|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 18:36:12   
Zala01
Rodila sem pred tremi tedni.Sinček je kakal normalno blato celih 14 dni,zdaj pa že cel teden kaka mehkejše blato, v katerem so skupki neprebavljenega mleka.Sicer ga dojim ter dodajam novalac proti kolikam.Peljala sem ga k pediatru,pa so poslali na pregled blato,če je zbolel za kakim virusom,pa ni bilo nič.Sinček na teži sicer pridobiva in je tudi živahen in ima apetit.Mi je pa pediatrinja rekla,da je mogoče vzrok v moji hrani.Jaz pa resnično pazim že skoz,nobene sveže zelenjave,ne sadja,nič začinjeno.Mene zanima kaj pa vi jeste,a mislite da je res mogoče vzrok v moji prehrani?!
hvala za odgovore,lp janja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 19:32:44   
jazz
Najboljše je da ješ vse, razen tistega kar tudi tebe napenja. Pa pri meni je bilo tako, da nisem smela piti mleka. Če mali malo redkeje kaka ni nič narobe, razen če ni res zelo tekoče in spenjeno.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 19:33:01   
rikica
Jaz mojo :roza: samo dojim in ima vedno tako mehko blato.Pazim pa res kaj jem in to že 4 mesece,tak,da sem že ful naveličana ene in iste hrane.Čisto nič začimb samo malo soli.Od sadja samo banane.Od zelenjave samo solato in paradižnik.Meso samo piščančje pečeno niti slučajno ne ocvrto.Kak se malo pregrešim jo ful zvija.Najboljše,da sama ugotoviš po kateri hrani ji ni ok.To,da pa ima skupke v blatu pa je normalno pri dojenih otrocih kolko jaz vem.:zmeden2:lp

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 20:07:00   
Anonimen
Jaz jem vse čist normalno isto kot prej.
Samo ugotovila sem, da ne smem pit mleka.

Evo ti en link, kjer ti zelo veliko piše o dojenju:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=7029&t=7029


(odgovor članu Zala01)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:08:30   
Janika
To pa ni več res, vsak pove drugače. Patronažna mi je rekla naj ne jem citrusov, koščičastega sadja in stročnic (napenjajo). Se malo pa se mi bo zmešalo od enolične hrane. Pa za paradajz bi ubijalča zdele pa pravijo da ga ni fajn jest ko dojiš?????!!!!

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:12:14   
pika**
Jaz se pa dobesedno z mlekom nacejam. Pa vsak dan obvezno vsaj en navaden jogurt pojem. Ne smem pa jesti zelene solate, stročjega fižola, graha , mešane solate - kumare, paprika, čebula..., ker potem mali treska kot za stavo.:((
Ne prenesem, da trpi in da ga zvija, zato tega ne jem.:((
Ker obožujem lubenice, je zdaj dnevno na jedilniku. Prasa mi bo kar razneslo od mleka:muca:

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:27:07   
Magi*
kot prvo, čisto normalno je, da se blato novorojenčka spreminja in je včasih tudi zelo tekoče s sirčki... kot drugo: prva 2 do 3 mesece sem res bolj pazila na prehrano, potem pa sem postopoma začela jesti vse kot pred dojenjem, vključno s sadjem, fižolom, zeljem, tudi tu pa tam pikantnim. in tamali nič ne fali (razen, da noče jesti drugega kot moje mleko:zmeden:). bi se pa meni strgalo, če bi morala paziti celih 8 mesecev in bog ve koliko časa še.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:28:32   
megge
Mi smo stari štiri mesece. Še vedno dojim. Že od začetka jem vse. Seveda s solato, fižolom pa takimi stvarmi na začetku nisem pretiravala ampak jedla sem jih vseeno v manjših količinah, sedaj pa vse normalno jem. Tudi naša je kakala kar vodeno, notri pa kot da bi bilo sesirjeno mleko. To ni nič hudega. Je bila plenica polna vodenega drekca. l.p.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:35:29   
Spicy Black
Ojla,
tudi jaz jem zdaj vse od kraja :) Prvi mesec sem malo pazila pri solati, sedaj pa jem vso zelenjavo, sadje itd. Nisem pa opazila, da bi malega kaj zvijalo ali napenjalo zaradi tega...

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 21:35:35   
SaaS
Jaz sem se prvi mesec res omejevala, potem sem pa počasi začela vse jest. Mogoče se res izogibaj alergenim stvarem kot so jagode, kivi, arašidi, orehi, drugo pa mislim, da ni tak problem. Samo daj počasi. Ne se en dan najest jabolk ali paradižnika. Najprej pojej en krhel jabolka, drug dan dva, pol polovico, pa če ni reakcije jej normalno. Počasi probaš stvari in če vidiš, da je slučajno kakšna reakcija, da ga napenja ali kaj podobnega opustiš zadevo. Saj ne moreš eno leto jest skoz eno in isto.. Moj ni imel kakšnih posebnih problemov, zato zdaj jem čisto normalno.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kaj lahko jem,če dojim?!
7.8.2005 23:55:11   
Pi-kica 1
Jaz pa moram povedati, da se nisem nič omejevala pri hrani, morda malo prvi mesec, pa še takrat nisem ničesar črtala, le količine "neprimerne" hrane sem omejila. Mojega sinka niso čisto nič dajale kolike. Ko pa sem mu pričela dodajati po žlički, je z veseljem sprejel vsak nov okus.

Nekje sem zasledila, da se ni pametno omejevati pri hrani, saj otrok skozi materino mleko okuša različno hrano in potem nove okuse rad sprejema. Pri nas je že bilo tako.

LP

Pi-kica

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kaj lahko jem,če dojim?!
11.8.2005 22:34:28   
zi&mm
No, naj dodam še jaz nekaj:tri tedne po porodu nisem jedla sveže zelenjave in svežega sadja;
Po 3tednih:
meso: piščančje, puranje, teletino, goveje meso, zajčje; narejeno na vse možne načine
zelenjava: bučke, paradižnik, kumarce, čebula, paprika, grah, korenje, krompir, blitva, ohrovt, brokoli, koruza, in tako dalje
sadje: banane, breskve + naktarine + marelice (olupljene), jabolka, melono, lubenico, itd
ostalo: mleko, jogurt, skuta,mamrmelada, maslo, margarina, jajca, špagete, rezance, riž, sladoled, sadne torte, jabolčna peciva itd
pijem: vodo, čaj za dojenje, brezalkoholno pivo, jabolčni sok, sokove mešane z vodo itd.

Ti kr malo spremeni svoj jedilnik, da ne boš lačna in da ti slučajno ne zmanka mlekeca; moji kolegici je po 1mesecu zmankalo, ker ji je patronažna skoraj vse odsvetovala jest; moja je meni naročila, da moram jest vse, ma zabičala dobesedno. Žiga prenese čisto vse in je imel krče mogoče 3x do sedaj;

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Katero ime izbrati?
kimica86

Ne moremo se odločiti.. Pomoč bi prav prišla..

Alina (63%)

Luna (19%)

Aria (18%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!