|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 12:44:37   
zaspancek1
Pa ni tako simpl. Se strinjam, da je marsikaj stvar okusa, ampak če npr. ena navadn milka enkrat vsebuje več sladkorja, druga (narejena za drug trg) pa manj, pri ceni pa se to ne pozna (tista z več cukra je dejansko cenejša), potem je razlika tudi v kvaliteti.
Pa ok, to me ne gane ravno, ker sem bolj pristaš drugih (ja, res stvar okusa, tako me tudi kakšne Lindt ne ganejo prevečuser posted image ), večjo razliko pa sem opazila v kvaliteti plenic - te za naš trg so dejansko slabše vpojne, elastika je slabša,so občutno trše, izredno odišavljene (ma, res, meni tudi smrdijo, ampak ok, stvar okusa). In če garantirajo enako vpojnost (do 12 ur) oboje, samo ene pa to izpolnjujejo, potem dejansko je razlika, a ne?
Pa če imam po enem čistilu srbeče in rdeče roke, po drugem pa ne, mora kljub enaki deklaraciji o sestavinah nekje vendarle biti razlika? Podobno je najbrž tudi pri praških, pa še čem...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 13:01:37   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Skratka - ja, je razlika in če si pač prej bil vajen ene stvari, potem pač opaziš razliko, ko je kao isti proizvod sedaj drugačnega okusa oz. včasih tudi kvalitete. Pa če za približno enako ceno lahko izbiram - ja, potem pač bom, a ne?user posted image


Saj, v bistvu ne gre niti za razliko v kvaliteti ampak gre za našo navajenost.......če si vajen tega praška, bi rad tega še naprej uporabljal in tega in ne drugega....prav tako, če si vajen sladke milke, želiš še naprej sladko milko in ne manj sladko.....če si vajen vijolične plenice, še naprej želiš vijolično plenico.....

ne pomeni pa to takoj, da je manj sladka milka, narejena na Poljskem manj kvalitetna od avstrijske milke, ki je bolj sladka....ali pa da je pamperska, ker je drugačne barve in vonja narejena na Poljskem, manj kvalitetna od vijolične pamperske pudrskega vonja......


Se niti malo ne strinjam. Ko se je rodil ta drugi sin, sem kupla v It prašek. je roba vsa ful lepo dišala. Pol sem enakega kupla pri nas, oprala tetra plenice in so imele kljub kuhanju vonj po bruhaliču.user posted image . Ko smo kupovali čez, je blo vedno pol ok.

Nutella, res ni enaka kvaliteta, ta izdelana na Poljskem z npr. it, ali celo tisto kupljeno v Lidlu, ki naj bi bila tudi italijanska, pa ni enaka kot tista, ki jo kupim čez. Sem slaščičarka in se malenkost spoznam, in je res razlika, ne samo modna muha al navajenost na določen izdelek. Ker npr. pri čokoladi, je še kako pomembno iz česa je narejena, če ne je lahko tudi čokolada, zadaj pa piše, da je tole sladkorna ploščica in je pol okus da gorje materi. take znajo bit čokolade, sori, ma prav Poljske, ko so npr. novoletno pakirane oz z novoletno poslikavo,..

Kinder čokoladice tudi niso enake,.. je velika razlika. Une poljske so meni kot, da bi lizala" plastiko, al kako naj se izrazim. Se sploh ne topijo v ustih,..

za ostale zadeve, kot so plenice,..ne vem, ker nismo imeli nobenih problemov z vnetji, ali da bi šlo čez,..


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 14:15:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Pa ni tako simpl. Se strinjam, da je marsikaj stvar okusa, ampak če npr. ena navadn milka enkrat vsebuje več sladkorja, druga (narejena za drug trg) pa manj, pri ceni pa se to ne pozna (tista z več cukra je dejansko cenejša), potem je razlika tudi v kvaliteti.


Končno ceno milke ne formira milka.....ampak zadnji prodajalec......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

večjo razliko pa sem opazila v kvaliteti plenic - te za naš trg so dejansko slabše vpojne, elastika je slabša,so občutno trše, izredno odišavljene (ma, res, meni tudi smrdijo, ampak ok, stvar okusa). In če garantirajo enako vpojnost (do 12 ur) oboje, samo ene pa to izpolnjujejo, potem dejansko je razlika, a ne?
Pa če imam po enem čistilu srbeče in rdeče roke, po drugem pa ne, mora kljub enaki deklaraciji o sestavinah nekje vendarle biti razlika? Podobno je najbrž tudi pri praških, pa še čem...



Če gledam kaj vse garantirajo v reklamah za pralne praške in čistila....pa persil kupljen v Nemčiji tudi ne dela takih čudežev kot v reklami......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Pa če imam po enem čistilu srbeče in rdeče roke, po drugem pa ne, mora kljub enaki deklaraciji o sestavinah nekje vendarle biti razlika? Podobno je najbrž tudi pri praških, pa še čem...



Tudi tu je kvaliteta stvar debate....za tvoje roke je "kvalitetnejše" tisto čistilo, ki ti ne rdeči rok....za umazanijo pa je lahko "kvalitetnejše" čistilo tisto, ki je bolj agresivno za tvoje roke.....

Nihče ne trdi, da razlik ni.....vendar vehementno trditi, da vse kar je proizvedno na Poljskem oz. na vzhodu je slabše kvalitete, vse kar pa pride iz zahoda pa je boljše kvalitete je en velik larifari.....

In kot sem že omenila.....recimo Gorenje po zahodni Evropi sploh ne more prodati nobenega pralnega stroja, če je miselnost Nemcev taka, kot vaša....da vse kar pride iz Vzhoda je en k.ura.c vredno......

Pa kupujte stvari iz Kolinske ne pa da uporabljate izdelke multinacionlk, ki vas itak samo okoli prinašajo.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 16.8.2012 14:28:01 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 14:37:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


Se niti malo ne strinjam. Ko se je rodil ta drugi sin, sem kupla v It prašek. je roba vsa ful lepo dišala. Pol sem enakega kupla pri nas, oprala tetra plenice in so imele kljub kuhanju vonj po bruhaliču.user posted image . Ko smo kupovali čez, je blo vedno pol ok.

Nutella, res ni enaka kvaliteta, ta izdelana na Poljskem z npr. it, ali celo tisto kupljeno v Lidlu, ki naj bi bila tudi italijanska, pa ni enaka kot tista, ki jo kupim čez. Sem slaščičarka in se malenkost spoznam, in je res razlika, ne samo modna muha al navajenost na določen izdelek. Ker npr. pri čokoladi, je še kako pomembno iz česa je narejena, če ne je lahko tudi čokolada, zadaj pa piše, da je tole sladkorna ploščica in je pol okus da gorje materi. take znajo bit čokolade, sori, ma prav Poljske, ko so npr. novoletno pakirane oz z novoletno poslikavo,..

Kinder čokoladice tudi niso enake,.. je velika razlika. Une poljske so meni kot, da bi lizala" plastiko, al kako naj se izrazim. Se sploh ne topijo v ustih,..

za ostale zadeve, kot so plenice,..ne vem, ker nismo imeli nobenih problemov z vnetji, ali da bi šlo čez,..



No, pa smo pri čokoladi oz. hrani.....te multinacionalke pripravljajo svoje proizvode glede na okuse po področjih oz. državah.....in ravno Nutella, ki je tako znana ima zelo dosti "različnih okusov"....recimo, Španci jo imajo zelo radi sladko, v Italiji imajo raje več lešnikov zraven......v ZDA imajo recimo še mleko sladkano, ker ga drugače deca ne pijejo......tudi Kellogsovi kosmiči so za ameriški trg drugačni kot za evropskega......

Ni zdaj vse v tem, da bi pa Sloveniji in ostali vzodni Evropi šopali strup in ne kvalitetne izdelke.....Slovenija je pač na takem ozmelju, da pridejo v njo izdelki iz vzhoda in iz zahoda.....in potem lahko pametujemo, da je tisto iz zahoda kvalitetnejše......

Samo kornet in lučka pa sta še vseeno "najkvalitetnejša", če sta od Ledoja.....pa rečte kar hočete......user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 15:06:48   
zaspancek1
Eh, ne vem kdo trdi, da je vse, kar je proizvedeno na Vzhodu, slabo, vse, kar je pa na Zahodu, pa dobro. Jaz nikakor. Tudi glede drugega, sploh kakšnih čokolad vem, da so prilagojene določenemu trgu. Ampak hudič pa je, če npr. Sovenijo, kjer smo le dobivali stvari za Zahod, naenkrat porineš na Vzhod. Pač, če si bil leta navajen na nekaj, potem naenkrat kot enak izdelek dobiš nekaj drugega (ker je slovenski trg tako majhen, da se pa res nam ne bodo prilagajali), pa še po možnosti za višjo ceno.

Kar se pa kvalitete tiče - jah, po mojih nekajletnih izkušnjah plenice dejansko so slabše. Če niso tako vpojne (pa so na pogled enake, tudi vpojnost bi naj bila enaka) - ja potem so slabše kvalitete, a ne?user posted image Druge razlage jaz ne najdem, pa če se še tako trudim.... user posted image
Glede praškov pa so bile že pred dvema letoma debate, ker npr. za Vzhod Henkel uporablja druge snovi in v drugačnem razmerju kot pa za Zahod. Prodaja pa seveda pod enim imenom in celo enako embalažo. V glavnem pa tvoja lučka nima šans proti mojemu Ježku!user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pamperske iz Müllerja
16.8.2012 16:13:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Eh, ne vem kdo trdi, da je vse, kar je proizvedeno na Vzhodu, slabo, vse, kar je pa na Zahodu, pa dobro. Jaz nikakor. Tudi glede drugega, sploh kakšnih čokolad vem, da so prilagojene določenemu trgu. Ampak hudič pa je, če npr. Sovenijo, kjer smo le dobivali stvari za Zahod, naenkrat porineš na Vzhod. Pač, če si bil leta navajen na nekaj, potem naenkrat kot enak izdelek dobiš nekaj drugega (ker je slovenski trg tako majhen, da se pa res nam ne bodo prilagajali), pa še po možnosti za višjo ceno.



Ja....navajen.....in predvsem boli, ker so nas "porinili" na balkan in na vzhod.....ker mi smo über in ne spadamo na balkan in na jug......

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 7:49:21   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Eh, ne vem kdo trdi, da je vse, kar je proizvedeno na Vzhodu, slabo, vse, kar je pa na Zahodu, pa dobro. Jaz nikakor. Tudi glede drugega, sploh kakšnih čokolad vem, da so prilagojene določenemu trgu. Ampak hudič pa je, če npr. Sovenijo, kjer smo le dobivali stvari za Zahod, naenkrat porineš na Vzhod. Pač, če si bil leta navajen na nekaj, potem naenkrat kot enak izdelek dobiš nekaj drugega (ker je slovenski trg tako majhen, da se pa res nam ne bodo prilagajali), pa še po možnosti za višjo ceno.



Ja....navajen.....in predvsem boli, ker so nas "porinili" na balkan in na vzhod.....ker mi smo über in ne spadamo na balkan in na jug......


Eh no, preveč poenostavljaš zadeve, Zase lahko definitvno rečem, da nimam problemov z Balkanom oz. Vzhodom, še manj pa z večvrednostnim kompleksom. Sploh z njihovo čokolado ne (mi je zelo dobra tudi ena ruska):-)) Verjamem pa, da se pa najdejo takšni. Ampak ne glede na te komplekse - kako pa opravičuješ drugi del mojega odgovora - razliko v kvaliteti, ki definitvno obstaja? Menda ni to spet samo v naših glavah?user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 9:01:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


kako pa opravičuješ drugi del mojega odgovora - razliko v kvaliteti, ki definitvno obstaja? Menda ni to spet samo v naših glavah?user posted image


Med slovenskimi potrošniki se velikokrat pojavlja vprašanje, ali so pralna sredstva, ki jih je mogoče kupiti v Sloveniji, res slabša kot tista, ki so na voljo v tujini- torej, ali izdelovalci izvajajo politiko dvojnih standardov. Ta domneva na tokratnem testu ni bila potrjena. Pralna sredstva, kupljena v naših trgovinah, so glede na izsledke našega testa najmanj enako kakovostna kot izdelki z zahodnih trgov.
 
http://www.zps.si/za-medije/izjave-za-javnost-2009/s-kaksnimi-pralnimi-sredstvi-peremo-v-sloveniji.html?Itemid=402

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 9:03:49   
MADMAX
V Mullerju imajo še vedno Made in Germany planice samo, da jih je manj pakiranih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 9:13:50   
divna
Sama sicer kupujem izdelke, ki sem jih navajena, ne glede na to kje jih izdelujejo. Ker sem pozorna na ceno, pa na datum uporabe in še kaj, če bi gledala še na to, ne vem .........

Moram pa priznat, da sem pri ženskih vložkih postala bolj zahtevna in ugotovila, da so Always v DM bolj plastični kot tisti kupljeni v Mullerju. Ja, plastik fantastik iz POljske, Mullerjevi nekje iz zahoda. In še kak mesec nazaj bi tudi jaz govorila o "zahodni" in "vzhodni" kvaliteti robe. Sem pa bila prijetno presenečena ko so me tisti dnevi v mesecu nepredvidoma obisklai na morju in sem v trgovini dobila poljske Always - popolnoma identične Mullerjevim. Torej, ne gre za vzhod in zahod, ampak nekaj drugega user posted image user posted image user posted image

lp

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 10:30:36   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


kako pa opravičuješ drugi del mojega odgovora - razliko v kvaliteti, ki definitvno obstaja? Menda ni to spet samo v naših glavah?user posted image


Med slovenskimi potrošniki se velikokrat pojavlja vprašanje, ali so pralna sredstva, ki jih je mogoče kupiti v Sloveniji, res slabša kot tista, ki so na voljo v tujini- torej, ali izdelovalci izvajajo politiko dvojnih standardov. Ta domneva na tokratnem testu ni bila potrjena. Pralna sredstva, kupljena v naših trgovinah, so glede na izsledke našega testa najmanj enako kakovostna kot izdelki z zahodnih trgov.
 
http://www.zps.si/za-medije/izjave-za-javnost-2009/s-kaksnimi-pralnimi-sredstvi-peremo-v-sloveniji.html?Itemid=402

Ah ja, sem pozabila - ti si neomajna in ne spreminjaš svojega mnenja. Tudi pod razno ne, pa če ti še tako dokazujemo!user posted image
Si kdaj res videla plenice iz Muellerja in enake (vsaj po imenu), kupljene pri nas? Najbrž ne, ker potem ne bi tako 100% trdila, da ni mogoča razlika v kvaliteti! Za razliko od divne pa sem jaz parkrat primerjala in je vedno bila razlika v kvaliteti. Žal, pa vzhod ali pa zahod gor ali dol. Ampak, saj res - najbrž je to samo v moji glavi in v mulčkovi prepolni plenici...user posted image Eh, se mi ne da več, pač trdi dalje svoje, jaz bom pa na podlagi lastnih izkušenj tudi svoje...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 11:07:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


Ah ja, sem pozabila - ti si neomajna in ne spreminjaš svojega mnenja. Tudi pod razno ne, pa če ti še tako dokazujemo!user posted image


Kaj si mi dokazala.....user posted image  zgolj to, da ti misliš, da je izdelek slabše kvalitete, ker si ga preizkušala.....tudi ZPS je praške preizkušala, pa je ugotovila, da ni razlike v kvaliteti med vzhodno in zahodno robo.....

meni recimo always vložek iz mullerja ne odgovarja (pa je baje kot berem tisti iz Nemčije) ne odgovarja.....vedno ga kupim v Šparu (po moje je iz Poljske, ker je na njem napisano samo v jezikih "vzhodne" Evrope....vendar jaz zaradi tega, ker meni nemški vložek iz Mulerja ne odgovarja ne trdim, da je nemški vložek slabše kvalitete kot tisti iz poljske......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Si kdaj res videla plenice iz Muellerja in enake (vsaj po imenu), kupljene pri nas? Najbrž ne, ker potem ne bi tako 100% trdila, da ni mogoča razlika v kvaliteti!


Jaz trdim samo, da tisto kar pride iz Vzhoda ni takoj vse nekvalitetno in tisto kar pride iz zahoda, je pa boljše kvalitete.......to je ravno problem pri percepciji kvalitete......ker, ko začneš iskati dlako v jajcu, jo boš našel....in če že od začetka pristopaš k izdelku, ki prihaja iz vzhoda z negativnim mnenjem, boš težko mnenje spremenil......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


Za razliko od divne pa sem jaz parkrat primerjala in je vedno bila razlika v kvaliteti.


Torej, vseeno obstaja možnost, da pa ti nisi merilo kar je kvalitetno ali ne....ampak se ti ob bok lahko komot postaviva tudi jaz ali divina......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ampak, saj res - najbrž je to samo v moji glavi in v mulčkovi prepolni plenici...user posted image


Še enkrat, podobno kot z always vložki.....moja hčerka ni prenesla pampersk, ne mulerjevih, ne šparovih, ne avstrijskih (smo doktorirali iz plenicuser posted image ), je takoj bila vsa rdeča, ne glede na poljsko ali nemško poreklo izdelka.....vendar jaz nikoli nisem zaradi tega trdila, da pa so pamperske nekvalitetne.......pač samo moji hčeri določena sestavina v njih ni pasala, tisočem drugih otrok pa paše....samo zaradi tega, pa pamperske vseeno niso nekvalitetne......

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


Eh, se mi ne da več, pač trdi dalje svoje, jaz bom pa na podlagi lastnih izkušenj tudi svoje...


Ja, samo tvoje lastne izkušnje niso merilo kvalitete nekega izdelka.....ti se le v poplavi vseh izdelkov lahko na podlagi lastnih izkušenj in svojih lastnih prepričanj odločiš, kateri izdelek boš kupila......ne moreš pa trditi, da nek izdelek ni kvaliteten zgolj zato, ker je tvoja izkušnja bila negativna.....


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 11:37:52   
zaspancek1
user posted image Si pa res neumorna! :-)))
Torej - kaj je osnovna funkcija plenice? Da zadrži urin in blato, a ne? Torej če primerjaš dve plenici, za kateri proizvajalec zagotavlja enako vpojnost (torej da vpije določeno količino tekočine), pa od teh dveh ena jo, druga pa ne. Do kakšnega zaključka torej pridemo? Da je ena boljša (v smislu opravljanja osnovne funkcije - zadrževanja vode!!) od druge. Ali pa mogoče, da je ena iz Amerike, druga pa iz Botsvane?user posted image Who cares, meni je čisto vseeno od kod izvira, pomembno mi je samo, da čim bolje opravlja tisto svojo osnovno funkcijo! Pa ne gre pri tem za to, da ti nekaj bolj odgovarja, drugo pa manj! Ja, mogoče pa bi ZPS lahko primerjala tudi te plenice, pa da vidimo potem njihove rezultate.user posted image Zdaj, če so res objektivni, bi se tudi dalo razpravljat, ker so prenekateri test (pa ne samo ZPS, pač pa tudi tujih organizacij) včasih hudo vprašljivi, vsaj kar se metodologije tiče. Ampak ok, ne grem tako daleč, se bom kar na plenice omejila, in seveda mojo kontrolo kakovostiuser posted image
Za razliko od tebe jaz resnično nisem obremenjena s to delitvijo, pa če še tako trobiš touser posted image - če mi je bolj všeč češka čokolada, jo bom kupovala, pa če je švicarska še tako oh in sploh cenjena (ker mi pač ni dobra, pa kaj). Zato pa bom tudi kupovala plenice v Muellerju samo zato, ker SO BOLJŠE (KVALITETE, ker vpijejo več urina, ker so mehkejše, elastika manj reže), ostalo (poreklo in travme o manj oz. večvrednosti)me ne zanima. Sploh pa ne padam ravno na napise "made in germany". Sem nekaj časa delala z njimi, tako da vem, da tiste pregovorne točnosti, natančnosti in delavnosti ne najdeš ravno pri vsakem.user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 12:42:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

user posted image Si pa res neumorna! :-)))


Kadarkoli lahko nehaš.....user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pamperske iz Müllerja
17.8.2012 12:49:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Torej - kaj je osnovna funkcija plenice? Da zadrži urin in blato, a ne? Torej če primerjaš dve plenici, za kateri proizvajalec zagotavlja enako vpojnost (torej da vpije določeno količino tekočine), pa od teh dveh ena jo, druga pa ne. Do kakšnega zaključka torej pridemo? Da je ena boljša (v smislu opravljanja osnovne funkcije - zadrževanja vode!!) od druge. Ali pa mogoče, da je ena iz Amerike, druga pa iz Botsvane?user posted image Who cares, meni je čisto vseeno od kod izvira, pomembno mi je samo, da čim bolje opravlja tisto svojo osnovno funkcijo!


Nemalokrat celo iz istega paketa.....ena prepusti, druga pa ne.....zdaj pa, ali so plenice v istem paketu različne kvalitete, ali pa obstaja možnost, da se je dete malo premaknilo, malo bolj polulalo, ali pa mama ni dobro "zategnila" plenice.....

Funkcija plenice pa ostaja ista......


IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

user posted image   Ja, mogoče pa bi ZPS lahko primerjala tudi te plenice, pa da vidimo potem njihove rezultate.user posted image Zdaj, če so res objektivni, bi se tudi dalo razpravljat, ker so prenekateri test (pa ne samo ZPS, pač pa tudi tujih organizacij) včasih hudo vprašljivi, vsaj kar se metodologije tiče. Ampak ok, ne grem tako daleč, se bom kar na plenice omejila, in seveda mojo kontrolo kakovostiuser posted image


Ja, objektivnost bi bila odvisna od rezultata.....če be obstajale razlike, bi bil test objektiven, če pa ne bi našli razlik, bi pa bil neobjektiven, ker bi bila vprašljiva metodologija......

Važno, da je tvoja kontrola kakovosti objektivna.....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

user posted image  Zato pa bom tudi kupovala plenice v Muellerju samo zato, ker SO BOLJŠE (KVALITETE, ker vpijejo več urina, ker so mehkejše, elastika manj reže), ostalo (poreklo in travme o manj oz. večvrednosti)me ne zanima.


Ok...torej poreklo nima veze pri kakovosti, ker očitno Muller že nekaj časa prodaja poljske pamperske.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.8.2012 12:51:41 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pamperske iz Müllerja
18.8.2012 14:00:44   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

user posted image Si pa res neumorna! :-)))


Kadarkoli lahko nehaš.....user posted image


user posted image Res je! Jaz lahko. Kaj pa ti?user posted image

Sem včeraj kupila nov paket Pampers Baby Dry v Muellerju na Rudniku v LJ - piše, da so še vedno made in Germany user posted image Pa danes, ko sem slučajno bila spet v Muellerju v BTC, sem za štos pogledala vse pamperske - čisto vse so bile nemške (active baby, baby dry in tiste druge, hlačne). Torej imajo v LJ na Rudniku in v BTC še vedno samo nemške user posted image
Kot že napisano pa mi je pa izvor nepomemben, samo da je kvaliteta takšna, kot je bila do sedaj! Moj test kakovosti pa je bil pač takšen, da sem v plenici vlila vodo, tako mimogrede... in ja, moja kontrola kakovosti meni zadošča, kakšna pa bi zadoščala tebi - hm, vedno bolj se mi dozdeva, da nobena, ki bi slučajno prišla do kakšnih rezultatov, ki bi bili v nasprotju s tvojim prepričanjem.user posted image . Glede na tvoje odgovore od začetka ne dopuščaš niti minimalne možnosti, da pa vendarle je kakšna razlika v kvaliteti blaga, ki se prodaja na V in Z trgu in da ni vse v naših glavah oz. stvar okusa, ki smo ga vajeni. Razlog temu pa je mogoče problem manj - oz. večvrednosti, kakšna udeležba pri prodaji teh izdelkov?user posted image user posted image - eh, to že sama veš, me pravzaprav niti ne zanima. Samo da so plenice še vedno takšne kvalitete, kot so bile oz. še bolje, da jih kmalu ne bomo več potrebovali!user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pamperske iz Müllerja
18.8.2012 17:12:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1


user posted image Res je! Jaz lahko. Kaj pa ti?user posted image




Jaz tebi ne očitam neumornosti.......user posted image

Meni paše debatirati, zato ne "odneham".....

in ja, moja kontrola kakovosti meni zadošča, kakšna pa bi zadoščala tebi - hm, vedno bolj se mi dozdeva, da nobena, ki bi slučajno prišla do kakšnih rezultatov, ki bi bili v nasprotju s tvojim prepričanjem


Ker nisem ekspert za kontrolo kakovosti kakovosti ne preverjam in to prepustim tistim, ki so za to usposobljeni in pooblaščeni.....

Na izdelku "preverim" zgolj to, ali meni odgovarja ali ne.....vendar kot sem že prej povedala, moje subjektivno mnenje o nekem izdelku ni splošno merilo za kakovost izdelka.....

Glede na tvoje odgovore od začetka ne dopuščaš niti minimalne možnosti, da pa vendarle je kakšna razlika v kvaliteti blaga, ki se prodaja na V in Z trgu in da ni vse v naših glavah oz. stvar okusa, ki smo ga vajeni.


Dopuščam možnost, da razlika je, tega nisem nikoli trdila, še celo povedala sem, zakaj prihaja do razlik....vendar ne pomeni razlika takoj to, da se na zahodni trg pošilja kvalitetnejša roba kot na vzhodni......in marsikdaj je ta miselnost, da je blago, ki prihaja z vzhoda slabše kvalitete v naših glavah.....ker eden pove, da je poljska roba slabša, drugi pove, da je poljska roba slabša, da poljske plenice ne vpijajo tako kot nemške, da poljski prašek ne pere tako dobro kot nemški.....in v naših glavah se ustvari miselnost, da je to res in smo že od začetka negativno nastrojeni do teh izdelkov z vzhoda.....da ne omenjam reklame za muller, ki se na ta način ustvarja v pogovorih na forumih, na igriščih med mamicami, ker edino muller prodaja "zahodno" robo, drugi vsi pa škart iz poljske.....

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pamperske iz Müllerja
19.8.2012 9:00:16   
Ribica **
A pa ve kupujete v Nami, Müllerju, DMu .. enake always vložke ali kupite nekje navadne, nekje pa sensitive, ki niso plastične po vrhu? user posted image Jaz jih ne kupujem več, tako da o plastičnosti ne vem. Kupujemo pa nutelo obvezno nemško ali italijansko. Nemška je bolj sladka, italijanska ima več lešnikov user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pamperske iz Müllerja
19.8.2012 16:13:02   
ellie
Evo, jaz sem bila danes v müllerju, v mb. Ne duha ne sluha o poljskih pamperskah, zaenkrat imajo samo nemške user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?