|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:13:12   
Bakfark
V bistvu provociram...

Razvijamo debato o otroških avtosedežih, enkrat je že bila podobna, lepo se je trlo podobno kot v Slakovi oddaji, bila so različna mnenja prednjačil je kalbo s prepričanjem "bolje bilo kaki sedež kot nič". Želim čim več baljezganja, tak` da vsi pretirano elokventni, lapasti, izvol`te! Pa da ne bo na koncu samo ronja govorila.

Izhodiščna provokacija - avtosedeže kupujemo izključno zato, da si okrasimo zadnje sedeže naših jeklenih konjičkov. Itak za druga ne služijo niti qrcu. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:16:50   
Anonimen
Dokazat pa želiš...kaj?

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:18:29   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

V bistvu provociram...



dolgčas ti je, priznaj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:24:35   
podjetnica
user posted image user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:27:04   
darja.mark
Dokler nisem prebrala une 'provokacije' na koncu sem še mislila da vem kaj bi rada s tole temo ki si jo odprla, zdej pa nisem več prepričana kaj bi sploh rada od nas user posted image

(odgovor članu podjetnica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:28:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark

Dokler nisem prebrala une 'provokacije' na koncu sem še mislila da vem kaj bi rada s tole temo ki si jo odprla, zdej pa nisem več prepričana kaj bi sploh rada od nas user posted image



Rad, darja, rad. Ne jemat barfarku njegove moške veličine user posted image

(odgovor članu darja.mark)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:32:30   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Dokazat pa želiš...kaj?


Nič še. Zanima me o čem razmišljamo, ko kupujemo take izdelke namenjene okraševanju zadnjih klopi avtomobilov, na kaj smo bili in bi bili pozorni, če bi zdaj kupovali tak izdelek. Ne pozabite, gre aza naše malčke in mi kot dobri starši jim vsekakor želimo najboljše. Kako pa je v praksi... to me zanima.

Ankica, ne sodeluješ, zgleda da te provokacija ne zadeva. Dajmo drugače - recimo, da sem za to, da se otrokom omogoči nemoteno uživanje na zadnjih klopeh, brez pasov in omejenega gibanja, da lahko skačejo, norijo, pokrivajo atijem in mamicam oči medtem, ko oni vozijo, da napeljejo vrv od vzvratnega ogledala do zadnje šajbe in se po njej spuščajo ko Tarzan po lijani... Dajte ljudje, malo se vključite, da mi ne propade "projekt".   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:46:20   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ankica, ne sodeluješ, zgleda da te provokacija ne zadeva. Dajmo drugače - recimo, da sem za to, da se otrokom omogoči nemoteno uživanje na zadnjih klopeh, brez pasov in omejenega gibanja, da lahko skačejo, norijo, pokrivajo atijem in mamicam oči medtem, ko oni vozijo, da napeljejo vrv od vzvratnega ogledala do zadnje šajbe in se po njej spuščajo ko Tarzan po lijani... Dajte ljudje, malo se vključite, da mi ne propade "projekt".   


pa zakaj bi ti to svojim otrokom dovolil?

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 10:55:05   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Nič še. Zanima me o čem razmišljamo, ko kupujemo take izdelke namenjene okraševanju zadnjih klopi avtomobilov, na kaj smo bili in bi bili pozorni, če bi zdaj kupovali tak izdelek. Ne pozabite, gre aza naše malčke in mi kot dobri starši jim vsekakor želimo najboljše. Kako pa je v praksi... to me zanima.

Jaz sem vedno gledala in se odločala glede na teste varnosti sedežev.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:10:56   
tililil
joj pa nje bi se ti prsjelu na kk drugi forum  user posted image  svašta

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:11:42   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ankica, ne sodeluješ, zgleda da te provokacija ne zadeva. Dajmo drugače - recimo, da sem za to, da se otrokom omogoči nemoteno uživanje na zadnjih klopeh, brez pasov in omejenega gibanja, da lahko skačejo, norijo, pokrivajo atijem in mamicam oči medtem, ko oni vozijo, da napeljejo vrv od vzvratnega ogledala do zadnje šajbe in se po njej spuščajo ko Tarzan po lijani... Dajte ljudje, malo se vključite, da mi ne propade "projekt".   



pa zakaj bi ti to svojim otrokom dovolil?


Zakaj torej NE??? In ali to resnično upoštevamo in o tem razmišljamo, ko kupujemo sedeže???

Tipične situacija iz ene izmed trgovin s tovrstno robo - prijazna prodajalka, redko prodajalec, nam predstavi široko paleto sedežev različnih proizvajalcev v določenem razredu, ki se med seboj razlikujejo cenovno, dizajnu, barvi - to kar vidimo, potem pa so tukaj še varnostne karakteristike, ki jih sicer ne moremo čutiti vendar so potrjene z različnimi navidez priznanimi in verodostojnimi certifikati, izbori na podlagi testov itd. Skratka, dražji kot so, bolj varni naj bi bili in proporcionalno temu manj denarja običajno bojda manj muzike. Soočeni z vsemi prepotrebnimi informacijami se marsikdo znajde na preizkušnji - kaj kupiti, kako se odločiti, pa običajno damo na vago. In potem... ali smo zadovoljni z nakupom ali pa se grizemo, ker nismo kupili najboljše v trenutni ponudbi in pičimo po slovenskih cestah s strahom in grenkim občutkom, da naši otroci mogoče vseeno niso ravno najbolj zaščiteni, zavarovani, skratka en tak občutek frustracije, tesnobe, da naša odločitev mogoče ni bila pravilna.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:12:05   
liliana
Jaz pa nikoli.....

Prva dva sem dobila rabljena in nisem šla preverjat testov......itak, da sta bila že nekaj let stara in verjetno testi sploh niso več obstajali......zadnjega sem kupila v sparu, testov nisem preverjala, bil je pa ugoden......

Itak pa, v avtu nisem vedno zgolj in le dajala prednost varnosti......kar pomeni, da sem otroka nemalokrat vzela v naročje, ko se je drl......super pogruntavščina so potem bili tisti dvd, ki jih lahko v avtu gledaš, ker je le tako eno obdobje obsedela v avtosedežu več kot dve uri......v podrobnosti, kako varni so tisti dvdji, namontirani na sedež, če se zgodi nesreča se pa nisem spuščala.......


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:15:14   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Jaz sem vedno gledala in se odločala glede na teste varnosti sedežev.


In potem si verjetno nardila ožji izbor in primerjala malo cene ali je odločal test, ne glede na ceno?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:19:07   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa nikoli.....

Prva dva sem dobila rabljena in nisem šla preverjat testov......itak, da sta bila že nekaj let stara in verjetno testi sploh niso več obstajali......zadnjega sem kupila v sparu, testov nisem preverjala, bil je pa ugoden......

Itak pa, v avtu nisem vedno zgolj in le dajala prednost varnosti......kar pomeni, da sem otroka nemalokrat vzela v naročje, ko se je drl......super pogruntavščina so potem bili tisti dvd, ki jih lahko v avtu gledaš, ker je le tako eno obdobje obsedela v avtosedežu več kot dve uri......v podrobnosti, kako varni so tisti dvdji, namontirani na sedež, če se zgodi nesreča se pa nisem spuščala.......




Vidite, da gre. Hvala za izčrpen odgovor. To pomeni, da če strici policaji ne bi kaznovali sedežev ne bi niti kupila? Ono, nujno zlo?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:21:35   
Capyka
Zdravo,
naredila sem si ožji izbor glede na teste, šla v trgovino in posadila malo v vsak sedež, ki je bil v izboru. Tisti, ki ji je najlepše na rit pasal, sem naročila preko e-baya, ker so občutno cenejši.

LP

_____________________________

20.10.2006 je prišla naša princeska Sara!
22.03.2010 pa še druga princeska Tamara!
--------------------------------------------
Jaz bi pa spaaaalaaaaa......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:22:45   
kalbo
Odgovor na izhodiščno provokacijo, čeprav se mi zdi malo svinjsko od tebe uporabit to temo za provocirat:
Predstavljaj si čisto nedolžen kreš (zadaj imaš dojenčka ležeč na klopi, dveletnika in 4 letnico, notri imaš 50, izsili te avto, ti na žlajf in z ene 30 priletiš v bok neprevidnemu vozniku. V mislih se ozri na zadnji sedež in preštej otroke. Ups, dojenčka ni, imaš ga v vetrobranskem steklu... Podobno situacijo si predstavljaj tako, da posadiš otroke v povprečne avtosedeže, pa ti bo stvar kristalno jasna.

Ob velikih kreših nad 50 kmh je pa itak poleg sedeža veliko odvisno tudi od sreče. Višja ko je hitrost, več je odvisno od sreče.

Toliko o tem z moje strani, pa pamet v glavo človek.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.1.2011 11:24:25 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:26:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark



Vidite, da gre. Hvala za izčrpen odgovor. To pomeni, da če strici policaji ne bi kaznovali sedežev ne bi niti kupila? Ono, nujno zlo?


Najverjetneje.....user posted image

tudi telefonirala bi več v avtu, vozila hitreje, vozila tudi rahlo okajena, gum ne bi menjala (še posebno, če je zima taka kot zdaj in ker stanujem na čisto ravnem predelu Slovenije), vozila odpeta (ne pa da pridem poleti v službo vsa pomečkana) če ne bi bilo megalomskih kazni.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:27:21   
hektorina
Glaj "Farki", čist tak je...z mojega stališča je varnost prva. Zato otroka kar se da malo vozim naokrog. user posted image  Je*at ga, bolje preprečiti nego lečiti. Sicer pa sem "prpa" odkar sem imela sama prometno, v kateri verjetno sin ne bi preživel, pa če bi sedež zanj izdelala Nasa. Tak da je vprašanje testov, cen, barv oblik...čisto relativno.

Sama sem kupila sedež z "limitom" v glavi, tako tistim, ki mi je (ob predpostavki, da nisem expert) dajal neko "zagotovilo" da bi pa to lahko blo to. Glede na ceno in "teste".

Me pa zanima, kako take odgovore bere nekdo, ki ima komaj za kak priboljšek, pa mi tu filozofiramo o cenah in varnosti. A ima starš, ki ne more kupiti „super ocenjenega“ in ko pes dragega sedeža...otroka manj rad?user posted image

Dobro, saj tvoj point sem "skužla" me pa vseeno zanima, kaj pomeni nezmožnost (kupiti nekaj) s stališča varnosti. A verjamete v to?

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:38:35   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Zakaj torej NE??? In ali to resnično upoštevamo in o tem razmišljamo, ko kupujemo sedeže???



Zakaj NE?? za koga pa je to varno? za otroke? mogoče zate kot voznika? in posledično za ostale udeležence v prometu?!

sicer pa, jaz dejansko sedeža nikoli nisem kupovala. ga je pa moja sestra za mojega otroka. in vem, da je pri vsakem naredila dr. dizertacijo na temo.  in ja, tudi denar je pomemben, ampak je pa važno na katerem področju ocenjevanja je bila ocena slabša. če je bil slabše ocenjen, ker ni imel prevleke iz organskega bombaža (ampak sintetične) in je zato cenejši, potem je seveda kupila tistega. jaz sem pač njej in njenemu možu zaupala in vem, da teh stvari nista jemala zlahka in nista gledala na to, kje bosta kaj prihranila.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:39:12   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Odgovor na izhodiščno provokacijo, čeprav se mi zdi malo svinjsko od tebe uporabit to temo za provocirat:
Predstavljaj si čisto nedolžen kreš (zadaj imaš dojenčka ležeč na klopi, dveletnika in 4 letnico, notri imaš 50, izsili te avto, ti na žlajf in z ene 30 priletiš v bok neprevidnemu vozniku. V mislih se ozri na zadnji sedež in preštej otroke. Ups, dojenčka ni, imaš ga v vetrobranskem steklu... Podobno situacijo si predstavljaj tako, da posadiš otroke v povprečne avtosedeže, pa ti bo stvar kristalno jasna.

Ob velikih kreših nad 50 kmh je pa itak poleg sedeža veliko odvisno tudi od sreče. Višja ko je hitrost, več je odvisno od sreče.


To pomeni, da potem nadpovprečni sedeži tam nad 50 kmh koristijo ravno toliko kot povprečni? Se splača torej kupit boljši sedež, da zmanjšamo dejansko verjetnost večjih poškodb v primeru "ne daj bože" ker na koncu, kot praviš itak dosti, verjetno še največ zavisi od sreče???


Toliko o tem z moje strani, pa pamet v glavo človek.


Skuliraj, zanima me tvoje mnenje, ne mislim se kregat s tabo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:45:02   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Jaz sem vedno gledala in se odločala glede na teste varnosti sedežev.

In potem si verjetno nardila ožji izbor in primerjala malo cene ali je odločal test, ne glede na ceno?

Ne - ni odločal samo izključno test, ampak tudi drugi dejavniki - imamo 2 malčka, ki sta tako malo razlike (po teži sta že skoraj skupaj), da ne moreta porabit sedežev eden za drugim, ampak bi zdaj oba rabila sedež 9-18, potem pa spet oba 15-36, kar je torej precejšen finančni zalogaj, če moraš kupit vse po dvoje, zato smo se odločili za sedeže 9-36, ki so po testih sicer nekoliko manj varni od kombinacij 9-18 in 15-36, ampak za moje pojme še vedno dovolj - smo pa potem tu vzeli med najvarnejšimi iz tega razreda 9-36. Tako da ni odločal samo test, ker jaz to jemljem kot neko usmeritev, 100% se pa tudi ne zanesem na neodvisnost teh testov.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 11:56:16   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz pa nikoli.....

Prva dva sem dobila rabljena in nisem šla preverjat testov......itak, da sta bila že nekaj let stara in verjetno testi sploh niso več obstajali......zadnjega sem kupila v sparu, testov nisem preverjala, bil je pa ugoden......

Itak pa, v avtu nisem vedno zgolj in le dajala prednost varnosti......kar pomeni, da sem otroka nemalokrat vzela v naročje, ko se je drl......super pogruntavščina so potem bili tisti dvd, ki jih lahko v avtu gledaš, ker je le tako eno obdobje obsedela v avtosedežu več kot dve uri......v podrobnosti, kako varni so tisti dvdji, namontirani na sedež, če se zgodi nesreča se pa nisem spuščala.......




In če bi nekdo rekel umikamo "zakon obveznih sedežev, imate svobodno voljo vendar za zdravje svojih otrok odgovarjate sami, skratka s sedežem ali brez, čisto vseeno nam je lahko delate, kar želite, ne bo nobenih kazni", kako mislite, da bi ravnali? Bi ostali še naprej dosledni, kot do sedaj še naprej kupovali sedeže, ravnali v skladu z privzetimi vrednotami in otroku še vedno omogočili po vašem mnenju najboljše?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:02:19   
TomTaylor
Sicer pa, aveš, po ogledu unih posnetkov prometnih nesreč, v katerih so udeleženi otroci (in ki so bili na ta forum že večkrat dodani) in če samo pomisliš, da se kaj takšnega lahko zgodi tudi tebi in tvojemu otroku je takšna provokativna tema čista brca v temo.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:06:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: hektorina

Me pa zanima, kako take odgovore bere nekdo, ki ima komaj za kak priboljšek, pa mi tu filozofiramo o cenah in varnosti. A ima starš, ki ne more kupiti „super ocenjenega“ in ko pes dragega sedeža...otroka manj rad?user posted image

Dobro, saj tvoj point sem "skužla" me pa vseeno zanima, kaj pomeni nezmožnost (kupiti nekaj) s stališča varnosti. A verjamete v to?


O teh starših ponavadi ne razmišljamo.....kdo pa bi se ukvarjal s takimi banalnostmi......Je pa res, da tisti, ki si avtosedeža ne morejo privoščiti niti ne razmišljajo o taki resni temi kot je varnost otroka v avtu.......oni se pač ukvarjajo z banalnostmi, kako varno preživeti otroka, da ne bo lače in da ga ne bo zeblo.......in jim je odločanje o priklaldnem in varnem sedežu izmed neštetih opcij prihranjeno........

ne bom se spuščala v te podrobnosti, da se meni zdijo ti testi varnosti bolj marketinška poteza kot resnična varnost......ljudje imamo pač radi raznorazne garancije in varnosti, zato se to tako dobro prodaja......

po mojem mnenju, pri nesreči moramo gledati širše in ni zgolj avtosedež dejavnik varnosti (po moje verjetno obstaja razlika med super varnim in dragim avtosedežem v novem modelu mercedesa ali pa v 15 let starem puntotu)......potem je še hitrost, smer trka in še verjetno kaj....samo moram priznati, da se jaz v te teste varnosti ne razumem preveč, zato jim tudi mogoče ne verjamem tako kot tisti, ki se razumejo v te podrobnosti.......

100 % varnosti pač ni.....

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Stop varnosti na cestah!!!
17.1.2011 12:10:05   
ZARA
Pri nas je vedno sedela v sedežu, neglede na dolžino vožnje. Še danes jo imam v podaljšanem jahaču, tistim z naslonjalom, pa hodi v 1 razred. Seveda me veliko ljudi čudno gleda, ker bojda to ni več potrebno.

Aja, glede testov. Nikoli nisem dala bogve koliko na to, ker se mi zdi totalen bulšit. Nobeni testi te ne rešijo, ker, tako kot pravi liliana, 100% varnosti ni.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 17.1.2011 12:15:27 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?