|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 18:10:34   
ZoyaEva
Moja punčka je stara 5 mesecev in ima 6,2 kg.  S težo napredujemo zelo počasi, saj imamo zaradi krčev velike probleme s hranjenjem (jok, napenjanje). Krče ima od dneva, ko smo prišli iz porodnišnice Prva dva meseca sem imela nekaj svojega mleka, dodajala pa sem AM. Zaradi suma na alergijo na KML je od 4 tedna jedla Allernovo.  Kljub temu je imela krče in probleme s hranjenjem. Bili smo že par krat v bolnišnici. Vse preiskave (gastroskopija , ph-metrija, kožni, krvni testi na alergijo, uz) so bili bp. 

Sedaj smo že par tednov  na ''''navadnih'''' AM. Zamenjali smo jih že ene par, vedno pa se vračamo na BabySun, ker se po njem najbolj redi , kljub temu da poje za svoje kg zelo malo (max 600-700 ml na dan) in tudi največ ga poje. Hranimo se 1 uro (po žlički, brizgi, kozarcu, ker cuclja noče zagrabit). Probali smo že vse živo.

Kupila sem tudi Neocate a ga nikakor noče piti.  Ker že itak tak slabo pridobiva, je ne upam siliti z njim, ker imam občutek, da bomo pristali na sondi.

Sama sem že čisto izčrpana. Punčka čez dan veliko prejoče, noče biti niti min sama, če sem z njo jo skušam nekako zamotiti z igračami ali pa jo nosim okoli.  Itak pa se večino časa prehranjujemo. Ponoči spi, a zelo zelo nemirno.  Strah me je , da zaradi vsega tudi slabše motorično napreduje. Zaenkrat se še ne obrača na trebušček, na bok pa zelo zelo poredko....

Ne vem več kaj naj naredim. Je tu na forumu kakšna mamica s podobnimi izkušnjami ?  Se kdaj to neha ? Kako naj še pomagam svoji punčki ?

< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 3.10.2010 18:14:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 18:41:03   
ledenaa
ne moreš se zanesti na teste,še posebno v tej starosti ne. otrok ki mu nič ne manjka,ga ne boli ne bo tako jokal. Pri mojemu so ugotovili LI,res pa je da smo to šli delati pri 12 mesecih tako da je blo tudi za alergijo prav pokazano. Otroka nekaj boli

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 19:27:15   
ZoyaEva
To mi je jasno, da jo boli in seveda tudi mene ko vidim da trpi in ji ne znam pomagati. Ampak po Allernovi ni bilo nič boljše. Torej bi morala biti zelo alergična na KML, da je njeno telo zaznalo tudi hidrolizirane beljakovine v tem mleku. In če je tako zelo alergična ne vem zakaj to ni pokazala ne gastroskopija ne krvni testi. Nekje bi se morale poznati biti spremembe ?!

Ledenaa ali je bilo pri vas isto ?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 19:40:34   
m_o_i
a bi poskusla se z aptamilom ADC? ti ga jaz dam; mam se eno skatlo neodprto (in odvec)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 19:49:01   
m_o_i
pa se en predlog: mogoce bi naredila bolj koncentrirano mleko? pac das za neko kolicino vode ne priporoceno stevilo meric, ampak kako vec?!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 21:41:22   
naja78
ola.
naš je mel po alernovi tudi težave.od sluzi v blatu do napenjanja,...pa smo zamenjali in prešaltai na apt.-adc,PA JE FUL BOLJŠ.pa mogoče malo sladkaj mleko.

poskusi pa tudi mleko brez laktoze.imajo ga v vsaki lekarni od aptamila-lactose free!!ampak vztrajaj vsaj 14 dni.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
3.10.2010 21:46:39   
m_o_i
jaz sem ze tokrat napisala, da je allernova tudi meni 3/4 zivcev pojedla, da si sploh ne upam vec-da ne bo kdo reku, da sem ko neka pokvarjena plosca user posted image

je pa res, da je pri meni ADC vs. BABYLOVE potegnil krajsi konec ADC user posted image  ampak, ce je res alergija, potem so itak sam tri opcije (neocate, allernova in ADC)...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
4.10.2010 9:35:14   
mamsi
Kaj pa če je lačna in zato joka? To je res malo - za 5 mesecev 700ml. In če slabo napreduje je verjetno res lačna. Kaj če bi poskusila obrok goste hrane, naprimer rižek pa boš potem videla, če se bo umirila. S flašo pa le vztrajaj in vztrajaj, sej ko bo pogruntala kako se sesa, bo hitro dobro pila.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
4.10.2010 13:05:45   
m_o_i
mogoce pa ji oblika cuclja ne odgovarja?! pri nas je bil prve stiri mesece aktualen samo star NUKov cucelj (tisti ozek); zdaj ze sprejema tudi nove(siroke) in pa MAM cuclje

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
4.10.2010 21:11:34   
ZoyaEva
Hvala vsem za odgovore.

Aptamil LF, Aptamil ADC
probali. Po prvem hudi krči, po drugem bruhanje v loku.

Smo začeli z obroki goste hrane. Zaenkrat samo riževa kašica in dvakrat smo že probali korenček. Zaenkrat kaže kar vredu. Je pa imela od začetka malo hujše krče. Predvidevam, da GH bolj obremeni njen želodček. 

Zagotovo ni lačna ker enostavno noče jesti. Včasih sploh cuclja noče potegniti. Tak da jo hranim po žlički ali po brizgi. Vendar se je že naučila ven pljuvat. Lahko je brez hrane tudi po 8 ur pa potem ne poje več kot 120 ml.

Neocate pa sem ji ''tiščala'' pa noče. Če ji ga vmešam med navaden mlek tudi noče. Skratka vrtimo se v začaranem krogu.

Cuclji .. probali vse živo. Žal ne pomaga .... user posted image



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
4.10.2010 21:58:35   
MC09
mogoče bi pa pila po slamici (je mehka, silikonska)- so eni taki bidoni za otroke, jaz sem ga v DM-u kupla, pred tem je pil samo iz šalčke vodo, zdaj pa pije res veliko, ker se mu fajn zdi. Pa iz plastenke vode kostela mama se ji reče je pred tem tudi pil, če je res cucel težava. Drugače bi pa jaz probala z kašicami po 4 mesecu in boš videla, če je lačna bo minilo, če ne pa vztrajaj na dodatnih preiskavah.
Srečno!

< Sporočilo je popravil MC09 -- 4.10.2010 22:03:48 >

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
5.10.2010 12:31:34   
Taddy78
Nam je P pri 4.mesecih rekla, da ker smo na AM lahko začnemo z gosto hrano. To kar si napisala, ni neka raznolika hrana, saj lahko probaš z marsičem. Vse sem pač mešala z AM (naribane baby kekse, rižolino, frutolino, banane...)in je zelo rad jedel. Potem sem mu malo nastrgala jabolko in zmešala s keksi...pri 6.mesecih je dobil posušeno žemljico, skute...

Sin recimo pri 6.mesecih skorajda več ni pil nič mleka, tako da smo mogli to nadomeščat z GH...

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
5.10.2010 15:43:35   
ZoyaEva
Thanks za odgovore. Bom probala forsirat GH. Sam me skrbi, da ji ne bi to povzročilo še večje krče, saj GH bolj obremeni prebavo.

Me pa še nekaj zanima. Jaz na primer nisem na vseh mlekih (razen Allernove in BabySun) vztrajala 14 dni. Zdelo se mi je nesmiselno jo matrat 14 dni, če je na primer imela veliko hujše krče ali bruhala v loku. Meni se zdi nelogično, če že na začetku na primer AM povzroča takšne težave, da se potem pa izboljša.  Po moje , če bi ji mleko ustrezalo ne bi smelo biti huje ampak vsaj enako stanje in potem sčasoma izboljšanje.  Kaj menite ?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
5.10.2010 18:05:19   
ledenaa
In ravno tu boš naredila napako,da boš forsirala GH.Ste delali test za laktozno intoleranco?

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
6.10.2010 22:29:48   
ZoyaEva
Ne testa nismo delali. Sem ji pa dala Aptamil LF, pa je po njem dobila hude krče. Med hranjenjem se je jokala, prav tako cel dan. Potem ji ga nisem več dajala. Sklepala sem, da stanje ne bi smelo biti hujše , če bi šlo za laktozno intoleranco. 

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
6.10.2010 22:44:53   
tropical
Ali dela mogoče zobke da noče jest. Sam vprašam.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
7.10.2010 8:06:50   
mamsi
A Conformil si že probala? Mende je najboljši približek materinemu mleku in naj ne bi otrok polival in imel krčev. Kaj pa če bruhne, ker ima zaradi majhnih obrokov še vedno zelo majhen želodček in če poje 120 je to preveč naenkrat. Mogoče bi ji poskusila dat najprej samo 60 na uro in pol, recimo - po občutku. Potem pa vsa dan malo več naenkrat da se počasi privadi.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
7.10.2010 8:09:20   
ledenaa
No,če testa niste delali pa prosi da ga greste delat. Po mleku brez laktoze otrok ki tudi nima LI ne dobi nobenih krčev ,ker je samo laktoza odvzeta in nič drugega.Dvomim da je bilo mleko krivo

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
7.10.2010 23:09:33   
ZoyaEva
Vsak dan preverjam, če bi kazalo kaj , da bi dobila zobke, a zaenkrat ne kaže. Je pa res, da imamo težave že od 7 tedna in težko da bi bili zobki krivi.

Aptamil Comfort smo poskusili. Stanje glede krčev je bilo približno isto kot po BabySun , ki ga je ''pgojno'' sprejela, le blato je bilo čisto tekoče in zeleno, kot bi imela drisko.  Nisem pa vztrajala na njem.  Tiste, ki imate izkušnje s tem mlekom, ali je so imeli otročki prav tako tekoče blato ? Se blato popravi po redni uporabi ? No naj povem, da ima po BabySun lepo rumeno blato in tudi normalno odvaja 2-3x na dan.

Ledenaa
še vedno smatram, da če bi šlo za laktozno intoleranco bi moralo mleko Aptamil LF pomagati, prav tako bi morala pomagati Allernova, katero smo uporabljali dva meseca in ki laktoze ne vsebuje. Vsaj tako pravi naš gastroenterolog. Hvala pa ti za dobronamerne nasvete.

Glede količine, ki jo poje. Jaz imam občutek, da ni kriva kapaciteta trebuščka. Ker včasih sploh noče zagarabiti cuclja, drugič nardi par požirkov in se začne zvijat, vsaj 1x na dan med hranjenjem kaka in takrat tudi neha jesti.... Skratka ob hranjenju ji začne delovati peristaltika in to jo očitno boli in noče jesti. Tak se meni zdi.

Ma tolk sme že študirala kaj in kako, da sem že čist zmedena. Vsak dan molim, da jo neha bolet in da lahko začne jesti normalno.

Sem ji pa zdaj začela gostiti obroke z riževimi kosmiči, tak da je bolj kalorično in tudi manj poliva.

Seveda so pa še vedno dobrodošli vaši nasveti.  Pa hvala vsem za pomoč!



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Krči , neješčnost .... čisto sem že izčrpana
8.10.2010 13:04:14   
m_o_i
sam razmisljam: nas mulc se je tudi med hranjenjem stalno zvijal in glavo stran od cuclja vleku-ma cele komedije so ble! nakar sem jaz ugotovila, da mu ne pase v narocjuuser posted image  potil se je itak u iber, potem poleti sem se jaz puhtela vrocino v njega in je blo ocitno mu za znoret. zdaj ga ze lep cas hranim na blazini za dojenje (kraka zapeta skupaj in ga polozim lezat gor) al pa kr v taveliki postelji(lezece).
ma ne morem verjet, da je to blo to!! zdaj je lepo v miru poje, vroce mu je se vedno malo.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?