|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hemoglobin v urinu
24.11.2010 16:50:49   
nusi
Pozdravljene.

Našemu dojenčku so pri sistematskem pregledu pri 6. mesecih v urinu odkrili hemoglobin (vrednost 3), drugače je zdrav, kaj več pa ne vem povedati, ker so mi to sporočili po telefonu in morava nazaj v laboratorij.
Ali mi zna kdo razložiti kaj sploh to pomeni, kako do tega pride in kaj pomeni vrednost 3 , a je to veliko, malo...?
Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hemoglobin v urinu
24.11.2010 16:57:05   
jakaracman
4.5. Hemoglobin v urinu: - dokaz Hb v urinu temelji na peroksidazni sposobnosti Hb, ki katalizira oksidacijo o-toluidina s peroksidom do modrega kompleksa. Hb se pojavi:
• Kadar prehajajo Erci v GF (glomerulonefritis);
• Pri poškodbah spodnjega urinarnega trakta (tumor sečnega mehurja, huda vnetha);
• Pri i.v. analizi, ko je presežena kapaciteta haptoglobina za vezavo sproščenega Hb, ki prehaja v GF;

2. PATOLOŠKE SESTAVINE:
• Proteini (albumini, mukoproteini, Ig, encimi, specifični proteini – tumorski markerji);
• Sladkorji (glukoza, fruktoza, galaktoza, laktoza, pentoza);
• Ketoni (metilketoni – pri presnovnih boleznih, sladkorna bolezen);
• Hemoglobin, mioglobin (zaradi Erci, vnetja, kamni);
• Bilirubin in urobilinogen (končni produkt presnove bilirubina;
• Nitriti (so bakterijski produkti);
• Celice (epitelijske, Erci, Lkci);
• Kristali, urinski kamni (cistina, oksalata, fosfati, karbonati).

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hemoglobin v urinu
29.11.2010 15:53:13   
passi
Pozdravljena,
sem malo pobrskala po internetu in našla debato na to temo KLIK. Upam, da sem kaj pomagala.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hemoglobin v urinu
29.11.2010 19:05:10   
nusi
hvala za link. Sva bila na kontroli. Potem, ko so me uspešno prestrašili z možnostjo refluksa ledvičk (in itak sem morala prebrat variante, ko je že prišlo do okvare ledvic user posted image ), se je prah polegel. Pri ponovnem odvzemu je bilo vse ok, je pa res, da so bolj pazili na sterilnost in odvzem je bil v epruveto

(odgovor članu passi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Številka žabic
Katka123 RR

katero številko žabic kupiti za novorojenčka?

56 (87%)

62 (13%)


Število vseh glasov: 15

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!