|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Očala
10.2.2014 20:26:58   
muco
Hčerka potrebuje očala. Okulist je ugotovil dioptrijo, dobili smo napotnico za optika....
Ker pri nas nima nihče očal, nimamo pojma kakšne naj izberemo, ...kovinske, plastične, ne vem kakšne so še ...., na kaj moramo paziti, biti pozorni itd.

Še preden obiščemo optika prosim poznavalce za nasvet ali dva !

Hvala user posted image !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Očala
10.2.2014 20:33:05   
enea
mi smo naši tudi morali 2 leti nazaj kupiti očala,.. in tudi nismo vedeli kaj vzeti, pa so nas v Clarusu lepo sprejeli in tudi super svetovali,.. padli pa smo na akcijo 2 za 1 in smo ji vzeli ( plačali ) železen okvir, + dobili pa plastični, steklca so pa plastična ali kaj je že tisti materijal, zato ker je otrok, in če očala padejo niso še tako hitro podvržena nesrečnim koncem,..

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Očala
10.2.2014 20:47:41   
asyka
Mogoče ti lahko katera svetuje dobrega optika. Navadno tam niso takšni, da bi staršem želeli prodati vse. Najverjetneje nima visoke diptrije, zato lahko v primeru, da ti ponudijo stanšane šajbice le te zavrneš. Stekla naj bodo plastična (oz ne steklena) in fino je če izbereš zaščito proti risom, že pri odraslih se hitro naredijo risi, pri otrocih pa še hitreje.

Ne izbirajte zelo tankega okvirja, ali pa cel takšnega, kjer šipico drži le tanka žička. Takšni okvirji niso za otroke, ker šipica pri padcu očal hitro izpade pa tudi sama očala se prej strejo. Jaz bi vzela kovinski okvir, čeprav tudi plastični danes niso več tako krhki kot nekoč . Predvsem pa naj bodo otroku očala všeč in se naj z njimi dobro počuti. Vzemite si čas, tisti dan ko boste šli po očala, naj poizkusi več okvirjev in se potem samostojno odloča. Nosil jih bo on. No, zdaj če bo šlo za kakšen hud kiks seveda sugestirajte (jaz vem, da sem prva očala hotela imeti v črno-rdeči kombinaciji, stara 9 let,... potem smo se nekako preusmerili na dekliško rožnato :D). Je pa res pomembno, da je tudi optik takšen, da je tam zato da svetuje in pomaga pri pravilni izbiri.



_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Očala
10.2.2014 22:06:15   
LuLu
mislim, da je pri otroku najpomembneje, da mu očala dobro stojijo na nosu in na ušesih. da ne drsijo dol in da so mu seveda všeč user posted image
Zelo je pomembno, da jih nosi redno, tako kot mu je okulist rekel, in če bodo očala moteča ali grda, bodo veliki problemi.. otroci pač user posted image
Sama pa tudi ne bi izbirala dragih očal, ravno zaradi tega, ker se hitro kaj z njimi zgodi. Mogoče tudi okulista, zdravnika vprašaš. velikokrat znajo oni bolje svetovati. Optiki so le prodajalci, čeprav res, pri otrocih manj agresivni.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Očala
11.2.2014 6:19:52   
CUKRČEK
pojdi k optiku in boš vse izvedela. Moja devetletnica si je izbrala tele http://www.youseyes.com/908.html
pa so res ful fletne(plastika, dost moderne, jih ful rada nosi)


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Očala
11.2.2014 10:20:08   
urška
na koncu je najpomembneje, da je okvir otroku všeč. in ja, tudi moj si je izbral plastiko, čeprav vsi priporočajo kovinski okvir, ker je bolj trpežen. seveda me je skrbelo, da bo vsak mesec potreboval nove. ampak na srečo so počile sedaj prvič po dveh letih. sicer jih še vedno lahko nosi in upam, da do aprila ko mamo pregled zdržijo. dvakrat ali trikrat vmes smo jih malo poravnali, ker so se zvile.
je pa res, da vsak boljši optik ponudi v štartu boljše stvari, torej plastične leče, tanjšanje, če je potrebno....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Očala
11.2.2014 13:21:03   
enea
ravno sem videla na tv da ima Clarus spet akcijo 2 za 1,..

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




maxi cosi tobi vs. romer king
sirenetta

test avtosedežev by uporabnice RR :)

zelo zadovoljna z romer king (29%)

nezadovoljna z romer king (0%)

zelo zadovoljna z maxi cosi tobi (19%)

nezadovoljna z maxi cosi tobi (1%)

imam en drug avtosedež in sem zadovoljna (46%)

imam en drug avtosedež in sem nezadovoljna (5%)


Število vseh glasov: 405

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!