|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 11:17:58   
zita
Zanima me, če je kdo bil z dojenčkom napoten v razvojno ambulanto zaradi tega, ker se ni postavljal na nogice in plazil. Namreč moj 9 mesečnik ni nikoli rad "pasel kravce", spal na trebuhu, čim si ga dal na trebuh se je takoj prevalil nazaj na hrbet. In še vedno je tako. je pa pri 6 mesecih samostojno sedel in to najraje počne. Zdaj se po parketu mal poriva sem pa tja- v bistvu drsa, pa vrti okrog, plazi ali pa driča pa sploh ne. Imela sva pri pediatru pregled pri 9 mesecih in seveda je takoj dal napotnico za razvojno, ampak tam se čaka 1,5 mesec. Zdaj bom probala nekje najti samoplačniško ambulanto. Skrbi me, pediatrinja je zagnala tak vik in krik, ker pri 9 mesecih naj bi stal ob opori. Je imel kdo podobne težave. Vse prejšnje preglede pri pediatru je bilo super, porod normalen.
Hvala za nasvete in pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 11:28:37   
pefika90
Živijo,

jaz mislim, moje mnenje je, da ni nobene panike zaradi tega, ker še ne stoji ob opori. Nekateri otroci se sploh ne plazijo, a vseeno lepo shodijo takrat, ko so dovolj zreli za to. Vsak posameznik ima svoj tempo razvoja (nekateri nekaj dosžejo prej, drugi kasnej, tretji vmes...), a vsi dosežejo (shodijo, lulanje v kahlico, sonožni skok, ipd). Jaz se kot otrok sploh nisem plazila, a sem vseeno lepo shodila (mela sem 10 mesecev), moja sestrica se je plazila hitro potem ko je postala stabilna v sedečem položaju, shodila je pa pri 14,5 mesecih. Nekateri otroci shodijo tudi pri 16 mesecih, pa je vse ok z njimi. Razumem, da te skrbi, ker ti je pač tko rekel zdravnik oz. oseba, ki se glede na svojo izobrazbo mora spoznati na to. Res je da obstajajo neka merila, kriteriji, povprečja za te določene razvojne stopnje, vendar vseeno ne veljajo za vsakega posameznika.
Jaz se ne bi preveč obremenjevala. Raje počakaj pač na tale pregled in posveti otroku čas...daj mu nove priložnosti za raziskovanje tega sveta.

Pa ne ga silit v kake stoječe položaje al kej podobnega. Vse bo ob pravem času :)

Vse dobro in lp

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 11:39:01   
m_o_i
moj nasvet: nesi napotnico v razvojno in pocakaj.
(vmes pa pusti casu cas oz. otroku njegovo lastno razvojno pot-slej ko prej bo stal ob oporiuser posted image  brez razvojne)

pies: Elias je stal ob opori pri enem letu, shodil je pri 17ih mesecih (pri enajstih mesecih se je prvic sam posedel, plazil ni nikoli, na trebuscek in nazaj se je zacel prevracat pri-mislim da-devetih mesecih). sva pa hodila v RA od rojstva, ampak zaradi povecanega misicnega tonusa...in ce kje, potem mi je tam dala vedet, da vsak otrok ima svoj razvoj.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 11:39:43   
zaspančka
Moj sine se pri 9 mesecih še niti sam ni usedel, kaj šele da bi stal ob opori. Sva bila pa zaradi nedonošenosti napotena v RA in na fizioterapijo. Po mojem mnenju ni nobene panike. Poskušaj ga spodbujati, da bi bil čim več na vseh štirih. Nikakor ga pa ne sili v nič in ne postavljal ga na noge, ker mu lahko edino škodiš.

V RA ti bodo pokazali, s kakšnimi vajami lahko spodbujaš njegov razvoj. Predvsem se pa ne obremenjuj, eni so hitrejši, drugi malo počasnejši. Še vsi pa so shodili. user posted image

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 12:45:29   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zita
Namreč moj 9 mesečnik ni nikoli rad "pasel kravce", spal na trebuhu, čim si ga dal na trebuh se je takoj prevalil nazaj na hrbet. In še vedno je tako. je pa pri 6 mesecih samostojno sedel in to najraje počne. Zdaj se po parketu mal poriva sem pa tja- v bistvu drsa, pa vrti okrog, plazi ali pa driča pa sploh ne.


naša nikoli ni "pasla krav" in spala na trebuhu ko je bila dojenček. isto pri 6h mesecih sedela in neki sede okoli drsala. plazila in dričala ni nikoli. raj se če toook stegnila da je dosegla al pa raj ni vzela kar jo je zanimal (če ni dosegla). mislim, koja lenobica user posted image
nikoli mi pa ni noben rekel da je kaj narobe in nisva bile napotene na kake fizioterapije (ne na švedskem, ne tukaj).
se mi zdi da je naša tamala bila in bo včasih kar trmasta glede tega kaj bo kdaj začela prakticirat. npr. ko se je enkrat postavila na vse 4 (tam okoli enega leta) je postala mojstrica po štririh. ko je vstala je vstajala ob opori (kak mesec kasneje), ker pa je bila hitrejša in bolj stabilna na vseh štirih, je od do opore rajši po 4 prešibala. roke ni nikoli hotela dat, da bi lažje hodila od popre do opore (meni je blo to prav super, ker nisem zagovornik te "tehnike"). potem ko se je pa enkrat odločila da bo samostojno shodila (14 mesecev), je pa v 14 dneh tekla ko ubrisana in za šalo našišala une, ki so shodili pri enem letu. še zdaj ful rada teče. user posted image

hočem rečt, treba malo bolj fleksibilno gledat na razvojne faze. mogoče bo kak del preskočil, drugega naštudiral v nulo; v končnem rezultatu pa ne bo nič narobe.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.2.2012 12:51:21 >

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
23.2.2012 15:01:40   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: zita

Skrbi me, pediatrinja je zagnala tak vik in krik, ker pri 9 mesecih naj bi stal ob opori.


a dej no dej, kaj za eno pediatrinjo maš pa ti??? in pol delajo takle paniko med mamicami, da so vse iz sebe.

moj tastarejši (star 4,5 let), pri devetih mesecih ni ne hodil, se ne plazil (ne po trebuhu ne po vseh štirih), niti sedel ni sam. sam je začel sedeti šele pri 10ih mesecih, potem plazenje po trebuhu, nato po vseh štirih, shodil pa je pri 14ih al 15ih mesecih. res je bil pri bolj ta počasnih. se pa nisem obremenjevala, ker drugače je bil popolnoma zdrav (sicer sva bila v RA, ker je stopala rad obračal navznoter). danes pa dirja okoli tak, da ga niti ne dohajam user posted image moj nečak recimo pa je vse osvojil na hiter način, plazenje pa je skoraj izpustil, ker se je takoj začel postavljati na nogice.

ne obremenjuj se toliko s tem, kaj otrok zna oz. česar ne. vsak otrok je zgodba zase in vsak se razvija po svoje. ok, so neki ene smernice in če nastanejo odstopanja od tega, se ne sekiraj. otrok se pač ne da popredalčkat in hvalabogu za to. na koncu bo tudi tvoj znal vse, kar znajo drugi otroci.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
24.2.2012 18:26:43   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: zita

Zanima me, če je kdo bil z dojenčkom napoten v razvojno ambulanto zaradi tega, ker se ni postavljal na nogice in plazil. Namreč moj 9 mesečnik ni nikoli rad "pasel kravce", spal na trebuhu, čim si ga dal na trebuh se je takoj prevalil nazaj na hrbet. In še vedno je tako. je pa pri 6 mesecih samostojno sedel in to najraje počne. Zdaj se po parketu mal poriva sem pa tja- v bistvu drsa, pa vrti okrog, plazi ali pa driča pa sploh ne. Imela sva pri pediatru pregled pri 9 mesecih in seveda je takoj dal napotnico za razvojno, ampak tam se čaka 1,5 mesec. Zdaj bom probala nekje najti samoplačniško ambulanto. Skrbi me, pediatrinja je zagnala tak vik in krik, ker pri 9 mesecih naj bi stal ob opori. Je imel kdo podobne težave. Vse prejšnje preglede pri pediatru je bilo super, porod normalen.
Hvala za nasvete in pomoč.


za nasvet, mnenje lahko vprašaš tudi fizioterapevtko Špelo Gorenc jazbec. Hitro odgovori, vprašanje ji lahko zastaviš tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/spela-gorenc-jazbec_30

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
28.2.2012 21:43:05   
Mincaa
Ne bomo odrihali po pediatrih...je pa res, da eni pač enostavno ne vidijo, da otrokov nevrofizičen razvoj ni čisto v redu ali pa obratno gledajo strogo po tabeli, kdaj mora otrok to pa ono in tretje....

Prvo: Brez oanike, kot je rekel Švejk.

Imej otroka na tleh, mogoče bi si sposodila blazino ali nedrsečo podlogo, namreč pri nas je bil parket zelo drseč, razne odeje se gužvajo in se otrok težje obrača giba itd.

Da boš pomirjena pojdita po 2.mnenje, pa bo.

Aja, pa še zelooooo pomembno: pravilen handling veliko pripomore k otrokovem gibalnem razvoju.


(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
28.2.2012 22:25:14   
Nina00
Kot so ti že rekle, vsak otrok se razvija s svojim tempom.

Moj mali tudi pri 9. mesecih ni še plazil, kaj šele stal ob opori. Na srečo naša pediatrinja ni naredila nobene panike. Dva tedna kasneje je začel kobacat po vseh štirih. Pri 13. mesecih pa je že hodil brez opore.


(odgovor članu Mincaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
29.2.2012 7:34:11   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša nikoli ni "pasla krav" in spala na trebuhu ko je bila dojenček. isto pri 6h mesecih sedela in neki sede okoli drsala. plazila in dričala ni nikoli. raj se če toook stegnila da je dosegla al pa raj ni vzela kar jo je zanimal (če ni dosegla). mislim, koja lenobica user posted image
nikoli mi pa ni noben rekel da je kaj narobe in nisva bile napotene na kake fizioterapije (ne na švedskem, ne tukaj).
se mi zdi da je naša tamala bila in bo včasih kar trmasta glede tega kaj bo kdaj začela prakticirat. npr. ko se je enkrat postavila na vse 4 (tam okoli enega leta) je postala mojstrica po štririh. ko je vstala je vstajala ob opori (kak mesec kasneje), ker pa je bila hitrejša in bolj stabilna na vseh štirih, je od do opore rajši po 4 prešibala. roke ni nikoli hotela dat, da bi lažje hodila od popre do opore (meni je blo to prav super, ker nisem zagovornik te "tehnike"). potem ko se je pa enkrat odločila da bo samostojno shodila (14 mesecev), je pa v 14 dneh tekla ko ubrisana in za šalo našišala une, ki so shodili pri enem letu. še zdaj ful rada teče. user posted image

hočem rečt, treba malo bolj fleksibilno gledat na razvojne faze. mogoče bo kak del preskočil, drugega naštudiral v nulo; v končnem rezultatu pa ne bo nič narobe.


Se v celoti strinjam.

Lahko primerjam našo tamalo s sosedovim, ki sta samo par dni razlike. Naša je shodila pri 13 mesecih, šla z  razvojem nekak normalno (res je, da tudi ni pasla kravic ali plazila - je pa tudi samostojno sedela, potem pa začela kobacat pri 9 mesecih), sosedov pa pri enem letu se niti na nogice še ni hotel postavit... Sta hodila v RA, kar je seveda koristno, ker pokažejo kakšne vaje... No, tamali je shodil pri 17 mesecih... Point pa je v tem, da dandanes, ko sta oba stara skoraj 3 leta, naša sicer gre na sprehod ampak se vsake tolk spomni: "Nesi mee."... No, seveda ji pri skoraj 16 kilah ne ustrežem user posted image .. sosedov tamali pa.... laufa, kr "po luftu" hodi tri kilometre... Nor je na hojo, teče dooooosti boljše kot naša itd....

Tako da... ni se za sekirat kdaj kateri kaj doseže... Če tvoj tamali lepo sedi, pomeni, da je hrbtenica dovolj trdna, nogice bo pa tudi osvojil.. Kakšna fth oz. RA pa seveda ne škodi. Bo pa vse dosegel ob svojem času.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
29.2.2012 9:54:18   
manna
Kot zgleda so tile pediatri res čist različni, da ne rečem čudni.....moja hčerka ne samo da ni stala ob opori pri 9 mesecih, ona še sedela ni! Ko so jo pri 9 mesecih tehtali na pregledu, je ležala na tehtnici, ker sedet še ni hotla ! Pri 10 mesecih je začela kobacati in se samostojno posedati, pri 12 mesecih se je prvič postavila na nogice in shodila samostojno pri 16 mesecih. Pa ni bila nedonošena. In na pregledu reče pediatrinja da ni nič narobe, da je pač malo počasnejša v grobi motoriki. In sem vztrajala in vztrajala in dobila napotnico in potem sva imele fizioterapijo enkrat na mesec, natanko 5x vsega skupaj. Obravnavali so me pa kot da strašno kompliciram in namigovali češ naj grem domov in uživam na porodniški, ne pa da jemljem njim čas...
No, danes je povsem zdrava in teka naokoli da jo komaj lovim.


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v razvojno- noče na nogice in se ne kotali!
29.2.2012 21:11:38   
deveta
naša je tudi začela plazit pri desetih mesecih. Stala ob opoti pa je še kasneje, ker je nikoli na oporo nisem prislanjala jaz. Tako da je mogla najprej sama prit do nje in naslednja faza je bila, da se je naučila sama gor potegnit. Torej po dopolnjenem desetem mesecu. No, prvič se je sama dvignila v posteljici, ampak takrat je že plazla. In tako je kmalu (mislim da že naslednji dan) ugotovila, da je opora nekaj zanimivega in zečela to prakticirat tudi v dnevni, ko se je priplazla do omare. Plazenje je bilo najprej po vojaško in šele kasneje po kolenih. Ves ta napredek: od sedenje, preko plazenja, do dvihanja ob opori, pa se je zgodil v dobrih dveh tednih. Shodila je malo po enem letu. V razvojni nisva bili nikoli. Na pregledu pri 9 mesecih P ni imela pripomb na to, da ne plazi ali vstaja ob opori. Vidla je da se zna sama lepo vsest in to ji je zadoščalo.
Pa še zanimivost: ko je splazla ni želela niti slišat več za to da bi jo kdo za rokice držal in jo vodil okoli (čeprav tega ni nihče skoraj nikoli prakticiral), povsod je želela sama in je šibala kot raketa po vseh vrstah podlage, notri ali zunaj.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Bi bile vesele Disneyeve trgovine pri nas?
ksenija12

Kaj pravite, ali nam manjka trgovina z oblačili, dodatki, najbolj priljubljenih risanih junakov?

da (52%)

ne (15%)

ne,dovolj je tega v drugih trgovinah (32%)

ne, kupujem raje prek e-bay (1%)


Število vseh glasov: 342

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!