|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   postelja Ikea - malm
10.8.2012 18:48:57   
TomTaylor
Če ima katera to posteljo, ali pozna koga, ki ima to posteljo - prosim za mnenje in izkušnje. Predvsem me zanima, ali bo zdržala do 10 let?


http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/S79849844/#/S79874777



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 19:18:56   
mateyka
midva mava to posteljo (mislim, da 160_x_200). kaj pa vem, pričakovala sem boljše dno. 10 let? odvisno kaj na njej delaš; naša tamala (15 kil) je skakala gor in je nekaj šraufov ven padlo. sumim, da zato ker so to eni mali šraufki, ki so pritrjeni na ene diagonalne nikakve tanke kovinske lajštice, ki vežejo rob in srednji debeli kovinski del. sej ma une lesene late čez, tako da jogi ma konkretno podlago, samo te late morajo imho tud na neki trdni podlagi počivat ali bit zataknjene.. da ne omenjam, da je začela škripat od tega skakanja - smo ji prepovedal skakanje, samo zdej je kar je; in niti ne vem kaj točno naj popravim, da bo spet ok.. user posted image
mamo jo že 6 let samo je bla od tega 4 leta v garaži (razstavljena). bottom line; men se zdi "za mal gnarja, mal muske" (kakor dosti stvari v ikei). tako kot poceni mize - ni varno glih gor stopit da zamenjaš žarnico ali namontiraš luč, če tehtaš več kot 70 kil (da bi pa dva gor stopla, da en pomaga držat, pa niti pod razno ne sanji)..
če bom kupovala novo posteljo, bom kupila tako da bo mela dno da lahko gor spi slon.

mojmu možu je všeč tale (samo sem rekla da hočem videt kako je dno skonstruirano preden dam veto user posted image )
http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/30176309/

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.8.2012 19:26:02 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 22:32:40   
TomTaylor
Hvala za koristno informacijo - ja, midva tudi razmišljava o tej dimenziji 160x200. Pa sem gledala pdf. načrte in je tudi meni padlo v oči, da postelja nima roba kamor pride letveno dno, oz. se iz načrta ne vidi dobro user posted image Se pravi, dejansko potem posteljno dno stoji na tistih diagonalnih letvicah (aluminij?). Ali misliš, da bi bilo možno pri mizarju to posteljo dodatno nekako ojačat ali jo narediti bolj stabilno? Ima pa dormeo identično posteljo (za 100 eur sicer dražjo), ama enako kot ikeina malm (dormeina je pa mamut) - bi bilo smiselno iti malo pogledat kako je narejena...Sicer imamo pa srečo, da smo v mansardi in otroka nimata prav veliko višine za skakat, tako da bo največja obremenitev kvečjemu kkšen divji seks, kej več pa ne user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 22:40:54   
Ana009
kakor midva poznava, malm postelje se niso obnesle.. deloma tudi iz lastnih izkusenj (moj veckrat prespi v gusethousu, kjer imajo same malm postelje in pravi, da so po parih letih totalno neuporabne, skripajo in na splosno je obcutek neprijeten). Imava pa mandal posteljo, ki sva jo kupila cca 3 leta nazaj in ta tanek futon in edina stvar, ki jo imavaza pritoyit je, da je futon cisto tanek in se vse skoz cuti. Imamo pa tdi dva lumpa, ki skaceta po njej in se nic ne pozna.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 22:43:47   
*mačka*
Medva jo tudi imava. Če bo zdržala 10 let ne vem, po treh letih je pa tkole - škripa in razpada ne, se pa na tem robu okoli jogijev lušči barva - tko v obliki zarezic. Pa ful ma butast ta rob okol, jst mam že čist potolčene noge, je pa moj take vogalnike mogu gor naštimat.
Tko k je mateyka rekla - mal dnarja mal muzike.
Lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 23:01:53   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Hvala za koristno informacijo - ja, midva tudi razmišljava o tej dimenziji 160x200. Pa sem gledala pdf. načrte in je tudi meni padlo v oči, da postelja nima roba kamor pride letveno dno, oz. se iz načrta ne vidi dobro user posted image Se pravi, dejansko potem posteljno dno stoji na tistih diagonalnih letvicah (aluminij?). Ali misliš, da bi bilo možno pri mizarju to posteljo dodatno nekako ojačat ali jo narediti bolj stabilno? Ima pa dormeo identično posteljo (za 100 eur sicer dražjo), ama enako kot ikeina malm (dormeina je pa mamut) - bi bilo smiselno iti malo pogledat kako je narejena...Sicer imamo pa srečo, da smo v mansardi in otroka nimata prav veliko višine za skakat, tako da bo največja obremenitev kvečjemu kkšen divji seks, kej več pa ne user posted image

Ni enako, proizvaja jo pa slovensko podjetje Paron laško ki je znano po kvaliteti. Poleg tega se da letvice normalno notri in pa imaš 2 leti garancije na neškripanje. Pa glede na cene bencina je razlika v ceni minimalna, v kvaliteti pa iz izkušenj bistvena.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: postelja Ikea - malm
10.8.2012 23:33:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: *mačka*
Če bo zdržala 10 let ne vem, po treh letih je pa tkole - škripa in razpada ne, se pa na tem robu okoli jogijev lušči barva - tko v obliki zarezic. Pa ful ma butast ta rob okol, jst mam že čist potolčene noge, je pa moj take vogalnike mogu gor naštimat.


ej, to pa res - naslednjič gledam da bo bolj "user friendly" ta posteljni rob (ma je oster skor ko nož ta pri malmu, res) - čist preveč nevarno tud za odrasle imo..


Ana009, a pol so mandal bolj trdne - a majo tud kak oster rob kje?

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 7:54:16   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Hvala za koristno informacijo - ja, midva tudi razmišljava o tej dimenziji 160x200. Pa sem gledala pdf. načrte in je tudi meni padlo v oči, da postelja nima roba kamor pride letveno dno, oz. se iz načrta ne vidi dobro user posted image Se pravi, dejansko potem posteljno dno stoji na tistih diagonalnih letvicah (aluminij?). Ali misliš, da bi bilo možno pri mizarju to posteljo dodatno nekako ojačat ali jo narediti bolj stabilno? Ima pa dormeo identično posteljo (za 100 eur sicer dražjo), ama enako kot ikeina malm (dormeina je pa mamut) - bi bilo smiselno iti malo pogledat kako je narejena...Sicer imamo pa srečo, da smo v mansardi in otroka nimata prav veliko višine za skakat, tako da bo največja obremenitev kvečjemu kkšen divji seks, kej več pa ne user posted image

Ni enako, proizvaja jo pa slovensko podjetje Paron laško ki je znano po kvaliteti. Poleg tega se da letvice normalno notri in pa imaš 2 leti garancije na neškripanje. Pa glede na cene bencina je razlika v ceni minimalna, v kvaliteti pa iz izkušenj bistvena.


sem ponoči razmišljala, ja. Stisnem še tistih 100 eur, pa bo pojstla tko kot se za gre. Pomojem bi morala 10 let zdržat. Mislim, da bo kar dormeo, ja.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 8:03:01   
divna
Ko je že ravno tema o posteljah user posted image

Kaj ima katera posteljo, ki ima spodaj ta velik predal, do katerega dostopaš tako, da ležišče dvigneš. Sva gledala v Harveyu usnjeno, pa se nekako ne morem odločiti.

imamo stisko s prostorom ob straneh postelje in tako ne moreva vzeti predalov, ki se ob straneh izvlečejo ven.

Zdaj imava že 10 let Meblovo posteljo, ki res ne škripa, ampak je blago že v slabem stanju, pa tudi jogi je že ubogi. Lahko bi sicer menjala samo jogi, ampak me ta stane več kot če kupiva kar novo posteljo.

No, vsako mnenje bo dobrodošlo user posted image

lp

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 11:04:57   
gsatalema
Midva sva imela takšno posteljo ki se dvigne. Pri nas smo tudi omejeni na cm, in drugače ni šlo. Posteljo sva imela 6 let, potem pa sva zaradi mojega zdravja dol vzela tiste fedre in na desko dala drug jogi, tako da je vse ostalo. Je pa faj, ker spodaj dobiš precej stvari, pa še otroci lahko gor skačejo...je dovolj močno narejeno user posted image .

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 11:57:23   
mateyka
te "storage" postelje - a so boljše une, ki majo kovinski okvir in latve odprte za luftanje, al une ki majo cel leseni del (v kosu) za podlago?
sej veste kaj mislim:
user posted image
user posted image

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 12:06:04   
mateyka
aja, pa kako prah pobrišete izpod postelje, ki ima samo 5 centov visoke nogice?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 17:17:16   
Ribica **
Midva imava eno drugo ikeino posteljo, po pol leta še nič ne škripa. So pa letvene podlage iz Ikee (najcenejše) bistveno boljše od (najcenejših) dormeotovih. Moram preverit, če se da Ikeine dat v 190 cm posteljo, ker tole od dormea je res za en drek.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: postelja Ikea - malm
11.8.2012 22:09:24   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Hvala za koristno informacijo - ja, midva tudi razmišljava o tej dimenziji 160x200. Pa sem gledala pdf. načrte in je tudi meni padlo v oči, da postelja nima roba kamor pride letveno dno, oz. se iz načrta ne vidi dobro user posted image Se pravi, dejansko potem posteljno dno stoji na tistih diagonalnih letvicah (aluminij?). Ali misliš, da bi bilo možno pri mizarju to posteljo dodatno nekako ojačat ali jo narediti bolj stabilno? Ima pa dormeo identično posteljo (za 100 eur sicer dražjo), ama enako kot ikeina malm (dormeina je pa mamut) - bi bilo smiselno iti malo pogledat kako je narejena...Sicer imamo pa srečo, da smo v mansardi in otroka nimata prav veliko višine za skakat, tako da bo največja obremenitev kvečjemu kkšen divji seks, kej več pa ne user posted image

Midva jo imava eno leto. Ko sva pripeljala domov paket je bil brez tiste srednje palice. Ker nam je ikea daleč, da bi šla ga menjat, je moj kar sam naredil tisti sredinski "drog", pa je vse ok. Po enem letu je začela močno škripat in nama je šlo že pošteno na živce, zato jo je 2 dni nazaj podrl in na mesta, kjer bi lahko škripalo, dal malo tankega kartona.... zdej je pa ok.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kuhanje
tinchek1980

Kako pogosto doma kuhate?

nikoli (2%)

redko (4%)

le konec tedna (11%)

vsake 2 dni (13%)

vsak dan (71%)


Število vseh glasov: 228

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!