|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nisem želela imeti psa
23.5.2012 13:51:27   
šrimpf
sori, 23tina user posted image

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 19:26:03   
23tina
Včeraj smo imeli "sestanek". Njegov lastnik trdi, da user posted image  otroku sigurno ne bo nič naredil. Da pa tudi njega zanima zakaj renči na tamalo??!!! Zdi se mi, da živim z vesoljci, ki niso na isti valovni dolžini.
Konec je bil tak, da sem jaz nemočno jokala, začelo je deževat in smo se pobrali vsak v svoj del hiše.
Moram pa še povedat, da je bila tašča strogo proti psu in še vedno je. Včeraj se je pa zelo hitro postavila na stran svoga sinauser posted image  Mi je začela očitat, da je otroke potrebno pazit in ga niti sekundo ne smeš pustiti brez nadzora. Največji "štos" je v tem, da je bila ravno pri njej tamala, ko jo je ranil nad očesomuser posted image samo ko je tako hitela branit svojga sineka, je na to čisto pozabila.
Povedala sem, da ko uspem prvih nekaj € privarčevat bom naredila na polovici terase tako škarpo, da živ bog čez ne bo videl.
Jezna, žalostna,.....user posted image


_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 20:14:57   
gsatalema
ja kje je pa sedaj tvoj mož/partner user posted image
Kaj pa pravi on?

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 20:25:23   
23tina
Rekel je bratu, da ga sicer razume in ve da ima psa rad, vendar ni prav na kakšen način je pes prišel k hiši in da naj si zapomne, da če se kar koli zgodi njegovo(bratovo) življenje ne bo lahko. Brat pa je seveda rekel, da je prepričan da se ne bo nič zgodilo.

_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 21:51:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: 23tina
da naj si zapomne, da če se kar koli zgodi njegovo(bratovo) življenje ne bo lahko.


jah, tud če ne bo lahko, spremenilo ne bo ničesar, še najmanj rezultat tragedije, ko se pripeti; saj veš, po toči..

sorry 23tina, res mi je žal, da si v taki situaciji in prav sočustvujem s tabo. user posted image

btw, kako pri vas deluje hišni sistem - a ima brat tvojega moža pravico veta? to mi je ful čudno.. zaenkrat, za prvo silo, lahko kupite kako mrežno ograjo za na teraso? ne vem, razmišljam.. mogoče misli, da se boste pač "ufural" v renčanje in šele ko boste konkretno reagiral na njegovo ignoranco problema, da bo dojel da se vaše "ufuravanje" v renčanje ne bo zgodilo in da bo to pustilo resne posledice na vašem odnosu?..

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 22:07:18   
posh
Groza me je ko berem, ker se jaz tudi bojim psov. eden me je napadel ko sem bila ful majhna..še danes, posebej pa malamutauser posted image  me je eden dolgo poznal ampak je vedno renčal na mene..brez razloga ..na zadnje je nekoga drugega šavsniluser posted image
Upam, da se vam nič ne zgodi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: nisem želela imeti psa
25.5.2012 23:07:16   
Vijoličarka
Tudi meni je zelo žal, da se v bistvu ni nič razrešilo.

Ne vem čisto točno, kako izgleda ta vaša skupna terasa, ampak če se jo da pregraditi, potem to vsekakor storite.

Lastnik psa je totalno neresen in neodgovoren ter otročje trmari, ker si želi, da bi nekaj bila resnica in hoče na vse načine dokazati, da tudi je. Z dejstvi se noče soočiti. Psu takega lastnika tudi sama ne bi zaupala. A da tudi njemu ni jasno, zakaj pes renči na tamalo? Tej izjavi bi se človek še smejal, če ne bi bila situacija resna.

Tašča je očitno dodaten element v tej zbrki. Poznam. Tudi moja tašča bo 'iz čiste ljubezni' vedno potegnila s svojim sinom, pa četudi čisto iracionalno.

Zakaj pes renči, je težko reči. Je pa možno, da je kaj v povezavi s položajem v tropu. Torej, mati tvojega moža postavlja v 'njenem tropu' tvojega svaka pred tvojega moža. Je to stanje v družini? Je pes to zaznal in 'svoj trop' tudi po svoje razvrstil? Če ima svaka za svojega alfo, mu seveda nikdar ne bo nič storil. Morda tudi tašči ne, ker zaznava odnos med svakom in zlato mamico. Če pa je tvojo ožjo družino razvrstil na rep tropa in čisto na konec tvojega otroka, pa je druga pesem.

Pregradite torej traso. Mreža, vsaj za začetek, kot predlaga Mateyka, ni napačna zadeva.

Če torej potencialna nevarnost obstaja in je lastnik preveč zelen, njegova mati pa meni da je naloga matere v vsakem primeru pritrjevati najljubšem sinu, pa čeprav njegovo ravnanje ogroža njeno vnukinjo, potem ne bi bilo napačno, če bi ti poiskala kakšnega pasjega psihologa in mu razložila problem. Mogoče bi znali na forumu mojpes znali usmeriti na dobrega strokovnjaka. Bistveno je, da vas nekdo nauči, kako pravilno ravnati s psom in kako naučiti otroka. 

Četudi boste imeli škarpo, se psu ne boste mogli popolnoma izogniti in tvoj dosedanji način, torej tvoj strah, ki se ga voha, tvoje panično ravnanje v krizni situaciji, vse to nevarnost samo še povečuje. Ne nosijo  vsi ljubitelji psov plašnic, tako kot npr. tašča, kar se tvojega svaka tiče, prav gotovo se da najti strokovnjaka, ki ti bo znal dati par koristnih nasvetov. Pomembno je, kako se v bližini psa postaviš, držiš roke, kakšno energijo oddajaš.

Na mestu tvojega moža bi se tudi pogovorila z materjo na štiri oči. Tvoj mož bi ji moral povedati, da je bila nepravična do tebe, ker pes je opraskal malo, ko je bila pod njenim nadzorom. In če ona, ki je toliko boljša in pozornejša od tebe, tega ni mogla preprečiti, kako pričakuje, da boš ti lahko. In tudi, četudi otroka kar naprej gledaš, ima pes toliko in toliko kilogramov in moči in če se mu strga, mu ne moreš parirati. Kar je izjavila, je bilo grdo. Kot da bi se podzavestno zavedala, da je tragedija mogoča in že vnaprej krivi tebe, če bo do nje prišlo.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: nisem želela imeti psa
26.5.2012 0:06:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: 23tina

Rekel je bratu, da ga sicer razume in ve da ima psa rad, vendar ni prav na kakšen način je pes prišel k hiši in da naj si zapomne, da če se kar koli zgodi njegovo(bratovo) življenje ne bo lahko. Brat pa je seveda rekel, da je prepričan da se ne bo nič zgodilo.


Oslarija!
Ce bi pes mojega brata ogrozal mojega otroka ne bi govoricila kako mu zivljenje ne bo lahko bla bla... ker ne bi imela niti najmanjsega namena dopustiti moznost, da do necesa pride.... Brat je lahko stokrat prerican.. Podobnih prepricanih, da  lahko pijani vozijo ali speljejo ovinek so polne Zale...
Ti si prepricana, da to ne bo dobro koncalo.. torej dve prepricanji in katero je mocnejse? Tisto, ki dovoli slabe posledice ali tisto, ki le te prevetivno prepreci?
Vse skupaj oslarija in golo neumno nakladanje, ki popolnoma nic ne resi.

Zoper nezeljenega psa je sicer nekaj zelo ucinkovitih, vendar brutalnih prehrambenih dodatkov. Res da kuza ni kriv , vendar ne grize brat, grize kuza, ne glede na odgovornost brata...

BTW: ne jokaj, razpeni se - tvoj otrok je na tapeti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: nisem želela imeti psa
26.5.2012 7:24:55   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zakaj pes renči, je težko reči. Je pa možno, da je kaj v povezavi s položajem v tropu. Torej, mati tvojega moža postavlja v 'njenem tropu' tvojega svaka pred tvojega moža. Je to stanje v družini? Je pes to zaznal in 'svoj trop' tudi po svoje razvrstil? Če ima svaka za svojega alfo, mu seveda nikdar ne bo nič storil. Morda tudi tašči ne, ker zaznava odnos med svakom in zlato mamico. Če pa je tvojo ožjo družino razvrstil na rep tropa in čisto na konec tvojega otroka, pa je druga pesem.


Dva dni pred tem sestankom je pes zarenčal tudi na taščo, ker mu je premaknila njegovo posteljo. Za ta primer pa je njen sinek rekel, da kar je od psa se ne sme nihče dotikat. Da so mu to povedali v pasji šoli. Potem sem sem rekla, če moj otrok prime njegovo igračo ali žogo(ki je bila včasih njena,sedaj ni večuser posted image )jo po tem takem lahko upravičeno renči in celo ugrizne. In mi je tip odgovoril:Veš otrok bo šel septembra v vrtec, tudi tam se borijo za svoje igrače in se lahko zgodi da pride pogrižena, spraskana...domov. Primerjat ugiz enega otroka, z morebitnim ugrizom psa. Nisem mogla do sape ob teji izjavi. Mislim, da sem ga desetkrat vprašala če je normalen.


_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: nisem želela imeti psa
26.5.2012 7:43:14   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


[btw, kako pri vas deluje hišni sistem - a ima brat tvojega moža pravico veta? to mi je ful čudno.. zaenkrat, za prvo silo, lahko kupite kako mrežno ograjo za na teraso? ne vem, razmišljam.. mogoče misli, da se boste pač "ufural" v renčanje in šele ko boste konkretno reagiral na njegovo ignoranco problema, da bo dojel da se vaše "ufuravanje" v renčanje ne bo zgodilo in da bo to pustilo resne posledice na vašem odnosu?..

Skupna terasa, je res bolj na "njegovem" delu,ker je recimo njegov vhod v stanovanje bližje kot naš. Zadaj za hišo imamo zelenjavni vrt, precej velik. Ker itak nihče drug nima interesa za pridelavo razen mene. Sedaj bom pač morala kupovat zelenjavo in vrt porabit za teraso. To sem sicer v vsakem primeru nameravala nekoč naredit, da imaš nekaj "svojega".Trenutna finančna situacija tega sicer ne dopušča, bom pa pač naredila samo škarpo, pa tud če se mi bo stol v blato pogrezal.

_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: nisem želela imeti psa
26.5.2012 12:45:32   
Vijoličarka
Hm, 23tina, nisem strokovnjak, vendar mi je tole, da se pasjih stvari ne sme nihče dotikati, malo čudno deluje. Sploh, ker v tujih zavetiščih končna ocena in odločitev o usodi psa odloči prav to, kako pes reagira, če mu kdo vtakne roko v skodelo, medtem ko je. In ker se mi zdi hrana pomembnejša od postelje ali celo igrač, bi rekla, da pes enostavno rangira svoj trop in da je splezal že kar visoko gor po lestvici.  Res pa je tudi, da ne vem, kaj ima tašča za premikati pasje stvari, če pa je svak lastnik psa.

Če je postelja še nekako logična, mi pa igrače niso. Psi so družabna bitja in se radi igrajo. Sama sem se dotikala in se igrala s pasjimi igračami neštetih psov, pa mi nobeden ni nič naredil, kvečjemu malo polizal od veselja. Igrače so dostikrat tudi žogice in psi radi vidijo, da jim jih mečemo.

Kakorkoli, svak naj ima vsaj toliko pameti in naj psu kupi nove pasje igrače. Da ima znerviran pes, ki je pravkar v fazi energičnega rangiranja, bivše igrače otroka, ki mu, pri teh letih, pač ne moreš dopovedati, da so igrače sedaj od kužka, je res bedasto. Poleg tega učijo otroke v vrtcu igrače deliti, ne pa grabiti jih zase.

Tole temo sem našla:

http://med.over.net/forum5/read.php?151,6850706


Malo preberi. Tudi tukaj nekaj razpravljalcev meni, da pes rangira. In žal, tudi menijo da : podreti na tla je prva faza, renčanje je druga faza, tretja faza zna biti kaj hujšega. So pa tudi imena nekaj kinologov, na katere se lahko obrneš po nasvet. 



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 9:10:00   
Nina00
Dva dni pred tem sestankom je pes zarenčal tudi na taščo, ker mu je premaknila njegovo posteljo. Za ta primer pa je njen sinek rekel, da kar je od psa se ne sme nihče dotikat. Da so mu to povedali v pasji šoli.

Tole je pa povsem v nasprotju s tem kar je treba delat! Na tak način psu samo pokažeš, da je višji po rangu od tebe! Pes mora pustit, da se dotakneš česarkoli njegovega. Tudi hrane ali kosti. In če se smatra za nižjega po rangu, ti bo vse to tudi prepustil. Moja mama ima psičko, ki jo moja otroka obožujeta. In se prav lepo igrajo skupaj Mirno lahko vzameta katerokoli njeno igračko, prestavita njeno kost, če kje leži,.... Seveda smo tudi otroka naučili kako se dela s psom in tudi to, da upoštevata, če jima pokaže, da bi rada svoj mir (to pa pokaže tako, da se umakne).
Princip pa je, da ti lahko greš in se dotakneš vsega, pes pa ne sme povsod kamor greš ti (npr. kavč, postelja, karkoli).

Glede na opisane dogodke je mene pošteno strah za tvojega otroka. Kot so ti svetovale že druge, si poišči nasvet dobrega kinologa (v pasji šoli, ki jo obiskuje tvoj svak s svojim psom, to glede na zgoraj napisano niso). Za sedaj pa bi jaz ob stikih s psom imela psa v naročju.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 9:56:13   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi sama ne sprejmem dejstva, da 'če je pes pač tukaj, potem je tukaj'. Da je
- dejstvo, da se lastnik psa ni posvetoval z ostalimi samo manjši greh
- dejstvo, da pes ni hotel spustiti otroka, samo igra
- dejstvo, da je pes otroka tudi grdo opraskal, kar preskočeno
- dejstvo, da je pes napadel tudi učitelja v pasji šoli, nepomembno

Zakaj bi se morala avtorica teme, mati tega otroka, zdaj ne vem kako izbraževati in trenirati, če psa sploh ni hotela, nihče je nič vprašal, ne glede psa, ne glede pasme. Nihče ji ni dal tudi kakšnih pametnih navodil, samo očitek, da kaj se gre, če se pes 'samo igra'.

Drži, ko je pes podrl otroka, mati ne bi smela reagirati, kot je. Ga s silo vleči dol in kričati ter s tem povečevati nervozo. Ampak kako naj ona to ve? Ali je ona sploh tip, ki bi bil sposoben obvladovati takega psa? Kdo jo bo učil, kdo bo to plačal in zakaj ona sploh mora skozi to? Nismo vsi ljudje sposobni imeti pse. Niti si vsi to želimo. Zakaj torej siliti nekoga, ki ni ne vem kakšen pasljeljubec, ki nima časa ali talenta ali česarkoli pač, kar je potrebno, da bi pravilno ravnala s tem psom. Ona ni neodgovorna. Ni si ona omislila psa.  In njena preferenca je otrok, ne pa pes.

Dejstvo, da je bil pes v pasji šoli in da se lastnik veliko z njim ukvarja, ne pomeni veliko. Tudi jaz si lahko npr. omislim klavir,  grem v glasbeno šolo in potem doma vadim  ure in ure, pa to ni nobena garancija, da bom v resnici sposobna kdaj vsaj povprečno dobro igrati.

Pripeljati psa v širšo družino (proti volji vseh) in siliti vse ostale, da se mu prilagajajo, to zame ni nobeno živaloljubstvo. In kaj če se zgodi še kaj hujšega? Vse preveč lastnikov psov je vse prevečkrat zatrjevalo, da se 'kuža samo igra'.

Zame taki ljudje živijo v nekem svojem sanjskem svetu, neobčutljivi za potrebe drugih, za varnost drugih, samo da imajo oni svoje kužije. Ker je pač kuža že tukaj. In ker je grdo, da bi kuža karkoli trpel. Varnost otroka in živci matere so nepomembni.  Vse drugo je nepomembno. Oziorma, mati je histerična, oba z otrokom pa bi morala biti strokovnjaka za pse. To zame presega definicijo nekega normalnega in predvsem odgovornega ljubitelja psov.



Tole naj se na pamet nauči vsak pasjeljubec.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 14:43:15   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: 23tina

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zakaj pes renči, je težko reči. Je pa možno, da je kaj v povezavi s položajem v tropu. Torej, mati tvojega moža postavlja v 'njenem tropu' tvojega svaka pred tvojega moža. Je to stanje v družini? Je pes to zaznal in 'svoj trop' tudi po svoje razvrstil? Če ima svaka za svojega alfo, mu seveda nikdar ne bo nič storil. Morda tudi tašči ne, ker zaznava odnos med svakom in zlato mamico. Če pa je tvojo ožjo družino razvrstil na rep tropa in čisto na konec tvojega otroka, pa je druga pesem.


Dva dni pred tem sestankom je pes zarenčal tudi na taščo, ker mu je premaknila njegovo posteljo. Za ta primer pa je njen sinek rekel, da kar je od psa se ne sme nihče dotikat. Da so mu to povedali v pasji šoli. Potem sem sem rekla, če moj otrok prime njegovo igračo ali žogo(ki je bila včasih njena,sedaj ni večuser posted image )jo po tem takem lahko upravičeno renči in celo ugrizne. In mi je tip odgovoril:Veš otrok bo šel septembra v vrtec, tudi tam se borijo za svoje igrače in se lahko zgodi da pride pogrižena, spraskana...domov. Primerjat ugiz enega otroka, z morebitnim ugrizom psa. Nisem mogla do sape ob teji izjavi. Mislim, da sem ga desetkrat vprašala če je normalen.



WTF?! Tale tvoj svak je res mal zrel za kakega strokovnjaka. 

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 16:52:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Nina00
si poišči nasvet dobrega kinologa (v pasji šoli, ki jo obiskuje tvoj svak s svojim psom, to glede na zgoraj napisano niso). Za sedaj pa bi jaz ob stikih s psom imela psa v naročju.


jaz mislim, da bi morala najt enega res dobrega kinologa, mu povedat situacijo in prosit da se kinolog resno pogovori s svakom.
in ne bi mela psa v naročju. kvečjemu otroka, če je pes blizu.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 21:37:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Nina00
si poišči nasvet dobrega kinologa (v pasji šoli, ki jo obiskuje tvoj svak s svojim psom, to glede na zgoraj napisano niso). Za sedaj pa bi jaz ob stikih s psom imela psa v naročju.


jaz mislim, da bi morala najt enega res dobrega kinologa, mu povedat situacijo in prosit da se kinolog resno pogovori s svakom.
in ne bi mela psa v naročju. kvečjemu otroka, če je pes blizu.


Tocno, dve muhi na en mah. En skok, pa ima obgrizeno in mati in otroka....

Na koncu se bodo igrali - bogi kuza ni nic kriv pa ga ne bomo temrinirali, lastnika ne moremo, no.. nic hudega bo pa kuza terminiral otroka, pa lastniku zivljenje ne bo vec lahko...
Ah kako lepa prihodnost... pa se do cofka kepice kosmatinka, boge zivalice ni bilo treba biti krut... ja , kuza bo to izjemno spostoval.. eticno in moralno je zelo zaveden....
Kaksna hipokrizija...
Po tem se bo pa lusno s kinologi pogovarjat po TV...
Obnasate se kot v video igrici, kjer se posledice lahko izbrisejo...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 21:53:01   
mateyka
eh, kaj naj ti rečem Frodo, JAZ ne bi upala met tazga psa v naročju.

p.s. aja, ostalo se pa strinjam - jaz bi že zdavnaj popenla in ne jokala, niti debatirala. pes bi že zdavnaj odšel od hiše. ker je lastnik prismuknjen, ni za reskirat.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 28.5.2012 21:55:07 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: nisem želela imeti psa
28.5.2012 22:55:42   
Vijoličarka
Aljaški malamut ni ravno pes, ki bi sodil v naročje. Itak se ji tudi ne bi pustil.

Malo sem se pogovarjala z ljudmi, ki imajo s psi več izkušenj in bili so ogorčeni nad neodgovornostjo svaka.

Po moje si je svak ta pravila, ki naj bi mu jih povedali v pasji šoli, gladko izmislil. Več ko zvemo o njem, bolj se kaže kot najbolj neprijeten tip 'ljubitelja psov', ki mu je pač všeč, da ima igračo, o psih pa nima pojma, niti se ne namerava naučiti.

Meni se ne zdi tako grozno to, da je pes storil, kar je do zdaj storil, ampak to, da gospod svak nima pojma zakaj, ga ne zanima, se ne namerava poučiti, ne namerava poiskati strokovne pomoči, ne namerava ukrepati. Drži se samo tiste znane mantre, da kuža ne bo nič naredil in pika. Ne da se mu ukvarjati s problemom. Žal ga mati pri tem podpira. Tukaj se ne gre, kdo bo izpadel najbolj pameten, ampak za varnost otroka.

Ko smo že pri tropih, žal je videti, da svak v vašem širšem tropu visoko kotira in ko se pogovarjate, ne gre za reševanje problema, ampak za rangiranje. In višji rang je nižjemu določil, da naj ne teži. Tudi če pride do tragedije, višji rang ne bo prevzel odgovornosti, bodo že skombinirali, da bosta kriva vidva ali otrok.

Strinjam se, da je treba tragedijo preprečiti. Vztrajajta, da vas obišče strokovnjak (res strokovnjak in ne en svakov gostilniški kolega iste baže). Ogradite teraso, ločite otroka od psa (tudi ko ga pazi tašča).

Moj mož meni, da bo pes enkrat nekoga ugriznil. Če ne otroka, pa koga drugega. In skupaj se nama je zdelo še najbolj pravično, da ugrizne taščo.

Najbolj prav bi bilo, da bi ta pes dobil lastnika, ki res zna delati s to pasmo. Tvoj svak očitno ne zna. In pes si zasluži kaj boljšega. Ta pes je nesrečen. Pa ne zaradi otroka ali tebe, ta pes je predvsem nesrečen zaradi svojega lastnika.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: nisem želela imeti psa
29.5.2012 11:34:06   
Nina00
2x

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 29.5.2012 11:35:39 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: nisem želela imeti psa
29.5.2012 11:35:16   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Nina00
si poišči nasvet dobrega kinologa (v pasji šoli, ki jo obiskuje tvoj svak s svojim psom, to glede na zgoraj napisano niso). Za sedaj pa bi jaz ob stikih s psom imela psa v naročju.


jaz mislim, da bi morala najt enega res dobrega kinologa, mu povedat situacijo in prosit da se kinolog resno pogovori s svakom.
in ne bi mela psa v naročju. kvečjemu otroka, če je pes blizu.


user posted image  user posted image  user posted image  Se opravičujem, sem se zelo grdo zatipkala. Sem mislila tako kot si ti napisala, da bi imela otroka v naročju ob stikih s psom, kadar so ti neizogibni.

Tudi zelo dobra ideja glede kinologa, če se bo svak seveda hotel pogovoriti z njim.

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 29.5.2012 11:38:30 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: nisem želela imeti psa
29.5.2012 11:35:26   
uškinamama
Moj mož meni, da bo pes enkrat nekoga ugriznil. Če ne otroka, pa koga drugega. In skupaj se nama je zdelo še najbolj pravično, da ugrizne taščo.


Lahko mojo? user posted image  Ah, ni straha. Bi ona prej njega.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




izbor imena
Tanchi

Najlepše ime za fantka?

Dejan (9%)

Domen (17%)

David (30%)

Leon (23%)

Jernej (20%)


Število vseh glasov: 405

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!