|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Enoletnik - 1 liter tekočine?!
20.4.2010 23:09:43   
PC Baby
Danes me je kar vrglo ko mi je pediarinja rekla, da mora 10kg star otrok spit liter tekočine dnevno. Tu je sicer všteto tudi mleko, voda v sadju itd., ampak vseeno? Naš recimo spije vode max 3 dcl dnvno in ne verjamem, da je ostale tekočine v hrani 7dcl. Pa vseeno pogosto lula in se mi zdi da je vse OK.

Koliko pa spijejo vaši enoletniki? Čiste pijače, brez ostalega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
20.4.2010 23:13:42   
Najaa
Z vsem skupaj bi kar bilo liter, ja. Čiste tekočine spije naša 14m cca pol litra ali tudi več. S tem mislim čaj. Pol pa še cca 200-250ml mleka na dan, pa sadje in kakšna juha, pa smo ziher na litru.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 0:31:44   
pomlad08
ah, to so spet ene pametne pediatrinje user posted image
naš je pri letu spil kakšne 2 deci na dan, pa je (in še vedno) odlično funkcioniral. pač, ni rabil toliko tekočine - jaz sem samo pazila, da sem mu ves čas ponujala (ampak je vedno naredil 3 požirke in je bilo dovolj, do kakšnih 2 let ni nikoli spil celega kozarca ali vsaj kakšnega deci naenkrat).
pa potrebe po tekočini so itak odvisne od prehrane - če ima za kosilo zelenjavno juho s tem dobi že ogromno vode. po kakšnih slanih makaronih te pa telo itak samo opozori na žejo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 5:56:57   
end1
moja hčerka je spila malo, tam nekje deci čaja, pa sem ji ga stalno ponujala! sin pa spije samo čaja dnevno tam ene  8 dcl, pa P pravi, da je vse OK,

pomoje da je tako kot pri odraslih eni mal več, eni manj, potem pa sčasoma postane stvar navade!

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 6:59:29   
ZARA
A to so nova določila zdaj? Meni nihče ni nikoli rekel, koliko mora spit 1 letno dete, čeprav je popila veliko, verjetno še več.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 7:37:28   
ledenaa
Dokler otrok lepo lula popije dovolj tekočine

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 8:53:53   
sanelaa
Hm, naš je sicer star 17 mesecev, ampak če pomislim kako je bilo pri enem letu...............ja no, je kar ogromno spil. še zdaj ogromno pije.


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 12:46:47   
AnciM
Liter na dan??? A ni bilo to ponavadi vezano na težo? Če mora odrasel 70kg človek popit vsaj 2 litra, potem 10kg otroku verjetno ni potrebno popit 1 litra. Al kako?

Moj redko popije 3dc na dan.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 13:20:36   
mini86
moj je sicer star 10 mesecev in nazadnje ko sva bila pri 9 mesecih pri P sem sestro uprašala kok mora spiti in povedala da spije en magičen lonček se pravi 2dcl-tm nekje in je rekla da je to čisto dovolj..dvomim pa da bi se v dveh mesecih kokr bi dopolnil 1 leto zvišal za 8 dcl..js našmu res skos ponujam ampak preko tega enga lončka gre redko gdaj

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 13:24:43   
eva1
Ja pri nam tudi pravijo liter na dan...moj pri enem letu tut 3 dcl ni popil..sedaj popije pomoje okol 700ml..včasih več, včasih manj, odvisno, če je žejn(če teče in tko, pol v šusu spije 3 dcl)..Hčerka pa že od nekdaj veliko pije...najmlajši pa pri 4 mmesecih tut povoha ne čaja/vode, kaj šele da bi piluser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 14:51:12   
ledenaa
eva mleko se šteje tudi kot tekočina.. sadje, juhe itd.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 14:54:04   
leo**tia
nasa ima 13mesecev,spije okrog liter in pol na danuser posted image .ne stejem juhice sam mleko in caj

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 19:46:33   
Hope2
Mamo kontra "problem", mali  popije 1-1,5l vode na dan (od 14 meseca naprej), bog pomagaj, ko bo vročeuser posted image . Ostale tekočine (mleko, jogurti, juhe, sadje...) niso vštete. 

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 19:58:44   
zmajaz
Naša 2-letnica (12 kg) ne vem, če spije pol litra na dan, pa kaj ji naj - čaj ima vedno na voljo, včasih mi sama reče za vodo, večkrat jo tudi še vprašam, če bo pila, dol ji pa ne morem vlivati.

Skoraj 1-letnik pa verjetno pride na cca. liter na dan, ker še vedno spije dosti adaptiranega mleka, ko bo nehal piti to, bo pa verjetno ta količina tudi manjša.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 21.4.2010 19:59:59 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
21.4.2010 21:35:22   
ZmajTolovaj
Naša starejša je spila liter in pol pri enem letu. Ogromno je spila, sploh dokler je imela še flašo. Zdaj malo manj, ampak vseeno dosti spije.
Mlajša pa bolj švoh ..


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
22.4.2010 8:47:31   
koala
Moj je od tretjega meseca dalje spil veliko tekočine, poleg mleka seveda, tja do uvajanja GH, potem je to količino znižal okoli prvega leta je spil cca 6 dcl čaja, je pa bil še vedno pogosto dojen.
Tam okoli leta in pol pa je bil sposoben spit tudi liter mleka na dan plus 6 dcl čaja.
Sem pa šla iskat info o tem koliko tekočine rabi dojenček, no zaenkrat em našla koliko rabi v prvih 3 mesecih in je to 100-150ml na kilogram telesne teže na dan; medtem ko rabi odrasli v povprečju 20-40 ml na kilogram telesne teže na dan.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
22.4.2010 13:36:34   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Sem pa šla iskat info o tem koliko tekočine rabi dojenček, no zaenkrat em našla koliko rabi v prvih 3 mesecih in je to 100-150ml na kilogram telesne teže na dan; medtem ko rabi odrasli v povprečju 20-40 ml na kilogram telesne teže na dan.


To je verjetno mišljeno skupaj s hrano? In če upoštevamo, da je vsa dojenčkova hrana tekočina... Torej mora skupaj z mlekom popiti 5kg dojenček pol litra. Toliko pa popijemo zagotovo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
22.4.2010 13:50:02   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

eva mleko se šteje tudi kot tekočina.. sadje, juhe itd.


ja ja sej vem...samo tko hočem povedati, da mu nobena druga tekočina razen mleka ne diši :)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
22.4.2010 19:23:26   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Danes me je kar vrglo ko mi je pediarinja rekla, da mora 10kg star otrok spit liter tekočine dnevno. Tu je sicer všteto tudi mleko, voda v sadju itd., ampak vseeno? Naš recimo spije vode max 3 dcl dnvno in ne verjamem, da je ostale tekočine v hrani 7dcl. Pa vseeno pogosto lula in se mi zdi da je vse OK.

Koliko pa spijejo vaši enoletniki? Čiste pijače, brez ostalega?


Sploh se ne sekiraj za take reči! Naš bo v četrtek star 1leto, pa popije isto kot tvoj, 2 - 3 dl na dan. Poleg tega dobi zjutraj s kašico 1.5 dl mleka in zvečer kašico z 1.5 dl vode in pred spanjem popije še slab deci mleka. To znese skupaj približno 7dl, če prišteješ še tekočino iz ostale hrane, znese približno liter. Sicer pa tudi ljudje ne rabimo vsi enako tekočine - eni pijemo več, drugi manj, pa smo vsi zdravi in normalni. Dokler ti otroček vredu lula in je zdrav, ni razloga za skrb. Mnenja pediatrov pa jst že lep čas vzamem z rezervo, ker nimata niti dva enakega mnenja o čemerkoli. Najboljš je da se ravnaš po svojemu otroku...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
22.4.2010 19:53:56   
PC Baby
Ja, res, ker se mi zdi da mu prav nič ne manjka s 3 dcl vode dnevno user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
23.4.2010 9:05:54   
ninca19
moja spije okrog pol litra na dan, pa ji nonstop tišim flašo da bi pila, pa noče več. lepo lula, večinoma tolk da premoči plenico, pa mi zdravniki vseeeno vedno rečejo da premalo pije user posted image (takrat ko ji pregledajo kri in urin). 

_____________________________

Nina

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
23.4.2010 12:31:22   
kristinaj
moje dva skupaj, ne popijeta toliko :=))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
23.4.2010 13:38:59   
Jessy
Ko je bila moja hči stara 2 leti, je bila na infekcijski. So pridno beležili vsak zaužit požirek in če ni bilo popitega 1 liter, te niso spustili domov. Še plenice so tehtali. user posted image
Moja je bila takrat k sreči že brez plenic, pa niso mogli in sem pri podatkih o popiti tekočini malce pogoljufala, ker nisem mogla sčarat, da bi mi spila toliko, kot oni hočejo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Enoletnik - 1 liter tekočine?!
23.4.2010 14:07:45   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ja, res, ker se mi zdi da mu prav nič ne manjka s 3 dcl vode dnevno user posted image


Itak da mu neuser posted image ! Meni so tud rekli na sistematskem pri 9m da ne sme pojest več kot 2dl hrane na obrok. In ravno takrat je mel eno tako fajn odobje in je jedu ko velik user posted image - pojedu včasih tudi 3dl. Me je kr debelo gledala sestra pr P in me fajn okregala da bom uničla otrokauser posted image Ma Obdobja k je ful, pa ma obdobja ko je čist malo. Sicer je ta dobrih obdobij zadnje čase več kot ta slabih, pa še zmeri je bl pr ta suhih - ma 10 kg, star bo pa 1 leto drug teden. Se mi zdi malo čudno da bom otroku omejevala hrano, če tok rad je - ok. če bi bil debel, ma tko pa res ne! Tko da jih ni za poslušat prou preveč ka sami ne vejo kaj je prav pa kaj ni...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Baby taxi


Ali bi uporabljali storitve taxija, ki bi imel tudi otroški sedež?

Pogosto (16%)

Včasih (46%)

Nikoli (37%)


Število vseh glasov: 249

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!