|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vodene koze
30.3.2010 9:22:25   
Anonimen
Pozdravljene,

zanima me koliko časa imajo ponavadi otroci vodene koze?Naša jih je dobila v soboto vem da je to čisto odvisno ampak me pač samo zanima v kolikem času so jih preboleli vaši otroci?Zanima me še kolikšna verjetnost je da jih bo dobila še tamala stara je 14mesecev in kako jih prebolijo taki mali?

Upam da nebojo padali kaki čudni in nesramni komentarji!
Vem da jih mora preboleti vsak otrok mene samo zanima kako so jih preboleli kaj vaši otroci in ali se je tadrugi otrok nalezel od njega?

Hvala za odgovoreuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vodene koze
30.3.2010 9:26:35   
špelin@
Naša mlajša dva sta zbolela v razmiku 20 dni. Najmlajši še ni imel leto, ko jih je prebolel, jih je pa prebolel lažje kot njegova 4-letna sestrica, ki jih je prinesla iz vrtca. Trajalo je vse skupaj pri vsakem 14 dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vodene koze
30.3.2010 9:35:01   
uwaga
Žabica žal ti kake konkretne informacije ne morem dati, ker smo mi to preboleli že pred leti.
Hči jih je "pobasala" nekje pri treh letih, v obdobju tisočerih bronhitisov, pa se mi zdi da sva bili kar naprej doma (pa še vnetje ušes je imela istočasno).
Sin jih je našel pri petih letih. Ni bilo nikakršnih večjih težav, je šlo bolj "usput".
Kar se pa tiče tega, da se drugi naleze: velika je verjetnost, da se bo. Mogoče je tako še najbolje. Meni je zdravnica takrat rekla, da mali to dobro prenesejo. Več težav in zapletov se pojavi, če pride do okužbe pri odraslih. Skratka večji ko so, več težav lahko nastane.

Upam, da se bo oglasila še kaka mama z bolj "svežimi" informacijami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vodene koze
30.3.2010 10:20:35   
Naja31
Pri vsakem je trajalo 3 tedne, mlajši jih je dobil točno 3 tedne po starejšem.
Verjetnost da dobi tudi mlajši je zelo velika, ni pa nujno.
V vrtcu je zbolela cela skupina, razen ene punčke, tako da ni nujno, da zboli.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vodene koze
30.3.2010 10:34:06   
Anonimen
ali so imeli kaj vročine in koliko časa?ker naša ima že skoz vročino od sobote no zjutraj ni imela zdaj pa ima spet 37,8 zvečer ji pa naraste tudi do 38,9ali 39. je to normalno?

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vodene koze
30.3.2010 12:13:56   
HeGa
Mi smo jih imeli v decembru. Naša 2-letnica jih je prebolevala 14 dni, ta mali 7-mesečnik se ni nalezel, pa jih nismo nič ločevali,... So full nalezljive in smo pričakovali da jih bo fasal, pa nič HB. V vrtcu so jih fasali vsi v skupini. Imeli smo pa kar hudo obliko. Veliko pikic vsepovsod + visoka vročina nekaj dni. Je bla čist bogica. Je pa čist normalno, da pade vročina in proti večeru spet naraste na najvišjo točko.

_____________________________

Eva: 19.01.2008
Jan:
13.08.2009 - 3.660g;54cm
14.09.2009 - 4.800g;57cm
17.11.2009 - 6.770g;64cm
13.01.2010 - 8.100g;69cm
25.03.2010 - 9.160g;73,5cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vodene koze
30.3.2010 14:27:18   
Naja31
Jap, starejši je imel tud vročino. Pri njem je bila močnejša oblika vodenih koz, je bil kar revček. Pri mlajšemu skoraj nismo opazili, da jih je imel. 

(odgovor članu HeGa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vodene koze
30.3.2010 15:29:22   
Anonimen
S čim ste jih pa kaj mazale baje da se maže samo proti srbenju za hitrejše celjenje pa ni nič.
Lp.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vodene koze
30.3.2010 16:00:59   
3jeMi

IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

S čim ste jih pa kaj mazale baje da se maže samo proti srbenju za hitrejše celjenje pa ni nič.
Lp.


mi smo jih preboleli dobrih 14 dni nazaj... zdaj krastice že lepo odpadajo...

vročina je bila prvih 5 dni okoli 38-38,5...

mazala ga nisem nič, ker mi je bilo to s strani P odsvetovano, dajala sem mu pa sirup Claritine in ga ni nič srbelo... tuširala sem ga z mlačno vodo enkrat na dan, čeprav pravijo, da moraš vsaj 3x... tega ne vem zakaj...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vodene koze
30.3.2010 16:53:36   
barni
Jaz sem jih dobila dva tedna po druzenju s hcerko kolegice, ki je ravno naslednji dan dobila prvi mehurcek. Prebolela sem jih res v blagi obliki, brez vrocine in veliko pikic, jemala sem tudi protivirusne tablete.

So bile pa pikice velike in gnojne, ceprav se mi  niso zagnojile zaradi praskanja, tako da se mi se zdaj pozna, pa je ze kar nekaj mesecev minilo, pa je se vedno vijolicno tam, kjer so bile nekatere vecje pike.

Ta mala (2) jih je dobila tocno dva tedna za mano od mene ( od tiste puncke se ni nalezla, ceprav sva bili skupaj tam).
Zaradi zdravstvenih tezav je tudi ona dobila protivirusne tablete VIrolex in slo je precej na izi skozi. Imela je nekaj pikic, najhuje je bilo drugi dan.

Na infekcijski so vsa mazila odsvetovali, tako da sem ji samo enkrat namazal s POX clin peno, to je bilo pa tudi vse. Tusirala sem jo in cartala, tisti drugi dan, potem pa ji ni bilo vec panike. VErjetno zaradi  tablet, ki so omilile potek bolezi. Je pa po noricah takoj fasala bakterijsko vnetje v nosu, tako da sva bili na AB.

Necak jih je dobil v vrtcu, njegov mlajsi bratec je bil star 3 mesece. In jih je prav tako dobil natanko tri tedne po tem. Imel je hujso obliko, ker so menda norice pri vsakem naslednjem druzinskem clanu v hujsi obliki. Tako pravijo zdravniki.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vodene koze
30.3.2010 19:07:09   
Taddy78
Oba s sinom sva jih dobila 14 dni po tistem, ko sva se hodila nastavljat k nečaku.
Oba na isti dan, mali je imel 3 mehurčke vzadaj na vratu jaz nad ustnico in enega na vratu.

Kako sva prebolevala? Mali ni imel vročine, tudi kozic ni imel dosti, drugi dan se je že igral veni, jaz pa sem 1 teden ležala kot da sem tik pred grobom, z visoko vročino in ne zmožnostjo stati na nogah.

Mazala nisem z ničemer (sem kupila tisto peno, sprobala na sebi in nič ne pomaga), samo čim bolj luftik morajo biti. Točno se vidi, na kateri strani sem takrat spala, saj imam na tisti strani 5 brazgotin, oz lukenj, saj so se mi zagnojile.

Sicer se koze širijo tudi po zraku, ni pa nujno, da jih bo tamlajša dobila. Kot otrok, v vrtcu in tudi v osnovni šoli ko so imeli drugi koze, jih jaz nikoli nisem dobila.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vodene koze
31.3.2010 14:45:47   
dana
Pri nas sta jih oba prebolela lansko poletje.

Najprej jih je dobil večji, ki je bil zelo bogi (vročina 2 dni, veliko pik tudi po ustih, zelo ga je srbelo kljub Claritinu in peni).

Mlajši (takrat je bil star 6 m) jih je dobil kake 3 tedne kasneje. Pikic je bilo po obrazu malo več, po telesu pa ne prav veliko, nobene vročine, nič se ni praskal. Aja, mali jih je dobil kljub temu da je bil še dojen.

Kakor je bilo že hudo pri večjem, sem vesela da sta jih oba prebolela.

< Sporočilo je popravil dana -- 31.3.2010 14:46:11 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vodene koze
7.4.2010 18:06:03   
Anonimen
Ali katera pozna Fenistil SIRUP baje da se dobi nevem danes mi je pediatrinja rekla če bi slučajno tamala dobila vodene koze da naj ji dajemo samo Fenistil sirup.Tastarja jih je prebolela kar vredu in zdaj čakamo da jih dobi še tamala.

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vodene koze
10.4.2010 16:49:28   
aknela123
žabica, a misliš mogoče Flonidan sirup? Nam je zdravnica predpisala tega, je boljšega okusa kot Claritin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vodene koze
11.4.2010 18:07:25   
Anonimen
koliko pa stane Flonidan sirup?
Mislila sem na Fenistil ampak sem vprašala pa so kapljice ne pa sirup

(odgovor članu aknela123)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vodene koze
13.4.2010 10:54:39   
soncek3
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

koliko pa stane Flonidan sirup?
Mislila sem na Fenistil ampak sem vprašala pa so kapljice ne pa sirup


Nam je za vodene koze predpisala pediatrinja Fenistil sirup. In hčerka ga je brez problema spila in se ni nič praktično praskala. Je imela pa ogromno kozic, povsod. Zdaj je že en mesec od tega, pa so na glavi kraste še zmeraj. So pa v treh dneh vse prišle ven, so mi svetovali da naj bo čim bolj na toplem in bodo prej ven prišle.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vodene koze
14.4.2010 9:18:25   
Anonimen
sonček3-a se dobi prav sirup Fenistil ali kapljice,ker nam so v lekarni rekli da ni sirupa ampak kapljice.

(odgovor članu soncek3)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vodene koze
14.4.2010 9:27:43   
soncek3
Ups žabica2 verjetno so res kapljiceuser posted image . Smo jih pa jemali 3x na dan po 8 kapljic, pa steklenička je velika, verjetno enih 150 ml, zato me je zavedlo, se pa daje po kapljicah, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vodene koze
14.4.2010 9:32:56   
Anonimen
Ja mi jih imamo dajemo ji pa po 10 zvečer pa kakšno več stara pa je 15mesecev in ima tudi kar veliko pikic začelo se je v nedeljo bile so mogoče dve sedaj pa jih je kar veliko v koliko dneh pridejo ven vse?

(odgovor članu soncek3)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vodene koze
14.4.2010 9:36:12   
špelin@
Vem, da se v tujini dobi tudi Fenistil sirup, ampak pri nas ga pa še nisem zasledila, vedno predpisujejo kapljice.

Evo, sirup:


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vodene koze
14.4.2010 10:27:12   
soncek3
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

Ja mi jih imamo dajemo ji pa po 10 zvečer pa kakšno več stara pa je 15mesecev in ima tudi kar veliko pikic začelo se je v nedeljo bile so mogoče dve sedaj pa jih je kar veliko v koliko dneh pridejo ven vse?


Naj bi nove nastajale do pet dni. Čim bolj toplo boš imela v stanovanju, prej bodo prišle. Nam po treh dneh niso več nove nastajale, so se že sušile.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vodene koze
14.4.2010 10:52:55   
emaa
Nove naj bi nastajale tam nekje do 7 dni (kužni so 7-10dni), kar je pri nas kar držalo. Začelo se je prejšnji torek z vročino popoldne pri enem dvojčku, naslednji dan pikice, njegov brat je isti dan dobil prvi dve kozi. Naslednji dan tudi on vročino. Je pa imel on več pik, včeraj se nove niso delale več pri nobenem. Vse se že suši. Sem dajala pa claritin in aderma taka krema, namažeš gor. Ne vem koliko kaj pomaga. Ali jih bo njuna sestrica stara 6 mesecev dobila, pa še ne vem.

(odgovor članu soncek3)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vodene koze
14.4.2010 14:01:17   
Anonimen
Zanima me če so vaši otroci imeli samo mehurčke ali so imeli tudi kaj rdečih flekcev?Ker naša ima nekaj mehurčkov nekaj pa rdečih pikic ki niso mehurčki pa do tam ko ima pleničko jih ima veliko kako se pa tele posušijo ki so pod pleničko?

Vsem hvala za odgovore.user posted image

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vodene koze
17.4.2010 17:11:09   
Anonimen
koliko dni traja vročina pri vodenih kozah

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je poletje res pravi čas za odvajanje od p...
Poleti je toplo, otrok je veliko zunaj in je lahko tudi nag, zato je manj lužic za brisat in manj mokrih oblačil. Poletj...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Nogomet.
пеперутка16

Za koga navijate na EURO 2024?