Spomini - kakšna je intenziteta... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


HuAnita -> Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 13:21:50)

Kako dolgo nazaj vam seže spomin na vaše življenje, kako intenzivni so ti spomini, kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?
Zdaj ko je imel sine 8 rd, sem se prav probala spomniti, če se spomnim kaj iz mojega otroštva, ko sem bila stara 8, pa se spomnim samo obiskov modernega baleta in dogodka, ko se je ena punčka polulala, ko je zadrževala in ni upala iti na stranišče, ostalo pa .... megla. Nič iz šole, družinskih priletljajev, sem se prav zgrozila, kako selentivno si nekaj zapomnimo...
Aja, ob tem pa vrpašanje, kako se da spomin izboljšati oz. pomagati mojim otrokom, da jim bo ostalo od teh lepih kaj več v glavi kot nezgoda neke punčke [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 13:30:46)

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
Kako dolgo nazaj vam seže spomin na vaše življenje,

Prvi spomin imam na hojico, s katero sem se podila po kuhinji.
Torej tam nekje malo pred 1 letom starosti

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kako intenzivni so ti spomini,

različno; nekatere bolj zanimive sem si zelo vtisnila v spomin, o drugih, četudi mi kdo pripoveduje, kaj se je dogajalo, nimam niti najmanjšega pojma

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?

Slike, spominki, obujanje spominov z drugimi vpletenimi.


IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
Aja, ob tem pa vrpašanje, kako se da spomin izboljšati oz. pomagati mojim otrokom, da jim bo ostalo od teh lepih kaj več v glavi kot nezgoda neke punčke [sm=zmeden.gif]

Prihraniti nekaj stvari iz vsakega obdobja, npr. kakšno oblačilce, mlečni zobek, risbice, fotografirati ali snemati kakšne zanimive dogodke, zapisati prigode ...


Za nasvete, kako izboljšati svoj spomin, pa se tudi jaz priporočam. [sm=smiley1.gif]




JozicaH -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 13:58:52)

Moji prvi spomini so iz vrtca, ko sem bila po moje tam ene 3 ali 4 leta. Spominov je veliko iz ranega otroštva, a vezanih predvsem na vrtec, kjer mi je bilo zelo lepo, pa iz obiskov pri tetah, stari mami, počitnic. Našega domačega vsakdana se pa ne spominjam sploh, nič, tema, vse tja do skoraj konca osnovne šole, pa še tam mam kako lukno glede na burnost dogajanja, ko z mami kake spomine obujava. Očitno mi ni bilo kajvemkakozelo prijetno doma... oz. to vem.
Tudi jaz imam sama spominke in tudi hči ma škatlico s spominki. In velikokrat se pogovarjava o preteklih dogodkih, gledava slikice iz računalnika po TV in debaritava in kdo je to in to in to... po moje tudi to nekako spobuja pomnenje.




sončnica24 -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 16:22:37)

Jaz imam tudi bolj bogi spomin iz vrtca mi je v spominu ostal zaključni nastop, OŠ bolj malo tu pa tam ob kaki sliki da se česa spomnim. Medtem ko pa moj brat on pa ima spomin pravi da se vsega spomni - tako da mislim da je to odvisno od osebe do osebe.




liliana -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 21:06:10)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
kaj vam spodbudi vzdrami že pokopane spomine...?

Slike, spominki, obujanje spominov z drugimi vpletenimi.




To meni iz kasnejšega, recimo od pubertete naprej, obudi spomine......iz otroškega obdobja, tam nekje do 10. leta mi gledanje kakih slik, igrač, spominkov ne prikliče "spomina".....ajde, vem da pod sliko piše Rovinj 1979, nimam pa pojma, kaj sem tisto leto počela tam in mi tista slika pri tem čisto nič ne pomaga[sm=smiley1.gif]......nasprotno pa se spomnim določenih "izsekov" brez kakršnih koli pomagal.....






josephine27 -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (22.8.2014 21:22:13)

Tudi jaz se podobno kot liliana spomnim bolj nekakšnih izsekov jaz jim pravim utrinki. Moj prvi je s praznovanja mojega prvega rojstnega dne gre samo za par sekund, potem se recimo spomnim takega utrinka pri 3 letih, ko me je ugriznil sosedov pes, pa počitnic na morju pri 4 letih.... Nekako od začetka osnovne šole potem začnejo bolj konkretni spomini.

Fotografije meni pomagajo kot pripomoček, da se česa dodatno spomnim. Napr. imam spomin na en dogodek s počitnic in ko mi nekdo pokaže fotografijo od takrat in vidim da imam oblečeno eno majico to me potem spomni na nekaj drugega naprej. Nekako v tem stilu. Pri tistih stvareh, k se pa čisto nič ne spomnim in vem sam to kar so mi drugi povedali pa tudi fotografije ne pomagajo. V bistvu se nikoli nisem kaj ekstra trudila obujat nekih spominov za nazaj. Fotografije sicer rada gledam ampak ne nujno take, da sem jaz gor :)




mateyka -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (23.8.2014 9:44:22)

mislim, da je moj najzgodnješi spomin moja prva nočna mora pri treh letih (jih je še nekaj tako zgodnjih, ni ta edini). drugače imam pa kar veliko spominov izpred prvega razreda, niso ravno "utrinki", je kar konkretno. vem pa, da jih dosti ljudi nima. moj mož se recimo skoraj ničesar ne spomni pred 6 letom.




Colt -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (23.8.2014 17:02:43)

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!




petea -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (23.8.2014 18:42:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


[sm=smiley36.gif]

Ti je bilo v zibko položeno, s čim se boš ukvarjal?




liliana -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (24.8.2014 19:19:12)


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


A si ti z Brnika.....?




Frodo Bisagin -> RE: Spomini - kakšna je intenziteta... (25.8.2014 9:18:17)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Spomini? Zvok helikopterja in želja po letenju!


A si ti z Brnika.....?


Vsak piscanc je pozoren na zvok helikopterja in si zeli leteta (like an eagle) [sm=zz_biggrin.png]




Stran: [1]