|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 9:07:00   
Hope2
Od kar imamo otroka, se mi zdi, da je moja kuha nazadovalauser posted image . Včasih sem kuhala milijon stvari, zdaj pa mam občutek da smo pristali na 5-10 vrstah kosil. Jedilnik je za popiz..... nič pametnega, še dobro, da mam vsaj voljo otroku kaj dodatno skuhat. Pa ne da ni časa, ampak se mi enostavno ne da ubadat s tem, si mislim eh, neki vržem v lonc ali pečico in bo žeuser posted image

Kako pa je pri vas, vas gane/ne gane ta rutina, je sploh nimate/imate? Si radi vzamete čas za eksperimentiranja in poskušanja novih jedi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 9:08:59   
Anonimen
Isto...dogcajt na meniju. Ker bi morala prej pregledat recepte pa nabavit sestavine, pol pa pristanemo na "neki, kar pač mamo v hladilniku". Grrr...

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 9:15:48   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Majch

Isto...dogcajt na meniju. Ker bi morala prej pregledat recepte pa nabavit sestavine, pol pa pristanemo na "neki, kar pač mamo v hladilniku". Grrr...


precej isti problem ja, predvsem to 'kar mamo pač v hladilniku'... je pa pri nas tko, da oče je v službi, tamala v šoli, jest kadar mam čas na bone, tko da u bistvu si doma vsak sam kej nardi oz. kuhamo 'po potrebi' - sam vsaj pri men je problem, da ponavadi kuham ko sem ful lačna in potem pade kej k je hitr (in nezdravo) - makaroni in omaka npr. čeprov zadnje čase se pa jest potrudim, kadar (lahko) ostanem doma in potem skuham kej dobrega (ker mam čas it v trgovino,...)... v četrtek joto npr, dans bom pa vidla kaj si bo tamala zaželela...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 9:20:31   
constanca
isti problem...

kaj bomo ukrenile?

Sem probala s seznamom jedilnikom, pa da ko grem nakupovat malo pogledam kaj bi kuhala...no, ne pogledam ga, ker mi preprosto nic ne pase vec kuhat od tistega.
Sva probala, da vsak vikend skuhava kaj cisto novega in ce se le da vkljuciva potem v tedenske jedilnike...pa se zmer ni to cist to...se pa pri nas kuha vecinoma zvecer za naslednji dan in tega se navelicas...ampak drugace ne gre, cele dneve ob sendvicih in prvo kuhano zvecer...

ne vem kaj naj se zmislim...



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 9:26:00   
travica
ej, pri nas enako
pa velikokrat ne upam niti nič novega poiskusit, ker ne vem kaj bo ven prišlo.
pol pa smo na makaronih, rižotah in zrezkih.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 10:19:30   
bskrle
Nimam tega problema, zmeraj dosti jedcev.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 11:20:31   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Nimam tega problema, zmeraj dosti jedcev.

user posted image , tudi pri nas. Je pa itak: vedno problem čas. Tako da čez teden nekaj na hitrco, v soboto in nedeljo si dam pa duška. Prejšnji teden sem bila na bolniški za tamalo: ooooo, kako je bilo super, kar se kuhe tiče, še trojka je bila na jedilniku, se je kuhala cele 4 ure...mmmmmmmmmmmm. Zelo rada kuham, če imam čas, še rajši vidim, ko se to poje s slastjo user posted image

_____________________________



(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 11:31:42   
anckabancka
Pri meni pa je ravno obratno. Preden sem imela otroke nisem znala kaj pametnega skuhat, oz. sem kuhala bolj "tradicionalne" stvari. Zdaj pa kuham veliko različnih jedi. Naučila sem se kuhati "na hitro" in kuhati, ko imam več časa in volje (pa sestavin, sevedauser posted image ).
Rada preizkušam kaj novega, pečem peciva... Samo velikokrat nimam časa za to. Zdaj pozimi bomo spet več ustvarjali v kuhinji, ko bo zunaj mraz in megla...


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 13:21:07   
kjava
Jaz strašno rada preizkušam nove jedi in peciva, ampak me mora zagrabit, nisem vsak dan razpoložena za to, tako, da to ni odvisno, kok so stari otroci, če mam čas al ne.
Je pa dejstvo, da se bi morala navadit na to, da si v začetku tedna sestavim jedilnik za cel teden, pa bi blo ful lažje in lepše user posted image . Saj ni nuno, da bi se ga strogo držala, ampak včasih še ob enih popoldne ne vem, kaj bi kuhala user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 15:59:18   
ronja
Jaz sem si za vsako tamalo kupila eno kuharico za dojenčke (v ang) in potem kuham različne stvari že samo za dojenčka, tako da še vedno skuham par novih jedi na teden. Je pa res, da VELIIIIIKO manjkrat delam domače raviole (čas, ja, pa dva mala otroka, ki skupaj nimata niti 3 letauser posted image ), veliiiikomanjkrat delam domače vlečeno testo, pa ne ukvarjam se več toliko z dekoracijo jedi na krožnikih - itak je treba vse na male koščke zrezat taveliki ali pa spasirat tamaliuser posted image ; spečem tudi kako torto manj, se mi zdi.

Ampak sem pa zaradi prakse postala hitrejša, tako da mi ni problem na hitrco lepo okrasit ali naredit kosilo za eno osebo (taveliko) v 15ih minutah, pri tem, da je treba vso zelenjavo očistit in zrezat... In še vedno kuham vsak dan in še vedno je nekak zdravo kosilo, skoraj vedno kuham vsaj 2x na dan, tak da nekak čisto iz prakse vendarle nisem. Nekak računam, da bomo čez nekaj let skupaj z veseljem packale raznorazne testenine, pekle kekse ipd... Nekaj časa, ravno ko se je Lejla rodila (za novoletne praznike), sva z Ronjo vsak dan nekaj skupaj spekli. Je bilo prav luštno, samo takega tempa ne bi mogla držat ves čas - takrat je pa ona rabila nujno najin čas in da nekaj skup delava - sami... Zdaj je Lejla še premala, da bi lahko kaj dosti sodelovala zraven, tako da trenutno je to ustvarjanje malo na stand-still čez kakega pol leta bo pa že lažje...

Včasih si narediva plan, vsak da par idej, kaj bi rad/a jedel/la v naslednjih 14ih dneh in nakupiva sestavine, ko greva v trgovino (seveda so to brezmesne variante, ker meso ne zdržiuser posted image ), zelenjavo pa pogosto dobiva ali kupiva pri zelenjadarju.

potem iz vsake revije, ki jo dobim ali kupim ali si jo sposodim, naredim vsaj en recept, pa še iz svojih kuharskih knjig.

Letos recimo sem naredila ene 50 različnih novih kruhov, kakih 10 novih tort in cca 20 novih sladoledov. Nekaj je, ni pa bogvekaj...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 16:21:32   
kaya2007
jaz pred tamalo nisem kuhala, potem sem se seveda naučila, nekaj časa ekperimentirala...zdaj pa tudi mi jemo ves čas isto user posted image  na sporedu imamo piščanca, makarone, 1x na teden ribo..vsaj čez vikend ponavadi jemo zunaj, da je takrat malo drugače. saj bi z veseljem naredila še kaj drugega, ampak ali nimam idej, ali bi pa tamala dala 3x v usta.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 16:44:34   
rija
jaz pa prav eksperimentiram zadnje čase. vsaj za naju dva, ker pred tem pa tri in pol leta praktično nisem kuhala.....pa tudi zdaj se to dogaja ob vikendih....ampak sem nazajuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 16:58:49   
SURF
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz sem si za vsako tamalo kupila eno kuharico za dojenčke (v ang) in potem kuham različne stvari že samo za dojenčka, tako da še vedno skuham par novih jedi na teden. Je pa res, da VELIIIIIKO manjkrat delam domače raviole (čas, ja, pa dva mala otroka, ki skupaj nimata niti 3 letauser posted image ), veliiiikomanjkrat delam domače vlečeno testo, pa ne ukvarjam se več toliko z dekoracijo jedi na krožnikih - itak je treba vse na male koščke zrezat taveliki ali pa spasirat tamaliuser posted image ; spečem tudi kako torto manj, se mi zdi.

Ampak sem pa zaradi prakse postala hitrejša, tako da mi ni problem na hitrco lepo okrasit ali naredit kosilo za eno osebo (taveliko) v 15ih minutah, pri tem, da je treba vso zelenjavo očistit in zrezat... In še vedno kuham vsak dan in še vedno je nekak zdravo kosilo, skoraj vedno kuham vsaj 2x na dan, tak da nekak čisto iz prakse vendarle nisem. Nekak računam, da bomo čez nekaj let skupaj z veseljem packale raznorazne testenine, pekle kekse ipd... Nekaj časa, ravno ko se je Lejla rodila (za novoletne praznike), sva z Ronjo vsak dan nekaj skupaj spekli. Je bilo prav luštno, samo takega tempa ne bi mogla držat ves čas - takrat je pa ona rabila nujno najin čas in da nekaj skup delava - sami... Zdaj je Lejla še premala, da bi lahko kaj dosti sodelovala zraven, tako da trenutno je to ustvarjanje malo na stand-still čez kakega pol leta bo pa že lažje...

Včasih si narediva plan, vsak da par idej, kaj bi rad/a jedel/la v naslednjih 14ih dneh in nakupiva sestavine, ko greva v trgovino (seveda so to brezmesne variante, ker meso ne zdržiuser posted image ), zelenjavo pa pogosto dobiva ali kupiva pri zelenjadarju.

potem iz vsake revije, ki jo dobim ali kupim ali si jo sposodim, naredim vsaj en recept, pa še iz svojih kuharskih knjig.

Letos recimo sem naredila ene 50 različnih novih kruhov, kakih 10 novih tort in cca 20 novih sladoledov. Nekaj je, ni pa bogvekaj...



ronja,
user posted image user posted image user posted image Dobra si.

Mi lohka zaupaš kakšen super recept za dojenčke,prosimuser posted image user posted image .

Drugače je pa razlika od prej,ampak mislim,da počasi se že vračam ...več energijeuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 17:38:13   
ronja
Ma, kaki dobra! Se trudim, ni pa to senca tega, kar je bilo in kar bi lahko bilo - ampak glede na dane "okoliščine", si rečem, da je okuser posted image . Jemo dostikrat tudi testenine s paradižnikom oz. putanescouser posted image . Vseeno pa boljše kot pa konzerve ali mizica pogrni seuser posted image .

kar se jedi za dojenčke tiče: po mojih izkušnjah imajo zelo radi korenje, rumeno kolerabo in krompir - tako da če to vse mešaš cca 1:1:1, so navadno navdušeni - vsaj mojidve... Pa vsaj mojidve imata radi zelišča v jedeh, ne da je pekoče, ampak da je začinjeno, da ni brez okusa... Recimo en fajn recept, ki ga lahko postrežeš tudi nezahtevnim odraslim za sladico so metina jabolka z mascarponejem:
dve jabolki olupiš in narežeš na kose, dodaš vejico mete in žlico zgoščenega jabolčega soka brez dodatkov (po želji) in 2 žlici vode. Dušiš, da je mehko, pretlačiš s paličnjakom in v to vmešaš pol pakunge (125 g) mascarponeja. Njami!

Danes smo recimo vse bolane in sem si zadeve maksimalno poenostavila: "kuhala" sem samo 1x, testenine s paradižnikovo omako, ki sva jo vložila, ko smo meli domače paradižnike, tak da dejansko ni nič dela, samo pogreješ in skuhaš testenine, da bomo pač vsi skup jedli, za kosila prej pa sem dala iz zmrzovalnika hrano za tamalidve (krompir, grah in špinača s sirom za prvo kosilo in vegetarijanski golaž, se mi zdi, za tadrugo kosilo) in naredila zapovrh en šejk iz sadja, ki je ostalo od sadne malice (3/4 hruške, 1/4 jabolka, 1 banana in kakih 5 mandarin, ker jih je bilo treba porabit). Zakaj šejk namesto soka? Ker v šejku ostanejo vse vlaknine, ki jih v soku večinoma (razen topnih) vržeš stran in zato, ker sem hrček in nočem pol sadja vršt v kanto. Včeraj zvečer sem že dala delat en kruh, ker sem vedela, da bom mela naporen dan (lubi ma eno poročilo za oddat, smo pa sve 3 bolane), tako da sem lahko postregla taveliki s kruhom, ki ga ima zelo rada (pa en sir je zadnijč mami prinesla, ki je tudi super, kupila nekje v vrsnem).

Tak da pride tak dan, da ne naredim čisto ničuser posted image - j* ga, saj kdaj drugič naredim pa rotolouser posted image , pa se zglihauser posted image .

(odgovor članu SURF)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rutina kuhanja kosil
26.10.2009 17:42:47   
ronja
kar se pa motivacije tiče, sem pa enkrat začela delat kljukice, kaj sem že skuhala (da ne ponavljam istih stvari oz. da probam čimveč novega) in potem si je pa lubi zmislil, da zraven napišem še datumuser posted image - vem, trapasta sva do amena, ampak dejansko dela tudi kot motivacija - ko vidiš, da ti manjka samo še par kljukic, da boš naredila celo poglavje ali pa polovico poglavja ali pa kakorkoli pačuser posted image Saj pravi, da sva še otrokauser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rutina kuhanja kosil
27.10.2009 11:14:25   
muška
pri nas bi bilo na jedilniku vsega i svašta, samo je moj ded malo zablojen kaj se določenih jedi tiče. Danes recimo sem sama in delam za kosilo testenine s tartufi .On tega niti pomotoma ne bi jedel user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rutina kuhanja kosil
27.10.2009 11:37:50   
ronja
jaz mam srečo: lubi je vse, proba vse, rad je in veliko poje. Za takega je veselje kuhatuser posted image . Srečo imam tudi s tamalima: tudi jesta vse, radi imata tako meso kot zelenjavo, krompir, riž, testenine, kruh, vse... Moj bratec pa ni jedel NOBENE zelenjave - dokler je kuhala mami. Potem se je ona odselila in ko sem začela kuhat jaz, je začel tudi on jest zelenjavo. Zdaj pa ma punco, ki ga uspešno navaja jest vsemogoče, česar prej ne bi niti povohaluser posted image - ljubezen dela čudežeuser posted image .

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rutina kuhanja kosil
27.10.2009 12:14:04   
Arwenko
Joj, tudi jaz sem že čisto obupana, sicer kuham samo sobota-nedelja, pa še to ne čisto vedno, ker občasno gremo tudi k staršem od katerega na kosilo, pa družinski rojstni dnevi pa to. Ampak dejansko imava na jedilniku mogoče 10 stvari, ki jih prekuhavama gor ali dol, pa sem jih že čisto naveličana. Pa sploh ne vem kak se zraven spravit, pa kaj novega pogruntat, sem pa pri naju jaz bolj ta zbirčen tip. Sploh si ne predstavljam kaj bi bilo, da bi kuhali vsak dan. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rutina kuhanja kosil
27.10.2009 15:32:25   
muška
joj ženske no, zdaj pa res ne vem več kaj ve kuhate, da je skoz ena ta isto. A imate vsak dan kos mesa na mizi s krompirjem/rižem?

Evo par idej;

-segedin (ne mi rečt, ne znam ker je težko, ker NI težko, pa tudi relativno hitro se ga naredi)
-goveja juha se ponavadi kuha za vikende , torej lahko drugi dan uporabiš govedino iz juhe ;recimo pražen (restan) krompir, hren in govedina; ali druga varianta, špinača pire in govedina iz juhe
- potem obstaja en kup jedi na žlico; od obar, pasulja, golaža, enolončnica (mesna, nemesna), ričet(ješprenj)

Jaz recimo tu in tam nardim kakšno tole jed na žlico dan prej(če že prej nimam časa) in potem zraven skuham žgance, ali kupim jajčne vlivance.

Ok saj to je večina jedi, ki rabijo kar nekaj časa priprave, ampak če to začneš kuhat zvečer, in potem drug dan dokončaš, skuhaš malo več, da imaš še eno porcijo za v skrinjo,... ne vem imam prav ali ne

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rutina kuhanja kosil
27.10.2009 15:55:23   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Joj, tudi jaz sem že čisto obupana, sicer kuham samo sobota-nedelja, pa še to ne čisto vedno, ker občasno gremo tudi k staršem od katerega na kosilo, pa družinski rojstni dnevi pa to. Ampak dejansko imava na jedilniku mogoče 10 stvari, ki jih prekuhavama gor ali dol, pa sem jih že čisto naveličana. Pa sploh ne vem kak se zraven spravit, pa kaj novega pogruntat, sem pa pri naju jaz bolj ta zbirčen tip. Sploh si ne predstavljam kaj bi bilo, da bi kuhali vsak dan. user posted image


Pri nas je skoraj isto, tudi jaz sem bolj zbirčen tip. In tudi mi hodimo med vikendi na kosila, med tednom pa kako juho al pa kaj na hitro skupaj vrževa.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ljubiteljice banan imajo več možnosti za f...
Obstaja kar nekaj študij, ki iščejo povezave med vplivom prehrane matere in očeta pred spočetjem ter spolom spočetega ot...
DR RAJOVIĆ: Kaj storiti, ko otrok noče jesti?
Marsikdo se sprašuje, kaj storiti, ko otrok noče jesti - zdravnik Ranko Rajović pojasnjuje, kako rešiti težavo.




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?