|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 9:52:58   
nanč
dopustu na morju se pa odpoveš...
a,TO PA NE!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 9:56:42   
abc100
Se pravi, je ta sesalec iz Petrolovega kataloga OK? Moja mami bi ga imela doma, med vikendom bi ga pa na vikend nesla, tako da v bistvu ne rabi funkcije sesanja z zamikom. ta model je brez virtualne stene in svetilnika a ne? Pa če kasneje ugotovi, da ga potrebuje, se ga da dokupit za ta model?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 17:02:45   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: abc100

Se pravi, je ta sesalec iz Petrolovega kataloga OK? Moja mami bi ga imela doma, med vikendom bi ga pa na vikend nesla, tako da v bistvu ne rabi funkcije sesanja z zamikom. ta model je brez virtualne stene in svetilnika a ne? Pa če kasneje ugotovi, da ga potrebuje, se ga da dokupit za ta model?


A res nobeden ne ve, če se za ta model da dokupit virtualne stene ali pa svetilnik?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
12.1.2011 18:58:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu abc100)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 19:42:14   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Petrolov model svetilnikov ne podpira.


Kaj pa virtualno steno?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
12.1.2011 22:01:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu abc100)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 22:01:52   
ronja
hehe, bakfark, "živim" za dan, ko boš napisal en post čisto brez sarkazma. Osebna nega mi sicer ni problem, to mi ni zoprno, pa tudi ne traja tako dolgo.

Sicer mislim, da je s tem čisto enako kot z vsemi ostalimi stroji: noben ni nujen, da bi bilo življenje od tega odvisno, je pa pri vseh življenje lažje: tako s pralnim strojem (recimo v Am. nima vsak doma pralnega stroja, pa jim je to čisto normalno), pomivalnim strojem (ko smo bili mi mali, nas večina ni imela tega doma in so vse mame pametovale, kako je to "kr neki", da tistih par kozarcev pa že na roke pomiješ pa itak ne pomije dovolj dobro itd... danes večina teh mam ima pomivalni stroj doma in velika večina nas ga tudi ima), isto bo tudi z robotskim sesalcem čez nekaj let/desetletij.

Sama sem navdušena nad strojčki, ker sovražim monotona dela: in večina gospodinjskih del je prav to - strašno dolgočasnih in čas jemajočih. Zdaj recimo sem po večeji dala stole na mizo in poslala robija v našo svinjsko kuhinjo, sama pa sem medtem lepo malidve zrihtala za spat (pač pižamce, zobki, obrazke umit, pravljica itd...) ko sta zaspali, je robi že končal in po kuhinji se zdaj lahko bosa sprehajam, ne da bi me kaj pikalo (sovražim, če je svinjsko po tleh tako, da se ti vse prijema na noge). POtem sem poslala robija v sobo od tamalih (spita trenutno v najini, ker ju tam uspavam) in se šla stušat in umila kopalnico. Meni je všeč predvsem to, da počisti MEDTEM, ko jaz delam kaj drugega. Ali ap recimo če kam gremo, mu odpremo vsa vrata in ko pridemo nazaj, je čisto. Prej je moral vedno en od naju (99% on, ne jaz, da sem fer) predno smo šli, še pomit po tleh, če sva se hotela na čisto vrnit.

KO bodo naredili kako robotsko krpo, ki bo sama brisala mizo, pa tako, ki bo počistila celo kopalnico, bom zelo navdušena in gotovo jo bojo naši vnuki že imeli in bo to nekaj najbolj normalnega. komaj čakam. tale robi je rabil cca 20 let, da je postal "meni dostopen", se spomnim, ko je bil članek v ŽITu o tem, sva z očetom debatirala, če to res deluje, pa kako,... ko sem bila še mala...

Mislim pa, da je ključ v življenjskem stilu: malo sesajo in imajo vseeno čisto tisti ljudje, ki so malo doma ali imajo velik dom, ki se posledično malo kasneje zapaca (če imaš stanovanje veliko 30 kvadratov, bo vsa umazanija, ki jo prineseš s sabo, vse odmrle celice, vsi lasje, vsa raztresena moka, vsi koščki hrane, ki odletijo od otrok, vse nitke, vsi koščki papirja... vse bo na teh 30ih kvadratih. Če imaš 100 kvadratov, se vsa ta svinjarija porazdeli na 100 kvadratov in posamezen del je 3x kasneje umazan - je pa res, da je 3x več za spucat, ko pač so...)
Precej pomaga, če doma ne kuhaš vsak dan. Pa če ne ustvarjaš. Pa če ne šivaš. Pa če nimaš nobene domače živali. Pa če tudi tvoji otroci ne ustvarjajo, vsaj ne iz kakih muckastih materialov, pa če ne režejo papirja na mini koščke, itd...
Ampak nekateri nismo taki;). Tisti rešujemo problem čistoče na različne načine: znižamo standarde (nujno, ko dobiš otroke oz. ko otrok začne plazit), nekateri imajo gospodinjske pomočnice, drugi tašče/mame, da jim pomagajo, tretji imamo pa strojčke.

lilijana, tebi se res ne bi splačalo, ampak to zato, ker si ga ne želiš. Če ti je fajn 1x na teden sesat in imaš tak življenjski stil, da je stanovanje relativno čisto tačas, potem je to res potrata denarja. Pri nas je lubi sesal 1x na teden in imava star parket in zelo malo stanovanje. ampak se je vseeno splačalo. Zato ker zdaj nikomur ni treba in zato, ker je zdaj bolj čisto, ker je vklopit sesalec lažje od posesat. In res je, da moraš še vedno sam pospravit, samo je veliko lažje (vsaj meni, psihično), če veš, da spucal bo pa "nekdo" drug. In potem ti ni problem premaknit tistih dveh stolov in košev za smeti, da pride robi zraven. Ker veš, da to narediš, pa imaš mir, lahko greš delat karkoli drugega. Pa jaz zdaj veliko lažje diham (imam astmo in alergije). Prej se v tiste kotičke nikomur ni dalo it sesat, sploh ne vsak teden. Da bi kdo lezel vsak teden pod mizo, pa sesal zadaj za škatlami z blagom? No way. Zdaj pa to robi naredi in je prav fajnuser posted image .

Mene recimo prah oz. smeti, ki ga ne vidim ne moti...

Mene tudi ne. Tisti, po katerem hodiš, pa se ti na noge lepi, pa. Pa tisti, zaradi katerega težje dihaš, tudi (ga pa mora nekaj bit, da je efekt;).

Če bi morala zbirat med robijem in dopustom na morju, pa seveda ni debate: dopust. Ampak na srečo si zdaj lahko po spletu srečnih okoliščin privoščim oba, hehe. (mi na dopustu res malo zapravimo, imamo srečo, da si lahko tako organiziramo).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: robotski sesalnik
12.1.2011 22:17:49   
skačica
mi smo tudi nabavili Robija in je res prima. Pospraviš prostor, greš v drugega, ta čas ti pa Robi posesa prvega, itd.. Meni je fajn, ne vem kaj smo čakali z nakupom tako dolgo. No, najbolj je moj nasprotoval, zdaj je pa tud navdušen.Skratka, priporočam nakup.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 0:16:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skačica)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 9:05:54   
Oceania
HD, moj Roomba je po enem mesecu od nakupa začel takole biksat. Na servisu so rekli, da so kontakti umazani, ampak mi je bilo čudno, ker takrat smo imeli še bolj čisto, ker še nismo imeli mačkona. Je pa izgledalo tako, da se kar ni hotel namestit na polnilec in se je kar guzil okoli.
Takrat sem v trgovini pri servisu videla Roombo Scubo, tisto ki pomiva tla. Ima kdo izkušnje z njo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 9:41:07   
zmajaz
Za scoobo sem se jaz zanimala, ker bi jo tašča rada imela, pa sem ji po prebiranju tujih forumov odsvetovala, ker je zunaj šele prva generacija tega robotka in ljudje na splošno niso kaj preveč zadovoljni z njo - kot prvo ima premalo posodico za vodo, tako da baterija zdrži za trikrat več površine, kot pa ima robot na voljo vode, zato ti vmes piska, da moraš it nalivat vodo in ti zadev ne dokonča lepo sam brez tvojega poseganja, kot jih recimo roomba, potem pravijo, da pušča preveč mokro in lisasto ... V glavnem lastniki roombe, ki so z njo zelo zadovoljni, in so potem zato kupili še scoobo, s scoobo večji del niso zadovoljni - tako sem vsaj brala no.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 9:44:06   
ronja
Pri nas se že od vsega začetka robi včaih izgubi in ne zna več nazaj na postajo - vendar ne vem, če je zato kriva konfiguracija stanovanja - je precej "razgibano". Če ga pustiva v sobi, kjer je polnilec, pa navadno pride gor. Bi morala drugam postavit polnilno postajo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 10:08:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 10:12:30   
kalbo
Zato so pa fajn svetilniki. Prvič zato, ker počisti najprej temeljito en prostor in gre nato v drugega in potem v tretjega, in četrtega. No pri meni gre samo v tri, ker imam tako fino omarico, ki je ravno te višine, da se Roomba ne odbije od nje, ampak zahakla spodaj, zato eno napravico ponucam za to omaro. Potem jo pa te napravice lepo vodijo v prostor kjer je polnilna postaja. Polnilna postaja mora bit pa čimbolj na odprtem in ne preblizu kakega svetilnika ali virtualne stene, da jo roomba lažje zazna. Redno je treba čistit kontakte in senzorje za stopnice.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 11:25:45   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


In kaj ste naredili da se je spet vračal na postajo?

Na servisu smo ga pustili.  Mi je hotel pokazat kaj moram sama čistit in je pred  mano vzel kolešček ven, pa ni bilo las ali umazanije notri, tko da niti ne vem od česa bi se kontakti lahko umazali. Je pa v redu od takrat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 15:45:54   
ronja
Aha, kalbo, hvala, bova pucala kontakte. Kar se svetilnikov tiče, pri nas niti ni neke potrebe - površina je tako mala, da vse čisto ok spuca tudi brez tega, če ga samo spustiš. Pa itak navadno ne dava celega stanovanja naenkrat pucat, ampak sobo po sobo (ker sicer nimamo kam umaknit vsega, kar je na tleh, hehe - recimo stolov, likalne mize, ki je vedno razstavljena, čeprav ne likam dosti - ampak gor imam stvari, ki so v fazi šivanjauser posted image ). Verjetno je bil problem v umazanosti kontaktov, ker zdaj se pa vrača, vmes smo seveda praznili posodo in pucali zadevo. Lahko pa da tudi težje najde, ker je postaja spodaj pod mizo, pa še stran je obrnjena (to je vse nalašč, da ni preveč na očeh od malih, da je ne prižigata (leti predvsem na Ronjo, ker Lejla se ga bojiuser posted image ).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: robotski sesalnik
13.1.2011 22:25:44   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

hehe, bakfark, "živim" za dan, ko boš napisal en post čisto brez sarkazma.



hehe, ronja, "živim" za dan, ko boš napisala en post krajši od svetlobnega leta, da te končno preberem v celoti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   [Brisano sporočilo]
13.1.2011 22:49:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: robotski sesalnik
14.1.2011 8:21:25   
kalbo
Ja, če je pa pod mizo, al pa pod omaro, potem pa ni čudno, da stvar težje najde. Sej tud TVja ne moraš prižgat izza vogala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: robotski sesalnik
9.4.2011 10:17:50   
sponkica_

IZVIRNO SPOROČILO: urška

tukaj vas je največ in bom kar tukaj vprašala. in sicer, za darilo kupujem robotski sesalnik. po vseh pregledanih internetnih straneh sem ugotovila, da je najceneje če ga naročim iz ZDA in sicer na amazon.com (prodajalec sicer ni amazon, ampak ena druga trgovina prodaja preko amazona). zdej pa ne vem kako je s carino in davkom. sesalec bo poslan v nemčijo in me s poštnino vred pride ceneje kot če bi ga naročila na amazon.de (celotni znesek je 210€). potem me zanima še to: a se da tehnične stvari, kupljene čez lužo, normalno priklopit na evropskih 220 voltov? (ne vem zakaj imam nekje v spomniu, da se včasih to ni dalo oz. si potreboval nek vmesnik)

hvala za info user posted image



Kako je pa potem v takem primeru z garancijo? JO lahko uveljavlas pri slovenskih ponudnikih?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: robotski sesalnik
9.4.2011 11:20:17   
ronja
hehe, ronja, "živim" za dan, ko boš napisala en post krajši od svetlobnega leta, da te končno preberem v celoti.

hehe, pravi se oglašauser posted image . Sicer sem pa parkrat napisala samo "Ja".user posted image

Sicer pa naš sesalec zdaj najde postajo, je še vedno pod mizo, samo obrneva jo malo bolj proti vhodu sobe, pa kontakte vsake toliko spucava. Lažje kot vozit na servis:)


< Sporočilo je popravil ronja -- 9.4.2011 11:27:42 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Za uporabnice Mirene
terida

Koliko časa vam je po vstavitvi mazala Mirena?

Nič. (59%)

Manj kot en mesec. (13%)

Več kot en mesec in manj kot tri mesece. (7%)

Več kot tri mesece. (22%)


Število vseh glasov: 46

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!