|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OH
24.9.2011 17:51:45   
amorcek
Čez poletje sem dobila par kilogramčkov:P Zdaj malo telovadim, ampak da bi za začetk izgubila kakšen kilogramček sem brala da bi poskusila nekaj časa dieto brez ohuser posted image   nič strašnega, samo toliko da gre pal kilc dol za začetek, da bo laže:P zanima me če ima kera izkušnje s tem. Brala sem, da nesmem uživati še fižola, graha... kolikor vem je to škrob, pa kako je s krompirjem....a ni to tudi škrob:? user posted image user posted image   Namreč zdelo se mi je, da se gre za kruh, testennine, riž....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OH
24.9.2011 18:10:27   
al1*
Pri dieti ti glih ne bom v pomoč.
Glede ogljikovih hidratov pa to: škrob spada med ogljikove hidrate, veliko ga je v semenih rastlin - torej pšenična zrna, fižolovo seme,... Tudi v krompirju je veliko škroba.

Se pa ogljikovi hidrati delijo na enostavne (naprimer glukoza, fruktoza) in sestavljene, kamor recimo spada škrob.


_____________________________

lp


(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OH
24.9.2011 18:48:29   
*bubi*
Škrob res sodi med OH.

Ločevalna dieta recimo loči med škrobnim dnevom in ogljiko-hidratnim dnevom. Če malo tukaj pogledaš, boš videla, kaj kam uvrščajo. Mogoče za začetek opustiš res enostavne OH, škrob pa ne čisto.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OH
24.9.2011 18:52:26   
roladica
Na tej spletni strani imaš ful velik napisanega o hujšanju in primerni prehrani. Stran poznam ker moj malo bolj intenzivno vadi in bere te stvari. Ob tem kar sem tu že prebrala mi je nekako jasno, da jih veliko pri hujšanju uživa neke beljakovinske napitke, da pač zaužiješ več beljakovin in manj OH. Sicer pa je brez gibanja je vsaka dieta brez veze.

http://maxximum-portal.com/index?Show=top-clanki
http://maxximum-portal.com/clanek/ogljikovi-hidrati-in-uspesno-hujsanje.html

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OH
24.9.2011 20:30:13   
mačekmuri
Jaz bi ti svetovala, da totalno ukineš kruh! Jaz sem ga - že 3 mesece nisem pojedla niti mrvice - in sklestila dol 9 kg. Prej mi ni nikakor uspelo, zdej pa gre dol zelooo hitro user posted image . Aja, pa za večerjo obvezno samo sadje + jogurt.

_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OH
24.9.2011 22:18:58   
katipi
Skuhaj juho iz 16 vrst zamrznjene zelenjave, ki jo kupiš v eurospinu in vsebuje tudi nekaj fižola in graha, pa tudi nekaj kockic krompirja, izboljšaj jo z zelenjavno ali piščančjo kocko, pa tudi zgostiš jo lahko malo. Če boš nekaj dni jedla samo to in sadje, boš shujšala nekaj kg. Dieta z zanič zeljno juho je mučna, ker je juha fuj. user posted image Ta juha pa je okusna, zdrava in vseeno shujšaš. Pa še ješ je lahko kolikor hočeš. user posted image

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OH
25.9.2011 5:26:48   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: katipi

Skuhaj juho iz 16 vrst zamrznjene zelenjave, ki jo kupiš v eurospinu in vsebuje tudi nekaj fižola in graha, pa tudi nekaj kockic krompirja, izboljšaj jo z zelenjavno ali piščančjo kocko, pa tudi zgostiš jo lahko malo. Če boš nekaj dni jedla samo to in sadje, boš shujšala nekaj kg. Dieta z zanič zeljno juho je mučna, ker je juha fuj. user posted image Ta juha pa je okusna, zdrava in vseeno shujšaš. Pa še ješ je lahko kolikor hočeš. user posted image

oprosti ampak tole je pa meni user posted image . V teh kockah je en kup ojačevalcev okusa, soli..pa zgoščevanje, čemu, po možnosti z mokouser posted image .. kaj je tu zdravega, razen zelenjave.

Če se že gre tako dieto, je bolje kos mesa (goveje ali piščanjčje) in kako kost vrčt v vodo in skuhat ta pravo juho, ne umetno iz kock. Juho precediš, daš v zmrzovalnik in so jo lahko vsak dan ven vzameš, jo zakuhaš z kupom zelenjave. Meso iz juhe pa itak mora jest, če že klesti OH, proteinov definitivno ne sme.

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OH
25.9.2011 9:33:22   
amorcek
uf... ja juhice so menda kr ql:) sploh prave juhice. Drugače sem se pa zadnje čase zalotila da jem res reveč kruha:S Pomojm ga kr usi v bajti jemo preveč. Grahec obožavam:D bo ostal na jedilnikuuser posted image

super nasveti, hvala za pomočuser posted image No za začetek bomo odstranili kruh z jedilnika pa testenine bi nadomestila s kakšnimi ki so povnozrnate. Pa začnimo....user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OH
25.9.2011 11:09:40   
Hope2
pri polnozrnatih zadevah pazi, ker je večina narejenih iz vsaj 30-80% bele moke. Torej nisi nič kaj velik profitirala. Zadeve išči na oddelkih za diete. Riž, lahko zamenjaš za ajdovo kašo ali proseno kašo. Isto nadomesti ajdovo ali rženo moko. Jaz raje po teh zadeva posežem, kot pa po polnozrnatihuser posted image

Kruh skenslaš, če je kriza pa posežeš po kakih rženih hrskih, riževih, kamutovih, koruznih vafljih( stiroporuser posted image ).

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OH
25.9.2011 21:14:50   
amorcek
ej sam stiropor je pa men prov dobr:P hahahahauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OH
25.9.2011 21:30:53   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

Jaz bi ti svetovala, da totalno ukineš kruh! Jaz sem ga - že 3 mesece nisem pojedla niti mrvice - in sklestila dol 9 kg. Prej mi ni nikakor uspelo, zdej pa gre dol zelooo hitro user posted image . Aja, pa za večerjo obvezno samo sadje + jogurt.


to sem tudi jaz enkrat naredila in res ful enostavno in orenk shujšaš. ker s tem, ko ne ješ kruha tudi ne poješ en kup svinjarije, ki jo drugače naložiš na kruh user posted image . Mi je bilo najprej kr težko, pogrešala sem kruh, pol sem tiste stiroporje glodala in pol sem se čist odvadla. med nosečnostjo sem ga pa začela spet jest, ker sem se odločila, da bom jedla vse.

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OH
25.9.2011 21:36:16   
amorcek
jebeš krizo, stiropor na mizo:D user posted image user posted image 1. dan brez kruha:) gre....ampak je več dela pri pripravi hraneuser posted image   nisem še kupla stiroporja:D bom jutriuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: OH
25.9.2011 21:51:22   
katipi
Hope, saj ni treba takoj vzrojiti! user posted image V DM lahko kupiš dodatek jedem, ki je brez ojačevalcev in to v kockah ali v prahu, je praktično brez OH in kalorij. Zgostiš pa lahko z drobno mletimi ovsenimi kosmiči, otrobi ali z drobno mletim lanenim semenom, ki v juhi lepo nabrekne. user posted image

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: OH
25.9.2011 21:59:41   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

jebeš krizo, stiropor na mizo:D user posted image user posted image 1. dan brez kruha:) gre....ampak je več dela pri pripravi hraneuser posted image   nisem še kupla stiroporja:D bom jutriuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: OH
25.9.2011 22:11:17   
amorcek
ej pa kaj je s temi zadevami kar se hrane tiče u dm-u. jst tm full stvari vidm sam nevem no... a ti dost kupuješ tam. AJA PA GLEDALA SEM NUPO? KERA PROBALA?user posted image   ENE ŽENSKA PRED MANO ODNESLA NA KILE NUPOTA:puser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: OH
25.9.2011 22:23:10   
amorcek
tole je mal neumesn:Duser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ampak smešn noooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pomankanje kruha:P spila 2 kave pa ne morm spat:P hahahah

http://www.youtube.com/watch?v=xO9r5s4Knss


(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: OH
26.9.2011 0:01:48   
majakla
Na hitro oz. na izi razloženo:
Dieta brez OH: ješ le meso, zelenjavo (ampak ne krompir,
fižol, grah, zelje) in jajca.
Nič sadja, jogurtov, sira, kruha, krompirja, hrenovk tudi ne.
 

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: OH
26.9.2011 8:27:27   
pimpa
Ojla.

Sama sem preizkusila že veliko diet in z vsako izgubila nekaj kilogramov, vendar pa se je pri meni najučinkovitejša zdela tista po krvnih skupinah. Tudi meni so vsi govorili, da moram črtat kruh, torej ogljikove hidrate in škrob. Pa nekako nisem zdržala. Potem sem pobrskala po krvni skupini in ugotovila, da moram črtat meso in mleko ter mlečne izdelke. Sama sem temu dodala še jajca in sladkarije, kjer jem edino maremelado in kilogrami se topijo. Kljub temu, da sedaj pojem veliko kruha več kot prej.

Mogoče probaj razmislit v to smer. Pa učinkovito hujšanje ti želim!!!

(odgovor članu majakla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: OH
10.10.2011 15:26:17   
brezlj
IZVIRNO SPOROČILO: amorcek

Brala sem, da nesmem uživati še fižola, graha... kolikor vem je to škrob, pa kako je s krompirjem....a ni to tudi škrob:? user posted image user posted image   Namreč zdelo se mi je, da se gre za kruh, testennine, riž....user posted image


Drži. Najbol znane diete, kjer je vnos OH omejen, so Atkinsonove diete. Poudarek je na sadju in zelenjavi, vendar brez stročnic, jagodičja in oreškov, ki pa se jih lahko začne jesti po dveh tednih. Če se drži katere od teh diet pa lahko po tem, ko se dosežejo želeni kilogrami, začne normalno jesti tudi riž, kruh ter testenine v katerih so kompleksni ogljikovi hidrati ... Ob tem je treba bit normalno telesno aktiven..

(odgovor članu amorcek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: OH
10.10.2011 15:40:08   
BellaB
Moj nasvet.... ce hoces zdravo shujsat, jej vse od kraja, OH za kosilo in po vadbi, beljakovine zvecer. Ob tem se ukvarjaj s sportom, da naredis misice, ki bojo kurile OH. Dieta brez OH je mucenje in zelo nezdrava, manjka ti energije in ko zacnes spet jest OH, se spet zredis. Tko da... iz lastnih izkusenj prisegam na dieto... zmernost in miganje. In jesti vse od kraja.


(odgovor članu brezlj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: OH
10.10.2011 20:59:45   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Moj nasvet.... ce hoces zdravo shujsat, jej vse od kraja, OH za kosilo in po vadbi, beljakovine zvecer. Ob tem se ukvarjaj s sportom, da naredis misice, ki bojo kurile OH. Dieta brez OH je mucenje in zelo nezdrava, manjka ti energije in ko zacnes spet jest OH, se spet zredis. Tko da... iz lastnih izkusenj prisegam na dieto... zmernost in miganje. In jesti vse od kraja.




Se kar strinjam.
Sicer kar se kruha tiče, se strinjam, da ni življenjsko pomemben. Jaz npr. že nekaj časa jem raje PZ prepečenec, ne sam zarad hujšanja ampak mi je bolj dober. Ločujem že nekaj mesecev s tem, da za kosilo jem največkrat OH (makarone, riž ipd) za večerjo pa skoraj vedno beljakovine. Jem pa zmerno in če mi zapaše, se tud s čokolado nabašem. Tak da počasi in vztrajno gre dol. Ne grem se več tistih hitrih diet, ko hitro zgubiš težo, še hitreje pa dobiš nazaj.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: OH
10.10.2011 21:19:41   
BellaB
AMEN!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




S KOM ŽIVITE
nataly33

S kom živite v skupnem gospodinjstvu?

sami s partnerjem/možem in otroci (79%)

sama z otroci (2%)

živimo staščo in tastom (9%)

živimo z mojimi starši (9%)

sem samohranilka (1%)


Število vseh glasov: 175

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!