|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločene finance
25.1.2012 8:44:14   
lokvanj22
Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ločene finance
25.1.2012 8:47:34   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22
Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?


Jst ne razumem kaj ima višina plače veze, če si z nekom poročen je vse vajino, a ni? A ni v dobrem in slabem?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu lokvanj22)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ločene finance
25.1.2012 9:26:05   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?



Sicer v taki situaciji nikoli nismo bili. Je bilo pa pri nama tudi že tako da je dobival plačo samo eden, drugi pa dobival nadomestilo na zavodu. V tem primeru sva nadomestilo nakazovala na varčevalni račun, plačeval je pa vse tist k je imel plačo.

Če ima eden plačo (tud če minimalno) in drugi zasluži 7krat toliko mislim da kakih hudih finančnih težav nimate. Jaz bi v vašem primeru dala ta malo plačo na varčevalni račun. Živeli bi pa s ta velikouser posted image


_____________________________



(odgovor članu lokvanj22)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ločene finance
25.1.2012 9:35:18   
alda
Malo za šalo ,malo za res: krize ni ,če več al manj imate vse neke varčevalne račune user posted image
Mi ne varčujemo na kakih posebnih računih, vse kar ostane, če ostane . je na računu,(moževem/ ki ga uporabljava že tako oba, ker jaz svoje prilive, ki jih imam na svojem Trr vedno dvignem v celoti, le tistih 40-50centov pustim gor.


< Sporočilo je popravil alda -- 25.1.2012 9:36:06 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ločene finance
25.1.2012 9:40:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?



Kaj pa ima to veze user posted image
Jaz trenutno nimam plače sploh in kaj - naj bi me mož zdaj na cesto postavil ali kaj user posted image Mi odrejal žepnino user posted image Naj mu zaračunam sex, da bom imela malo boljši občutek, da imam svoj denar user posted image

V dobrem in slabem skupaj - midva sva si to prisegla in to spoštujeva.

(odgovor članu lokvanj22)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ločene finance
25.1.2012 9:43:44   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?



Kaj pa ima to veze user posted image
Jaz trenutno nimam plače sploh in kaj - naj bi me mož zdaj na cesto postavil ali kaj user posted image Mi odrejal žepnino user posted image Naj mu zaračunam sex, da bom imela malo boljši občutek, da imam svoj denar user posted image

V dobrem in slabem skupaj - midva sva si to prisegla in to spoštujeva.



le user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ločene finance
25.1.2012 9:51:52   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Malo za šalo ,malo za res: krize ni ,če več al manj imate vse neke varčevalne račune user posted image
Mi ne varčujemo na kakih posebnih računih, vse kar ostane, če ostane . je na računu,(moževem/ ki ga uporabljava že tako oba, ker jaz svoje prilive, ki jih imam na svojem Trr vedno dvignem v celoti, le tistih 40-50centov pustim gor.



Pri nama se je varčevalni račun zelo obnesel.....ker, če takoj položiva gor, ne zapraviva.....če pa ostane na mojem ali njegovem TR pa nisva več tako disciplinirana.....in trošiva dokler je......ker potem si govoriva...."samo še ta mesec, bom drugi mesec več gor pustila...."potem pa nikdar ne pustiš....

Podobno kot pri hujšanju....."se samo še danes nažrem, bom jutri začela..." in potem delaš vsak dan tako......user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ločene finance
25.1.2012 10:16:03   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?



Kaj pa ima to veze user posted image
Jaz trenutno nimam plače sploh in kaj - naj bi me mož zdaj na cesto postavil ali kaj user posted image Mi odrejal žepnino user posted image Naj mu zaračunam sex, da bom imela malo boljši občutek, da imam svoj denar user posted image

V dobrem in slabem skupaj - midva sva si to prisegla in to spoštujeva.



user posted image

Po takem načelu delujeva tudi midva. Imava sicer ločena računa, vendar sva drug drugemu pooblaščena, enako velja za varčevalne račune - na nekoga je pisan, drugi je pooblaščen in obratno. V spletni banki vidiva vse in plačujeva z vseh računov, odvisno od stanja na posameznem računu in dogovora. Vse gre iz skupne malhe, veva za vse prilive, odlive, medsebojno se dogovarjava in vse teče res bp. In to že od časa, ko sva začela živeti skupaj, to pa je že spoštljivih 16 let.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ločene finance
25.1.2012 10:35:33   
Hope2
Meni je pa prvo na misel padlo, da sta bila na hitri blagajni in sta si razdelila artikleuser posted image user posted image . Drugače pa včasih kdo kaj na firmo vzame in potem plačajo ločeno. Ali pa enemu mama kaj naroči in plača eden, ostalo drugo, da potem ne računajo razlike. Pa saj sem že stokrat doživela, da pride na blagajno 1 človek, pa mu mora blagajničarka 2 računa naredit. Tak da je razlogov lahko več in najbrž tudi tisti ta čudni, da imata vse ločeno- če jim paše pa najuser posted image

Pri nas je nekako tako kot pri nejčkouser posted image .

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ločene finance
25.1.2012 11:20:13   
josephine27
Pri nama se je varčevalni račun zelo obnesel.....ker, če takoj položiva gor, ne zapraviva.....če pa ostane na mojem ali njegovem TR pa nisva več tako disciplinirana.....in trošiva dokler je......ker potem si govoriva...."samo še ta mesec, bom drugi mesec več gor pustila...."potem pa nikdar ne pustiš....


pri nas je isto. dokler ga nisva imela sva vse zapravilauser posted image


zakaj sta pa dva ločeno plačala na blagajni je pravzamprav veliko možnosti. sem kot študentka delala v trgovini s hrano:
- hitra blagajna
- en nima več dovolj na računu da bi lahko poravnal cel znesek
- račun na firmo
- sploh nista mož pa žena ampak brat in sestra , ljubček in ljubica
- kupujeta za še neko drugo osebo ki je ni v trgovini (napr. mamo, sosedo... )

... možnosti je veliko. sploh ta zadnja varjanta je zelo pogostauser posted image



_____________________________



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ločene finance
25.1.2012 11:39:48   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Pri nama se je varčevalni račun zelo obnesel.....ker, če takoj položiva gor, ne zapraviva.....če pa ostane na mojem ali njegovem TR pa nisva več tako disciplinirana.....in trošiva dokler je......ker potem si govoriva...."samo še ta mesec, bom drugi mesec več gor pustila...."potem pa nikdar ne pustiš....


pri nas je isto. dokler ga nisva imela sva vse zapravilauser posted image


zakaj sta pa dva ločeno plačala na blagajni je pravzamprav veliko možnosti. sem kot študentka delala v trgovini s hrano:
- hitra blagajna
- en nima več dovolj na računu da bi lahko poravnal cel znesek
- račun na firmo
- sploh nista mož pa žena ampak brat in sestra , ljubček in ljubica
- kupujeta za še neko drugo osebo ki je ni v trgovini (napr. mamo, sosedo... )

... možnosti je veliko. sploh ta zadnja varjanta je zelo pogostauser posted image




Lahk bi me citiralauser posted image user posted image al si le preplonkalauser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 25.1.2012 11:40:24 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ločene finance
25.1.2012 12:16:53   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Pri nama se je varčevalni račun zelo obnesel.....ker, če takoj položiva gor, ne zapraviva.....če pa ostane na mojem ali njegovem TR pa nisva več tako disciplinirana.....in trošiva dokler je......ker potem si govoriva...."samo še ta mesec, bom drugi mesec več gor pustila...."potem pa nikdar ne pustiš....


pri nas je isto. dokler ga nisva imela sva vse zapravilauser posted image


zakaj sta pa dva ločeno plačala na blagajni je pravzamprav veliko možnosti. sem kot študentka delala v trgovini s hrano:
- hitra blagajna
- en nima več dovolj na računu da bi lahko poravnal cel znesek
- račun na firmo
- sploh nista mož pa žena ampak brat in sestra , ljubček in ljubica
- kupujeta za še neko drugo osebo ki je ni v trgovini (napr. mamo, sosedo... )

... možnosti je veliko. sploh ta zadnja varjanta je zelo pogostauser posted image




Lahk bi me citiralauser posted image user posted image al si le preplonkalauser posted image



sorry sem tvoj post čisto spregledalauser posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ločene finance
25.1.2012 12:47:52   
Češnca
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?



Kaj pa ima to veze user posted image
Jaz trenutno nimam plače sploh in kaj - naj bi me mož zdaj na cesto postavil ali kaj user posted image Mi odrejal žepnino user posted image Naj mu zaračunam sex, da bom imela malo boljši občutek, da imam svoj denar user posted image

V dobrem in slabem skupaj - midva sva si to prisegla in to spoštujeva.


user posted image Podpis! user posted image
Je bilo pa tudi že obratno, npr. ko je možek še pisal diplomo.

Z mami sva pa pogosto kupovali še za teto in sva potem plačali posebej naše in njene stvari. user posted image


< Sporočilo je popravil Češnca -- 25.1.2012 12:51:17 >


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ločene finance
25.1.2012 13:44:27   
zaspancek1
Imava vsak svoje racune(osebne in varcevalne),denar pa je skupen ne glede na visino prihodkov(sicer ne 7,je pa nekaj casa bila placa enega trikratnik drugega,prav tako tudi danes nista enaki). Pooblastila si bova v kratkem uredila,poloznice vecinoma placuje moj prek spletne banke,ce pa mu zmanjka,pa mu nakazem oz. on meni. Ne zapravljava kar tako brezveze,zato doslej se nisva imela tezav.V trgovini ne komplicirava-placa tisti,ki tisti moment ni okupiran z mularijo,ce gre pa za kaj vecjega,pa skupaj napraskava z vseh racunov. Ceprav najbrz locene finance delujejo pri nekaterih,si jaz skupnega zivljenja ne morem predstavljati tako.user posted image Ce oba enakovredno prispevava v skupno gospodinjstvo oz.druzino (materialno in tudi nematerialno!-razmerje med tema dvema se lahko precej spreminja),potem si drugega,kot je najino oz.nase ne predstavljam. Ok,poznam primer,ko je zena zasvojena s sopingiranjem-v taksnem primeru je vsekakor dobro,da ima moz pregled nad financami in potem tudi velik del njene place prispara tako,da prenese na njegov racun,s katerega potem placuje kredit in tekoce zadeve...ampak dolgorocno gledano to ni ravno resitev.user posted image

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ločene finance
25.1.2012 14:16:48   
FotoModel
s punco imava skupne finance, kajti nekak tak se nama dozdeva, da je edino pravilno. Zakaj deliti, ko si itaq vse zaupava, sva skupaj ko je lepo in ko je slabo. Imava pa narejen en račun - varčevalni, na katerega mesečno nakažujeva 10-15% od prihodkov. Pač ideja je prišla iz revije Moje finance. Tam pa mava denar za potovanja, ter večje nakupe, kot so tv, štedilnik, avto... Pač, za take stvari, za katere neveš, kdaj se ti lahko pokvarijo. Tak da, vglavnem upava da se nama bodo prihodki kaj povečali (čeglih po trenutnem stanju ni kaj obetavajočega) :P

_____________________________

Khm khm, levooo nogavica, desnooo nogavica.. nogavice :)

Spletna trgovina LanStore - www.lanstore.si


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ločene finance
25.1.2012 14:35:52   
K_a_t_i
Vsak ima svoje finance, kaj kdo "kupuje"imava pa razdeljeno -> on vrtec in vse položnice, jaz vse ostalo (hrana, oblačila, darila,...). Dopust in razne investicije (pleskanje, pohištvo, radiatorji,...) pa si razdeliva na pol. Tudi kakšne športne aktivnosti za mulce dava na pol. Pa za svoje športne konjičke ipd. da vsak sam (recimo smuče, kolo, pancarji - to si vsak sam časti - no, to je enkrat na mnogo let user posted image ). Če gremo ven na kavo ali na kosilo pa kdor ima prej denarnico zunaj. Če kdaj ne bo šlo več pol na pol, bo pa dal tisti, ki bo imel.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu FotoModel)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ločene finance
25.1.2012 17:31:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Danes sem bila v trgovini, pred menoj zakonca, ki ju poznam na videz. Ona je nakupila zase, on zase. Plačala sta vsak s svojim denarjem. Vam je to čudno ali ne? No, meni je.


Imate pa tudi veselje drugim pod prste gledat. A to pa ni čudno?


meni je to normalno. Opazovati kaj se okoli tebe dogaja namrač user posted image .


Še dobro, da smo različni.
Če so znanci, jih vsaj ogovorite, ne pa da jim pod prste gledate.

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ločene finance
26.1.2012 8:05:46   
Leela
Ne vem kaj misliš s tem pod prste gledat v trgovini? Ponavadi gledaš v tisto smer, ko nekdo pred tabo plačuje. Jaz ponavadi razmišljam o 1000 drugih stvareh in sploh ne registriram kaj nekdo kupuje in kako plačuje, čeprav gledam v to smer. Je pa res, če je kaj "drugače", da te to "pritegne". Ne vem, saj nisi kip. Jaz osebno zmeraj opazim, da si (največkrat) gradbeni delavci kupijo za kosilo jogurt, kruh in ceneno čokolado in se mi vsakič posebej zasmilijo.
Kar se je pa avtorici posta zdelo čudno pa najbrž sploh ni tako čudno (napisano zgoraj). Pa saj ni narobe, da je vprašala. Ali pač?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ločene finance
26.1.2012 9:54:02   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Še dobro, da smo različni.
Če so znanci, jih vsaj ogovorite, ne pa da jim pod prste gledate.

Če bom srečala koga s plašnicami, vem da je to milijonarka.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ločene finance
26.1.2012 14:30:34   
ronja
Pa za svoje športne konjičke ipd. da vsak sam (recimo smuče, kolo, p

Zara, user posted image .

Sicer pa nimava ločenih financ, tudi zdaj ne, ko zaslužim več kot pol manj kot on, ker pač tudi delam pol manj (udarno v službi - sem uradno na polovičnem delavniku in taka je potem tudi porodniška oz. še malo slabša, ker sem bila veliko na bolniški v nosečnosti).
Obljubljala in prisegala si sicer nisva nič, vendar je obema logično, da tudi če bo en brez službe, to ne pomeni, da drugi tačas ne bo ničesar kupil (se mu glih zrola, da bi moral za čisto vse on sam letat po štacunahuser posted image , ko bo meni potekla pogodba...). Tako da podpis pod nejcko.(imava pa vsak svoj račun, plačuje pa vse lubi iz obeh računov prek klika, tako da da višek na stran, vezat ali karkoli pač in se denar fjaka sem in tja, pač odvisno, kdo ima več na računu).

Če bi imel 7x višjo plačo, pa bi bila samo vesela, hehe in verjetno bi se malo prej preselili na večjeuser posted image . Vsekakor pa mnogokratnik ne bi predstavljal problemauser posted image .

ja, meni bi bilo tudi čudno imet ločene finance, ampak smo različni. Če obema paše, neka.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ločene finance
26.1.2012 20:29:04   
lokvanj22
V bližnji prihodnosti se imava namen skupaj preselit, zato me je samo zanimalo kako pa kaj. Jst ze vem da je vse najino in on tudi tako trdi. Jst bi osebno imela zelo cuden obcutek da bi mi zdaj vse on financiral,... Raje bi videla da bi se tako zmenila da mi da toliko denarja kot imam jst placo in da bi razpolagala samo s tem. Ne vem nekaj se bom mogla se domislit.  user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ločene finance
26.1.2012 20:42:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR
Imata s partnerjem ločene fiance ali skupni račun?

Imava vsak svoj TRR, vendar je moj g. Mož pooblaščen na mojem, jaz pa na njegovem. Tudi potomca imata vsak svoj TRR - jaz sem pooblaščena na Pubertetnikovem, g. Mož pa na Mladičevem.

Denar prihaja s treh virov (plača iz podjetja, preživnina od g. Bivšega in otroški dodatek s CSD) in celotni znesek z g. Možem smatrava kot skupni, čeprav je nakazan na različne TRR. Ko je potrebno kaj plačati ali kupiti, denar enostavno vzameva tam, kjer je in plačava oz. kupiva. Ni šans, da bi se zgodilo, da bi eden na TRR ali v denarnici imel gotovino, drugi bi bil pa brez in mu prvi ne bi dal oz. mu ne bi pustil vzeti.

Če imava, imamo vsi. Če nimava, smo vsi brez. As simple as that.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ločene finance
26.1.2012 23:45:33   
takotako

IZVIRNO SPOROČILO: lokvanj22

Mene pa zanima kako imaste pa tiste urejene finance katerih partner ima 7krat vecjo placo?




Pri nama je tako-no ne ravno 7 krat večjo. ampak ima precej večjo. imava ločene račune. On ne ve kok je na mojmu, ja na njegovmu. Položnice imam jaz čez ker imam klik.razen vrtca. Potem pa imam toliko da grem lahko vtrgovino po hrano, kaj za oblečt, za tamale. da mi ni treba rečt. On ima čez več ali manj hrano, večje izdatke-morje, izlete, večje nakupe oblačil, smučajnje.
Mi vedno reče če kaj rabim, da mu naj rečem. je pa res da je on večji zapravljivec tako da mi velikokrat iz tregovine prinese za oblečt, obut... user posted image Jaz nimam take žilce zapravljanja. Tako da je sicer vse skupno sam da je on ressss več po trgovinah.

(odgovor članu lokvanj22)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vodene športne aktivnosti
Michonne RR

Kdaj ste otroke vpisali na vodene športne aktivnosti?

Pri 1 letu (17%)

Pri 2-3 letih (17%)

Pri 4-5 letih (31%)

Ob vstopu v šolo (34%)


Število vseh glasov: 29

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!