|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Monogamija
5.7.2011 9:06:58   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark



Kaj pa te vodi, ko izbiraš čeveljčke recimo? Razen dinarčkov in tehtanja kaj se splača in kaj ne, koliko prenese tvoj proračun itd.? Mar ne gre tudi tukaj za kemijo, prvi vtis, ljubezen na prvi pogled???



Za druge ne vem, ampak mene običajno vodi potreba. Kakšna ljubezen neki!


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Monogamija
5.7.2011 9:43:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Mogoče vseeno podcenjuješ "razum" pri človeku - živali bojda vodi instinkt, človeka ne, kar pa še vedno ne pojasni, "kaj dela maček na moji nogi". Pred njim se ne zvijam in ne stokam tako kot mačka.



Maček dela isto kot mi.....samo mi uporabimo roke in prste, ko smo potrebni......in ni v bližini "mačka" ali "mačke".....


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

skupni življenjski prostor delita od same skotitve naprej - sta torej navajena drug na drugega, se ne zavedata razlike med seboj (kot se je verjetno ni zavedal Tarzan v tropu goril), brezpogojno pripadata istemu tropu -


Že drugič ti odgovarjam z nekje zgoraj napisanim, ponovno citiram isti del, glej odebeljeno - mene maček ne loči kot njemu nekaj tujega, ne prepozna razlike. Razlika med roko/prsti orodjem in mano orodjem je, da prvi niso zunanji vir [zadovoljitve] medtem, ko jaz sem. Če si aludirala na to, da v obeh primerih gre za "notranji poriv" si prezrla ravno to razliko, kjer v drugem primeru že gre za "poteg od zunaj". 



Seveda se ne zavedata razlike.....razlike se začneta zavedati in jo prepoznavati, ko pride Jane ali pa mačka.....in o tem govorim.....ko pride Jane k Tarzanu, bo Tarzana neka nazadržna sila vlekla k Jane in bo namesto gorile izbral Jane......mačak ba bo namesto tvoje noge izbral mačko, če bo lahko izbiral.......

In kaj zdaj želiš povedati s porivi od zunaj ali od znotraj?......Tarzan je potreben, če ima pri sebi samo gorilo bo izbral gorilo, če se gorili ne bo dalo, bo uporabil roko......in ko pride Jane bo izbral pa Jane in ne gorile.......isto je pri mačku, ki se goni, tvoja noga mu ne bo več dovolj, če bo v kotu zagledal mačko......če pa mačke ne bo in bo poznal le tvojo nogo, pa se bo drgnil ob tvojo nogo......

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Kaj pa te vodi, ko izbiraš čeveljčke recimo? Razen dinarčkov in tehtanja kaj se splača in kaj ne, koliko prenese tvoj proračun itd.? Mar ne gre tudi tukaj za kemijo, prvi vtis, ljubezen na prvi pogled??? Ljubezen na prvi pogled in prvi vtis sta skoraj popolnoma identična pojma. Ljudje smo nagnjeni k temu, da padamo na maske, težko pojasnimo to kemijo, ki nas fokusira na nek predmet, objekt. Ali niso včasih tudi tisti navadni čeveljčki usodni objekt (aluzija na femme/uomo fatale), ki nam spodnesejo tla pod nogami??? Nato jih kupimo, jih prva dva dni občudujemo (faza idealizacije) tretji dan že sprašujemo ali so to isti tisti, ki so tako sijali iz izložbe, četrti dan postanemo donje popolnoma ravnodušni in peti že v izložbi zagledamo nekaj, kar bi jih lahko nadomestilo.
Približno iste faze kot pri zaljubljanju. Tisti, ki nimajo toliko dinarčkov, da bi si kupili nove čevlje se počasi sprijaznijo z uporabnostjo starih in sčasoma uvidijo, da so ti prav fajn shojeni, se lepo podajo nogi, so z njo že zrasli, so udobni itd.


In ker težko pojasnimo kemijo, ki nas fokusira na predmet, objekt, osebo......se porajajajo dvomi, kaj je naravno in kaj umetno......

In t.i. monogamija ni nič bolj umetna kot poligamija.......to me je v bistvu pri tej temi zanimalo, zakaj naj bi bila zgolj monogamija družbeno vsiljena........če pa ljudje bivamo že od vsega začetka v nekih skupnostih (pa najsi bo to gorilamiuser posted image ), kjer se navežemo eden na drugega in ta navezanost traja nekaj časa, ni to nekaj, da bi se vsakodnevno spreminjalo.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Monogamija
5.7.2011 10:02:55   
alda
iz te teme tukaj na RR bi komot lahko nekdo naredil doktorat,!!

< Sporočilo je popravil alda -- 5.7.2011 10:03:31 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Monogamija
5.7.2011 12:22:53   
liliana
Veš.....industrijska revolucija nam je prinesla prosti čas......in eden od načinov, da si čas zapolnimo je lahko tudi ta, da razmišljamo.......user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Monogamija
5.7.2011 13:45:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In ker težko pojasnimo kemijo, ki nas fokusira na predmet, objekt, osebo......se porajajajo dvomi, kaj je naravno in kaj umetno......

In t.i. monogamija ni nič bolj umetna kot poligamija.......to me je v bistvu pri tej temi zanimalo, zakaj naj bi bila zgolj monogamija družbeno vsiljena........če pa ljudje bivamo že od vsega začetka v nekih skupnostih (pa najsi bo to gorilamiuser posted image ), kjer se navežemo eden na drugega in ta navezanost traja nekaj časa, ni to nekaj, da bi se vsakodnevno spreminjalo.......


lepo napisano user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Monogamija
5.7.2011 15:34:28   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Veš.....industrijska revolucija nam je prinesla prosti čas......in eden od načinov, da si čas zapolnimo je lahko tudi ta, da razmišljamo.......user posted image



Lilijana nič slabega nisem mislila user posted image
Upiram se zgolj na dejstvo , da smo veliko novega dognali, zvedli, dokazali in ovrgli....torej vredno enga doktorata

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Monogamija
5.7.2011 15:43:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: alda


Lilijana nič slabega nisem mislila user posted image
Upiram se zgolj na dejstvo , da smo veliko novega dognali, zvedli, dokazali in ovrgli....torej vredno enga doktorata


Tudi jaz nisem mislila slabo......user posted image

Saj zato so pa forumi.....da si sprostimo misli in duha.....vmes pa še kaj novega zvemo.......

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Monogamija
5.7.2011 20:44:10   
ronja
Evo, pa enkrat meni ni treba pisat-  podpis pod Lilijanouser posted image . Monogamija ni nič nenaravnega, je popolnoma naravna za nekatere socialno živeče živali, kjer par skup skrbi za otroke, ker je to pač najboljše za mladiče (imajo tako največje možnosti za preživetje, če jih oba starša varujeta in prinašata hrano). Ko otroci odidejo iz gnezda, partnerja pri nekaterih vrstah, pogosto zamenjata partnerja, kar je pogosto tudi pri nas, so pa tudi vrste, kjer so pari za vekomaj skupaj in če en umre, bo kmalu umrl tudi drugi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Monogamija
6.7.2011 7:59:22   
mateyka
ja, jaz sem albatros zgleda user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 109
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Izvirna darila na spletu
Porodne zgodbe

Ali kupujete oz. bi kupovali izvirna darila v spletni trgovini?

Da. (54%)

Ne. (46%)


Število vseh glasov: 63

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!