|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 10:02:21   
Pia*
Rabim vašo pomoč. Kako vas/so nagrajevali/nagajujejo vaši delodajalci? Ne mislim za praznike ali okoli novega leta(božičnice,regresi), ampak čez celo leto kako vas nagradijo za pridnost? Pa še to me zanima kaj bi vas motiviralo mogoče denar,frej dan??? Mal mi pomagajte, da vidim kaj bi bilo dobro za nasuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 10:26:16   
Anonimen
Joj, to je pa čist odvisno od posameznika. Jaz sicer nagrajujem samo sebe user posted image , samo recimo meni denar ne pomeni toliko, rabim ga toliko, da imam en osnovni občutek varnosti, mi pa je zelo fajn, da nimam nobenih težav biti doma, če tamali zbolita (al pa jaz). Meni bi to kot zaposlenemu drugje veliko več pomenilo - fleksibilnost, kar se tiče delovnega časa. Ali pa da bi lahko prihajala v službo ob desetih namesto ob sedmih (mi jutranje spanje veliko pomeni user posted image ).
Al pa recimo, enim je zelo pomembno, da se jih pohvali, se jim pove, da so pomemben del delovnega procesa. Eni pa pač radi vidijo denarčke na računu. Enim je fajn, da šefi zorganizirajo delo tako, da proces lepo teče, da je vzdušje prijetno in jim je to največja nagrada. Še najbolj fajn pa se mi zdi, da se vsakega posameznika vpraša, kaj mu veliko pomeni, kaj rabi in pričakuje ter se potem tega tudi drži.

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 10:55:22   
blaža
Vsi delamo za denar. jaz bi bla najbolj vesela stimulativne povišice pri plači, pa ne v enkratnem znesku. Npr tolko in tolko procentov več pri plači.

mogoče se bi mi lepo zdelo tudi en nagraden dan fraj samo zase, pa da mi ne trgajo od dopusta . da mi šef reče: Veš kaj, zaslužiš si en plačan fraj dan. ti kr pojdi, bomo že mi vse poštimali. ( pa ne da me klicarijo vsake pet minut kje je to, pa kje je ono).

Ok. zdej pišem kot, da mam službo, ker je v bistvu nimam.user posted image Trenutno.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 10:57:03   
*miska.mcc*
mene je vceraj sefica nagradila s 1 veliko (za mene) in tremi malimi (za vsakega troka posebej) Milkami.

in mi iskreno povedano  pomeni vec, kot ce bi mi nakazala 20 € plusa.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 10:58:46   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Joj, to je pa čist odvisno od posameznika. Jaz sicer nagrajujem samo sebe user posted image , samo recimo meni denar ne pomeni toliko, rabim ga toliko, da imam en osnovni občutek varnosti, mi pa je zelo fajn, da nimam nobenih težav biti doma, če tamali zbolita (al pa jaz). Meni bi to kot zaposlenemu drugje veliko več pomenilo - fleksibilnost, kar se tiče delovnega časa. Ali pa da bi lahko prihajala v službo ob desetih namesto ob sedmih (mi jutranje spanje veliko pomeni user posted image ).
Al pa recimo, enim je zelo pomembno, da se jih pohvali, se jim pove, da so pomemben del delovnega procesa. Eni pa pač radi vidijo denarčke na računu. Enim je fajn, da šefi zorganizirajo delo tako, da proces lepo teče, da je vzdušje prijetno in jim je to največja nagrada. Še najbolj fajn pa se mi zdi, da se vsakega posameznika vpraša, kaj mu veliko pomeni, kaj rabi in pričakuje ter se potem tega tudi drži.



Da greš lahko na bolniško zase ali za otroka je itak tvoja pravica, to ni nagrada, če ti šef dovoli.user posted image
da pa šef uredi da delo lepo teče, da je vzdušje primerno je pa itak pobožna želja vseh in se mi to ne zdi neka nagrada.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 11:18:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Joj, to je pa čist odvisno od posameznika. Jaz sicer nagrajujem samo sebe user posted image , samo recimo meni denar ne pomeni toliko, rabim ga toliko, da imam en osnovni občutek varnosti, mi pa je zelo fajn, da nimam nobenih težav biti doma, če tamali zbolita (al pa jaz). Meni bi to kot zaposlenemu drugje veliko več pomenilo - fleksibilnost, kar se tiče delovnega časa. Ali pa da bi lahko prihajala v službo ob deset_ih namesto ob sedmih (mi jutranje spanje veliko pomeni user posted image ).
Al pa recimo, enim je zelo pomembno, da se jih pohvali, se jim pove, da so pomemben del delovnega procesa. Eni pa pač radi vidijo denarčke na računu. Enim je fajn, da šefi zorganizirajo delo tako, da proces lepo teče, da je vzdušje prijetno in jim je to največja nagrada. Še najbolj fajn pa se mi zdi, da se vsakega posameznika vpraša, kaj mu veliko pomeni, kaj rabi in pričakuje ter se potem tega tudi drži.



Da greš lahko na bolniško zase ali za otroka je itak tvoja pravica, to ni nagrada, če ti šef dovoli.user posted image
da pa šef uredi da delo lepo teče, da je vzdušje primerno je pa itak pobožna želja vseh in se mi to ne zdi neka nagrada.user posted image


Moraš razumeti v kontekstu: imam svojo firmo in lahko brez težav delam tudi od doma. Al pa zvečer. Al pa danes nič in jutri ful. Lahko se popolnoma prilagodim našim potrebam - fleksibilnost mi je fajn.
Kar pa si marsikdo danes ne more. Recimo, vsem pripada bolniška ob bolezni otroka, sam vidim v vrtcu in pri kolegicah, da marsikateri starš ne more kar samoumevno ostati doma, ko otrok kašlja, ker to pomeni mobing v službi, tečnega šefa, ki se zdira, tečne sodelavke, ker morajo prevzeti njihovo delo... in kar nekaj mojim kolegicam bi zelo veliko pomenilo to, da jim bolnišk v službi ne bi metali naprej, da jim tega ne bi očitali. Tako pa hodijo v službo s cmokom v grlu in niso ravno motivirane.

Če ti šefi težijo ali se derejo nate (pa tega ni tako malo), ker naj bi naredil neko napako, potem ti je umirjeno okolje, kamor z veseljem prideš v službo, nagrada. Ali pa mogoče tebi ni, nekomu drugemu pa je.Motivirajo nas različne stvari. Recimo pri možu v bivši službi: njemu je bilo najbolj fajn, če je dobil ekstra finančno spodbudo, ker je imel zelo dober promet. Njegovi sodelavki je pa veliko več pomenilo, da jo je šef pohvalil. Bila je čist srečna s svojo povprečno plačo, samo da se je počutila sprejeta v okolje. 

Sem nedolgo nazaj poslušala eno oddajo, kaj motivira ljudi in so ugotovili, da denar motivira le do določene mere. Recimo če dobivaš plačo 400€, potem vsak mesec živiš v strahu, če bo šlo čez ali ne. Motivacija ne bo velika, ker bo posameznik imel preveč skrbi. Če dobiš plačo 1000€, potem je to že kar fajn cifra, imaš določeno zagotovilo, imaš svoje ideje, če imaš ok šefa, ti bo omogočil te ideje uresničit,... ampak zanimivo: tisti, ki bi dobil plačo 5000€, zaradi tega ne bi naredil čisto nič več kot tisti s plačo 1000€. Za motivacijo bi rabil druge stvari. recimo izobraževanje. Ali karkoli že.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 5.1.2011 11:20:52 >

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 11:52:32   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Vsi delamo za denar. jaz bi bla najbolj vesela stimulativne povišice pri plači, pa ne v enkratnem znesku. Npr tolko in tolko procentov več pri plači.



Kot ti je že ena napisala - povišica ni prava stimulacija. Deluje na kratek rok, na dolgi rok pa je učinek ničen. Ljudje bolj palimo na občutek svobode, k čemem pripomore fleksibilen delovnik, občutek, da ti glede dela ne visi vedno nekdo za vratom in šteje minute itd. Tudi izobraževanja pa kakšne mini službene fešte (v stilu dejmo danes 2h prej zaključit pa naročimo pizze in malo počvekamo na vsake nekaj mesecev enkrat). Vglavnem vse, kar nam daje občutek svobode.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 11:55:51   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Da greš lahko na bolniško zase ali za otroka je itak tvoja pravica, to ni nagrada, če ti šef dovoli.user posted image



Pobožne želje. Problem je v tem, da nekateri to pravico precej izkoriščajo, zato večina šefov dobi pike, ko omeniš bolniško. Jaz bi rekla takole - ko imaš majhne otroke je jasno, da bo teh bolniških malo več. Ko otroci odrastejo pa se to število drastično zmanjša (jaz zase še nikoli nisem bila na bolniški, razen med nosečnostjo, ko sem morala predčasno nehat delat). Nek procent odsotnosti zaradi bolniških bi se toleriral brez komentarjev, ko pa vidiš, da so ljudje začeli to izkoriščat, zapreš pipco.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 11:56:11   
ZmajTolovaj
Pri nas kar dosti skupaj feštarimo, jeseni smo šli za cel vikend v toplice skup, kao tim bilding, za frej dneve se ni problem zmenit, plače so tud fajn. Meni največ pomeni, da se super razumemo in da lahko precej po svoje razpolagam s prostim časom. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 12:27:30   
betty.ford
tako kot ZmajTolovaj.

se mi zdi, da človeku najbolj godi, če šef na kakšen deloven dan podari zaposlenim uro ali dve druženja izven firme. kot nekakšen športni dan.

če narava dela ne dopušča pa kakšen "obvezen" paintball, bowling, picado, zdaj ko je zima kakšno sankanje, kjer se zaposleni med seboj povežejo na drugačen način.

vse dlje delamo in smo s sodelavci že skoraj družina, zato je takšno druženje izven delovnega mesta sproščujoče in kot nekakšna nagrada.

vsaj meni se zdi tako.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 13:13:35   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Pri nas kar dosti skupaj feštarimo, jeseni smo šli za cel vikend v toplice skup, kao tim bilding, za frej dneve se ni problem zmenit, plače so tud fajn. Meni največ pomeni, da se super razumemo in da lahko precej po svoje razpolagam s prostim časom. 


Tudi pri nas je tako in mi je super. user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 16:22:10   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Pri nas kar dosti skupaj feštarimo, jeseni smo šli za cel vikend v toplice skup, kao tim bilding, za frej dneve se ni problem zmenit, plače so tud fajn. Meni največ pomeni, da se super razumemo in da lahko precej po svoje razpolagam s prostim časom. 


Tudi pri nas je tako in mi je super. user posted image



da nista vidve sodelavkeuser posted image user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 21:26:20   
Peli
Pri nas je za "ta pridne" stimulacija pri plači. Vendar se ta daje bolj na "lepe oči" kot za pridnost.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 22:31:02   
takotako
Meni bi trenutno ful pomenilo da bi me upoštevali vsaj malo pri nabavi robe.... Če bi blo podjetje kaj bolj uspešno bi ja pričakovala denarno narado.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
5.1.2011 22:36:04   
Anonimen
Težko konkretno reči, odvisno od panoge, pogojev dela, povprečnih plač.

Meni je pomembna svoboda pri delu, da se lahko odločam (tudi narobe user posted image ) in lahko tudi to popravljam (tokrat prav user posted image ), skratka določena stopnja zaupanja, svobode..jaz to rabim, da lahko diham.

Plus to, da grem lahko na kavo, ko mi paše (čeprav je treba kaj narediti tudi do tedaj, ko mi ne user posted image ).

Če bi imela minimalno plačo, bi mi bila veliko bolj pomembna plača; zdaj so mi samo bonitete.

Tudi kakšne skupne aktivnosti so lahko dobrodošle.

Ali velik kos pršuta konec leta.

Ali pivo v petek po službi.

PAč odvisno od ljudi......


(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
6.1.2011 2:39:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nagrajevanje zaposlenih
6.1.2011 19:42:01   
LoCa
js še nikoli nisem zaznala nobene pohvale, še manj pa nagrade od nadrejenih, pa ne da si ne bi zaslužila, ampak prej je bil 'problem' ker nisem bila zdravnica, zdaj pa je problem ker itak nikogar ne pohvali in so vsi nezadovoljni. mah, neko prisilno druženje je pa meni bolj trpinčenje user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Izbira imena za tretjega otroka
gugla

Katero ime k Neli in Filip,bi bolj pasalo:

Tim (53%)

Patrik (47%)


Število vseh glasov: 179

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!