|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:14:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Sicer pa, aveš, po ogledu unih posnetkov prometnih nesreč, v katerih so udeleženi otroci (in ki so bili na ta forum že večkrat dodani) in če samo pomisliš, da se kaj takšnega lahko zgodi tudi tebi in tvojemu otroku je takšna provokativna tema čista brca v temo.





Ni čista brca v temo......ker vseeno bakfark ni postavil temo zgolj z namenom provokacije.......

Kar se pa tiče posnetkov......posnetki nobene nesreče niso lepi.....tako kot niso lepi v bistvu niti nobeni posnetki poroda in kakršnekoli operacije.......in tisti, ki težko nesrečo verjetno doživi in preživi vedno z nekim cmokom sede v avto......

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:18:50   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Sicer pa, aveš, po ogledu unih posnetkov prometnih nesreč, v katerih so udeleženi otroci (in ki so bili na ta forum že večkrat dodani) in če samo pomisliš, da se kaj takšnega lahko zgodi tudi tebi in tvojemu otroku je takšna provokativna tema čista brca v temo.





Kaj če bi raje dodala svoj prispevek o tem kako razmišljaš, ko nakupuješ te stvari ali si vsaj domišljaj, če bi kupovala. Tisto me bolj zanima. 

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:20:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?


Omogočila bi ji po mojem mnenju najboljše, ja......vendar to niti zdaj ni dragi in varen avtosedež......

Pripela bi jo verjetno, že iz tega razloga, da ne bi skakala po avtu in me motila pri vožnji......(jaz dajem prednost temu aspektu varnosti in ne toliko trkom, zato sem otroka tudi jemala ven iz sedeža oz. jajčke, če je med vožnjo jokal, da ne bi dekoncentriral voznika....) dala bi jo pa na kak jahač (v bistvu jo babica in dedi že zdaj vozita zgolj z jahačem), da bi jo lažje pripela in da bi videla skozi okno......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:33:06   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Sicer pa, aveš, po ogledu unih posnetkov prometnih nesreč, v katerih so udeleženi otroci (in ki so bili na ta forum že večkrat dodani) in če samo pomisliš, da se kaj takšnega lahko zgodi tudi tebi in tvojemu otroku je takšna provokativna tema čista brca v temo.





Kaj če bi raje dodala svoj prispevek o tem kako razmišljaš, ko nakupuješ te stvari ali si vsaj domišljaj, če bi kupovala. Tisto me bolj zanima. 


Če bi imela veliko denarja, bi verjetno kupila tistega najdražjega v barvi, ki bi se skladal z barvo karoserije. Pa sej, če naj je že tako drag, naj bo še očesu prijeten... Najbrž...

Dejansko pa imamo v avtih od "podedovanih" pa do AS srednjega ranga. V več barvnih odtenkih.
....
Pa tudi če bi nekdo umaknil AS iz zakonodaje, bi pomojem še vedno vztrajala pri uporabi avtosedežev.

Sej bi več napisala pa se mi ne ljubi. Čakam ronjo, da se samo podpišem pod njo.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:34:38   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: hektorina

Glaj "Farki", čist tak je...z mojega stališča je varnost prva. Zato otroka kar se da malo vozim naokrog. user posted image  Je*at ga, bolje preprečiti nego lečiti. Sicer pa sem "prpa" odkar sem imela sama prometno, v kateri verjetno sin ne bi preživel, pa če bi sedež zanj izdelala Nasa. Tak da je vprašanje testov, cen, barv oblik...čisto relativno.

Sama sem kupila sedež z "limitom" v glavi, tako tistim, ki mi je (ob predpostavki, da nisem expert) dajal neko "zagotovilo" da bi pa to lahko blo to. Glede na ceno in "teste".

Me pa zanima, kako take odgovore bere nekdo, ki ima komaj za kak priboljšek, pa mi tu filozofiramo o cenah in varnosti. A ima starš, ki ne more kupiti „super ocenjenega“ in ko pes dragega sedeža...otroka manj rad?user posted image

Dobro, saj tvoj point sem "skužla" me pa vseeno zanima, kaj pomeni nezmožnost (kupiti nekaj) s stališča varnosti. A verjamete v to?


Še vedno jim preostane nizki cenovni razred, še vedno zadostuje vsaj minimumu varnostnih zahtev... saj pravi kalbo, bolje išta nego ništa. Res pa je, da verjetno ostane zavedanje, da nismo kupili najboljšega po priporočilih uglednih (ne)odvisnih inštitucij. In, mogoče ima tak človek enako rad svojega otroka, vendar si ne "prizadeva" poskrbeti dovolj za njegovo varnost, verjetno se bo na koncu sam sebi zdel neustrezen z občutkom slabe vesti, da mu je spodletelo. In če pravi liliana, da mogoče takšen človek, ki - po hierarhični lestvici - mora najprej poskrbeti za tiste temeljne osnovne potrebe otroka, verjetno ne bo niti razmišljal o varnosti kot pomembnem faktorju. So potemtakem takšni ljudje manj odgovorni??? Okej, ni tema debate pa vseeno...

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:36:30   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Če bi imela veliko denarja, bi verjetno kupila tistega najdražjega v barvi, ki bi se skladal z barvo karoserije. Pa sej, če naj je že tako drag, naj bo še očesu prijeten... Najbrž...

Dejansko pa imamo v avtih od "podedovanih" pa do AS srednjega ranga. V več barvnih odtenkih.
....
Pa tudi če bi nekdo umaknil AS iz zakonodaje, bi pomojem še vedno vztrajala pri uporabi avtosedežev.

Sej bi več napisala pa se mi ne ljubi. Čakam ronjo, da se samo podpišem pod njo.



Si preverila, da "podedovani" ni prestal kakšne prometne nesreče, ker v tem primeru je popolnoma neuporaben???

p.s. verjemi tudi meni se težje da, pa moram. Mislim, da bi blo lažje razmislit in napisat kot ronjo prebrat do konca user posted image

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 17.1.2011 12:38:14 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:39:43   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Izhodiščna provokacija - avtosedeže kupujemo izključno zato, da si okrasimo zadnje sedeže naših jeklenih konjičkov. Itak za druga ne služijo niti qrcu. 


no tole pa jaz zadnje čase ful opažam, da so AS samo za okras v avtu. Mama pa otroka drži v naročju na sprednjem sedežu. Pa danes zjutraj se je ena cveta peljala mimo in imela na sprednjem sedežu neprivezanega otroka, nekje od oka starega 3 leta.

žalostno  res ...user posted image user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:42:40   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Če bi imela veliko denarja, bi verjetno kupila tistega najdražjega v barvi, ki bi se skladal z barvo karoserije. Pa sej, če naj je že tako drag, naj bo še očesu prijeten... Najbrž...

Dejansko pa imamo v avtih od "podedovanih" pa do AS srednjega ranga. V več barvnih odtenkih.
....
Pa tudi če bi nekdo umaknil AS iz zakonodaje, bi pomojem še vedno vztrajala pri uporabi avtosedežev.

Sej bi več napisala pa se mi ne ljubi. Čakam ronjo, da se samo podpišem pod njo.



Si preverila, da "podedovani" ni prestal kakšne prometne nesreče, ker v tem primeru je popolnoma neuporaben???

p.s. verjemi tudi meni se težje da, pa moram. Mislim, da bi blo lažje razmislit in napisat kot ronjo prebrat do konca user posted image


Preverjeno brez nesreče, ampak je pa tako star, da upam otroka dat samo za tistih 50 m od vrtca do doma. Dobro da je skozi vas tako ovinkasta cesta, da razen kolesarja nihče ne more več kot 10 km/h peljat...user posted image

bom vseen na ronjo počakala, na srečo jo ful rada beremuser posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 17.1.2011 12:43:08 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:43:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?

Sem 100%, da bi jo še naprej privezovala v sedež.
Kako smo kupovali AS? Ja za lupinico sem pogledala AMZSjeve teste in videla da je MC najvarnejša, potem ko sem videla, da je v bistvu med največjimi in najlažjimi, je odločitev padla. Cena ni igrala vloge. Sedež 9-15kg smo imeli pa v bistvu še pred lupinico oz. še preden se je tamala sploh rodila: menjala sva namreč avto in v ponudbi kot dodatna oprema so bili tudi Römerjevi AS ... pogledala sem AMZSjev test, pogledala kateri je najvarnejši in ga naročila poleg avta. Tudi tu cena ni igrala pretirane vloge, saj se je znesek prištel k vrednosti avtomobila in se razporedil na toliko in toliko obrokov.
Za moje pojme so starši, ki otrok ne privezujejo v AS in ki jih jemljejo ven med vožnjo, neodgovorni.

< Sporočilo je popravil Otika -- 17.1.2011 12:46:09 >

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:45:24   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?

Sem 100%, da bi jo še naprej privezovala v sedež.
Kako smo kupovali AS? Ja z alupinico sem pogledala AMZSjeve teste in videla da je MC najvarnejša, potem ko sem videla, da je v bistvu med največjimi in najlažjimi, je odločitev padla. Cena ni igrala vloge. Sedež 9-15kg smo imeli pa v bistvu še pred lupinico oz. še preden se je tamala sploh rodila: menjala sva namreč avto in v ponudbi kot dodatna oprema so bili tudi Römerjevi AS ... pogledala sem AMZSjev test, pogledala kateri je najvarnejši in ga naročila poleg avta. Tudi tu cena ni igrala pretirane vloge, saj se je znesek prištel k vrednosti avtomobila in se razporedil na toliko in toliko obrokov.
Za moje pojme so starši, ki otrok ne privezujejo v AS in ki jih jemljejo ven med vožnjo, neodgovorni.


ekzekli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:59:27   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odgovor na izhodiščno provokacijo, čeprav se mi zdi malo svinjsko od tebe uporabit to temo za provocirat:
Predstavljaj si čisto nedolžen kreš (zadaj imaš dojenčka ležeč na klopi, dveletnika in 4 letnico, notri imaš 50, izsili te avto, ti na žlajf in z ene 30 priletiš v bok neprevidnemu vozniku. V mislih se ozri na zadnji sedež in preštej otroke. Ups, dojenčka ni, imaš ga v vetrobranskem steklu... Podobno situacijo si predstavljaj tako, da posadiš otroke v povprečne avtosedeže, pa ti bo stvar kristalno jasna.

Ob velikih kreših nad 50 kmh je pa itak poleg sedeža veliko odvisno tudi od sreče. Višja ko je hitrost, več je odvisno od sreče.


To pomeni, da potem nadpovprečni sedeži tam nad 50 kmh koristijo ravno toliko kot povprečni? Se splača torej kupit boljši sedež, da zmanjšamo dejansko verjetnost večjih poškodb v primeru "ne daj bože" ker na koncu, kot praviš itak dosti, verjetno še največ zavisi od sreče???


Toliko o tem z moje strani, pa pamet v glavo človek.


Skuliraj, zanima me tvoje mnenje, ne mislim se kregat s tabo.


Moje mnenje o teh stvareh poznaš. Pri teh sedežih pa ni nujno, da je najdražje ravno najboljše in barva nima nobenega pomena. Sam sem kupil sedeže priznane znamke, malo pogledal po testih in seveda v akciji, ker so bli praviloma modnih barv prejšnjega leta.

Mnogo pomembnejši faktor od znamke sedeža je ta, da otroka pravilno pripneš v sedeš, ker drugače je sedež za okras, kot si že sam povedal.

Ja, pri avtocestnih hitrostih, takrat ko začne avto plesat po cesti in zraku si navadno v božjih rokah in tehnika nima več kaj dosti zraven.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 13:15:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Dokazat pa želiš...kaj?


Nič še. Zanima me o čem razmišljamo, ko kupujemo take izdelke namenjene okraševanju zadnjih klopi avtomobilov, na kaj smo bili in bi bili pozorni, če bi zdaj kupovali tak izdelek. Ne pozabite, gre aza naše malčke in mi kot dobri starši jim vsekakor želimo najboljše. Kako pa je v praksi... to me zanima.

Ankica, ne sodeluješ, zgleda da te provokacija ne zadeva. Dajmo drugače - recimo, da sem za to, da se otrokom omogoči nemoteno uživanje na zadnjih klopeh, brez pasov in omejenega gibanja, da lahko skačejo, norijo, pokrivajo atijem in mamicam oči medtem, ko oni vozijo, da napeljejo vrv od vzvratnega ogledala do zadnje šajbe in se po njej spuščajo ko Tarzan po lijani... Dajte ljudje, malo se vključite, da mi ne propade "projekt".   


Danes se mi res ne da, moji možgani so na paši. Ni bilo jutranje kave... pa se nočejo vklopit user posted image .

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 13:43:06   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: barika
Za moje pojme so starši, ki otrok ne privezujejo v AS in ki jih jemljejo ven med vožnjo, neodgovorni.


Neodgovorni zato, ker v potencialno tvegani situaciji ne ravnajo na način, da bi povečali varnost in istočasno zmanjšali verjetnost poškodbe v primeru uresnišitve tega tveganja, nesreče torej??? Ali potem lahko analogno temu rečemo, da vsled dejstvu, da trg ponuja široko paleto bolj in manj varnih sedežev imamo na drugi strani točno toliko bolj ali manj neodgovornih oz. varnostno osveščenih staršev???  

Kalbo, ti si verjetno mnenja, da človek, ki upošteva takšno prispodobo trka, kot si mi ga omenjal v prvem postu (scenarij treh otrok na zadnjih sedežih), razmišlja racionalno?

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 13:51:56   
kalbo
Opisan trk je eden izmed najpogostejših. Takšni trki se pa dogajajo po navadi nekaj metrov od doma na poti do trgovine za vogalom recimo. Na takšnih poteh 50 % ljudi ne privezuje svojih otrok v bilokatere sedeže.

Kaj pa je po tvojem racionalno. Do zdaj je samo kvazivisoka filozofija in sarkazem. Konkretnega odgovora od tebe na to temo še ni blo. Verjemi mi, da se je lažje prebiti skozi dolg Ronjin post, kot pa skozi tvojega visokofilozofskega.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 14:11:12   
piko12
A so tema avtosedeži ali je zo pravokacija za ronjo?user posted image  priznam, da redko preberem njen cel post, ampak zafrkavat je pa tud ni treba. Pa še o avtosedežih- dokler si lahko privoščim, da lahko vsaj pogledam teste in kupim kao varnega, se mulca vozita v romerjih (sva pa vsak svojo favourite "lansko" barvo zbrala, naročila pa iz Nemčije, itak), če pa tega ne bi zmogla, pa bi najbrž res obveljalo bolje išta nego ništa. Pa vseen bi preverila, kaj od cenejšega je kolikor tolk varno.V bistvu so sedeži in edino, pri čemer zaenkrat ne šparam. In četudi hodita okrog v sparky, kik, hofer in celo nekaj še mojuh cotah, nimam občutka, da ju nimam rada.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 14:27:23   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

A so tema avtosedeži ali je zo pravokacija za ronjo?user posted image  priznam, da redko preberem njen cel post, ampak zafrkavat je pa tud ni treba.


Ni to zafrkancija v smislu podjebavanja, ronja je bitje na katerega ne verjamem, da bi lahko do nje čutil neki večji odpor, tako da to ni treba razumeti tako škodoželjno.

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Kaj pa je po tvojem racionalno. Do zdaj je samo kvazivisoka filozofija in sarkazem. Konkretnega odgovora od tebe na to temo še ni blo. Verjemi mi, da se je lažje prebiti skozi dolg Ronjin post, kot pa skozi tvojega visokofilozofskega.


Kalbo, vprašal sem samo, brez sarkazma. Številne tržne raziskave so bile potrebne, dokler se nekdo ni zavedel, da si z njihovimi izsledki pravzaprav lahko obrišemo rit, tako da so neuporabni. Pa se je govorilo o znanstvenem pristopu. In zdaj imamo na voljo "skeniranje" možganov, s pomočjo katerega je možno ugotoviti kateri deli možganov "zaverglajo", ko je človek izpostavljen določenemu dražljaju. Temu danes rečemo nevromarketing. In ko smo pri (i)racionalnem, med drugim bi človek pričakoval, da bi se kadilci negativno odzvali na ogromne napise proti kajenju na cigaretnih škatlicah, da bi jih to stimuliralo, da se osvestijo glede škodljivosti kajenja, vendar je - pazi zdaj to - učinek bil ravno nasproten. In ko se najdemo v vlogi kupca se verjetno sploh ne zavedamo koliko proces odločanja pravzaprav poteka na nezavedni ravni, koliko pravzaprav iracionalne komponente naše duševnosti vplivajo na nakupno odločitev. Nobene kvazifilozofije torej, še vedno smo na tleh potrošništva, marketinga, uporabnih ved torej.

Bo že držalo, da sem v samem štartu provociral, čisto toliko da vas malo spodbudim, ostalo je vse v cilju enega temeljitega brainstorminga.  

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 14:37:49   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: piko12

A so tema avtosedeži ali je zo pravokacija za ronjo?user posted image  priznam, da redko preberem njen cel post, ampak zafrkavat je pa tud ni treba.


Ni to zafrkancija v smislu podjebavanja, ronja je bitje na katerega ne verjamem, da bi lahko do nje čutil neki večji odpor, tako da to ni treba razumeti tako škodoželjno.


Oprosti, sej nisem misla, samo reva je pač skor tolkokrat na tapeti kot sedeži.user posted image   Za ostalo pa: ob vseh "neodvisnih" testih za vso otroško opremo, ki je "nujno" potrebna, je priznam res težko vklopit filtre in pristopit k stvari zgolj na podlagi zdrave pameti. Mogoče sem naivna in so itak vse rezultati testov marketinški nateg močnejših firm, ampak pač odločila sem se, da je to edina stvar pri kateri ne šparam. Dejstvo je, da smo najbolj ranljivi na področju lastnega zdravja in zdravje svojih bližnjih (če poškodbe štejemo sem) in če že hočeš nevromarketing strokovnjaki so to ugotovili in zdaj je za normalno funkcioniranje potrebnih čuda stvari, za katere pred 10 leti še vedeli nismo. Mi pa smo napsihirani, ker so tako drage, da jih ne kupimo in ob bolezni (ali pa nesreči...) najprej pomislimo, da to je pa zato, ker nismo jemali/kupili tega pa tega...

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 14:51:44   
Bakfark
Druga stvar, recimo... Lahko rečem, da sem kar visoko varnostno osveščen, kar se tega tiče, redno vržem pas čez prsa, otroke zapasam, sedijo v stolčkih, en je priznane znamke (Römer valjda), drugi malo manj, ko pa stopim na mestni avtobus, ne iščem niti pas zase, niti sedež za otroka. Brez neprijetnega občutka sedem in počakam, da me bus pripelje na cilj. Pa detetu bingljajo nogice s sedeža, roke se držijo sedeža pred sabo, včasih si dete posadim v naročje. Koji klinac mi se varnostno stikalo v avtobusu potemtakem ne preklopi, zakaj v avtu ne bi niti štartal brez AS-ja tukaj pa mi je popolnoma vseeno in bi verjetno bolj čudno gledal, da mi nekdo jutri reče, kar realno je za pričakovati, avtosedeži obvezno na buse??? Kalbo, maš racionalno razlago za to???

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 17.1.2011 14:55:08 >

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 15:16:18   
kalbo
Za odgovor na to bo pa potrebno malo znanja fizike. Trka, ki sem ga omenil zgoraj recimo avtobus nebi čutil kaj dosti. Govorim seveda o pojemkih. Slabše bi se seveda končalo za tistega, ki bi dobil avtobus v bok. Podobno je na vlaku, le da ima ta še tolikokrat in tolikokrat večjo maso od avtobusa.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 16:06:52   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Ni to zafrkancija v smislu podjebavanja, ronja je bitje na katerega ne verjamem, da bi lahko do nje čutil neki večji odpor, tako da to ni treba razumeti tako škodoželjno.


Priznam, tule sem se iz srca nasmejal user posted image user posted image user posted image Bak (šment, skoraj bi napisal Bacek) a si prepričan da nisi preveč bral Adamsove trilogije v štirih delih? Seveda je potem tu še peta, Mostly harmless....

Sicer pa, tudi misel o ''napeti špagi'' je dokaj smešna, sploh če je vzeta z dobro mero črnega humorja....

Priznam pa da o otroških avtosedežih nimam najmanjšega pojma. Lažje diskutiram o mejnih plasteh laminarnega profila...

G



_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 17:36:36   
Anonimen
Izhodiščna provokacija - avtosedeže kupujemo izključno zato, da si okrasimo zadnje sedeže naših jeklenih konjičkov. Itak za druga ne služijo niti qrcu. 


Ja, tudi zato - končna odločitev je v funkciji barve (rdečega ali črnega, obeh ne rabiš).

Koristi od sedežev je toliko kot od air bagov. Ne varujejo te pred hudo poškodbo ali smrtjo, jo pa lahko omilijo ali preprečijo, odvisno od faktorja sreče.

Še največ koristi od njih je zato, ker držijo otroke pripete in ti ne skačejo (in letijo po avtu v primeru nesreče).

Koliko zaradi avtosedežev vozimo več (ker pač z otrokom, ki je pri miru prideš dlje kot s tistim, ki ni) in koliko hitreje vozimo zaradi njih, ne vem; verjetno podobno kot z avtom - bolj so varni, hitreje peljemo, če lahko (in če verjamemo, da nas ne bo ujel radar).

Ali praktično - "včasih" smo vozili 100 na uro in je bilo hitro, danes je zaradi boljše tehnologije in višje stopnje varnosti hitrost vsaj za 30 do 40% višja.

Kakšen je skupen učinek, pozitiven sedežev, in negativen iluzije varnosti, ne vem.

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 21:50:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Tipične situacija iz ene izmed trgovin s tovrstno robo - prijazna prodajalka, redko prodajalec, nam predstavi široko paleto sedežev različnih proizvajalcev v določenem razredu, ki se med seboj razlikujejo cenovno, dizajnu, barvi - to kar vidimo, potem pa so tukaj še varnostne karakteristike, ki jih sicer ne moremo čutiti vendar so potrjene z različnimi navidez priznanimi in verodostojnimi certifikati, izbori na podlagi testov itd. Skratka, dražji kot so, bolj varni naj bi bili in proporcionalno temu manj denarja običajno bojda manj muzike. Soočeni z vsemi prepotrebnimi informacijami se marsikdo znajde na preizkušnji - kaj kupiti, kako se odločiti, pa običajno damo na vago.


Osebno, pogledam varnostne teste, potem v trgovini prosim, da montirajo sedez v moj avto in potem sedez "testiram" sama. Detetu narocim, da se priveze in  glumi hudinija oz., da poskusa zlezti ven. Ce mu ne uspe, sedez dobi plus tocko. Potem se sedeza lotim sama.. ga skusam premahnit. tezje mi to uspe, bolj se mi sedez dopade. itn....    Ko sedrz oz. ce sedez pogori na teh "testih" ga vracamo in ponovimo vajo z naslednjim modelom. In tako dokler ne najdemo za nas ustreznega.

In potem... ali smo zadovoljni z nakupom ali pa se grizemo, ker nismo kupili najboljše v trenutni ponudbi in pičimo po slovenskih cestah s strahom in grenkim občutkom, da naši otroci mogoče vseeno niso ravno najbolj zaščiteni, zavarovani, skratka en tak občutek frustracije, tesnobe, da naša odločitev mogoče ni bila pravilna.


Varnost otroka se ne konca pri avto sedezu. Letnica avta, zjahanost le tega, debelina pleha, protipozarni dejavnik..... ogromno stevilo dejavnikov, ki vplivajo na varnost. Varen avtosedez izgubi svojo funkcijo, ce je otrok napacno pripet, sedez napacno vpet, ce se dete odpelja....
Torej... ce recimo kupis samohodko je dete brez avto sedeza varneje kot v avtosedezu v katerem koli avtu. 
Kar se pa frustracij tice...  kdaj pa so nasi otroci najbolj zasciteni in zavarovani.? Doloci proizvajalec, kaksen test.. ali je to zgolj subjektiven obcutek...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 22:02:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?


Ne vem ce najboljse, morda najbolj smiselno po lastni presoji.  Definitivno bi sedez ostal. Definitivno bi vezanje s pasovi se vedno bilo strogo obvezno. Tudi nas mali se je spomnil, da bi odpenjal pas sedeza. Ker avtomobil ni hotel "krenit" ce ni bil privezan, je to zacel delati, med voznjo. Ob prvi priliki, ko se je odvezal, sem stopila na bremzo in naglo zabremzala. Mali je odprl usta od presenecenja in ze zagrizel naslonjalo za glavo na sprednjem sedezu... tako ga je presenetilo in presralo, da od takrat tuli ce krenes, a on se ni privezan... (ugotovil je, da ni supermen) user posted image
V taksiju se veze z navadnim pasom - ce nimajo na voljo tistega z otroskim sedezem. Med voznjo tudi ce tuli, se ne odvezujemo dokler se varno ne ustavimo - od nekaj tuljenja ne bo nic hudega. Edino v Porsche-ju je brez avto sedeza,  ker je tam zadnji sedez glih po njegovi meri....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
18.1.2011 0:43:51   
Anonimen
Ko sva kupovala sedež za prvega otroka, sva pregledala teste in vzela tistega, ki je bil ocenjen kot najbolj varen. Ko sva kupovala sedež za drugega otroka sva storila isto. Na srečo je bil to sedež iste znamke, sicer bi tudi za prvega otroka kupila novega. Varnost je bila vedno na prvem mestu. Enako sva storila, ko sva kupovala avto - varnost v vseh pogledih. In otroka nisem nikoli dvigovala med vožnjo, nikoli ju nisem imela v naročju med vožnjo, nikoli, tudi za okoli ovinka ju nisem pustila v avto, brez da bi ju dala v sedež. Če je otrok jokal, smo se ustavili in ga pomirili. Za varnost otroka so odgovorni starši. Sicer off topic, vendar tudi tisti, ki pusti otroka v avtu ko gre plačat bencin, ko skoči v trgovino itd. je za to, če mu avto odpelje pajek (kot se je nedavno zgodilo), mu ga ukradejo z otrokom vred, žal kriv sam. Kot je za smrt ali hudo poškodbo otroka kriv starš, ki mu pri 50/h nekdo prileti v avto in otrok poleti nekaj metrov pred avto, ker ni pripet, ker ga mati ni mogla dovolj močno objeti med tem ko ga je držala v naročju...
Varnostni testi niso narejeni kar tako, ker je bilo nekomu malo dolgčas in se je malce poigral z razbijanjem testnih avtomobilov in testnih lutk v avtosedežih. In če ima moj otrok z nekim avtosedežem 1% večjo možnost, da morebitni trk v preživi v primerjavi z nekim drugim avtosedežen, ni dileme kaj bom izbrala. In tukaj ne gre računati na srečo.
Imamo pa ljudje seveda različne poglede na stvari. Meni se zdi nesprejemljivo marsikaj, kar se nekomu drugemu zdi normalno. Ničkolikokrat sem videla nepripete otroke v avtomobilih, otroke ki so jih vozili nepripete in celo na sprednjih sedežih, otroke, ki so jih vozili v skorajda nevoznih avtomobilih, v takšnih, kjer ob trku otrok ne odnese cele kože, četudi bi ga imeli v oklepu notri, v od cigaretnega dima zadimljenih avtomobilih, videla sem otroke, ki so jih okoli vozili pijani vozniki, mobiteli med vožnjo so pa itak stalnica na naših cestah.

Dokler v Sloveniji kultura vožnje in pamet voznikov, ki sedajo za volane ne bo prilezla vsaj na minimum, do takrat kompromisi dovolj dobro/najboljše niso opcija.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
18.1.2011 16:00:05   
birdy



IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa nikoli.....

Prva dva sem dobila rabljena in nisem šla preverjat testov......itak, da sta bila že nekaj let stara in verjetno testi sploh niso več obstajali......zadnjega sem kupila v sparu, testov nisem preverjala, bil je pa ugoden......

Itak pa, v avtu nisem vedno zgolj in le dajala prednost varnosti......kar pomeni, da sem otroka nemalokrat vzela v naročje, ko se je drl......super pogruntavščina so potem bili tisti dvd, ki jih lahko v avtu gledaš, ker je le tako eno obdobje obsedela v avtosedežu več kot dve uri......v podrobnosti, kako varni so tisti dvdji, namontirani na sedež, če se zgodi nesreča se pa nisem spuščala.......


 

In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?


Še vedno bi svoje otroke vozila v sedežu, takem ki je po testu ocenjen čim boljše. Za varnost svojega otroka mi ni problem dati tudi 100eur več, pa čeprav smo z denarjem na tesnem. In moji otroci se vozijo izključno in samo v sedežu, pripeti. 
Mogoče na to drugače gledam kot nekateri, ampak tudi jaz se vedno vozim pripeta, pa če sedim spredaj ali pa zadaj.
P.S.: Dretje otrok v avtu me nikoli ni pripravilo do tega da bi jih vzela iz sedeža. Boljše da mi eno uro skupaj tuli kot da se zgodi kaka nepotrebna neumnost.
pa nisem popolna mama, ampak tega se pa strogo držim!


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?