|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   še ena iz kitajske
25.10.2011 13:16:16   
mojcaziga
http://24ur.com/novice/crna-kronika/tovornjakar-dvakrat-zapeljal-cez-decka.html

user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 14:56:16   
TomTaylor
7 ur so se starši cenkali za odškodnino?!?...Ja, sej bi se v sloveniji tudi cenkali, če bi nam povozili npr.........OVCO!


Očitno je to neka gnusna kitajska praksa... Bemti, pritisk mi spet narašča. Bom rajš kar tiho, da spet ne bleknem kkšne rasistične..


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 16:15:47   
liliana
No pa še nekaj o praksi iz Slovenije......napisano tudi na 24 ur pod črno kroniko.....

Slovensko javnost je v zadnjih dneh hudo pretresel incident na mariborski Osnovni šoli borcev za severno mejo. 19-letnica ter domnevno 21-letnik naj bi pretepla učenca devetega razreda tako hudo, da naj bi ta s prebito arkado ter zbitih zob pred vhodom v šolo nemočen obležal. V šoli o tem še več dni po incidentu niso dajali informacij, zato so svoj glas povzdignili prestrašeni starši, ki so jim o dogodku doma pripovedovali njihovi otroci.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 16:22:07   
valči
user posted image ne bom linka odprla,ker mi je žal,da sem prejšnjega od tom tayloruser posted image Sem bila in sem še čisto pretresena in brez besed,samo mnenje o Kitajcih sem res drastično spremenila.Kruto,prekruto,kaj se dogaja.
Narobe svet,brez čustev,ne vem,kaj bi rekla,nikoli ne bi šla na Kitajsko ODPOR čutim do nje.
Že tak se mi otročki smili,bilkaki,ki trpijo tako ali drugače,ampak kaj je tam......obup nad človeštvom in konec debate.

Upam,da za vsako rit raste prava palica!


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 17:41:27   
mateyka
ja ne vem no, meni se zdite zdaj s takimi linki pa že rahlo senzacionalistični kot kaj drugega..

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 18:17:42   
Tanja55
samo ena v razmislek: moja prijateljica (ja, Kitajka), je komentirala tele linke z ogorcenjem, potem s kimanjem "ja, se dogaja, zal." in nato z vprasanjem meni: pa mislis, da se dogaja samo na Kitajskem? In zakaj mislis, da vedno slisimo samo za to, kar se zgodi na Kitajskem?

Vprasajte se torej, od kje negativna podoba Kitajske in kdo ima od tega profit? oz. se bolje - 24ur prevaja clanke, kajne? sej ne najdejo tega sami...torej od kod prevaja in kdo siri taksne informacije? ne samo fb in internet na splosno, stvari morajo na internet prit...od nekod oz. nekoga. Tud v SLO se dogajajo grozljive stvari, oce vrze cez okno lastnega otroka...je to na netu? pa na fb-ju? pa v mednarodnih medijih?

sej pravim, malo v razmislek se zgodba z drugega zornega kota....seveda pa to ne pomeni, da mi ni hudo za vsakega otrocka in za vsako tragedijo. Ampak kriticni pristop in sposobnost sirsega pogleda je tud dobr imet, ne samo nagon crede.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 18:35:11   
sanasan
samo ena v razmislek: moja prijateljica (ja, Kitajka), je komentirala tele linke z ogorcenjem, potem s kimanjem "ja, se dogaja, zal." in nato z vprasanjem meni: pa mislis, da se dogaja samo na Kitajskem? In zakaj mislis, da vedno slisimo samo za to, kar se zgodi na Kitajskem?

Vprasajte se torej, od kje negativna podoba Kitajske in kdo ima od tega profit? oz. se bolje - 24ur prevaja clanke, kajne? sej ne najdejo tega sami...torej od kod prevaja in kdo siri taksne informacije? ne samo fb in internet na splosno, stvari morajo na internet prit...od nekod oz. nekoga. Tud v SLO se dogajajo grozljive stvari, oce vrze cez okno lastnega otroka...je to na netu? pa na fb-ju? pa v mednarodnih medijih?

sej pravim, malo v razmislek se zgodba z drugega zornega kota....seveda pa to ne pomeni, da mi ni hudo za vsakega otrocka in za vsako tragedijo. Ampak kriticni pristop in sposobnost sirsega pogleda je tud dobr imet, ne samo nagon crede.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
25.10.2011 18:40:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 18:44:54   
sanasan
Sem bila in sem še čisto pretresena in brez besed,samo mnenje o Kitajcih sem res drastično spremenila.Kruto,prekruto,kaj se dogaja.
Narobe svet,brez čustev,ne vem,kaj bi rekla,nikoli ne bi šla na Kitajsko ODPOR čutim do nje.


kaj pa misliš, da bi si mislili drugi o nas, slovencih npr.tudi kitajci ko bi se na njihovem spletu pojavljali npr. članki o sežanski mami, ki je ubila svoja otroka, o očetu, ki je vrgel hčerko, o 'koroški' deklici in še in še bi lahko naštevali....kaj a o Avstriji pa npr. ne bi spremenila mnenja zaradi Frtitzla in še nekaj npr. lanskoletnih detomorih???
pa npr. lahko omenimo še Slovence, ki namesto, da bi sami skrbeli za svoje ostarele starše,  niso sposobni poskrbet niti zase in živijo na plečih staršev hkrati se pa snahe 100 na uro pritožujejo čez tašče pri kateri živijo....to je pa npr. stvar nad katero se kitajci zgražajo kar se tiče naše 'kulture'...aja, pa še nad tem kako slovenci radi udrihamo čez 'južnjake' brez njih pa ne moremo...
in kako lahko sodiš o ljudeh le preko enostranskih oz.pristranskih medijev???


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 18:53:12   
sanasan
je pa res, da je bila Kitajska do otrok (predvsem deklic) vedno, no ja...


zakaj pa se pri tem praktično nikoli ne omenja Indije, poleg kitajske so in še vedno podobno ravnajo tudi druge jv azijske države....pa o tem ne slišimo prav dosti....

by the way, vsaj po mestih (aja, pa povejte na kateri kmetiji v slo bi raje imeli hčerko kot sina?????) imajo sedaj na kitajskem raje punčkeuser posted image .....ker je namreč postalo 'navada', da 'morajo' ob poroki ženinovi starši priskrbeti stanovanje, nevestini pa 'le' notranjo opremouser posted image

ps.: v zadnjih letih se čedalje več kitajcev poroča s tujkami....in kitajski možje na v veljajo za dobre može, ne le da so izredno podjetni ampak obvladajo tudi vok in vzgojo otrokuser posted image
in glede nato, da čedalje lažje prihajajo na zahod, pazite, da ne dobite kitajskega zetauser posted image


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 21:28:19   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

je pa res, da je bila Kitajska do otrok (predvsem deklic) vedno, no ja...


zakaj pa se pri tem praktično nikoli ne omenja Indije, poleg kitajske so in še vedno podobno ravnajo tudi druge jv azijske države....pa o tem ne slišimo prav dosti....

by the way, vsaj po mestih (aja, pa povejte na kateri kmetiji v slo bi raje imeli hčerko kot sina?????) imajo sedaj na kitajskem raje punčkeuser posted image .....ker je namreč postalo 'navada', da 'morajo' ob poroki ženinovi starši priskrbeti stanovanje, nevestini pa 'le' notranjo opremouser posted image

ps.: v zadnjih letih se čedalje več kitajcev poroča s tujkami....in kitajski možje na v veljajo za dobre može, ne le da so izredno podjetni ampak obvladajo tudi vok in vzgojo otrokuser posted image
in glede nato, da čedalje lažje prihajajo na zahod, pazite, da ne dobite kitajskega zetauser posted image




Uf, ti pa si velik zagovornik/fan Kitajske. Dejstvo je, da se tam ene stvari pojavljajo pogosteje kot drugod. Pa v Indiji seveda tudi oz. nasploh v tistem koncu sveta, je pa to v teh dveh državah najbolj izrazito.

Seveda so slabi primeri tudi v SLO, pa v Avstriji, ki jo omenjaš. Ampak statistika je žal najslabša pri prej omenjenih državah in to je dejstvo.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 21:32:55   
mamamajča
Joj ne morem verjet, kaj berem. Saj mate prav, seveda se dogaja, tudi v Sloveniji. Ampak!!! Pri nas nimamo tako butastega zakona, kot Kitajci, ki preprečuje pomoč mimoidočega...... Daj no, lepo prosim. Kaj opraviči 18 ljudi, ki se mirno sprehajajo mimo umirajoče dveletne punčke? Nič! Pa ne rečte mi, da če bi sredi Ljubljane ležala povožena punčka, ji ne bi noben pomagal. Za bruhat! Za bruhat vseh 18 ljudi, ki je šlo mimo. Čist tak!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 21:56:06   
valči
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Joj ne morem verjet, kaj berem. Saj mate prav, seveda se dogaja, tudi v Sloveniji. Ampak!!! Pri nas nimamo tako butastega zakona, kot Kitajci, ki preprečuje pomoč mimoidočega...... Daj no, lepo prosim. Kaj opraviči 18 ljudi, ki se mirno sprehajajo mimo umirajoče dveletne punčke? Nič! Pa ne rečte mi, da če bi sredi Ljubljane ležala povožena punčka, ji ne bi noben pomagal. Za bruhat! Za bruhat vseh 18 ljudi, ki je šlo mimo. Čist tak!

podpis,si lepše napisala,kot jaz.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: še ena iz kitajske
25.10.2011 21:59:10   
Pupa1
Podpis pod mamamajčo. Za bruhat in ja, tudi jaz sem mnenja, da se kaj takega pri nas, v Avstriji, itd..ne more zgoditi. Pravzaprav še zdaj skoraj ne morem verjeti, da ni bilo zrežirano, tako grozno mi je vse skupaj. Ta brezbrižnost teh krutih ljudi - kot da so roboti, ne pa ljudje. No, tudi meni so se Kitajci "zamerili", skoraj bi tudi jaz lahko uporabila besedo sovraštvo - da to čutim do njih po videnem, ja. Mislim, da na podlagi tega res lahko potegnemo ene vzporednice o njih, žal. So brezčutneži in za mene sploh niso to normalni ljudje.

In ne mi govort pa primerjat Fritzla iz Avstrije pa to, no. Ta brezbrižnost vseh mimoidočih do umirajočega dvoletnega otroka! Grozno!!! Pa tista, ki je pisala, da je to senzacija al kaj... Edino prav, da te stvari pridejo v javnost. Kakšna senzacija, pajade, ja, to že morda zaradi šokantnosti dogodka, seveda, je pa tudi oziroma predvsem pogled v realnost življenja otrok na Kitajskem. Tudi jaz jokam. Uboga punčka. Kar hodili so mimo njeuser posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 0:47:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1
Pa tista, ki je pisala, da je to senzacija al kaj... Edino prav, da te stvari pridejo v javnost. Kakšna senzacija, pajade, ja, to že morda zaradi šokantnosti dogodka, seveda, je pa tudi oziroma predvsem pogled v realnost življenja otrok na Kitajskem. ..


samo v vedenje - moj komentar se nanaša na trend (na RR) da se zdaj vsak teden odpre nova tema z novim linkom. nikjer nisem omenjala da je bil link kitajske deklice senzacionalen.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 11:58:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: donna22


Uf, ti pa si velik zagovornik/fan Kitajske. Dejstvo je, da se tam ene stvari pojavljajo pogosteje kot drugod. Pa v Indiji seveda tudi oz. nasploh v tistem koncu sveta, je pa to v teh dveh državah najbolj izrazito.

Seveda so slabi primeri tudi v SLO, pa v Avstriji, ki jo omenjaš. Ampak statistika je žal najslabša pri prej omenjenih državah in to je dejstvo.


Glede na to, da na Kitajskem živi 22% svetovnega prebivalstva to dejstvo ne preseneča.......

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 12:19:28   
ronja
podpis pod Tanjo in sanasan - če bi tragedije iz naših logov objavljali na netu, bi tudi slovenci izgledali kot najhujši narod na svetu! Se pa strinjam, da bi pri nas po moje vsak priskočil na pomoč povoženemu otroku - kaj se tam dogaja, mi ni niti pod razno razumljivo.

kar se odnosa do otrok tiče, je zelo različno znotraj same dežele, vsaj tako so mi pravili ljudje, ki so potovali tam. Sama sem videla precej neravno zglednih reči tudi v Ameriki, sestra še več. Je pa res, da je včasih težko določit mejo, kaj naredijo starši iz nemoči, ker drugače ne morejo - pustijo dojenčka cel dan samega in mu za ograjico od posteljice zataknejo flaško, ker pač mama mora cel dan delat, očeta ni... Gotovo tega ne dela iz zlobe, saj ji je hudo, ko vidi, kako se ta otrok ne razvija dobro. Ampak vseeno mu najprej hoče dat za jest... Težko sodim od tu...
Kar se Indije tiče, mi je že nekaj ljudi reklo, da so otroci tam sveti in da jih precej bolj razvajajo kot pri nas - ko sem brala intervju z neko slovenko, ki tam živi, pravi, da ima probleme, ker nihče ne sprejme, da hoče svoje otroke vzgajat v neki disciplini, oni jim pa skoraj vse dovolijo... Tako da je očitno zelo različno (pa ne živi v kaki bogati soseski, ravno nasprotno). Hkrati pa z reveži na ulicah grdo delajo, tudi če so otroci...

Mislim, da je problem tudi v prenaseljenosti: če je malo ljudi skupaj, se vsi trudijo, da bi bilo vsem lepo, saj je vsak nepogrešljiv. če jih je veliko, so vsi nadomestljivi in ljudje izgubijo občutek za sočloveka, saj bi sicer cel dan samo tolažili druge in ne bi uspeli naredit dovolj za svoje preživetje. Nekaj pa tudi samo število prinese.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 22:08:24   
Pupa1
Mene pa prav moti razmišljanje nekaterih, češ tudi drugod po svetu se dogajajo take stvari, pa se ne objavijo itd.. Ja, pa kaj! A to pa potem te Kitajce s posnetka opravičuje al kaj?! Točno tako se bere... Da se opravičuje to s tem izgovorom -tudi v Slo se dogaja to in to, pa v Avstriji, itd... To, da tej ubogi mali punčki ni nihče pomagal, ko je umirala na cesti - kaj podobnega se ne more zgodit pri nas in to drži kot pribito. In ker to drži, smo si Slovenci in Kitajci očitno res različni po vrednotah. Pa če še hočemo biti tako "pravični" do tega naroda. Žal včasih je treba povedat tudi čisto resnico - pa tudi če nismo politično korektni. Skratka, na Kitajce od ogleda tega posnetka gledam povsem drugače - z odporom in prezirom. To me je res pretreslo in si bom zapomnila ta posnetek za vedno. Dveletno punčko pač ne pustiš na cesti, ko umira. Oziroma jo, če si Kitajec... 

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 22:15:56   
ronja
A to pa potem te Kitajce s posnetka opravičuje al kaj?!

Ne, teh nikakor ne. Samo pomeni, da niso vsi Kitajci taki. Kot vsi slovenci ne mečejo otrok skozi okno, čeprav ne najdem nobenega opravičila za tistega, ki je to naredil. Upravičeno preziraš tiste, ki so to naredili ali bi to naredili, ampak gotovo jih je vsaj par milijonov tam, ki tega ne bi nikoli naredili... In teh ni prav prezirat samo zato, ker zgledajo podobno oz. živijo v isti državi - samo to.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: še ena iz kitajske
26.10.2011 22:24:15   
Pupa1
Seveda so, Ronja, večina Kitajcev je takih. Je že res, da ima vsak narod določene karakteristike in to je odraz njihovih. Daj še enkrat si poglej posnetek. Poglej, koliko jih je stopilo čez umirajočo punčko.
No, seveda, kakšen odsotek Kitajcev je verjetno netipičnih Kitajcev. Ti bi morda celo pomagali - žal jih ravno takrat ni bilo v bližini al kaj?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: še ena iz kitajske
27.10.2011 0:38:19   
Tanja55
Pupa1, moj post je bil namenjen prou takim izjavam kot so tvoje...polne emocij a brez poznavanja ozadja in brez treznega razmisleka. Lahko reces,da ni opravicila za taksna dejanja in imas prav. Lahko obsojas te ljudi, in imas prav. Ne mores pa tega posplosit na celo nacijo, ker tega vseeno ne delajo vsi. Jih je cez miljardo in ne ti ne jaz si ne predstavljava kolko je to ljudi. Ne vem, ce si kdaj zivela v vec miljonskem mestu - sama zivim v mestu s cca. 8 milijoni. vsega in svasta vidis, tud kdaj kdo stran pogleda pa gre mimo...sistem zivljenja je drugacen, naglica terja svoje, pritiski svoje...res ni v sloveniji enako, pa ce si ali bos kdaj zivela v taksnem okolju bos morda razumela. Spet, nic od tega ne opravicuje dejanja, jih tudi ne zagovarjam, tko da ne spreobracat mojih besed...govorim samo o tem, da posnetki teh vrst morda v svet pricurljajo s kitajske bolj pogosto kot od drugod. Velja razmislit, zakaj.

zdej lahko se odlocis, da se bos razmisljala in bos samo sledila temu, kar vidis in slisis,ces to je res, ostalo me ne briga. Lahko pa pogledas sirse, razumes, da obstaja montaza, ki posnetke skrajsa, razumes, da lahko dandanes clovek naredi marsikaj za dosego svojega cilja....manipuliranje ljudi v mrznjo in odpor. Do nekoga, do cele nacije.

Potem se pa zgodijo Auschwitzi in Rowanda...tud tam so po radiju konstantno govorili,da so Tutsiji scurki in da niso vredni nicesar. Ves koliko otrok so poklali? pa z macetami razsekali? Si videla kaksen posnetek?

Pa Sierra Leone, zato da evropske in ameriske zenske nosijo diamante, so tisoci dali svoje roke...tudi otroci, stari 3 mesece in vec...sovrazis tudi njih? Koliko posnetkov si pa o tem videla?

Ne prepricujem nikogar v nic, ampak pogosto, vse prepogosto se na RR o resnih debatah razpravlja z entuziazmom, baziranim na emocijah, zal pa to ni dovolj za razumevanje celote v katero so ti mali delcki, ki jim pravimo linki in novice, vpeti.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: še ena iz kitajske
27.10.2011 0:48:20   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Mene pa prav moti razmišljanje nekaterih, češ tudi drugod po svetu se dogajajo take stvari, pa se ne objavijo itd.. Ja, pa kaj! A to pa potem te Kitajce s posnetka opravičuje al kaj?! Točno tako se bere... Da se opravičuje to s tem izgovorom -tudi v Slo se dogaja to in to, pa v Avstriji, itd... To, da tej ubogi mali punčki ni nihče pomagal, ko je umirala na cesti - kaj podobnega se ne more zgodit pri nas in to drži kot pribito. In ker to drži, smo si Slovenci in Kitajci očitno res različni po vrednotah. Pa če še hočemo biti tako "pravični" do tega naroda. Žal včasih je treba povedat tudi čisto resnico - pa tudi če nismo politično korektni. Skratka, na Kitajce od ogleda tega posnetka gledam povsem drugače - z odporom in prezirom. To me je res pretreslo in si bom zapomnila ta posnetek za vedno. Dveletno punčko pač ne pustiš na cesti, ko umira. Oziroma jo, če si Kitajec... 


O temle bi pa veljalo spregovorit naslednjic, ko se bo usul plaz obtozb in pritozb cez naso drzavo, njeno socialo, demokracijo in izobrazevanje. Mnogo ljudi nima privilegijev, ki jih imamo mi, pa se jih ne zavedamo. Butnejo na plan ob situacijah, ki jih obtozujemo, medtem ko nekje ni denarja za solanje, ni znanja, ni morale (ta se ne rodi s tabo, se je priuci). Vsak skrbi sam zase, ker ve da lahko samo zase poskrbi in sebi najbolj zaupa. Socialno preskrbljeni so samo bogati, demokracije ni, ker vlada komunizem kjer ti operejo glave s parolami o delavskem razredu, hkrati pa tisti ki zasluzi najvec tudi najboljse zivi. Blizje si partiji, lepse ti je...lahko bi se nastevali. In to je ena plat medalje.

Druga je drugacna--ne, ne pustis dveletno puncko na cesti, ce si Kitajec...tudi Anglez pretepe dveletnega fantka tako zelo, da ma poceno lobanjo, buta ga ob steno, pa se sosed naredi, da ne slisi...dokler decek ne umre, se ne zgane niti socialna sluzba. To je situacija v UK, dve leti nazaj. V cem je drugacna od tega Kitajca, ki je zamizal ko je videl dekletce na tleh? povej mi, v cem se razlikuje morala enega in drugega, ce je rezultat isti --umre nedolzen otrok. A ja, tega kako otroka buta ob steno nismo videli, ker ni blo na posnetku...seveda.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: še ena iz kitajske
27.10.2011 9:06:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Mene pa prav moti razmišljanje nekaterih, češ tudi drugod po svetu se dogajajo take stvari, pa se ne objavijo itd.. Ja, pa kaj! A to pa potem te Kitajce s posnetka opravičuje al kaj?! Točno tako se bere... Da se opravičuje to s tem izgovorom -tudi v Slo se dogaja to in to, pa v Avstriji, itd... To, da tej ubogi mali punčki ni nihče pomagal, ko je umirala na cesti - kaj podobnega se ne more zgodit pri nas in to drži kot pribito. In ker to drži, smo si Slovenci in Kitajci očitno res različni po vrednotah. Pa če še hočemo biti tako "pravični" do tega naroda. Žal včasih je treba povedat tudi čisto resnico - pa tudi če nismo politično korektni. Skratka, na Kitajce od ogleda tega posnetka gledam povsem drugače - z odporom in prezirom. To me je res pretreslo in si bom zapomnila ta posnetek za vedno. Dveletno punčko pač ne pustiš na cesti, ko umira. Oziroma jo, če si Kitajec... 


jaz pa ne bi ravno dala roke v ogenj zato.....ko je bila pred leti skrita kamera, ko so nekega motorista ponesrečenega in krvavega imeli ob cesti mu dobesedno NIHČE ni pomagal.......vendar tisto je bila na srečo zgolj skrita kamera......a mimoidoči tega niso vedeli, pa se vseeno niso ustavili in pomagali, delali so se, da ne vidijo in si verjetno mislili "bo že en drug pomagal, jaz se ne bom vpletal".......

ko se zgodi pri nas prometna nesreča, jih tretjina radovedno gleda, tretjina sedi v avtih in se dela ravnodušne, tretjina pa sprašuje, kdaj bo cesta odprta, ker morajo v službo......

Ko se pa pogovarjamo o takih tragičnih dogodkih s prijatelji, na forumih, pa smo vsi močni, vsi bi pomagali, vsi bi dali roko v ogenj za druge......vendar ponavadi, ko smo pa izpostavljeni takemu dogodku velika večina odpove......in obvelja tisi rek, da "pes, ki laja ne grize"......

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?