|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izkušnje s stekleničko Medela Calma?
28.11.2012 8:26:49   
Masha_M
Ali ima katera izkušnje z njo?

Jaz sinčka iz zdravstvenih razlogov ne uspem dojiti, ga pa hranim izključno z mojim mlekom po steklenički. Doktorirala bom počasi iz flašk in cucljev, saj so mu silikonski pretrdi, na enih teče preveč, na drugih premalo, če so premajhni mu plešejo po ustih... NUKove latex cuclje ima rad, a mi pri njih ne delajo zračni ventili, tako da v flaški nastane podtlak, cucelj se splošči in mleko neha teči, zato mu moram flaško običajno jemati iz ust, kar ga totalno razkuri in potem imam dvojni problem - da ne pije več + da je treba umirit njegovo dretje. user posted image

S tole Calmo naj bi otrok sam uravnaval tok mleka, kar pomeni da ga najbrž ne bo zalivalo oz. si bo lahko vzel pavzo, ko neha sesati. Poleg tega deluje na podoben način kot dojenje, tako da bi morda nekje do goste hrane glih lahko prešla na dojenje. user posted image Zdaj se mi samo poraja dvom o tem, ali otroci to flaško res lepo sprejmejo in ali res deluje tako fino kot se sliši.

Hvala za morebitna mnenja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izkušnje s stekleničko Medela Calma?
5.12.2012 13:53:51   
namla
Živjo,

no meni v porodnišnici niso pomagali in nisem cel teden dojila našega malčka (naj bi bila moja bradavica prevelika...). V porodnišnici so mu dodajali AM v nukovi flaški, jaz sem svoje načrpano mleko njemu dala v flaški Tommee Tippe, z obema nisem imela težav.

Po prihodu domov, pa sem poskusila s pristavljanjem na dojko in mali ni in ni znal pravilno povleči. Nato sem uvedla pa tole flaško Medela Calma in malega vsakič pristavljala. Na začetku je šlo malo težje, ampak se je hitro navadil :-) čeprav nimam sedaj dovolj mleka in mu moram še vedno dajati dodatek flaške ne bom zamenjala, saj je res odlična. Zelo priporočam!!!

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izkušnje s stekleničko Medela Calma?
5.12.2012 16:13:02   
m_o_i
NUKovim (pa tudi ostalim) se ne delajo zracni ventili, ker dete prevec vlece(beri: luknjica je premala).

tudi MAMove steklenicke niso slabe; predvsem tiste, katerim dno se odvije (super za ciscenje), ker spodaj spusca zrak v steklenicko...

drugace se pa da pomagat tudi tako(sem pogruntala, preden sem skapirala, da mi zraka ne vlece, ker se je ustvaril podtlak med mesanjem AM-ampak to pri tebi ni problem), da ko otrok pije, s prstom narahlo stisnes luknjico za odzracevanje, da spustis zrak ven

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu namla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izkušnje s stekleničko Medela Calma?
6.12.2012 10:12:07   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

drugace se pa da pomagat tudi tako(sem pogruntala, preden sem skapirala, da mi zraka ne vlece, ker se je ustvaril podtlak med mesanjem AM-ampak to pri tebi ni problem), da ko otrok pije, s prstom narahlo stisnes luknjico za odzracevanje, da spustis zrak ven
Jup, točno to zdaj počenjam, ker kljub vsemu edino z Nukovimi cuclji še kam pridemo. Tommee Teeppe (al kakorkoli se že črkuje user posted image ), Avent, Mam in Baby Nova cuclje mi samo nekaj žvrklja po ustih in mu plešejo sem in tja kot nori. user posted image Zaenkrat kaže, da bom itak kupovala dodaten nastavek za Medelino prsno črpalko in nekaj stekleničk in kot vidim je zraven priložen tudi tale Calma cucelj, tako da bomo poizkusili. Mleka imam še dovolj in morda, če mali skuži da je treba vlečt in se ne samo stiskat kot pri obični flaški, bi lahko prešla na dojenje. Matr vola... kmalu bo čas za GH, jaz pa še nisem obupala dan idejo o dojenju. Ma sem trčena! user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izkušnje s stekleničko Medela Calma?
6.12.2012 11:02:27   
hanitah

IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

drugace se pa da pomagat tudi tako(sem pogruntala, preden sem skapirala, da mi zraka ne vlece, ker se je ustvaril podtlak med mesanjem AM-ampak to pri tebi ni problem), da ko otrok pije, s prstom narahlo stisnes luknjico za odzracevanje, da spustis zrak ven
Jup, točno to zdaj počenjam, ker kljub vsemu edino z Nukovimi cuclji še kam pridemo. Tommee Teeppe (al kakorkoli se že črkuje user posted image ), Avent, Mam in Baby Nova cuclje mi samo nekaj žvrklja po ustih in mu plešejo sem in tja kot nori. user posted image Zaenkrat kaže, da bom itak kupovala dodaten nastavek za Medelino prsno črpalko in nekaj stekleničk in kot vidim je zraven priložen tudi tale Calma cucelj, tako da bomo poizkusili. Mleka imam še dovolj in morda, če mali skuži da je treba vlečt in se ne samo stiskat kot pri obični flaški, bi lahko prešla na dojenje. Matr vola... kmalu bo čas za GH, jaz pa še nisem obupala dan idejo o dojenju. Ma sem trčena! user posted image


Nisi, nisi. user posted image Jaz sem bila pri prvemu otroku ista. Mala je bila rojena pod 3kg in ful zaspanka in je ob dojenju zaspala, prebuditi je ni bilo mogoče, sem poskusila vse možne načine ampak enostavno jo je joška uspavala po parih minutkah. Posledično je bilo čedalje manj mleka zato sem začela črpat in dajat po flaški hkrati pa sem morala začeti po ca. mesecu in pol še dodajat. S črpanjem sem vztrajala in pri 6. mesecih se je dojila zvečer pred spanjem ter ponoči, zjutraj je bilo pa bolj malo mleka, tako da sem ji še malo dodala, ostalo je bila pa GH. Ti kar vztrajaj. user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izkušnje s stekleničko Medela Calma?
20.1.2015 16:03:09   
buckolina
Živjo!

Nikjer nisem zasledila do kdaj naj bi se medela flaška uporabljala? Mi jo imamo za Am, sam mi je fina, pa še cuclja ne rabim vsak mesec novega kupovat. A je za skoz al sem js trčena?

Hvala!

(odgovor članu hanitah)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?