|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 13:21:50   
HuAnita
Kako dolgo nazaj vam seže spomin na vaše življenje, kako intenzivni so ti spomini, kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?
Zdaj ko je imel sine 8 rd, sem se prav probala spomniti, če se spomnim kaj iz mojega otroštva, ko sem bila stara 8, pa se spomnim samo obiskov modernega baleta in dogodka, ko se je ena punčka polulala, ko je zadrževala in ni upala iti na stranišče, ostalo pa .... megla. Nič iz šole, družinskih priletljajev, sem se prav zgrozila, kako selentivno si nekaj zapomnimo...
Aja, ob tem pa vrpašanje, kako se da spomin izboljšati oz. pomagati mojim otrokom, da jim bo ostalo od teh lepih kaj več v glavi kot nezgoda neke punčke user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 13:30:46   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
Kako dolgo nazaj vam seže spomin na vaše življenje,

Prvi spomin imam na hojico, s katero sem se podila po kuhinji.
Torej tam nekje malo pred 1 letom starosti

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kako intenzivni so ti spomini,

različno; nekatere bolj zanimive sem si zelo vtisnila v spomin, o drugih, četudi mi kdo pripoveduje, kaj se je dogajalo, nimam niti najmanjšega pojma

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?

Slike, spominki, obujanje spominov z drugimi vpletenimi.


IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
Aja, ob tem pa vrpašanje, kako se da spomin izboljšati oz. pomagati mojim otrokom, da jim bo ostalo od teh lepih kaj več v glavi kot nezgoda neke punčke user posted image

Prihraniti nekaj stvari iz vsakega obdobja, npr. kakšno oblačilce, mlečni zobek, risbice, fotografirati ali snemati kakšne zanimive dogodke, zapisati prigode ...


Za nasvete, kako izboljšati svoj spomin, pa se tudi jaz priporočam. user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 13:58:52   
JozicaH
Moji prvi spomini so iz vrtca, ko sem bila po moje tam ene 3 ali 4 leta. Spominov je veliko iz ranega otroštva, a vezanih predvsem na vrtec, kjer mi je bilo zelo lepo, pa iz obiskov pri tetah, stari mami, počitnic. Našega domačega vsakdana se pa ne spominjam sploh, nič, tema, vse tja do skoraj konca osnovne šole, pa še tam mam kako lukno glede na burnost dogajanja, ko z mami kake spomine obujava. Očitno mi ni bilo kajvemkakozelo prijetno doma... oz. to vem.
Tudi jaz imam sama spominke in tudi hči ma škatlico s spominki. In velikokrat se pogovarjava o preteklih dogodkih, gledava slikice iz računalnika po TV in debaritava in kdo je to in to in to... po moje tudi to nekako spobuja pomnenje.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 16:22:37   
sončnica24
Jaz imam tudi bolj bogi spomin iz vrtca mi je v spominu ostal zaključni nastop, OŠ bolj malo tu pa tam ob kaki sliki da se česa spomnim. Medtem ko pa moj brat on pa ima spomin pravi da se vsega spomni - tako da mislim da je to odvisno od osebe do osebe.

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 21:06:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?

Slike, spominki, obujanje spominov z drugimi vpletenimi.




To meni iz kasnejšega, recimo od pubertete naprej, obudi spomine......iz otroškega obdobja, tam nekje do 10. leta mi gledanje kakih slik, igrač, spominkov ne prikliče "spomina".....ajde, vem da pod sliko piše Rovinj 1979, nimam pa pojma, kaj sem tisto leto počela tam in mi tista slika pri tem čisto nič ne pomagauser posted image ......nasprotno pa se spomnim določenih "izsekov" brez kakršnih koli pomagal.....



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
22.8.2014 21:22:13   
josephine27
Tudi jaz se podobno kot liliana spomnim bolj nekakšnih izsekov jaz jim pravim utrinki. Moj prvi je s praznovanja mojega prvega rojstnega dne gre samo za par sekund, potem se recimo spomnim takega utrinka pri 3 letih, ko me je ugriznil sosedov pes, pa počitnic na morju pri 4 letih.... Nekako od začetka osnovne šole potem začnejo bolj konkretni spomini.

Fotografije meni pomagajo kot pripomoček, da se česa dodatno spomnim. Napr. imam spomin na en dogodek s počitnic in ko mi nekdo pokaže fotografijo od takrat in vidim da imam oblečeno eno majico to me potem spomni na nekaj drugega naprej. Nekako v tem stilu. Pri tistih stvareh, k se pa čisto nič ne spomnim in vem sam to kar so mi drugi povedali pa tudi fotografije ne pomagajo. V bistvu se nikoli nisem kaj ekstra trudila obujat nekih spominov za nazaj. Fotografije sicer rada gledam ampak ne nujno take, da sem jaz gor :)

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
23.8.2014 9:44:22   
mateyka
mislim, da je moj najzgodnješi spomin moja prva nočna mora pri treh letih (jih je še nekaj tako zgodnjih, ni ta edini). drugače imam pa kar veliko spominov izpred prvega razreda, niso ravno "utrinki", je kar konkretno. vem pa, da jih dosti ljudi nima. moj mož se recimo skoraj ničesar ne spomni pred 6 letom.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
23.8.2014 17:02:43   
Colt
Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
23.8.2014 18:42:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


user posted image

Ti je bilo v zibko položeno, s čim se boš ukvarjal?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
24.8.2014 19:19:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


A si ti z Brnika.....?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spomini - kakšna je intenziteta...
25.8.2014 9:18:17   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


A si ti z Brnika.....?


Vsak piscanc je pozoren na zvok helikopterja in si zeli leteta (like an eagle) user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?