|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   eno vprašanjce
12.10.2005 18:56:24   
janina
Dober večer vsem ringarajčicam!

Mam eno vprašanje za vas.Ali mogoče katera ve kaj je to hiprtonija? Mi smo namreč imeli prvi pregled pri pediatru,pa nam je rekla da je otrok hipertoničen.Ali ima katera že kakšno izkušnjo s tem.

      Hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 19:01:50   
Anonimen
Povečan mišični tonus - ene mišice uporablja bolj kot druge, torej neskladno.
Pri mojem malem je zadnjič pediatrinja pomislila na isto zadevo, ko ga je videla jokati (se je zvil nazaj in bil cel trd). In samo zaradi tega naju je napotila v bolnišnico!
Tam sem se dogovorila za ambulantne preglede, saj ne bi rada šla z zdravim otrokom v bolnišnico in ven z bolnim. Tako majhno dete se sigurno hitro česa naleze.
In tako sva prejšnji teden dala skozi UZ glavice, ki je bil v redu. Danes sva bila pa na EEG, ki je kar precej neprijetna zadeva za dojenčka, saj mora vsaj 20 minut spati z elektrodami na glavi. Sicer je pa neboleče in neškodljivo. Zdaj čakamo na te rezultate z upanjem na najboljše.
Se pa v nekaterih primerih povečanega mišičnega tonusa otročke napoti na fizioterapijo, s katero se da zadeva odpraviti.
Evo, toliko jaz vem o tem. Je pa bilo že nekaj o tem napisanega na MON-u, sem si v zadnjih dneh vse o tem prebrala, ker me je zaradi mojega sina pač zanimalo.
Pa veliko sreče vama želim!

(odgovor članu janina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 21:19:42   
Barči78
Naly, zakaj pa so delali tvojemu fantku EEG?

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 22:20:02   
Anonimen
Samo zato, ker se je na pregledu v posvetovalnici jokal in pri tem bil ves trd.
Ne vem sicer, kako se drugi dojenčki jokajo, ampak meni se ni zdelo nič takega, da se je trdega naredil pri jokanju. Sem mislila, da je pač tak karakter. Očitno pa pediatri v tem vidijo možnost za kakšne težave. Meni je pediatrinja rekla, da naju pošilja v bolnišnico zato, da ne bi ostalo kaj nespregledanega. In zdaj upam, da je vse okej...

(odgovor članu Barči78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 22:34:06   
Barči78
Neja je isto imela to snemanje glavice. S tem ugotavljajo, če ima otrok mogoče epileptične ali kakšne druge napade. Zato mi pa ni jasno kako so to pri tvojem fantku povezali. Moja je imela krvavitve v zadnjo možgansko kotanjo in jo tako kontrolirajo. Hodiva na FT, ko pa se joka pa ravno tako postane čist trda, napeta. Veš pa ne kaj vse dr. še zraven opazi.
Upam, da se bo vse dobro izteklo. Držim pesti za dečkota.user posted image user posted image

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 22:34:44   
babylove
Vprašaj Seleno, se mi zdi, da nekaj ve o tem.

(odgovor članu janina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: eno vprašanjce
12.10.2005 22:36:20   
Anonimen
Jaz pač upam, da gre zgolj za preventivo, in da je mali v redu. Vsaj jaz nič ne opazim, da bi bilo z njim kaj narobe. Je prav navihan in zelo lepo napreduje, svojim mesecem primerno.

(odgovor članu Barči78)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: eno vprašanjce
13.10.2005 8:49:59   
Petrolinka
Tudi mi imamo user posted image  hipotoničnega. Ima slabo kontrolo glavice in bi jo skozi nazaj tiščaluser posted image  pa samo na svojo desno gledal. Zdaj pa obiskujemo FT, in rezultati so že vidni. Malo več potrplenja je treba imet z njim mu glavico nazaj popravlat pa vaje delat z njim pa greuser posted image . Nismo pa imeli UZ glavice pa tudi ne EEG.

Pozdravček


_____________________________

Ko misliš, da že vse obvladaš, spet neka nova fora...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...





sindarin

Pogosto kupite igračo s katero se otrok ne igra veliko?

da (31%)

ne (30%)

včasih (39%)


Število vseh glasov: 267

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!