|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ločene finance
24.1.2012 12:14:15   
Ajra RR
Imata s partnerjem ločene fiance ali skupni račun? Zapravljata striktno samo svoj denar, kupujeta s svojim denarjem le zase ali ne?

Danes sem bila v trgovini, pred menoj zakonca, ki ju poznam na videz. Ona je nakupila zase, on zase. Plačala sta vsak s svojim denarjem. Vam je to čudno ali ne? No, meni je.
Midva greva v trgovino skupaj, zapravljam jaz, plača on. Pošteno. user posted image

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ločene finance
24.1.2012 12:16:12   
Kliki
Ja meni je to ful čudno.

Midva od kar živiva skupaj imava skupne finance, če jast nimam tudi on nima.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ločene finance
24.1.2012 12:19:26   
zajko
Pri nama je tako,če grem sama v trgovino plačam sama,če grema skupaj vedno plača on.user posted image

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ločene finance
24.1.2012 13:02:43   
Julija08
Midva nimava skupnih financ, ampak imava nekako razdeljeno.

Če greva v trgovino plača on, kadar grem sama plačam jaz, položnice plačam jaz, on plača vrtec...če mi zmanjka denarja mi ga on da oz. jaz njemu....

Nimava pa prav skupnega računa....


(odgovor članu zajko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ločene finance
24.1.2012 13:45:19   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Midva nimava skupnih financ, ampak imava nekako razdeljeno.

Če greva v trgovino plača on, kadar grem sama plačam jaz, položnice plačam jaz, on plača vrtec...če mi zmanjka denarja mi ga on da oz. jaz njemu....

Nimava pa prav skupnega računa....




Midva imava podobno, nimava skupnih financ ali računa, imava pa nekako razdeljeno. Po špecerijo grem večkrat jaz oz. vsaj ob petkih, ko se pri nas največ nakupi, hodim jaz, med tednom, če je treba, kakšno malenkost dokupi on, medtem ko ima on "čez" nakupe v Mullerju, se pravi čistila, za os. higieno, vse za tamalega ipd. Ostalo (npr. lekarna ipd.) pa gre tisti, ki ima za to čas oz. mu je takrat, ko rabimo, spotoma. Položnice imava razdeljene, približno na pol. Nama tako ustreza.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 24.1.2012 13:46:23 >

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ločene finance
24.1.2012 13:48:55   
Petka09
No, če greva midva v trgovino, pa skupaj nakupiva cot, plača eden, ni važno kateri. Potem pa drugi pač kupi fasingo v trgovini.
Prav čist skupnih financ nimava, položnice si deliva na pol, kredit tudi. Nekak enakopravno koristiva obe plači. Svoje cote kupujem s svojo plačo. On s svojo. Varčujeva na en skupni račun, kjer vsak mesec gor nalagava vsak pol. Pač, nekako kot sem rekla, enakopravno koristiva obe plači, pa je.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ločene finance
24.1.2012 13:56:04   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Midva nimava skupnih financ, ampak imava nekako razdeljeno.

Če greva v trgovino plača on, kadar grem sama plačam jaz, položnice plačam jaz, on plača vrtec...če mi zmanjka denarja mi ga on da oz. jaz njemu....

Nimava pa prav skupnega računa....



Pri nama je zelo podobno. Vsak ima svoje finance. Nekatere stvari imava razdeljene. V trgovini plača pač tisti ki gre s svojega računa. Kartic si nikoli ne posojava in po pravici nimam pojma kolk ima on na računu. Če sva oba plačava enkrat en enkrat drug... nekako se nikoli ne obremenjujeva s tem kdo je zadnjič plačal itd. Oblačila in podobno kupujeva vsak zase. Za otroke kupujem večinoma jaz, no včasih on plača če je zdraven. Mislim, da so finance pri naju skoraj edina stvar zaradi katere se še nikoli nisva skregalauser posted image . Imava pa praktično skoraj enako plačo. Ta sistem po moje lahko super laufa če imasta oba približno enake dohodke, drugače pa ne. Če zasluži en bistveno več kot dugi pa to ne gre... Imava pa skupen varčevalni račun kamor oba vsak mesec nekaj nakaževa.


_____________________________



(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ločene finance
24.1.2012 14:25:52   
phelps
Pri nas je podobno kot pri ostalih. Nimava skupnega računa, ampak si sproti deliva stroške.

Poznam pa en par, ki imata zelo strogo ločeno to med sabo (čeprav živita skupaj), npr. skupaj se vozita z avtom v službo in če gre slučajno kdo prej domov z vlakom, to med sabo poračunata. Zelo zelo sta varčna oz. škrta. Med njima stvar čisto funkcionira, zatakne pa se, če gre kam skupaj večja družba in je včasih nemogoče stroške porazdeliti 100%. Prav kaotično oz. smešno in otročje.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ločene finance
24.1.2012 14:33:09   
rozilu
Se strinjam, da pol-pol deluje, če sta plači približno enaki. No pri nama ni tako. In tudi nimava skupnega računa. Sicer za sproti imava kar nekako razdeljeno kaj kdo plačuje. Jaz položnico za vrtec, on ostale položnice (mislim, da je pravično user posted image al pa kar user posted image ker je vrtec tako drag). Trgovino pa tisti ki gre... itak oba nabavljava, če sva pa skupaj se pa že zmeniva kdo bo tokrat. Za oblačila pa vsak sam - zadnjič mi je blo ful smešno, ker sva po dolgem času skupaj nakupovala oblačila (jakne in take malo dražje reči) in sva na koncu vsak svoj račun plačala... po navadi če je kaj manjšega en plača, tko sva se pa strinjala, da da vsak svojih 100€ user posted image Aja, kar je za našo pupiko pa skoraj izključno jaz - od plenic, oblačil, obutve... meni je to užitek nakupovat, njemu pa itak nočna mora user posted image . Pa darila tudi jaz nabavljam... in za našo pupo in za ostale...

Ampak za večje ali pa ekstra izdatke plača po navadi on. Npr. če gremo ven jest, na kak izlet... Pa seveda investicije v dom... jst bi morala za karkoli vzet orng kredit, ki bi ga odplačevala x let. user posted image Dopust ponavadi jaz plačam apartma (če ga prej plačamo prek neta), on pot, hrano pa sproti delimo.


Ajra, to je pa po mojem pošteno razdeljeno: ti zapravljaš, on pa plača user posted image

< Sporočilo je popravil rozilu -- 24.1.2012 14:36:34 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ločene finance
24.1.2012 14:42:09   
kajajaka
Nimava skupnega računa, ločenega denarja pa tudi ne... Vse je naše user posted image
Moja mala plača je za sproti - dnevno trgovina, kaj za oblečt, in za kakšno neumnost user posted image ...

Pložnice plačujem jaz preko njegovega klika, registracije, drva, morje... (vsi večji stroški) gredo z njegovega računa - ker edino tam kaj prišparamo in ker ima večjo plačo... On ima tudi varčevalni račun za hčerkico.

Če mi zmanjka, mu rečem, pa mi da denar... Skratka vse je naše, samo na več računih. Nikoli ne komplicirava in nikoli ne skrivava eden pred drugim kaj kupiva, čeprav včesih pade kakšna pripomba, če to res rabimo... user posted image  Ampak moškim se itak zdi pol stvari v hiši nepotrebnih user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ločene finance
24.1.2012 16:24:29   
ZARA
Nič nimava ločeno. Tako, kot je že ena napisala... Če on nima jst tudi nimam.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ločene finance
24.1.2012 16:39:11   
Brbs
Kar je moje, je njegovo. In kontra. Vse gre iz skupnega žakla in v skupni žakl. Pa imam enkrat višjo plačo kot on.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ločene finance
24.1.2012 16:42:38   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Midva nimava skupnih financ, ampak imava nekako razdeljeno.

Če greva v trgovino plača on, kadar grem sama plačam jaz, položnice plačam jaz, on plača vrtec...če mi zmanjka denarja mi ga on da oz. jaz njemu....

Nimava pa prav skupnega računa....




Enako.

Mogoče pa nista plačala vsak svoje ampak, si samo domnevala.
Midva sva tudi npr. že na blagajni razdelila vsebino iz vozeka na dva dela. S tem, da sem jaz plačala špecerijo, on pa je vzel npr. pijačo s svojo kartico na firmo, ker je jaz nimam. Računa sta bila sicer ločena, ločeno sva plačala, vendar še vedno skupaj, ker je itak moje njegovo, njegovo pa moje.
Itak pa grem pogosto tudi z njegovimi karticami v šoping, če nimam na svoji dovolj.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ločene finance
24.1.2012 17:09:51   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Nič nimava ločeno. Tako, kot je že ena napisala... Če on nima jst tudi nimam.


enako!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ločene finance
24.1.2012 18:04:21   
Shorty_
r. lekarna ipd.) pa gre tisti, ki ima za to čas oz. mu je takrat, ko rabimo, spotoma. Položnice imava razdeljene, približno na pol. Nama tako ustreza.
IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Nič nimava ločeno. Tako, kot je že ena napisala... Če on nima jst tudi nimam.
tako je, tudi preko klika si prenakazujeva ko komu zmanjka.

enako!


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ločene finance
24.1.2012 19:25:15   
nananaja
Jaz sem preko študenta delala v trgovini, me je skoraj na rit vrglo, ko sem prodala možu in ženi obema zimske škornje, boljše nepremočljive. Ko sta prišla k blagajni, je mož dal iz kupa njene in rekel - meni računajte tole.

Pri nas doma starša denarja nista ločila, tudi otroci smo denar dobivali po potrebah ne za žepnino. Tudi s fantom (takrat še) si nikoli nisva plačevala vsak svoje, že takrat sva redko ločila med mojim in njegovim denarjem, danes pa imava sicer vsak svoj račun, stroškov nimava razdeljenih, tudi iz denarnice si prekladava denar po potrebah. Jaz imam tudi kartico za možev račun, sem pooblaščena oseba, da lahko on uporablja mojo spletno banko. Čeprav bi bilo sedaj bolj pametno, da bi še on imel kartico mojega računa, ker jaz malo bolje zaslužim.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ločene finance
24.1.2012 19:46:06   
end1
vsak svoj račun, vsak svojo plačo, med katerama je kar precej razlike. Porabiva vse kar imava za naju in otroka, kredit.... Stanje na računu je 0. Le jaz ki sem bolj varčna imam na posebnem računu otroški dodatek za hude čase in zdaj so hudi časi. 

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ločene finance
24.1.2012 19:48:35   
enea

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08


Nimava pa prav skupnega računa....




midva tudi ne, imava pa skupno denarnico,...user posted image user posted image user posted image

no pri naju je tako, da moja plača gre za najemnino, delam 4 urni delavnik,... ko pa moj dobi plačo na trajnik, grem jaz plačat položnico,.. grem naredit špežo, kupim kar rabimo,... če gremo skupaj v trgovino, plača iz svoje denarnice, če gremo v mercator, plačam jaz z M piko,...

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ločene finance
24.1.2012 20:11:16   
pebs
Midva imava skupni denar, mam tud njegovo kartico (na moji so samo otroški dodatki), z denarjem razporejam večinoma jest, mi čist zaupa.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ločene finance
24.1.2012 20:11:32   
liliana
Normalno, da imava vsak svoj ločen račun za plačo.....varčevalni račun pa imava na eni tretji banki, tisti je pa skupen (skupni višek denarja se polaga gor, odprt je pa na moje imeuser posted image ) in iz tega denarja gredo kake večje investicije.....za trgovino, stroške, otroka kupujeva tako kakor pač naleti, stroške (položnice) imava nekako razdeljeno, vendar so večkrat kaka odstopanja in plača tisti, ki ima več.....oblačila, kozmetiko (to bolj jaz kot on) si pa običajno kupujeva vsak sam....

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ločene finance
24.1.2012 20:17:57   
cukr07

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

Ja meni je to ful čudno.

Midva od kar živiva skupaj imava skupne finance, če jast nimam tudi on nima.



Se podpišem pod tole user posted image

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ločene finance
24.1.2012 22:10:37   
nejcko
Skupaj. Kdor ima, da, če ni, pa pač ni za nobenega.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ločene finance
24.1.2012 22:13:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Danes sem bila v trgovini, pred menoj zakonca, ki ju poznam na videz. Ona je nakupila zase, on zase. Plačala sta vsak s svojim denarjem. Vam je to čudno ali ne? No, meni je.


Imate pa tudi veselje drugim pod prste gledat. A to pa ni čudno?

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 24.1.2012 22:14:55 >

(odgovor članu Ajra RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ločene finance
25.1.2012 7:58:43   
Leela
Midva imava ločeno. On plača vse položnice, jaz pa vse ostalo. Če gre v trgovino plača s svojo kartico. Če na kakšnem računu denarja zmanjka si prenakaževa z drugega računa. Za večje nakupe gre iz tistega računa kjer je denar. Tehnično imava ločene račune, deluje pa tako kot da je skupen. Imava pa zelo podobne potrošniške navade in ne zapravljava veliko tako, da ni panike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ločene finance
25.1.2012 7:59:55   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ajra RR

Danes sem bila v trgovini, pred menoj zakonca, ki ju poznam na videz. Ona je nakupila zase, on zase. Plačala sta vsak s svojim denarjem. Vam je to čudno ali ne? No, meni je.


Imate pa tudi veselje drugim pod prste gledat. A to pa ni čudno?


meni je to normalno. Opazovati kaj se okoli tebe dogaja namrač user posted image . Če je kdo drugačen od tebe in tvojih navad je pa itak čuden user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




število otrok
sarar

koliko otrok imate/nameravate imeti?

1 (15%)

2 (43%)

3 (35%)

4 ali več (8%)


Število vseh glasov: 493

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!