|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj polbrat
13.9.2010 4:26:18   
Kerensa*
Ker je iskanje Džovane Rodič trenutno v uradnih rokah, imam spet čas, da se malce ukvarjam s svojo družino. Kakor veste, sem eno vejo svoje družine že našla, zdaj je pa čas, da začnem intenzivneje brskati še po ostalih vejah. In po tej logiki je prvi v vrsti moj polbrat.

No, načeloma niti ni moj polbrat - vsaj po krvi ne. Je pa sin drugega moža moje mame (moja mama je bila po njem vdova). Bistvo je, da je zame moj polbrat (kar naj bi, tudi uradno, na nek način še vedno bil, saj se moja mama od njegovega očeta ni ločila).

Ime mu je Alfred Gharip.

Po narodnosti je pol Egipčan, pol Italijan, po državljanstvu pa je (bil nazadnje) Italijan. Je 4 leta starejši od mene, torej je rojen leta 1974 (morda konec 1973 ali začetek 1975). Nazadnje sva se videla, ko sem bila jaz stara cca. 7 let. Spomnim se ga kot črnolasega fantiča s črnimi očmi in polnimi ustnicami. Osnovno šolo je obiskoval v Trstu (vendar ne vem, katere), kjer smo nekaj časa tudi vsi skupaj živeli. Ko je njegov oče umrl (pokopan je nekje v Italiji), sva izgubila vse stike, saj se je moja mama (ne vem, v čigavo korist) odpovedala vsej dediščini in se, z mano vred, vrnila v Slovenijo. Alfredova mama je Italijanka in kolikor se spomnim, je živela v Trstu. Ime ji je (bilo) Valentina, priimka pa ne vem. Spomnim se je kot visokorasle, suhe, rdečelase ženske z orlovskim nosom. Kam je odšel (oz. bil poslan) Alfred, ko sva se midve z mojo mamo vrnili v Slovenijo, nimam pojma. Lahko, da k svoji mami nekam v Trst, lahko pa, da k sorodnikom po očetovi strani, v Egipt. V Trstu je živela tudi njegova babica, Maria (prava italijanska črnolasa matrona, debela in z očali), za katero mislim, da je bila še živa, ko je umrl Alfredov oče. Danes zagotovo ni več (če je, ima pa 100 let, po mojem).

Skratka - stric Google in FB ne najdeta nič oprijemljivega. Glede na vsa ostala iskanja zdaj sicer že vem, da se lahko, v skajni sili, obrnem na uradne organe, ampak preden to storim, bi rada poskusila še na vse ostale, neuradne načine.

Da bi telefonirala vsem Gharipom v Egiptu... to bi bilo nekako tako, kakor, da bi telefonirala vsem Džovanam na svetu. Šivanka v senu, torej. V italijanskem telefonskem imeniku ga ni. Na message-boardih po Italiji in Egiptu tudi ne. Italijansko ne znam, arabsko pa samo dve kletvici.

Vse, kar imam, sta torej ime in priimek, letnica rojstva in ena njegova fotografija iz otroških let - ob prvi priliki jo lahko skeniram na Internet.

Help! user posted image

P.S. Vse tiste, ki ste me preko e-maila prosile za pomoč pri iskanju sorodnikov in prijateljev - n'č bat'. Imam vas v malih možganih (veliki so mi že zdavnaj odpovedali), vendar upam, da ne boste zamerili, če dam prednost svoji družini.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 8:46:20   
pety78
No, pa da vidim, koga boš prej našla, polbrata, ali Kristusove potomce. user posted image user posted image user posted image

Sorry, hec. user posted image Kaj ti naj drugega rečem, kot pa da ti želim veliko sreče. Pomagam ti pa bolj težko, ker imam probleme že s samim iskanjem ključev od avta...user posted image


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 9:38:01   
alda
In če se obrneš na Šolske sestre v Trstu?
V njihovem šolskem centru , ki je hkrati tudi dom starejših za ženske se obrne veliko ljudi, in ttudi ene sestre so že kar častitljive starosti, tako da lahko katera od njih kaj ve.
Imam pa ene znance v Trstu-so zamejski slovenci, pa če želiš, ti lahko dam njihov naslov, če bi ti oni lahko dali kake koristne informacije.
Sesetre pa so zelo prijazne in vem da ti bodo z veseljem priskočile na pomoč!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 9:39:57   
alda
Sem pozabila prej napisat: pri sestrah sta trenutno dve egipčanki-mladi punci, ki se "uvajata" v svet redovništva in se šolata pri njih.
Poskusi!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 11:47:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Bistvo je, da je zame moj polbrat (kar naj bi, tudi uradno, na nek način še vedno bil, saj se moja mama od njegovega očeta ni ločila)


Ni tvoj polbrat - nimata skupnega starsa, niti sta njegov oce ali tvoja mama otroka drugega uradno posvojila.

Po narodnosti je pol Egipčan, pol Italijan, po državljanstvu pa je (bil nazadnje) Italijan.


Veleposlanistvo Italije - naj pogledajo v registre.

  sva izgubila vse stike, saj se je moja mama (ne vem, v čigavo korist) odpovedala vsej dediščini in se, z mano vred, vrnila v Slovenijo.


Register umrlih - podatki, s temi podatki na sodisce izvedeti kdo je dedic ... ko zves kdo je dedic... si zadosti pametna.

  Glede na vsa ostala iskanja zdaj sicer že vem, da se lahko, v skajni sili, obrnem na uradne organe, ampak preden to storim, bi rada poskusila še na vse ostale, neuradne načine.


Zakaj pa to?



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
13.9.2010 14:10:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 14:42:20   
Kerensa*
Pety - hvala. user posted image

Alda - ne vidim povezave, pri čem bi mi lahko pomagale redovnice (ne glede na narodnost). Kolikor se spomnim, nihče ni bil kaj pretirano veren.

Frodo - saj sem napisala "na nek način". Drugače pa mene ne zanima, kdo je (bil) dedič. Zakaj neuradno? Zato, ker do uradnih inštitucij kljub vsemu ne čutim nobene posebne ljubezni. user posted image  Tja grem, ko je nujno in zdi se mi, da tukaj še ni.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.9.2010 14:44:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 14:51:37   
Kerensa*
****, ja... spremljam blog. Bom povprašala.

Zakaj pa mi cenzurira njen nick? user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 13.9.2010 14:53:08 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 14:59:01   
alda
Kerensa: ker so tam otroci in starejši ne glede na starost, veroizpoved ,....
je pa tam tudi bilo včasih kot eno "postajališče", po potrebi tudi pribežališče za vse slovence, italijane,tujce ,..ki so rabili kakšno koli pomoč, ali pa samo se prišli družit, al pa pomenit v materinem jeziku rabili kako strokovno pomoč ,...tam imajo tudi danes še bogato kulturno , zdravstveno , šolsko dejavnost

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 15:01:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Kerensa: ker so tam otroci in starejši ne glede na starost, veroizpoved ,.... je pa tam tudi bilo včasih kot eno "postajališče", po potrebi tudi pribežališče za vse slovence, italijane,tujce ,..ki so rabili kakšno koli pomoč, ali pa samo se prišli družit, al pa pomenit v materinem jeziku rabili kako strokovno pomoč ,...tam imajo tudi danes še bogato kulturno , zdravstveno , šolsko dejavnost

Imaš morda njihov naslov ali e-mail?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 15:03:39   
alda
ja imam v službi!
ti bom jutr po epošti posredovala!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj polbrat
13.9.2010 15:05:04   
Kerensa*
Hvala.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj polbrat
14.9.2010 18:33:21   
alda
Gmail mi štekauser posted image
takoj ko bo mogoče oddam obljubljeno!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj polbrat
14.9.2010 22:05:41   
Kerensa*
Počasi, pa ziher. user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?