|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kolo s prestavami
18.2.2012 13:54:02   
K_a_t_i
Živjo,
kakšne so vaše izkušnje - kdaj so se otroci naučili uporabljati prestave na kolesu? Zanima me predvsem za tiste, ki so na kolesu praktično vsak dan.
Hvala,
K.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kolo s prestavami
18.2.2012 14:35:09   
kajalin*
Hmm,ni na kolesu vsak dan,pri 6 ko je prešaltala na tavečje kolo ( mislim da 16 col ),prejšni ni imel prestav. na tem kolesu je pa prestavljala,ker se vozimo v klanec in ji ni povzročalo nobenih problemov- no sej je pa že velika babika user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kolo s prestavami
18.2.2012 15:28:46   
Dashenka
Pri 5,5 letih.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kolo s prestavami
18.2.2012 21:23:35   
K_a_t_i
Uuuuuu, se pravi, da se nam pri 5 letih ne splača kupovati kolesa brez prestav (kolo, ki bi bilo za naslednja 3-4 leta), ampak raje počakamo še malo s tastarim in potem štartamo s prestavami.
Še kakšne druge izkušnje? Takšne, kjer prestavljanje sploh ni šlo?
Hvala,
K.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kolo s prestavami
18.2.2012 22:08:53   
pelin
Pri nas sta tudi oba dobila kolo s prestavami nekako pri 6 letih...seveda sva jima pred vožnjo poskušala sistem prestavljanja nekako razložiti, vendar je šlo potem itak vse spontano skozi prakso...včasih je malo pokalo ali zaškripalo, tako da je moj kar zamižaluser posted image , pa sta se oba k sreči hitro navadila brez tega, da bi sesula menjalnik...Žal pa po moje nobeno kolo, ki ga boš kupila pri teh letih, ne bo mogel otrok voziti kar 4 leta...pa ne zato, ker bi bilo prej dotrajano, temveč zato, ker mu bo prej premajhno in s tem neustrezno...Naš fant naprimer je prvo kolo s prestavami , kot sem že napisala, dobil pri 6 in ima sedaj pri skoraj desetih že tretjega...Če mu pa v štartu kupiš prevelikega, mu ne bo kos in bo zanj preveliko, prezahtevno ( prestave) in zaradi tega seveda tudi nevarno.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kolo s prestavami
18.2.2012 23:33:17   
K_a_t_i
A se hecaš user posted image V dobrih 3h letih ste zamenjali 3 kolesa?
20" sem imela v mislih - so "deklarirani" za 6-9 let. S tem, da so primerni že za višino 110cm (kar pa je mulo že nekaj mesecev nazaj dosegel). Trenutno ima še 14" (višina še ustreza, saj sedež se tako povsod dvigne), ampak mali mora preveč gonit zaradi malih koles, da kam pride user posted image .
Gre mi predvsem za to, da bi imel večja kolesa, da gre hitreje (čeprav morda to tudi ni pametno - sploh v primeru, če sem jaz peš user posted image ).
Mah... ga bomo letos še pustili, da se malo matra. Bo čez eno leto, za 6. rojstni dan, verjetno res primerneje menjati - na 20" in z menjalnikom. Pa še bolj bo takrat razumel vrednost in ga bo morda bolj čuval.

Mater ej... Pri 7. letih sem dobila Pony-ja in to je bilo potem forever... A je bil pony 16" , a ne?

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 18.2.2012 23:37:51 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 12:39:26   
pelin
Tudi pri nas je bil problem in vzrok za nabavo novega  tisto "šprudlanje"na drobno zaradi majhnih koles...mali je jezen ostajal zadaj če se nismo vsi prilagajali njemu in lezli kot polži...Tako je pri 6 dobil novega 20 colskega, vendar je čez dve leti presedlal   na sestrinega 22 colskega, ker je imel več prestav, večja kolesa in je bil glede na njegovo velikost primernejši. Ker je sestrin rabljen zdržal le eno leto (krivdo prevzamem nase, ker sem ga v garaži čisto  "narahlo"pritisnila ob steno, ko sem našo raketo tlačila notuser posted image )smo lansko leto poleti dali denar na kopico in mu kupili novega...ker pa je bil za 24 colskega še premali, nam ni kazalo drugega, kot da zopet nabavimo 22- ko...Če torej realno pogledamo, je v resnici v štirih letih rabil dva kolesa različnih velikosti...

Ja Pony je bilo pa kolo naše mladostiuser posted image ...kljub majhnim koleskom in brez prestav, ga ni bilo hriba, da ga ne bi prebrcali na njem...pa še nosilne kapacitete je imel ogromne...eden na zicu in eden stoje ali sede zadaj na prtljažniku ...hja...kje je že touser posted image ...


< Sporočilo je popravil pelin -- 19.2.2012 12:43:17 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 13:37:53   
Hope2
Poznavalke, se mal uštulim tule not.
Nam gre tudi tole "šprudlanje" na živce. Ta mal goni ko zmešan, tak da mu noge že padajo iz pedalov (celo na hribu navzdol), bicikel pa nikamor. Ima 12 colskega, je 3 leta in 103cm. Bicekl obvlada, edino ročna bremza mu ne gre. Bremza s pedali (riše črteuser posted image ) ali nogami (kot poganjalčka). Sem že razmišljala, da bi mu kupli mal večji bicikel (14' ali 16'), pa ne vem ali je že dovolj velik za večji bicikl in kolk pomembno je obvladanje ročne bremze- saj bo dosegal večje hitrosti.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 14:30:54   
K_a_t_i
Zakaj pa ne kupiš 16" z zavoro na pedalu? Ta bo po moje najbolj primeren.

Aja... 3 leta - to bo pa verjetno malo velik user posted image Pri nas je bil pri prehodu iz 10" na 14" problem, ker s 14" ni mogel v hrib.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 19.2.2012 14:42:09 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 14:40:59   
Hope2
A pa lahk tolk mali že zajaha 16'' in lepo sestopi? V trgovini sem gledala le 14, sam so vsi imeli pomožna kolesa in mali sploh ni hotel gor, da bi sprobala velikostuser posted image .

Pa še eno vprašanje. Zdajle ga pri veliki hitrosti in bremzanju s pedali malo zanese- zadnja del kolesa kar skoči levo desno- 1x ga je vrglo in je padel. A je pri večjem koslesu (ki je kao tudi težji) to kaj bolj ublaženo ali je še samo hujeuser posted image . Zato me tudi malo matra, da bi se raje naučil z ročno bremzat, sam ne zmore

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.2.2012 14:45:34 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 14:43:14   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A pa lahk tolk mali že zajaha 16' in lepo sestopi? V trgovini sem gledala le 14, sam so vsi imeli pomožna kolesa in mali sploh ni hotel gor, da bi sprobala velikostuser posted image .

Schwin vem, da ima tako nizek sedež, da se da. Ja, če ga ne bo hotel poskusit, bo pa bolj problem. Mogoče najbolje, da še leto počakaš pa potem 16".

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 14:52:56   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pa še eno vprašanje. Zdajle ga pri veliki hitrosti in bremzanju s pedali malo zanese- zadnja del kolesa kar skoči levo desno- 1x ga je vrglo in je padel. A je pri večjem koslesu (ki je kao tudi težji) to kaj bolj ublaženo ali je še samo hujeuser posted image . Zato me tudi malo matra, da bi se raje naučil z ročno bremzat, sam ne zmore


Še na tole če imaš odgovor, prosim?

Torej je bolje počakat in kupit mal kasnej 16', kot zdaj 14?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 16:20:32   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

A pa lahk tolk mali že zajaha 16'' in lepo sestopi? V trgovini sem gledala le 14, sam so vsi imeli pomožna kolesa in mali sploh ni hotel gor, da bi sprobala velikostuser posted image .

Schwin vem, da ima tako nizek sedež, da se da. Ja, če ga ne bo hotel poskusit, bo pa bolj problem. Mogoče najbolje, da še leto počakaš pa potem 16".


Swinn 16 ima zelo nizek sedež. Naša ga je komot vozila pri 4,5l (punca je med bolj visokimi). Pri 3l ga pa po moje ne bi mogel. Že ona je kar malo smešno izgledala na njem, si ne predstavljam triletnika.

Ta srednji pa je za 4rd dobil Pukyja, 16 col in mu je bil tudi čisto ok. Meni osebno je Puky 16 bolj všeč, ker je ogrodje manjše, ampak Swinnov pa pač dlje traje - naša je sedaj stara 7let in ga ima še vedno, drugo leto bomo vzeli pa večjega.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 19.2.2012 16:24:10 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kolo s prestavami
19.2.2012 17:17:00   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Pa še eno vprašanje. Zdajle ga pri veliki hitrosti in bremzanju s pedali malo zanese- zadnja del kolesa kar skoči levo desno- 1x ga je vrglo in je padel. A je pri večjem koslesu (ki je kao tudi težji) to kaj bolj ublaženo ali je še samo hujeuser posted image . Zato me tudi malo matra, da bi se raje naučil z ročno bremzat, sam ne zmore


Še na tole če imaš odgovor, prosim?

Torej je bolje počakat in kupit mal kasnej 16', kot zdaj 14?


Hope, za ročno zaviranje rabi moč v roki. Jaz se tega pri 3 letniku ne bi šla.
Sicer pa - če bi šli mi od začetka, bi pri 2,5letih dobil 12" kolo, pri 4 letih 16" in pri 6 letih 20".
Ker smo 10" dobili, smo preskočili 12" in smo kupili 14". No, zdaj nam hodi narobe, ker je pri 110cm zanj malo majhno (če sem poštena, je ravno pravo - ampak zdaj bo moralo zdržati še dodatno leto -> velikost je OK, samo kolesa so majhna in je fant počasen kadar gremo na kakšno daljšo turo).
To, da mu kolo meče levo in desno, če zapremza na "črto" je pa vedno. Samo večji ko bo, bolj mu bo jasno kako se naj ujame in kje tega ne sme počet. Pa verjetno to, da starši vpijemo, ne pomaga dovolj. Tole pa je primer, ko se res morajo sami naučit. Naš ni hotel slišat, da se na ledu ne zavira, dokler ni zletel. Od tedaj naprej je na ledu zelo previden user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kolo s prestavami
20.2.2012 5:36:45   
Hope2
Tole sem ga jaz naučila oz mu pokazala, tak da se nimam pravice dretuser posted image . Sem tiho in mižim cel sprehoduser posted image
Bom mogla nekje v živo sprobat, ker ravno tega se bojim, da ne bi tudi nam narobo hodilo

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kolo s prestavami
20.2.2012 14:07:19   
thaiss
smo ravno kupili Schwimmovo 20˝, ker ima res zelo nizek sedalni del.
Mi smo se odločili da bo to kolo še brez dodatne opreme -- >beri  menjalnika, to dobi pri naslednjem kolesu, čez 3-4 leta
Nam je bila trenutno prioriteta da ima kontra (torpedo) zavore, ker je divjak in ga nebi rada iz morja ven vleklauser posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Takšne so posledice, ko otroci premalo spijo
Spanje je nujno za normalen razvoj in telesno ter akademsko uspešnost. Kronično pomanjkanje kakovostnega spanja je lahko...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?