|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zgaga?!
15.8.2007 23:01:59   
Nasy
Kako pravzaprav to izgleda, kaj občutiš? Mene večkrat peče v želodcu, noro se mi spahuje včasih (po domače-rigam k en pijanc) je to to? Kako si pomagate? Jaz še nikoli nisem pila nobenih zdravil za želodec, če mi je bilo kdaj kaj hudo , sem ruknila enga ta kratkega, pa je šlo, zdaj pa ne morem tega. Vem, da obstaja Rupurut, ki je menda pri user posted image dovoljen, če je to sploh rešitev za mojo težavo?

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zgaga?!
15.8.2007 23:52:40   
pajac
Blagor tebi ko sprašuješ kako to zgleda....

Peče kot hudič od želodca navzgor proti grlu in če si še dobitnik jack pota občutiš kislino tudi v  ustih..
Verjetno je tisto kar čutiš zgaga, vendar v blažji obliki.. Namreč, zaradi kisline se ti lahko spahuje in te napenja user posted image user posted image user posted image ...

Probaš lahko z Rupurutom ali Rutacidom... Naj bi pomagalo tudi mleko (meni je , sicer le enkrat, ko mi je zmanjkalo najboljšega prijatelja (Rupurut)). Če je boljše je to to...
Srečno...pa čim manj zgage....




_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 0:00:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: pajac

Blagor tebi ko sprašuješ kako to zgleda....

Peče kot hudič od želodca navzgor proti grlu in če si še dobitnik jack pota občutiš kislino tudi v  ustih..
Verjetno je tisto kar čutiš zgaga, vendar v blažji obliki.. Namreč, zaradi kisline se ti lahko spahuje in te napenja user posted image user posted image user posted image ...

Probaš lahko z Rupurutom ali Rutacidom... Naj bi pomagalo tudi mleko (meni je , sicer le enkrat, ko mi je zmanjkalo najboljšega prijatelja (Rupurut)). Če je boljše je to to...
Srečno...pa čim manj zgage....





Pri meni je bilo isto in tudi pomagala sem si z enakimi "sredstvi". Včasih sem pa tudi  nosila pol litersko steklenico Donata v torbici...za vsak slučaj.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pajac)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 0:40:41   
Anonimen
Ja, Donat res pomaga. Mene ponavadi zgaga peče po kakšnih sladkih sokovih, potici,...

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
16.8.2007 6:49:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pajac)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 9:59:27   
Naja31
Mene je tudi proti koncu nosečnosti grozno zgaga pekla. In to predvsem če sem sladkarije jedla.
Mogoče pa tudi pri tebi zgago povzroča kakšna posebna hrana.
No, jaz se kljub temu sladkarijam nisem izogibala. So bile močnejše od mene.

Meni je G predpisala Talcid, in je pomagal. Pa požirek mleka tudi.
Je pa res sinko imel full las ko se je rodil user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 10:12:44   
Anonimen
Moji hčeri pa je G.prepovedal vsak Rutacid ali temu podobne tablete.
Lahko hrano,malo slano,nič pikantno in Donat,so ji svteovali.
Ampak Donat,ki je čez noč odprt,da ni več plina,mehurčkov.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 10:53:37   
Ninica
Blagor tebi ko sprašuješ kako to zgleda....

Peče kot hudič od želodca navzgor proti grlu in če si še dobitnik jack pota občutiš kislino tudi v ustih..


se podpišem.

Jaz si moram vsak večer vzeti pred spanjem en Rupurut ali dva. Vse se mi spahuje v ustauser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 11:30:20   
Klarita
Ve mogoče katera, če lahko nosečnica vzame namesto Rupuruta tudi Gastal?

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 12:08:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

Ve mogoče katera, če lahko nosečnica vzame namesto Rupuruta tudi Gastal?


Jaz sicer nisem ravno iz tega foha, ampak ti lahko povem iz kemijskega vidika:

Obstajata dva tipa zdravil. Eden je tak, ki kislino nevtralizira in na želodčni steni naredi film, drugi pa je tak, ki preprečuje izločanje kisline iz želodčne sluznice.
Tisti ki znevtralizira kislino deluje lokalno in ne prehaja v kri. Ta drugi pa. Zato je bolje jemati ta prvi tip zdravil. Izmed teh poznam Rupurut in Rutacid.

Donat je bazična raztopina, zato tudi dobro pomaga. Včasih so si pomagali tudi s sodo bikarbono (tista plava škatlica, namesto pecilnega praška), vendar ta v stiku s kislino reagira tako, da se izloči tudi plin CO2. Ta pa lahko poškoduje želodec......celo do te mere, da poči. Zato ti nebi priporočala drugega kot preverjena zdravila. Pač daš tistega jurja v lekarni.
Pa še to: pecilni prašek poleg sode bikarbone vsebuje tudi citronsko kislino. Če se malo spomnite iz kemije poteče med kislino in bazo reakcija....torej med citronsko in ne med želodčno kislino.
Če pa pecilni prašek stresemo v kozarček in nanj kapnemo nekaj kapljic vode......poskusite, pa si predstavljajte, da se to zgodi v želodcu.

Mleko: je po pH bazično, zato nekaterim pomaga. Vsebuje pa tudi encime, ki spodbudijo želodčno sluznico k izločanju kisline. Mene običajno po preveč zaužitega mleka peče. Zlasti po čokolešniku.

Meni drugače zgaga dela grozljive težave......včasinh pojem do 5 Rupurutov na dan. Ugotovila sem, da ne smem jesti kumar. Niti ene rezine. Pa tudi lubenico lahko res samo rdeči de.....takoj, ko pojem malo belega imam težave.

(odgovor članu Klarita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 12:49:49   
Klarita
Hvala nefretiti za tako obširno kemično razlago, moram priznat, da se nič kaj dosti ne spomnim iz šole, je bila to kar ena osvežitev spomina.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zgaga?!
16.8.2007 13:25:12   
pajac
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image No...da dopolnim user posted image user posted image user posted image Gastal pa spada v prvo skupino zdravil, torej nevtralizira kislino...

Sem pa šla malo pogledat na med.over.net pa ti prilimam link... je pa kar veliko na to temo  napisanega...


http://med.over.net/forum5/read.php?19,1023143,1023162#msg-1023162




_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?