|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 9:16:31   
skuštrana
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042437204

Bi šle rodit tja?


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 9:37:39   
constanca


Nikakor ne.

Ne tic ne mis. Vsa jaz v tem ne vidim nobenega priblizka babiskim hisam v tujini.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 10:21:57   
alda
Ne!
zakaj?
Kot 1.: mi Postojnska porodnišnica ni všeč. ker če je Bog ne daj, kaj narobe z otrokom in rabi pediatrično oskrbo, ti ga odpeljejo samega v Lj, ti pa tam bivakiraš sam, do odpusta....no tako sem vsaj slišala, in mislim da se s to babiško hišo ni nič uredilo v tej smeri !
user posted image zato sem oba rodila v Šempetru user posted image

Kot 2: pomanjkanje babic stalno povdarjajo,pa me zanima kako pa bo potem..ali se bo čudežno našel denar in predvsem kader, ki bo dovolj usposobljen in predvsem vso breme prevzeti nase?
in mu bo porodnica brezpogojno zaupala

In ne na zadnje: kdo bo pa lahko rojeval tam? a bo samoplačniško?... a bo vsem dostopna ali le Vip z zvezami.

user posted image user posted image no zdaj sem pa jaz firbčna , in če kdo upa odg. bom zelo vesela!user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 20.4.2011 10:23:44 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 10:33:23   
sončnica24
IZVIRNO SPOROČILO: alda


In ne na zadnje: kdo bo pa lahko rojeval tam? a bo samoplačniško?... a bo vsem dostopna ali le Vip z zvezami.

user posted image user posted image no zdaj sem pa jaz firbčna , in če kdo upa odg. bom zelo vesela!user posted image


Cena:
Cena za dnevni najem apartmaja vključno s hrano v bolnišnici bo 100 evrov, saj gre za nadstandardno storitev. Sam porod pa plača zdravstvena zavarovalnica, tako kot vse porode v bolnišnici. Se nisi veliko zmotla ne?


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 19:58:51   
Gina
Jaz bi šla, če bi še kdaj rodila. Prvič ker stanujem tukaj. Drugič ker sem probala ljubljano pred leti, ko še nisem tu stanovala, pa so bili nestrokovni, nesposobni in jim ne zaupam, pa ker sem probala rodit v postojni, pa sem rodila samo z babicami in je šlo kljub komplikacijam in gužvi super, so se res izkazale kot sposobne in strokovne in prijazne in v končni fazi  tudi v lj. pride dohtar zraven samo za zašit, še celo ko so ornk komplikacije. Tretjič, ker tale babiška hiša in porodnišnica sta skupaj fizično, lahko dobiš dohtarja takoj, če je kaj narobe. Ne vidim zadržkov.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 20:24:34   
scarlett_
Jst ne bi šla zaradi cene - če bom notri 4 dni, bo to najina mesečna najemnina, tako da ne hvala, raje potrpim v navadni sobi v P.
Vse ostalo niti ne razmišljam, ker se mi že pri denarju ustavi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 20:29:50   
Anonimen
Meni se to zdi en tak velik korak v pravo smer. Veeeeliko večino porodov vodijo in v popolnosti izvedejo babice, zdravnik pride samo pogledat na koncu, če vse štima in so babice v večini več kot kvalificirane za poklic, ki ga opravljajo (vedno pa se najdejo žal tudi izjeme, a te so v vseh poklicih).
Drgač sem 2x rodila v Lj., zdravnika sem videla za minuto, babice pa tudi le za ene pol urce user posted image , tako da če bi imeli v Lj. tak oddelek, bi verjetno izkoristila to možnost.
V Postojno pa zaradi tega nimam namena hosit, ravno zaradi tega, ker če je z otročkom kaj narobe, ga odpeljejo v Lj., mamica pa ostane v Postojni.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 22:19:25   
nusi
mogoče bi bilo za probat, ampak v drugo bom probala EA, tega pa tukaj ni možno dobiti, tako da zame odpade. A se ostane v teh prostorih tudi 4 dni, kot v poronišnici postojna?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
20.4.2011 22:20:46   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: scarlett_

Jst ne bi šla zaradi cene - če bom notri 4 dni, bo to najina mesečna najemnina, tako da ne hvala, raje potrpim v navadni sobi v P.
Vse ostalo niti ne razmišljam, ker se mi že pri denarju ustavi.



jaz sem imela svojo sobo, doplačilo je 20 € na dan, to se mi ne zdi pretiran. 400 e je pa res kar finančni zalogaj

< Sporočilo je popravil nusi -- 20.4.2011 22:21:17 >

(odgovor članu scarlett_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
21.4.2011 10:21:21   
NEA_TEJA
Cena  100€ na dan je samo za sobo plačati pa morate tudi svojo babico okoli 200€ tako da to znese skupaj če si 4 dni not 600€ je bilo rečeno.Jest sem rodila ped letom in pol v Postojni in je imel sin probleme z pluči ker je bil predčasno rojen so rabili 4 ure da je prišel rešilc iz Lj  jest sm ostala not on je šel v Lj tako da sem drugi dan podpisala in odšla domov na svojo odgovornost da sem lahko hodila k njemu.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
21.4.2011 10:51:58   
sončnica24
Pa meni se zdi da to ni mišljeno samo za štiri dni, ampak da pride bodoča mama že prej v to hišo in potem tam tudi malce več časa ostane kot drugače v porodnišnici, tako da je cena dosti večja. Ne vem pa če je v to ceno vključeno tudi bivanje parnetrja in otrok, ker tudi ti so lahko tam.

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
21.4.2011 14:06:23   
mišk
Ne bi šla, ker:

- mi je predaleč
- ni dosegljiva EA
- pa tudi strošek je kar velik, čeprav je to samo "parkrat" v življenju.user posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
21.4.2011 15:01:30   
mateyka
za ta denar greš pa skoraj lahko v Feldbach (al kaj je že) privat rodit. user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
22.4.2011 1:03:05   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

za ta denar greš pa skoraj lahko v Feldbach (al kaj je že) privat rodit. user posted image


Jah, ne vem če ravno. A ni porod okoli 2 jurčka evrov -, pa če družino s seboj pelješ moraš še app plačat za njih...Pa kar nanese. Porod v porodni hiši v Avstriji pride okoli 1200 - 2000e, babica iz Avstrije pride v Slovenijo na porod na domu za cca 1000e...
Ma, je Postojna še vedno cenejša in ja, jaz bi šla če bi bila še kdaj noseča.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
22.4.2011 8:36:54   
koala
Članka sicer še nisem prebrala, samo kolikor vem je v tujini "hec" teh porodnih hiš v tem da gresš 4 ure po porodu domov.
Jaz se za to varianto nebi odločila, prvič ker sem prevelik zajec da bi si upala 4 ure po porodu domov, drugič ker mi je postojna predaleč, pa tudi hinančni del ni zanemarljiv.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
22.4.2011 10:07:45   
felicia
men je pa to ži čist mim, kr neki no. So žene rojeval doma, so žene rojevale v porodnišnicah in zdaj pri modernih ženah je potrebno vik in krik oko tega kako morajo biti prijazne porodnišnice, in da naj bo tako kot doma, pa družina zraven, pa baice in dedki in ne vem še kdo. Obakrat sem rodila v Ljubljanski porodnišnici in mi je bilo ok. Prvi porod se je vlekel celo večnost, drugio dve uri.  In sem bila čist zadovoljna z obema. In ob porodu rabim samo moža, pa sej če je gužva v porodnišnici itak babica ni s stabo ves čas in je pol to tako kot če bi rodila sama doma skoraj, malce karikiram. Mah ene bi rade, da porod ne boli, da majo vse možne oblike protibolečinski zade, spet druge bi rade vse naravno, pa bazene, pa skakanje po žogi. Zdi se mi, da imajo zdaj ženske tolk stvari na izbiro, da si včasih niti ne moreš odločit kaj pa kako. Še nedolgo nazaj je bilo pa tako, da si šel rodit v porodnišnico in to je bilo.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
22.4.2011 11:10:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Ne bi šla, ker:

- mi je predaleč
- ni dosegljiva EA
- pa tudi strošek je kar velik, čeprav je to samo "parkrat" v življenju.user posted image



enako

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
26.7.2012 10:47:36   
JerR
Ali je tukaj katera, ki je dejansko že rodila v tej porodni hiši Postojna? Zanimale bi me izkušnje, plusi in minusi, morda primerjava z LJ porodnišnico (če ste preizkusile oboje)...

Hvala

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
27.7.2012 21:33:25   
nola4
nevem kak si ene upajo rodite doma, jaz sem prvič imela idealen porod . če odmislim bolečine, je bilo vse ok tako s mano kot s tamalim, bi lahko komot doma rodila, drugi porod pa je bi pravo nasprotje-urgentni cr, malega oživlajli, če bi se odločila za porod doma bi mali umrl, ne razumem tega, da se lahko na osnovi prvega poroda potem odločiš za porod doma, ni nobene garancije ,da bo vse ok


(odgovor članu JerR)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Odprta Babiška hiša v Postojni
27.7.2012 22:07:43   
blaža
Doma ne bi nikoli rodila, zaradi varnosti,..

Drugače pa,.. ne bi šla v tole sobo v Postojno,.. ne vidim neke potrebe, je blo čisto ok, 2x klasično. Pa nisem mela nekega filinga, da je bil pospešen porod, kvečjemu, da sem dobila pomoč babic, da se poroda nista vlekla,..

Če bi se mi zdelo, da je ful boljše oz, če bi čutla, da si to želim, bi zbrala denar, tako, da to ni razlog, da nimam želje it tja rodit,..če bi bila seveda noseča.user posted image

Drugače je pa mene mama težko rodila, ni blo nekega ugodja,..in no, če povem po pravici nimam travm od kakega pospešenega poroda,.. ker se ne spomnem več.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu nola4)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?