|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mučno spanje
8.2.2012 7:15:19   
sover
Pozdravljeni,

naš 7-tedenski fantek se očitno med spanjem zelo muči. Ponavadi zvečer zaspi na rokah. V trenutku, ko ga odložim v posteljico, pa se najprej zvije v lunco (naprej). nato pa še nazaj, se skremži in začne stokat. Videti je, kot da bi ga zagrabil neke vrste krč. Nato kakih 15-30 min stoka, renči, se premetava in zvija, nato zaspi. ponoči se te epizode večkrat ponovijo, vendar se malček ne zbudi vedno. Kaj je vzrok temu? Čisto sem prestrašena, ker svojega fantka gledam in poslušam, kako se muči ...

Včeraj ga sploh nismo mogli uspavati - ko smo ga želeli odložiti v posteljico, je začel takoj jokati, na rokah je takoj nato zaspal. Nazadnje sva ga vzela k sebi v posteljo, kjer je takoj nehal jokati. Zakaj? Prav tako je včeraj skoz iztegoval jeziček, kot da bi želel nekaj izpljuniti. Sem že posumila na refluks, vendar mi je pediater rekel, da če normalno rastejo in ne bruhajo veliko, refluksa sploh ne zdravijo in naj se ne sekiram.

Naj povem še, da podnevi zelo malo spi (3x po max. pol ure), pa še to ga moram nositi in uspavati (sam namreč ne zaspi). Tudi podnevi ga ne morem odložiti v košek, ker se takoj zbudi na podoben način kot ponoči, vendar v bolj blagi obliki.

Ima kdo podobne težave? Kdo ve, kaj se dogaja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 8:58:39   
Kristi_30
Pozdravljena,

sicer res ne vem, kaj bi lahko bilo narobe, a če ima le kaj veze z refluksom (malega peče kislina; ni nujno, da poliva ali bruha), potem poskusite dvigniti vzglavje na vsaj 30 stopinj (celo posteljo, ne le jogi; mi imamo kar knjige podložene). Mogoče bo že to zaleglo. Naša ima refluks, pa imamo to in je bolje. Pa tudi podnevi drema v vozičku, ki je rahlo dvignjen. Toliko, da je želodček malo višje in ne naravnost.

Ko nismo imeli pod kontrolo refluksa, je tudi naša punčka ves čas ponoči se na pol prebujala in stokala. Zdaj se to še kdaj naredi, ampak to je čisto nekaj drugega kot prej, ko jo je mučila kislina.

Ne vem, morda je za poskusiti.

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 9:06:27   
sover
Kristi, hvala za nasvet. V posteljici smo že dvignili jogi, zato me je pa tako presenetilo, da v njej ni hotel zaspat, medtem ko je v najini postelji z ravnim ležiščem zaspal takoj...

(odgovor članu Kristi_30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 9:13:41   
sami0804
Eh...napišem roman,pa mi vrže vse vkup ven user posted image

V glavnem,naša drugorojenka je imela podoben "problem" v vozičku ali na kavču je spala kot ubita,ko sem jo pa dala v posteljico,pa se je v trenutku predramila in začela jamrat.
Potem mi je prijateljica svetovala,da bi ji probala malo zmanjšat prostor v posteljici ali jo zaviti v kako odejo,nekatrim dojenčkom namreč ne paše veliki prostor  v posteljici...no,jaz sem ji potem dala noter blazino za dojenje in še fajn sem jo z odejo zadekala,pa je bi mir...je spalauser posted image
Za probat je,mogoče pa se obnese...

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 10:20:55   
roladica
Poizkusi posteljico prej pogreti s termoforjem ali pa ga zavij v ogreto odejico.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 11:19:02   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: sover

Kristi, hvala za nasvet. V posteljici smo že dvignili jogi, zato me je pa tako presenetilo, da v njej ni hotel zaspat, medtem ko je v najini postelji z ravnim ležiščem zaspal takoj...


A je sam zaspal v vajini postelji? al sta bla vidva oz ti zraven? če si bla ti zraven je to čisto normalno, ker si vsak dojenček želi bližine staršev in, če ti zaspi na rokah, pa se nič ne zvija,..pol ne more bit nič narobe z njim.



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 19:07:00   
MioBambino
Ko se "muči"- a ima ob naslednjem previjanju pokakano pleničko? Lahko bi bil vzrok v tem. Lahko ga mučijo vetrovi ali pa morda že krči. Predlagam ti, da "dobro" podirate kupčke. Da se ne bo "zvijal", ga dobro založi v postelji- naredi dolgi svaljk iz tetra pleničke in ga založi za hrbet(ne za vart, ker to sproži še dodatni refleks zvijanja) in med nogicami- tako se bo počutil še bolj varnega. Vzglavja ni potrebno močno dvigovati- podloži le kakšno knjigo pod jogi, samo toliko, da bodo nogice malo nižje kot glava. Preveč dvignjeno vzglavje povzroča neugodje, ker se otrok počuti, kot da spi stoje- veliko krvi mu gre namreč v nogice. Pa ne pozabi mu med spanjem obuti toplih nogavičk- tudi zaradi tega so včasih bolj mirni. Če pa imaš takrat, ko je nemiren možnost, da ga cel čas opazuješ, ga daj za kratek čas v posteljo na trebušček- tako bodo šli vetrovi ven, zrak iz trebuščka, pa še umiril se bo- cendar ga ves čas opazuj, ker je možnost, da neha dihat, večja.

In še eden od boljših predlogov, kako umiriti otroka- prižgite radio/pralni stroj/sesalec... v praksi to res deluje.user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 20:10:25   
sover
sami, do sedaj je spal v posteljici brez težav. Imam občutek, da ga ne moti "okolje", ampak krči. Le da ne morem ugotovit vzroka teh krčev (čez dan jih nima...).

roladica, morda bi mu topel termofor omilil težave. Grem jutri v nabavo...

blaža, zaspal je, ko sva bila midva z njim, tako da ga najina bližina sigurno pomirja. Drugače pa ga tudi na rokah zvija, le da se na rokah vsaj umiri, medtem ko se sam ne.

MioBambino, kupčke podiramo skrbno, vendar ne tako zelo uspešno, kot bi želeli. Morda je krivo to, da zaspi na joški, pol pa za zadnjo rundo ne podremo kupčka.
A eno tetra plenicu mi "speljem" izza hrbta med noge? Sem prav razumela?
Nogavice niso krvie - je do sedaj spal z nijimi in brez.
Na trebuščku pa ne spi rad, niti ne mara položaja letalček ... žal.

Danes sem ga opazovala in zdi se mi, da mu dejansko pride malo gor po grlu, pol pa zajoka in požira. Ni pa ta pojav vsak dan enako izrazit. Bi morala vprašat še kakšnega drugega pediatra, kako je s tem?

Hvala vsem za nasvete.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mučno spanje
8.2.2012 23:47:31   
cilla
Nekako tako zgledajo krči pri nas - v valovih, predvsem zvečer/ponoči, v sekundi se krčevito zvijeta, začneta jokat, v naročju se uspeta pomirit, tudi pri nama v postelji sta se pomirila, medtem ko se sama v svoji nikakor nista... Pri nas so zalegle kapljice, AM proti krčem (glede na to, da smo na AM), masaža. In podiranje kupčkov (sploh pri tistem, ki še poliva).

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mučno spanje
9.2.2012 10:49:04   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: sover

Pozdravljeni,

naš 7-tedenski fantek se očitno med spanjem zelo muči. Ponavadi zvečer zaspi na rokah. V trenutku, ko ga odložim v posteljico, pa se najprej zvije v lunco (naprej). nato pa še nazaj, se skremži in začne stokat. Videti je, kot da bi ga zagrabil neke vrste krč. Nato kakih 15-30 min stoka, renči, se premetava in zvija, nato zaspi. ponoči se te epizode večkrat ponovijo, vendar se malček ne zbudi vedno. Kaj je vzrok temu? Čisto sem prestrašena, ker svojega fantka gledam in poslušam, kako se muči ...

Včeraj ga sploh nismo mogli uspavati - ko smo ga želeli odložiti v posteljico, je začel takoj jokati, na rokah je takoj nato zaspal. Nazadnje sva ga vzela k sebi v posteljo, kjer je takoj nehal jokati. Zakaj? Prav tako je včeraj skoz iztegoval jeziček, kot da bi želel nekaj izpljuniti. Sem že posumila na refluks, vendar mi je pediater rekel, da če normalno rastejo in ne bruhajo veliko, refluksa sploh ne zdravijo in naj se ne sekiram.

Naj povem še, da podnevi zelo malo spi (3x po max. pol ure), pa še to ga moram nositi in uspavati (sam namreč ne zaspi). Tudi podnevi ga ne morem odložiti v košek, ker se takoj zbudi na podoben način kot ponoči, vendar v bolj blagi obliki.

Ima kdo podobne težave? Kdo ve, kaj se dogaja?


sover, vprašaj pediatrinjo Tino Božičnik, ti bo zagotovo dala kak dober nasvet. Najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=285

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mučno spanje
11.2.2012 12:38:25   
carbene

IZVIRNO SPOROČILO: Kristi_30
sicer res ne vem, kaj bi lahko bilo narobe, a če ima le kaj veze z refluksom (malega peče kislina; ni nujno, da poliva ali bruha), potem poskusite dvigniti vzglavje na vsaj 30 stopinj (celo posteljo, ne le jogi; mi imamo kar knjige podložene).

30 stopinj? Zakaj vsak tako pravi? To je pri 140 cm dolgi posteljici 70 cm višine, to je noro! Ne verjamem, da veliko ljudi toliko dvigne posteljico. Že tisti kup knjig bi se hitro podrl.

(odgovor članu Kristi_30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mučno spanje
14.2.2012 12:43:46   
Kristi_30
Ja, tako pravijo. Mi imamo nekaj podobnega. Se mi zdi, da je v bolnišnici bilo res zelo dvignjeno. Mi imamo mogoče malo manj - res pa je, da težav ponoči otrok nima. Po moje vsaj tako, da je otrok lepo dvignjen. Koliko je potrebno mogoče vsak sam vidi. Mi smo sicer malo računali in ni tako zelo grozno visoko. Je pa drugače kot naravnost, to pa res.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mučno spanje
15.2.2012 13:17:10   
carbene

IZVIRNO SPOROČILO: Kristi_30

Mi smo sicer malo računali in ni tako zelo grozno visoko. Je pa drugače kot naravnost, to pa res.

Kaj točno ste računali? Koliko je treba dvigniti, da dosežete 30 °, ali kakšen naklon ste dejansko dosegli z dvigovanjem? Ne moreva pa jaz in ti za iste dimenzije posteljice dobiti različne potrebne višine za enak naklon, to je pač matematika. user posted image Pa ste potem torej podstavili knjige?


(odgovor članu Kristi_30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mučno spanje
16.2.2012 6:25:40   
sover
Hvala še enkrat vsem za nasvete. Pri nas se je stanje izboljšalo.

Povsod smo dvignili ležišča (posteljica, košara - na previjalni ne, ker me je strah, da bi zdrsnil dol).
Med hranjenjem in po njem podiramo kupčka (vsaj 3x, vendar ne čakam pol ure. Če je v parih minutah, pol je OK, drgač ga pa ne čakam).
Po hranjenju smo ga nosili pokonci (s hrbtom naslonjen name).

Zdaj je situacija bistveno boljša. Ne vem, ali so k temu prispevali ukrepi, ali je pač zrasel ven iz tega. Ne bruha več sirotke eno uro po obroku, poliva skorj nič več med podiranjem kupčka, v prazno pa tudi več ne požira. Nekje sem prebrala, da se lahko ponovi - upam, da smo pri nas zaključili s tem, ker ni bilo prijetno za gledat.

Aja, še to - med spanjem še kdaj stoka, vendar je to zaradi slabe prebave (kaka vsak 2. do 3. dan). Tudi za to upam, da bo prerasel.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mučno spanje
16.2.2012 8:46:16   
Kristi_30
O, super, da je boljše. Lahko, da je rabil samo to in je ok. Pri nas kljub tem ukrepom ni blo boljše, še vedno je lovila sapo in se ji je dvigovala kislina (še zdaj se zgodi), tako da smo morali dalje.

Ja, smo računali približni kot, tako da smo nekako ujeli malo več kot 30 stopinj, saj manj kot toliko ne pomaga menda nič.

Jaz jo previjam in preoblačim tudi v postelji, ki je dvignjena. To je težje, pa še za razvoj slabo. Ampak nimamo kaj dosti - najprej refluks, potem ostalo. Zdaj, ko je boljše, se trudimo tudi z ostalimi vajami za krepitev mišic, pasenjem kravic itd., kar ji seveda niti ne paše veliko ... pa to je že druga zgodba.

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




1. november
Michonne RR

Koliko nagrobnih sveč ste prižgali ob letošnjem prazniku?

1-3 (27%)

3-5 (9%)

5-10 (8%)

10 ali već (4%)

Nobene (46%)

Namesto sveč smo na grobove položili rože, kamenčke... (6%)


Število vseh glasov: 78

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!