlajenju prišlo ,zaradi tega sem se počutila precej slabo,trebuh je bil vroč, pregret še cel dan....zaradi celotne situacije sem imela grozno slabo vest še cel teden...otroček v meni se mi je kar zasmilil....

sploh ne morem verjet da sem bila takšna koza da sem najino bebiko šla izpostavljat vsemu temu samo za malce rjave barve...še zdaj mi je žal....in kljub temu da strokovnjaki pravijo da žarki ne prodrejo do ploda raje vzemite vse skupaj malce z rezervo,ni vse tako črno-belo....

res punce ni vredno,potrpite malo čez nosečnost ,bo že še čas tako za savnanje kot za solarij....

do takrat pa-živel jogurt-pa kaj pol! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: savna in solarij
29.5.2007 7:21:08   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image  

Sisy se kar podpišem pod tole!

Ja točno tako, pa kaj pol, če smo jogurti,user posted image   imamo pa najlepše bušije, ki jih lahko s ponosom kažemo. In nisem še slišala, da bi kdo rekel: glej tale nosečnica je pa kot jogurt. Niti nobenemu na pamet na pade, da bi kaj takega izjavil ali pričakoval.

Pa ni se potrebno vsemu odpovedati, ne! Samo malo več za dobro otroka boste pa verjetno že pripravljene pogledati. ALi? Pa če 100 Pušenjakov reče, da solarij ni škodljiv, jaz ne mislim imeti slabe vesti,da bi lahko kakor koli pa četudi za 0,005% škodila otroku, da bi bila jaz lepo zagorela. To se mi zdi egoistično, in ne kot nekatere pravite, da moramo tudi malo na sebe gledati.

Niste več same! Dva sta. In dokler diham zanj, dokler jem zanj, dokler vse kar delam jaz čuti tudi moj še nerojeni otrok, sem se pripravljena marsičemu odpovedati, tudi ledvici. Aja, moram malo za sebe pogledati, ker bom z dvema boljše živela user posted image .

Bejžte no, k vragu pa tako razmišljanje, da se ne morete niti za teh 9 čudovitih, blaženih mesecev,  odpovedati enostavni stvari kot sta solarij in savna. Ne, razumem vas, res ne, sploh pa tistih, ki ste tako dolgo pričakovale svojo črtico.

user posted image

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: savna in solarij
29.5.2007 7:48:45   
lemavrica
Joj pa spet moralizirate. Pa a gre mogoče brez tega. Vsaka počne kar ji paše. Osebno sicer zaupam mnenju dr.Pušenjaka vendar se kljub temu kar on napiše držim tudi svoje zdrave pameti. Men se recimo svana res ne zdi primerna za nosečnico, v solarij pa tud ne vem kako bi se spravla s velikim trebuhom, glede na to da mi je že postelja včasih napor. Tko da gledam tudi iz tega stališča. Itak pa nosečnice ful hitreje porjavimo in za malo rjave barve se pač nastavim sončku za kake pol ure in to je to.

OT: Bolj neumna mi je tema o anticelulitnih kremah, kjer se propagira da se jih med nosečnostjo ne sme uporabljati. Zakaj že? To je pa že malo preveč in temu se pa res ni treba odrečt. Če bi se nosečnica mogla odečt glih vsemu si raje ne predstavljam v kakšnem stanju bi potem hodile okoli.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: savna in solarij
29.5.2007 8:06:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Bejžte no, k vragu pa tako razmišljanje, da se ne morete niti za teh 9 čudovitih, blaženih mesecev,  odpovedati enostavni stvari kot sta solarij in savna. Ne, razumem vas, res ne, sploh pa tistih, ki ste tako dolgo pričakovale svojo črtico.

user posted image


No, če tole leti name, kar sem precej prepričana, da je tko , prosim najprej preberi kaj sem napisala preden moraliziraš.
Vsaka se sama odloči ali bo šla v solarij ali ne...če pa se punca odloči zato( sploh v začetku nosečnosti) pa ni grozna, neumna ali pa egoistilčna in je ni treba linčat, res žalostno kako razmišljaš. Najlažje je moralizirati kaj se ne sme in kaj lahko...tale forum je ratal res en velik podn, nažalost.
In prosim ne drzni se govoriti o moji težko pričakovani črtici, ker se spuščaš nekam kjer ni tvoje mesto.

Kar je napisala sisy, mi je čisto ql, napisala je svoje mnenje, ki ni bilo namenjeno moraliziranju in to spoštujem.

FREE YOUR MIND!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: savna in solarij
29.5.2007 8:10:05   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: savna in solarij
29.5.2007 9:08:11   
Anonimen
morala ali amorala to je zdaj vprašanje user posted image

odgovornost ali neodgovornost drugo vprašanje

sprejemanje posledic pa tretje

odločitev pa stvar vsakega posameznika

Pa noben stavek, ne leti, niti ni prej letel, na določeno osebo. Govorila sem posplošeno. Če pa kdo vzame kaj preveč osebno ali se počuti napadenega pa čisto njegova stvar. Če kdo vpraša za mnenje, pač povem svoje. To se pa valjda sme. Ali?

Lemavrica in Poopsie, ja spet moraliziramo, pa vidve tudi user posted image , vendar vsak vidi, sliši in bere tisto, kar pač želi.

Peace user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 29.5.2007 9:10:54 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: savna in solarij
29.5.2007 9:14:54   
lemavrica
V mojem postu ni nobenih komentarjev o čakanju na črtico in kako je treba postavit otroka pred vse,.... sem govorila samo o sebi in o svojem razmišljanju.

Tko da tolk o mojem "moraliziranju"

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Družinski zakonik
Paštetka

Kako boste glasovali? Če kdo želi, lahko napiše tudi zakaj, se je tako odločil. Hvala

za (57%)

proti (29%)

me ne zanima (14%)


Število vseh glasov: 133

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!