|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim za nasvet...
2.11.2009 9:08:39   
mamica2009
moj sin je star 3 mesece.Zelo fejst kašlja, najbolj ponoči in zjutraj.Bila sma pri zdravnici pa nama zdravil ni dala, razen fiziološke za nos, katero pa že kar nekaj časa uporabljama.Je mogoče kakšno domače zdravilo, da nebi tak kašljal oz.da bi mu pomagalo.Dajem mu toplo na prsa, večkrat na dan.Ali obstaja kakšen sirup za take majhne,proti kašlju.
Hvala vam vsem za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za nasvet...
2.11.2009 9:32:05   
bskrle
Razen inhalacij  ne. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu mamica2009)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za nasvet...
2.11.2009 9:35:40   
PC Baby
Če ti je priporočila samo fiziološko, verjetno tvoj mali kašja, ker mu sluz zahaja v grlo in dejansko nič drugega ne pomaga kot izpiranje noska s fiziološko.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 12:55:35   
Joob
Moj sinek je star 11 tednov in smo imeli isti problem, le da je imel še nooooro zabasan nosek, ker nam je P rekla, naj v nos kapnemo samo 2 kapljici fiziološke, da ga ne zalijem...če bi jo zdej kje srečala bi jo kar za ušesa. Potem smo nabavili BabyVac in pred vsako uporabo v nos briznili 2,5ml fiziološke, izčrpali mucke, sluz iz noska. Kašljal je še vedno in hropel. V kombinaciji z pucanjem noska in polaganjem tople gazice v kateri so bile popražene kamilice na olivnem olju, je kašelj izginil v treh dneh.user posted image Pred tem pa je kašljac cca 14 dni.

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 12:56:58   
Joob
Aja, pa vsak večer sem ga pred spanjem imela v kopalnici polne pare...smo imeli mini savnanje.user posted image

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 14:52:36   
manna
joob, nam je isto rekla P samo eno kapljico v vsako nosnico ampak to je brez učinka, mala pa ne more dihat skozi nos. Pa ven tud ne gre skoraj nič z aspiratorjem...

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 15:48:36   
frutolina
baby vac in fiziološka za čiščenje. za kašelj pa mi je tašča naredila nek sirup iz smrekovih vršičkov -baje pomaga.
al pa od justa neke zadeve so menda vredu...pa inhalacije seveda.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 16:30:52   
ninocka
Dvignjeno vzglavje, pa pisker z vroco vodo (s kaksnimi prekuhanimi zavbaminot)k vzglavju, spiranje s fiziolosko veckrat na dan, mazanje z materino dusico, zracenje in pa vlazenje zraka.
Druzga pa pri tolk malih ni.

Je pa nasmu zadnjic sestra pri P s fiziolosko sprala nosek in je dihal pol ful lepo. Vzela ga je v narocje, tko da je napol sedel, pod bradico mu je dala plenicko in potem mu je v tem polozaju najprej v eno nosnico stisnila ful fizioloske, pol pa se v drugo. Se mu je cez minuto samo ven usulo. POtem je pa se enkrat ponovila in je ful lepo dihal (prej je skoz mal horpel), pa tud kasljal ni vec.

Sem mislila, da pri treh otrocih ze vse obvladam, pa sem se spet neki novga naucila user posted image . Zdej mu tud jst tko spucam in niti pumpice ne rabim, ker mu res vse ven udari.
Drugace je pa baby vac res zakon user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 16:34:28   
šrimpf
nos ni zabasan samo od sluzi, ampak tudi zaradi vnete in posledično nabrekle sluznice- pri tem pomagajo kapljice za nos (operil), vendar ne vem, če se tako malim sme dajat. ko pa je enkrat nos prehoden, se s fiziološko pucajo smrklji ven. 

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 22:12:01   
M2I
kot je v eni od današnjih tem napisano - kamilice na prsa. Nam so pomagale, ko je bil star okoli 1 meseca in je ful kašljal.

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim za nasvet...
3.11.2009 22:46:15   
nananaja
Pri 3m izpiraš s fiziološko, dvigneš zglavje, v sobi mavlažiš zrak z zračenjem in z loncem slane vrele vode, ki ga postaviš ob postelji. Na infekcijski so mi za 2m staro punčko z bronhiolitisom dejali, da se mora sama izkašljat (četudi komaj zna) in mi dali obilo fiziološke ter inhalacije fiziološke.
Operila in domačih zelišč pa ne daješ tam do okoli enega leta (vsaj po moje ne, četudi bi moja mama dala), če je kaj potrebno, predpiše zdravnik!

< Sporočilo je popravil nananaja -- 3.11.2009 22:49:06 >

(odgovor članu M2I)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?