|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj napenja?
25.11.2005 16:38:54   
Anonimen
Dajte mi prosim napisat seznam hrane, ki se jo moram izogibati in ki otroka napenja, če ga dojim.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 16:51:07   
tina104
Ti seznami so zelo različni in če bi vse upoštevali, potem ne bi smele nič jest, razen meso (pa še tu je svinjina problem) in kruh ter riž polento in krompir.
Jaz jem večino stvari, pa ni bilo hujših težav.
No, eni pravijo, da so problem mlečni izdelki, pa surovo sadje in zelenjava, pa preveč začinjena hrana, stročnice.

Jaz osebno se res izogibam preveč začinjeni hrani, čebuli, česnu, pa sadje in zelenjavo jem v manjših količinah (npr. zeleno solato za kosilo, pa vmes 1 jabolko, 1 banano, 3 suhe slive...). Jem tudi citruse, fižol,...

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 17:22:44   
Mojra
Jaz ti lahko povem moje izkušnje. Ko sem jaz spraševala po porodnišnici in potem patronažno, pa okoli ... vsi povejo drugače. Normaln da ne smeš jest stročnice ( fižol, grah...), cvetačo, mojega napenja če jem polnoznat hruh ( seveda sem rabila neki časa da sem to ugotovila saj je to le zdrav kruh.. ), pazi - korenček ful zapira, vsaj naju.Izogibam se močnih začimb, popra. Pa jajca ne jest ! Še vedno včasih prdiva pa ne vem zakaj, ampak prav napenja pa ga ne več.
Drugače pa jaz jem vse. Res je da se je moj mali junak rodil z 4500g, da ima sedaj pri dveh mesecih in pol 7 kg, tako da je najbrž tudi želodček že večji. Jaz jem od njegovega enega meseca naprej že paradajz ( ki ga obožujem), pa zeleno salato, motovilc, tudi jabolko surovo sem že pojedla. Zelo rada si naredim paradižnikovo omako in tuno za preliv na špagete. Od rib jem belo ribo. Od začimb uporabljam čisto malo vegete, rožmarin, majaron, origani in baziliko.
Od prvega dne si kuham  kompot z jabolkami in malce sladkorja ( brez klinčkov), jem tudi jajčevce in bučke ( oluplene in dušene ), v rižoto pa sem tudi že zblanširala malo rdeče paprike ( sveže) pa je bilo o.k. Meso jem v glavnem : piščanec, puran, teletino in govejo. Pa sladoled mi paše za umret ( vanilija). Aja pa štrudel - kupim listnato testo ( brez jajc), naribam jabolka, malce kisle smetane in njammmmm. Priznam kriva sem.. včasih popijem kozarec piva ob kosilu oz. večerji.. hik... moje zize pa cez par ur napolnjene z mlekom da komaj čakam Mateja da bo lačen.user posted image
Čim manj napenjanja obema !!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 17:48:36   
Anonimen
http://www.hipp.si/products/fruit.htm

Tuakaj imaš katero sadje otroka napenja,..user posted image

(odgovor članu Mojra)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 17:57:37   
chips
Mojra meni je pa patronažna rekla da lahko pijem pivo ,da je fajn za mleko ampak mora biti brez alkohola(UNI).

_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 18:11:26   
Mojra
A ni to smešno. Moja patronažn pa.. jejžešna to paneuser posted image
Sicer mi je pa rekla da tud paradjaza ne smem, pa solate, pa jabolk, pa...
Tudi jaz uglavnem pijem UNi- mal se hecam s tistim hik..., včasih pa tud Union. Je pa res, da če spijem pivo zvečer imam zjutri takeeeeeeee zize user posted image da je joj.user posted image

(odgovor članu chips)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 20:09:04   
jakaracman
Zakaj ne ješ jajca Mojra?

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 20:15:09   
Marogica
Jaz sem jedla vse, razen stvari, ki tudi odraslega napenjajo(so že predhodnice napisale katere), pa izogibala sem se agrumov(pomaranče, limone, grenivke), ke je moj prvi kakal sluz, ker so bili pragresivni za njegovo črevo.
Tako, da čim manj kompliciraj in uživaj v hrani


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj napenja?
25.11.2005 22:06:48   
Mojra
sem naredila palačinke s špinčo pa je Mateja dva DNI TKO ZVIJAL DA JE BLO JOJ

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj napenja?
26.11.2005 19:54:15   
tincci
Jaz pa vse jem razen surovega sadja, zelenjave, kislih stvari, začimb, oreščkov, čokolade. Jajca jem vsak dan skoraj, mlečne izdelke pa sploh. Po moje je stvar posameznega otroka ... jaz sem enkrat spila pol litra kompota iz češenj pa sva bile obe bogice user posted image  

(odgovor članu Mojra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj napenja?
27.11.2005 16:11:15   
Meggi




No, in še jaz.

Mojo princesko je fejst zvijalo, po pitju šalce mleka mamice. Za zjokat je to. Je hotla zaspat, pa jo je zagrabl, pa solato imam sam za gledat. Da ne omenjam da umiram ko gledam jabolke- pa je ne upam zagriznat. Čeprav sem jih v nosečnosti pojedla tud menda kilo na dan. A bom poskušala z " malimi pajsi"- da si opomorem od grozne želje.
p.s. V shrambi jih nimamo nič- ni skušnjave.

Mam pa res željo da bi se jih napokala- ker se mi zdio da jem sam krompir pa govejo župco. Sam ob vsakem pajsu se spomnem kak bi spet hodla po stanovanju gor in dol in cartala malo pupiko. Ja in komaj teden dni sva stare pa sva že imele te packe na obisku.

          Vsem doječim mamicam VELIKO VOLJE IN USPEHOV pri dojenju in hranejenju tudi velikih želodcov!

                Razkrijte še kako skrivnost ob dojenju in zdravi  papiki obeh!



(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj napenja?
28.11.2005 22:46:55   
Ajna_x




Lep pozdrav vsem skupaj,

Na hitro sem preletela temo in zdi se mi da nihce ne omenja gob. Ena izmed stvari ki mocno napenjajo so gobe drage mamice. Ze za odraslega so malce tezke, posebej pa za mali zelodcek nasih malckov. Sama sem se jih napokala in sicer kot omako zraven sirokih rezancev. Takega joka in krcev nisem potem nikoli vec zasledila pri mojem korenjaku. Zopet sem si jih privoscila tam nekje pri enem letu, ko je jedel ze tudi ostalo hrano in se zelodcek delno ze privadi normalne hrane...

Cim manj krcev in neprespanih noci,

pozdravcek,

Ajna



(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj napenja?
29.11.2005 11:51:59   
kati*
živjo

nas tudi fajn napenja in matra (sploh zadnje tri dni) ... a žal mi zaenkrat sploh ni uspelo ugotoviti po kateri hrani ... sem poskusila z izločevanjem že skoraj vse hrane, pa ko sem sigurna za nekaj, se kasneje izkaže da ni blo to ... ziher sem le za sveže sadje!! - tega tud slučajno ne smem jesti ... kar pa se tiče čokolade in kostanja (ki naj ju sploh ne bi jedla) pa ni težav user posted image

skratka - očitno je res, da je to odvisno od otroka, pa morda tudi od mamice in skupaj bosta morala ugotoviti, kaj je tisto kar vaju matra ... pa veliko uspeha

_____________________________

lp, K

(odgovor članu Ajna_x)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?