|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 10:07:40   
Wahoo RR
Oj

potrebujem pomoč...vem da se je o tem že pisalo...ampak zdej je tok informacij, da se ne znajdem...
Pediatrinja mi je en mesec nazaj rekla, naj kar začnemo z sokci ( korenček, jabolka ) in da naj tko...dons eno žličko...jutri dve, potem tri...in tako 1 teden - pol naj grem na drugo sadje...

A je to mal preveč zakomliciran ?
Jaz sem ji dala dva dni nazaj ene par žličk prvič ( v ustih je ostala verjetno samo 1 ) , včeraj isto...

Problem je še to, da žlice očitno še ne mara...a ji dam lahko te sokce kar še po flaši ?
Kok časa naj jih rakticiram in potem začnem z kakšno sadno kašico ?

Prosim vas če se kateri da...da mi napiše kako je šlo to pri vas...po postopkih...

Drugače sva se do sedaj skos dojile, že od rojstva pa dobi zvečer flašo Aptamila...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 10:20:51   
žabec
Oj.
Jaz tud nisem vedla, kako bi se lotila tega. Pa sem mu pred 1 mesecem dala za probat prvič kuhano spasirano jabolko (eno žličko), drug dan je pojedel že pbr. 6 žličk, pol sem zraven dodala malo surovega jabolka, čez par dni pa sem zraven dala še pretlačeno banano in samo surovo jabolko. Potem sem pa začela z Babydream mlečnimi kašicami, pa gres, zdej mu pa dajem že korenje, pa breskev. Danes začnem pa še z drugo zelenjavo. Aja, pa pomarančni sok sem mu tud že dala, sicer se je fajn kremžil, ker je bila mal preveč kisla;). Jaz sem kar mal po svoje začela. Sam najbolj vidiš, kaj tvojmu otroku odgovarja:).
P.S.: dojen pa že en mesec ni.
Lep dan, pa upam, da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 10:24:18   
Wahoo RR
aha...pol v bistvu ne rabim glih sam sok...lahko že kar recimo prekuhano jabolko al pa mal zmečkane banance ?

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 10:34:08   
darjatimci
Jaz sem začela z jabolkom,nekaj dni, prvi dan eno in vsak dan več,naribaš jabolko stisneš sok,daš na kavno žličko in otroku ponudiš samo pristaviš na ustnice večina sok posesa ali pa počasi sama zlivaš v usta,potem sem začela s korenčkom enako in z jabolkom in korenjem skupaj,saj bo šlo boš videla vse smo to dale skoz.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 10:35:42   
Špacka

Sicer sva midve z mojo Lino tud na začetku, ampak vseeno, začela sem s sokom jabolka, da sem vidla kako sploh bo, no ni problema se kar trese, ko vidi žlico, tako da sem ji potem čez dva dni dala že prekuhano jabolko, potem jabolko in malo banane...


(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 12:13:34   
babylove
Francoski sistem uvajanja:
1. spasirana zelena zelenjava, razredčena z mlekom in kasneje čista (če ni pregosta)
2. barvna zelenjava in sadje
3. meso, ribe, nesladkani jogurti in skute

Podrobneje nimam časa, lahko kasneje, če katero zanima.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 12:28:21   
Wahoo RR
ja prosim...babylove

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 12:47:16   
anitaz
babylove....tudi mene zanima

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 14:34:41   
Suzi*
Babylove, mene tudi zeloooo zanima :bravo:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 14:42:00   
pina colada
Pa mene tud!!!!!!!!!!!!!!

thx:rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 18:25:28   
babylove
Prevajam pediatrova navodila, ki sem jih dobila pri 4. mesecih:

UVAJANJE ZELENJAVE IN SADJA

Princip: v opoldanski steklenički vsaka dva dni nadomestimo 30g mleka s 30g zelene zelenjave;
- bodisi zeleno zelenjavo v kupljenih lončkih
- bodisi sveže pripravljeno zeleno zelenjavo (por, bučke, krompir, artičoka itd).

Praksa:
1. dan: 150g mleka + 30g zelenjave
3. dan: 120g mleka + 60g zelenjave
5. dan: 90g mleka + 90g zelenjave
7. dan: 60g mleka + 120g zelenjave
9. dan: 30g mleka + 150g zelenjave
11. dan: 120-180g zelenjave + žlička rastlinskega olja (olivno, koruzno, sončnično, sojino)

Če pripravljate zelenjavo doma, mora biti za vsak obrok sveže pripravljena in se ne sme hraniti v hladilniku dlje kot nekaj ur. Lahko se zamrzne v manjših dozah.

Špinača se sme dajati izključno iz kupljenega lončka in šele po dopolnjenih 6. mesecih zaradi visoke vsebnosti nitratov.

Po uspešni uvedbi zelenjave lahko začnemo z uvajanjem sadja;
- bodisi sadja v kupljenih lončkih
- bodisi sveže pripravljeno sadje, obvezno kuhano pred dopolnjenim 9. mesecem, kasneje pa zelo zrelo in olupljeno (banana, breskev, marelica, sliva, hruška, jabolko).

Izključiti je treba suho sadje, agrume (pomaranča, limona, mandarina) in oreške (oreh, lešnik, mandelj, arašid).

Najprimernejša pijača je voda in otroški čaj, nesladkan. Sokovi se odsvetujejo zaradi prevelike vsebnosti sladkorja.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 18:41:01   
babylove
Prevajam pediatrova navodila, ki sem jih dobila pri 5. mesecih:

UVAJANJE MESA IN DRUGEGA OBROKA

Meso in drugi obrok uvajamo progresivno od 6 meseca dalje (začnemo z 10g dnevno oz. dve kavni žlički, tako da pridemo do 20-30g mesa dnevno med 7. in 12. mesecem). Meso ponudimo izključno v opoldanskem obroku, večerni obrok je brezmesni.

Pri 6 mesecih se daje izključno belo meso (perutnina, šunka), od 7. meseca dalje se lahko doda drugo pusto meso (teletina, jagnjetina, pusta govedina). Mleto meso se ne daje.

Vse meso mora biti pripravljeno brez maščobe, sesekljano ali zmleto.

Jetra se lahko ponudijo po 9. mesecu, prav tako puste ribe (če je v družini alergija, počakajte do 12. meseca). Jajce se daje po 12. mesecu.


Drugi obrok (večerja) se uvaja po 6. mesecu;
- bodisi v obliki malo gostejšega zelenjavnega pireja
- bodisi v obliki močnika, mlečnega grisa (sprva tekočega, kasneje gostejšega).

Oba obroka zaključimo z desertom:
- sadje
- skute od 5. meseca
- jogurti od 5. meseca (izogibamo se sadnim jogurtom in skutam, ker so preveč sladkani)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 20:32:32   
Wahoo RR
najlepša hvala , babylove :)
zelo si se potrudila...

je pa kr dost različno, glede na "slovenske" nasvete...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   pomoč pri začetkih hranjenja
5.8.2005 22:24:27   
babylove
No, jaz sem ta navodila vzela kot smernice in se jih nisem strogo držala. Morda sem imela tudi srečo, da je mali lepo jedel, tako da nisem rabila toliko zelenjave z mlekom mešat ipd.

Pa dober tek!

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   pomoč pri začetkih hranjenja
6.8.2005 22:57:30   
Skaana
Se pridružujem k "zanimanju":bravo:9nebesa:bravo:

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime za punčko?
temtem



Zoja (36%)

Rina (1%)

Luna (10%)

Tara (19%)

Lara (29%)

Dunja (4%)


Število vseh glasov: 356

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!