|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
24.11.2010 11:03:09   
mateyka
namesto da bi otroka vzpodbujali h govoru, ga učite dodaten jezik. Pa še nekaj me zanima...a se sploh kaj pogovarjate z otroci, ali samo mahate?


joj taddy, res no, a je ti namen šimfanje in posmehovanje ali izmenjava mnenj? user posted image
poglej, otrok se spodbuja h govoru vsak trenutek z vsemi ljudmi s katerimi komunicira okoli sebe. to pa ne pomeni, da NIČ drugega ne smemo delat z njim. dodaten jezik ni nič travmatičnega, pa če je verbalen ali znakovni. zdaj bom pa verjetno jaz čudna, ker se z našo govori v treh jezikih, in ima "celo" dva dodatna jezika. plus moj mož jo je pa za hec začel učit še japonščino (jo pač študira - tako da doma vsakič pred obrokom reče "ita dakimas" namesto dober tek). sigurno bo vsa namešana in zmedena v življenju, res user posted image
za otroke, ki spregovorijo pozno je to praktična zadeva. in zaradi tega noben ni mutav ostal do osnovne šole.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
24.11.2010 11:03:20   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Nekaj bi še samo dodala...nekaj podobnega je, ko se nekateri starši s svojim otrokom pogovarjajo čist po otroško, pa šuškajo, se pačijo, in spreminjajo glas...konec koncev to pomeni, da se mora otrok učit 2 jezika, pa velika verjetnost je, da bodo probleme delali šumniki. Mislim, da je z znaki isto...namesto da bi otroka vzpodbujali h govoru, ga učite dodaten jezik. Pa še nekaj me zanima...a se sploh kaj pogovarjate z otroci, ali samo mahate?


ejjjj! ja... vidim, da nisem edina...user posted image
jaz sem bila alergična na pačenje. si zapanana, boš amala... aaaauser posted image  pa še kaj hujšega je blo.
sem popravljala, taščo in mami. mami si je zapomnila, tašča pa še zmeri probava, če sem že odnehalauser posted image
čist rdeča, penasta sem ratala. pa ok, nisem popravljala nekoga, ki je tamalo videl 1* na par mesecev, domače pa ves čas. pa saj je čist normalen otrok...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
24.11.2010 11:46:25   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

namesto da bi otroka vzpodbujali h govoru, ga učite dodaten jezik. Pa še nekaj me zanima...a se sploh kaj pogovarjate z otroci, ali samo mahate?


joj taddy, res no, a je ti namen šimfanje in posmehovanje ali izmenjava mnenj? user posted image
poglej, otrok se spodbuja h govoru vsak trenutek z vsemi ljudmi s katerimi komunicira okoli sebe. to pa ne pomeni, da NIČ drugega ne smemo delat z njim. dodaten jezik ni nič travmatičnega, pa če je verbalen ali znakovni. zdaj bom pa verjetno jaz čudna, ker se z našo govori v treh jezikih, in ima "celo" dva dodatna jezika. plus moj mož jo je pa za hec začel učit še japonščino (jo pač študira - tako da doma vsakič pred obrokom reče "ita dakimas" namesto dober tek). sigurno bo vsa namešana in zmedena v življenju, res user posted image
za otroke, ki spregovorijo pozno je to praktična zadeva. in zaradi tega noben ni mutav ostal do osnovne šole.


Oprosti če je tako izpadlo, ampak se mi zdi da je imeti otroka že ena sama industrija in zaslužek, ker res, ampak res ne razumem, zakaj je to potrebno.
Učenje tujih jezikov pa je nekaj čisto drugega, konec koncev po tvoj otrok čez nekaj let to pridom uporabljal in bi prej rekla, da naj dojnčka raje učijo tuj kot znakovni jezik, če že ne vejo, kaj naj si z dojenčkom začnejo.
Dobro, če ob začetku govora res opustijo znakovno sporazumevanje, ampak a res?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
24.11.2010 12:03:58   
mateyka
Učenje tujih jezikov pa je nekaj čisto drugega, konec koncev po tvoj otrok čez nekaj let to pridom uporabljal in bi prej rekla, da naj dojnčka raje učijo tuj kot znakovni jezik, če že ne vejo, kaj naj si z dojenčkom začnejo.
Dobro, če ob začetku govora res opustijo znakovno sporazumevanje, ampak a res?


ne vem, meni se načeloma zdi isto - jezik kot jezik. pač samo drug organ uporabljaš user posted image
lahko bo instiktivno kasneje bolj nagnjen, da razume govor nemih, ni za odpisat tega kot larifari user posted image
mislim, pa da vseeno, to naj ne bi bil nek "default" za dojenčke. starši gremo dostikrat po občutku in po tem kar nam otrok nakaže da rabi. npr. za Alinin primer lahko rečem, da ona je to rabila in za njo to je dobro, ker je dosti zadržana in sramežljva. zna pa druge stvari, ki jih moja niti pod razno ne obvlada.
hočem rečt, otroci so različni in za ene je nekaj dobro, za druge pa ni niti potrebno. vsak starš pamora sam presoditi kaj je dobro (za določne čas in starost) in kaj nepotrebno. enim ful pomaga pri prehodu, drugi tudi če ne bi tega meli. mogoče bi se mi tudi lotili tega znakovnega jezika, če naša ne bi začela tako zgodaj brbljat in bi se pojavila potreba po tem. zakaj pa ne, če bo tako vsem lažje (se spomnim kok je bla včasij jezna,ko je še zelo nerazločno govoril in nismo razmeli kaj hoče povedat).
saj veš, da veš kaj hočem rečt, a ne? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 24.11.2010 12:13:16 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
24.11.2010 16:30:46   
Oren
Če gledate na to iz napačnega zornega vidika. Če gledaš zravem besed ilustracije si lažje zapomniš besede. Recimo gor mi hčerka pokaže z kazalecem gor, ja saj to ni nič novega. Zraven vedno govorimo besede in že vidim da zraven poskuša oblikovati ustnice za gor. To je isto ko otroka učiš papa in on pomaha zraven, kaj to ga učiš drugi jezik al kaj? Pri nas ve hčerka pokazati in uporabljati gor, žejna, lačna,še in nežno in papa. Pa nam je velikokrat prav prišlo, sploh za žejna recimo. Zdi se mi pa malo brezveze da bi otroka obremenjeval z ne vem kolkimi besedami. Nam je to samo olajšalo komunikacijo. Ima pa druge znake ki je nisem učila pa vem kaj pomenijo... to kar ima tak vsak otrok. Ko otrok stegne roke proti vam vi veste da to pomeni da želi it k vam v naročje, pač komunicirata na nevrebalen način. Pač malo izkoristiš to otrokovo moč komuniciranja na neverbalen način da ti je lažje v tem obdobju.
Mislim pa osebno da to ni potrebno za neki razvoj...velika večina otrok ni se nikoli učilo znakovnega jezika pa so super spregovorili.

Sem si prebrala en zelo objektivem članek ko je ena logopedinja napisala da ne morejo z zagotovostjo trditi da pospešuje karkoli, lahko pa z zagotovostjo trdijo da ničesar ne zavira učenje znakovnega jezika pri dojenčkih. Potem je pač to odločitev posameznika. Ne pa zdaj raztrgat tistih ki se jim to da učit mičkene, če se vam ne da in sem vam ne zdi potrebno -to samo vaše osebno mnenje in ne sveta resnica.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
25.11.2010 16:06:20   
nananaja
ne vem, čemu bi učenje znakovnega sporazumevanja lahko škodilo, potem bi škodile tudi vse bibarije in bansi v vrtcu tudi bili škodljivi.
dejstvo pa je, da nekateri otroci camo od sebe več komunicirajo s kretnjami in kasneje začnejo govorit, mi imamo že eno tako doma. nam je tavelika vse pokazala, za lulat, kakat, ko je bila stara eno leto, je imela cel kup kretenj za namišljene dogodke, enkrat je svojo teto tako hranila s prsti, da smo se vsi smejali... pa spregovorila je tudi dovolj zgodaj, je pa razlika zdaj pri tamali, ki je bolj blebetava, pa še vedno marsikaj pokaže s kretnjami.

na tečaj pa ne bi hodila, ker meni pač do nekih učenj, telovadb, plavanj ni bilo, sem raje imela svoj mir z otrokom in domačimi in ustvarjala svoj način komunikacije.

(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
28.11.2010 22:38:02   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Učenje tujih jezikov pa je nekaj čisto drugega, konec koncev po tvoj otrok čez nekaj let to pridom uporabljal in bi prej rekla, da naj dojnčka raje učijo tuj kot znakovni jezik, če že ne vejo, kaj naj si z dojenčkom začnejo.
Dobro, če ob začetku govora res opustijo znakovno sporazumevanje, ampak a res?


ne vem, meni se načeloma zdi isto - jezik kot jezik. pač samo drug organ uporabljaš user posted image
lahko bo instiktivno kasneje bolj nagnjen, da razume govor nemih, ni za odpisat tega kot larifari user posted image
mislim, pa da vseeno, to naj ne bi bil nek "default" za dojenčke. starši gremo dostikrat po občutku in po tem kar nam otrok nakaže da rabi. npr. za Alinin primer lahko rečem, da ona je to rabila in za njo to je dobro, ker je dosti zadržana in sramežljva. zna pa druge stvari, ki jih moja niti pod razno ne obvlada.
hočem rečt, otroci so različni in za ene je nekaj dobro, za druge pa ni niti potrebno. vsak starš pamora sam presoditi kaj je dobro (za določne čas in starost) in kaj nepotrebno. enim ful pomaga pri prehodu, drugi tudi če ne bi tega meli. mogoče bi se mi tudi lotili tega znakovnega jezika, če naša ne bi začela tako zgodaj brbljat in bi se pojavila potreba po tem. zakaj pa ne, če bo tako vsem lažje (se spomnim kok je bla včasij jezna,ko je še zelo nerazločno govoril in nismo razmeli kaj hoče povedat).
saj veš, da veš kaj hočem rečt, a ne? user posted image


Teddy kako pa je znakovno sporazumevanje drugačno od učenja tujega jezika? Moram ti priznati, da si tu naletela na mino, sem namreč učiteljica angleščine, francoščine in italijanščine. Kaj bi dala za nemalo število nadebudnih maturantov, da bi jezik, ki ga tako vztrajno poskušajo govoriti, tudi "govorijo" - ga začutijo in skomunicirajo v dani situaciji. Nočem filozofirati, ampak moram podpreti besede mateyke - da je jezik - kakršenkoli že je - samo jezik za sporazumevanje.
Daleč od tega, da zagovarjam znakovni jezik (pa čeprav je v našem primeru, prinesel oprijemljivi korak naprej). Ostajam pa pri prepričanju, da znanje kakršnegakoli jezika, prinaša čustveno, socialno in družbeno komponento.  

< Sporočilo je popravil KT -- 28.11.2010 22:39:29 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
3.12.2010 12:15:38   
rogljicek
Pri nas se je Reya učila sign language preko dvd-ja in je, ko še ni znala govorit izrazila željo z znakom (npr. jesti, piti, kreker, mleko,...) in to mislim, da tam pri cc 14 mesecih (začela gledat pri 12 mesecih, pozno sicer). Poleg tega odrašča z angleščino in slovenščino. Pri 3,5 letih govori tekoče (lepše kot njeni vrstniki) oba jezika, s tem, da še vedno ni pozabila vseh znakov. Torej takrat, ko večina otrok le kaže s prstom oziroma kriči in joka, da nekaj dobi, je ona lepo pokazala. Moj point je, da so otroci kot spužve in jih njim učenje ni učenje v takam pomeni, kot večini odraslih. Zakaj je to potrebno? Zakaj pa ne, saj je to za njih kot igra.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
3.12.2010 14:22:59   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: KT

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Učenje tujih jezikov pa je nekaj čisto drugega, konec koncev po tvoj otrok čez nekaj let to pridom uporabljal in bi prej rekla, da naj dojnčka raje učijo tuj kot znakovni jezik, če že ne vejo, kaj naj si z dojenčkom začnejo.
Dobro, če ob začetku govora res opustijo znakovno sporazumevanje, ampak a res?


ne vem, meni se načeloma zdi isto - jezik kot jezik. pač samo drug organ uporabljaš user posted image
lahko bo instiktivno kasneje bolj nagnjen, da razume govor nemih, ni za odpisat tega kot larifari user posted image
mislim, pa da vseeno, to naj ne bi bil nek "default" za dojenčke. starši gremo dostikrat po občutku in po tem kar nam otrok nakaže da rabi. npr. za Alinin primer lahko rečem, da ona je to rabila in za njo to je dobro, ker je dosti zadržana in sramežljva. zna pa druge stvari, ki jih moja niti pod razno ne obvlada.
hočem rečt, otroci so različni in za ene je nekaj dobro, za druge pa ni niti potrebno. vsak starš pamora sam presoditi kaj je dobro (za določne čas in starost) in kaj nepotrebno. enim ful pomaga pri prehodu, drugi tudi če ne bi tega meli. mogoče bi se mi tudi lotili tega znakovnega jezika, če naša ne bi začela tako zgodaj brbljat in bi se pojavila potreba po tem. zakaj pa ne, če bo tako vsem lažje (se spomnim kok je bla včasij jezna,ko je še zelo nerazločno govoril in nismo razmeli kaj hoče povedat).
saj veš, da veš kaj hočem rečt, a ne? user posted image


Teddy kako pa je znakovno sporazumevanje drugačno od učenja tujega jezika? Moram ti priznati, da si tu naletela na mino, sem namreč učiteljica angleščine, francoščine in italijanščine. Kaj bi dala za nemalo število nadebudnih maturantov, da bi jezik, ki ga tako vztrajno poskušajo govoriti, tudi "govorijo" - ga začutijo in skomunicirajo v dani situaciji. Nočem filozofirati, ampak moram podpreti besede mateyke - da je jezik - kakršenkoli že je - samo jezik za sporazumevanje.
Daleč od tega, da zagovarjam znakovni jezik (pa čeprav je v našem primeru, prinesel oprijemljivi korak naprej). Ostajam pa pri prepričanju, da znanje kakršnegakoli jezika, prinaša čustveno, socialno in družbeno komponento.  


Bi bilo zanimivo, da bi se namesto tujih jezikov učili znakovnega. Potem bi se res lahko pogovarjali z vsemi na svetu in ne bi več potrebovali učiteljic tujega jezika, oz. se tujega jezika sploh ne bi rabili več učit. Ja, s tega vidika, bi bila takoj za to, da se uči znakovnega sporazumevanja vsak otrok.
Če je res tako kot pišeš, glede na to, da si učiteljica tujih jezikov, a ne bi bilo vseeno bolje, da se otroka raje kot znakovnega, uči tujega jezika? Pomoje mu bo v prihodnosti bolj prav prišlo to, no razen, če se ga bo začelo učit tudi v šolah.
Resnično ne vidim nobene povezave med tujim jezikom in znakovnim.

KT so razlike med otroci in mogoče ravno zaradi tega gledam drugače na to. Moj sin je pri 14.mesecih znal sam povedat kaj bo, sicer je imel svoje besede, ampak smo vedeli kaj pomenijo. Pri 1 letu je povedal vsaj 20 besed, imena domačih je skrajšal. Ko je bil lačen je rekel am-am-boš? in sem vedela, da hoče nekaj pojest.
Vse ob svojem času...

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
3.12.2010 14:38:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Meni pa še sedaj ne gre v glavo-zakaj je to potrebno?
Če že po joku ali slabi volji ne veste kaj otroku manjka, a ni lepše počakati tistih nekaj mesecev, da vam otrok sam pove kaj želi?
Ne znam si zamišljat da bi sin krilil z rokami, namesto da bi mi rekel mama. Kaj pa vem. Ponavadi že pred 1.letom pokažejo oz. že povejo kaj hočejo, s tem, da pač 3.mesece prej pokaže če bi raje sok ali jabolko, pa...user posted image

Se mi zdi, da je imeti otroka že cela znanost...en znan slovenec je po ne vem kolikih letih in umetnih oploditvah postal oče, sedaj bo pa že predaval in motiviral starše kako in kaj...samo biznis, nič drugega.

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Nekaj bi še samo dodala...nekaj podobnega je, ko se nekateri starši s svojim otrokom pogovarjajo čist po otroško, pa šuškajo, se pačijo, in spreminjajo glas...konec koncev to pomeni, da se mora otrok učit 2 jezika, pa velika verjetnost je, da bodo probleme delali šumniki. Mislim, da je z znaki isto...namesto da bi otroka vzpodbujali h govoru, ga učite dodaten jezik. Pa še nekaj me zanima...a se sploh kaj pogovarjate z otroci, ali samo mahate?


taddy78, te moram pri obeh postih podpret, ker tudi jaz ne vidim koristi v tem. Jaz sem od prvega dne dalje z otrokom normalno govorila. In nisem pristala na kazanje predmetov s prstom, pomanjševalnic, napačnih sklanjatev (ala a boš soka) ipd. Čeprav sem vedela, da hoče npr. avto, ga ni dobil takoj, ampak sem večkrat vprašala: a hočeš avto ali tovornjak, šele potem je dobil tisto kar je želel. Že pred enim letom je veliko povedal, čeprav so ga drugi začenjali razumeti šele po drugem letu. Važno mi je, da se potrudi, ko kaj hoče. Tudi zdaj se mu včasih ustavi, ker ne najde prave besede, pa mu pustim, da še malo razmišlja, preden mu pomagam. V ene 80% se spomni sam.

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Znakovno sporazumevanje z dojenčki
3.12.2010 14:54:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

zdaj bom pa verjetno jaz čudna, ker se z našo govori v treh jezikih, in ima "celo" dva dodatna jezika. plus moj mož jo je pa za hec začel učit še japonščino (jo pač študira - tako da doma vsakič pred obrokom reče "ita dakimas" namesto dober tek). sigurno bo vsa namešana in zmedena v življenju, res user posted image
za otroke, ki spregovorijo pozno je to praktična zadeva. in zaradi tega noben ni mutav ostal do osnovne šole.


Jaz pa ne gledam na to, da bo tudi kasneje zmedena v življenju. Tudi jaz, ko gremo na Hrvaško k sorodnikom, vedno želim, da z njim govorijo hrvaško in ne slovensko. Jaz vidim ogromno prednost pri učenju jezikov pri otrocih, ki imajo starše iz različnih koncev (že narečja so tako zelo zanimiva). user posted image

Pa še vidim razlike med govorom (ki gre skozi slušni kanal) in znakom (ki gre skozi vidni kanal). Za lažjo zapomnitev si moramo delati povezave med obema kanaloma. Kar pri znakovnem sporazumevanju tega ne vidim.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




obračanje
tonks

Kdaj so se vam obrnili na glavco, tiste ki ste imele dolgo časa medenično vstavo?

po 40. tednu (17%)

po 39. tednu (3%)

po 38.tednu (9%)

po 37.tednu (10%)

po 36.tednu (9%)

prej (52%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!