|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za vse, ki boste zagotovo rodile s carskim re...
15.6.2006 16:52:10   
Seven*
Pred parimi dnevi sem imela operacijo kolena in so mi zaradi dojenja svetovali anestezijo tipa "spinalni blok". Med samo operacijo sem razmisljala, da bi si, ce bi morala roditi s carskim rezom, zazelela tocno to!!

Kako je to potekalo.. Vsedla sem se na mizo, anestezistka me je dvakrat picila v hrbtenico. Ni bolelo, le neprijetno je bilo. Po parih minutah sem zacela v nogah cutiti rahlo scemenje. Vlegla sem se. Noge so postajale tople in kmalu spodnji del telesa ni bil vec moj. Cuden obcutek, ampak...

In kaj je dobra stran tega? Pred obraz so mi namestili rjuho, da me ne bi bilo strah. Kaj delajo z mojim spodnjim delom nisem vedela, a sem se vseeno lahko hecala z ekipo, kirurg mi je pa na monitorju pokazal cisto vse do potankosti. Bila sem prisotna! To mi je bilo zelo vsec. Lahko sem videla kaj pocnejo z mano..

Po koncani operaciji se nekaj ur nisem cutila nog, drugace sem pa popolnoma dobro funkcionirala. Nisem bila zaspana. Najbrz bi kar takoj lahko tudi dojila, ce bi hotela.. Hkrati pa mi je bila za naslednjih nekaj ur odvzeta bolecina, kar pa se pri splosni narkozi ne zgodi..

Torej, v cem jaz vidim prednost?

- celoten cas si pri stvari. Takoj vidis otroka...

- zadeva je dana lokalno (v hrbtenico) in zato ne prizadene toliko matere in otroka..

-po operaciji nisi "zadet" (vecina jih po carskem rezu jamra, da so normalno funkcionirale sele naslednji dan"

- takoj lahko dojis

- manj bolecin, ker zadeva se nekaj casa traja da popusti..


Je pa res. Zadevo ne dajo prevec radi. Sploh pri urgentnih posegih. Najbrz se jim ne ljubi, ker je potrebno par minut vec, da se anestezist pripravi.. Zato je potrebno tezit in tezit. Menda se je Vitaa Mavric nemarno skregala z vsemi, da so ji potem priskrbeli anestezista... :)

Morala sem to izkusnjo deliti z vami, ce bi mogoce katero zanimalo..

Lep pozdrav!

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 17:54:17   
KIRA
seven, v tujini je to stalna praksa. tam CR ne delajo v popolni narkozi, razen če gre za večji riziko. to je samo pri nas še tako predpotopno, da nosečnica ne more biti "poleg" pri rojstvu svojega otroka.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:20:59   
sicilija
Ni vse zlato, kar se sveti. V tujini je podobno kot pri "nas", cel svet je postal ena globalna vas. Kakor so "dobre" bolnice v tujini, so tudi v Sloveniji in vsak zdravnik se odloci glede na prakso, ki jo ima glede narkoze. Vsaka narkoza ima svoj pro in kontra. Rada bi samo popravila Seven, da lahko takoj dojis po CR, ker ni res. Sem se presekirala polna dva dni, ker nisem takoj dobila mleka, medtem ko je bil pediater cist "hladen", da je to cist normalen. Hm!? No , na konce je imel prav, mleko je prislo in je bilo vse ok. Rodila pa sem s CR s polno narkozo, se takoj zbudila in  nisem cutila dost bolecin, ker so mi takoj dali protibolecinsko inekcijo (prav zaradi razloga, ker se telo ni bilo sposobno dojiti in zdravilo ni preslo v mleko).

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:25:32   
Seven*
Sicilija, ne razumem tocno kaj si hotela napisati? Po carskem rezu lahko takoj dojis, vendar ponavadi ne dajo otroka, ker si zmeden in "munjen". Tako so mi povedale zenske. Vecina jih je morala prositi, da so jim prinesli otroka. Kaksno dojenje takoj po porodu, vecina jih je prvi podoj "preskocila".

Ne razumem cist tocno v cem bi naj bil spinalni blok slabsi od splosne narkoze?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sicilija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:34:26   
kofetek2010
jaz sem ga imela, sedaj pri Eli user posted image

ampak dojila sem jo pa šele naslednji dan, ker sem bila po CR nafilana s Tramali user posted image  

takoj po porodu sem jo vidla za cca. 3 sekunde in šele, ko sem prišla na intenzivno sem bila lahko z njo 3 minute - čist zares so mi jo prinesli ob 18h (rodila sem ob 12h)  user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:35:49   
Seven*
Verjetno je vseskupaj tudi precej odvisno od bolnisnice.

Jana73, bi se se enkrat odlocila tako? Pa Tramalov ti res nebi rabli dat. user posted image user posted image Mislim, saj je kup anakgetikov, ki gredo skupaj z dojenjem.

< Sporočilo je popravil Seven -- 15.6.2006 19:36:52 >


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:39:32   
kofetek2010
ja, bi se in mi sploh ni žal, da sem se - je pa šlo pri meni za urgentni CR in so mi v Postojni sami ponudili kaj želim user posted image  

so se pa minute vlekle neskončno dolgo in sem se z zgornjim delom telesa tresla od vznemirjenja kot šiba na vodi user posted image  ko so našo rešili iz objema zavite popkovnice sem se pa nehala trest user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:41:24   
kofetek2010
sem alergična na analgin user posted image  

pa kljub temu, da se nisva prvi dan dojili in da je prvi mesec dobivala dodatek se še vedno dojiva user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 19:43:38   
MojcaG
Zadevo ne dajo prevec radi. Sploh pri urgentnih posegih. Najbrz se jim ne ljubi, ker je potrebno par minut vec, da se anestezist pripravi.. Zato je potrebno tezit in tezit.


imela sem urgentni carski rez, ker je otroku ugašal srček v meni. šlo je za sekunde in ne minute. ni bilo nobene možnosti izbire.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 20:20:59   
Seven*
V takih primerih je valjda boljse.. No anyway, napisala sem pac mojo izkusnjo, ker so anestezije redke.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu MojcaG)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 20:28:53   
mammy26
Tio sem rodila s CR 13.15. Prvič sem jo dojila ob 14.30... pa ni bil noben problem. Ena pred mano je imela to lokalno, pa je rekla da nikoli več... ker ji ni zagrabilo, so poskusili ponovno.... spet so jo pikal, na koncu je obupala in se je raje dala uspavati. Tako da ni vedno tako easy...

Meni je žal le toliko, ker je tako lep občutek ko ti dajo otroka na bušija, takoj po rojstvu. Tu, pa sem pač bila prikrajšana za prvi jok in prvo cartanje. Jo pa sedaj toliko bolj cartamo.

Lp,user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 20:52:43   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA

seven, v tujini je to stalna praksa. tam CR ne delajo v popolni narkozi, razen če gre za večji riziko. to je samo pri nas še tako predpotopno, da nosečnica ne more biti "poleg" pri rojstvu svojega otroka.


V tujini je lahko celo ati zraven. In najprejga dajo njemu v roke, šele nato mamici

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 21:00:04   
kofetek2010
v PO je bil naš ati tud zraven user posted image  


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 21:16:05   
PBJ
Ker sem imela elektivni CR, sem takoj izrazila željo, da želim lokalno anestezijo in mi nikoli ne bo žal, četudi me je po lokalni cel mesec bolela hrbtenica kotuser posted image ...
Občutek, ko lahko objameš svoje dete, takoj ko zapusti maternico, je nepopisen...
Je pa res, da sva se prvič "dojila" 5 ur po tem ( vmes je bil na aspiratorju gornjih dihal), pa še takrat je bolj spal kot kaj drugega, pa nastavek bi rabila, ...  zato nama je tudi malo pozneje vse skupaj steklo. 14 dni sem mu zvečer dajala dodatek, nato sem si še kak mesec črpala mleko poleg dojenja. Potem pa je uspelo in se pri 11. mesecih še veselouser posted image dojimo in nič ne kaže da se bi rad odstavil..

< Sporočilo je popravil PBJ -- 15.6.2006 21:17:04 >


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 21:23:19   
urška
moja prijateljica je rodila s spinalnim blokom. začeli so sicer z "navadno" EA, ampak ker se stvar toliko časa ni nnikamor premaknila so se dločili za CR in so jo vprašali če želi "samo" spinalni blok. in je privolila in tako je mož bil lahko ves čas z njo.

je pa tko, da sem sama imela elektivni CR. seveda z dojenjem na začetku ni blo nč. rodil se je ob 10, prvič sva se dojila ob 18. prej niti ne vrjamem da bi zmogla. me pa zanima tole: seveda dobiš analgetike. ko si na intenzivni dobivaš injekcije. potem pa (vsaj v LJ) 3 tadole (oz. tramale; se ne spomnim več dobro) in 4 lekadole za cel dan. torej kar močne stvari. in če to ješ ne smeš dojit? in zakaj ti pol to dajo? meni takrat na kraj pameti ni prišlo, da bi doječi materi dali nekaj kar ne sme jest....

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
15.6.2006 21:44:56   
Bonnie_RR
Jaz sem imela elektivni CR v celjski porodnišnici. Odločila sem se za splošno narkozo (so mi našteli vse stranske učinke ob spinalnem bloku - kar precej, pa tudi strah, da bi šlo kaj narobe in bi jaz to vedela, je bil prisoten), pa sem bila po njem zelo kmalu prisebna. Rodila sem ob 9.20, zbudila in prvič podojila tamalega pa že ob 10.30. In nisem bila nič kaj zadrogirana, se spomnim vsakega trenutka in občutka. Baje, da ti dajo bolj blago narkozo - ravno toliko, da spiš.

No, kljub takojšnjemu podoju in zelo uspešnih prvih dnevih dojenja, smo zdaj na flaški. So se drugje pojavili problemi...

Je pa vsekakor drugače, če vidiš otroka takoj, ko je rojen. Verjetno je to nekaj čudovitega, čeprav se jaz ne sekiram preveč, ker tega nisem doživela. Ga pa zdaj tolikokrat stisnem k sebi...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za vse, ki boste zagotovo rodile s carski...
17.6.2006 6:31:13   
Eviii
mene so že par tednov pred rokom obvestili, da zaradi velikosti ploda in moje nizke višine (na meji za cr, 155 cm), obstaja verjetnost, da bom rodila s cr-jem. vendar smo se vseeno odločli poskusit naravno. tako sem se tudi sama odločila za ea, ker ti potem samo dajo večjo dozo in si takoj pripravljen. po 10-ih urah v porodni sm se odprla komi 4 cm in 3 ure ni šlo nikamor. in so se odločli, da me nehajo mučit. za cr sm bla pripravljena takoj. rodila sem ob 19.59. dejana so mi takoj pokazali in sm kr skakala od veselja. pol so ga nesli možu. čez eno uro so me prpeljali iz operacijske. dejana sm dobila takoj na joško in je pridno vleku. in naslednja dva dni tudi. tretji dan sem ponoči dobila mleko (se pravi dobri 60 ur po operaciji) in od takrat se midva samo dojiva. če bi se imela še enkrat za odločit, bi nardila isto.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?