|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
27.9.2009 0:19:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Upam, da se to ne bo zgodilo vsaj še do januarja, da si še vpišem zadnjo porodniškouser posted image .

Jebejo naj se. Sicer se pa se taka porodnišk ne vpiše kot delovna doba, ampak kot posebna zavarovalna doba, kar je v bistvu logično, saj plačujem prispevke za zdravstveno varstvo in ostale socialne tarnsferje. Torej me kradejo???

No, sem pa spet ziher, da tole ne bo šlo skozi oz. da je to spet samo neka dimna zavesa za smrdljive posle. Ni je vlade, ki bi resnično imela jajca ljudem vzeti socialne pritekline, ker to je, kot bi si skopali lasten grob in bi se lahko za vedno poslovili od politike.



Če bi to šlo skozi je čisto vseeno, če je danes ali februarja naslednje leto......ker bo veljalo takrat, ko se boš upokojevala.......user posted image Itak pa govorimo o nečem, kar sploh ni zajeto v tem predlogu......

Posebna zavarovalna doba pa res ni delovna doba, je pa pokojninska doba.....in zato, če imaš porodniško greš v penzijo istočasno, kot če bi ta čas delal.....tako, da te s tega vidika nihče ne krade....kako pa je z denarno osnovo za pokojnino v tem času pa ne vem.....sicer pa to izračunati je itak cela znanost.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
27.9.2009 22:33:47   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Upam, da se to ne bo zgodilo vsaj še do januarja, da si še vpišem zadnjo porodniškouser posted image .

Jebejo naj se. Sicer se pa se taka porodnišk ne vpiše kot delovna doba, ampak kot posebna zavarovalna doba, kar je v bistvu logično, saj plačujem prispevke za zdravstveno varstvo in ostale socialne tarnsferje. Torej me kradejo???

No, sem pa spet ziher, da tole ne bo šlo skozi oz. da je to spet samo neka dimna zavesa za smrdljive posle. Ni je vlade, ki bi resnično imela jajca ljudem vzeti socialne pritekline, ker to je, kot bi si skopali lasten grob in bi se lahko za vedno poslovili od politike.



Če bi to šlo skozi je čisto vseeno, če je danes ali februarja naslednje leto......ker bo veljalo takrat, ko se boš upokojevala.......user posted image Itak pa govorimo o nečem, kar sploh ni zajeto v tem predlogu......

Posebna zavarovalna doba pa res ni delovna doba, je pa pokojninska doba.....in zato, če imaš porodniško greš v penzijo istočasno, kot če bi ta čas delal.....tako, da te s tega vidika nihče ne krade....kako pa je z denarno osnovo za pokojnino v tem času pa ne vem.....sicer pa to izračunati je itak cela znanost.....



Potem mi pa sploh ni jasno, kaj naj bi ta predlog prineseluser posted image

Pa saj ni važno, jaz bom itak prej crknla, preden bom penzijo dočakala, tako da ...user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
27.9.2009 22:55:13   
2ursae
nisem vsega brala, tako da ne vem, če je že kdo na to opozoril, AMPAK ... ne gre za delovno, ampak za pokojninsko dobo. Lepo prosim, je razlika. Misim, da bi se to moralo malo bolj poudarit, sploh pa podučit novinarje, ker včeraj una črnolasa na 24ur zvečer ni poznala razlike. Imela je gosta, ga spraševala o delovni dobi, on pa ji je odgovarjal o pokojninski, pa vprašanje, če je spoh dojela ...

pa še nekaj: meni se zdi skoraj večji problem to, da se bo za pok. osnovo vzelo povprečje plač v 35ih zaporednih delovnih letih. Kam smo prišli - pred zdajšnjim zakonom je bila osnova povprečje 10ih najboljših let, zdaj je 18ih zaporednih, prihajamo pa na 35 zaporednih in s tem se marsikomu pokojninska osnova kar lepo zmanjša.

< Sporočilo je popravil 2ursae -- 27.9.2009 22:58:15 >


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
27.9.2009 23:53:10   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae


pa še nekaj: meni se zdi skoraj večji problem to, da se bo za pok. osnovo vzelo povprečje plač v 35ih zaporednih delovnih letih. Kam smo prišli - pred zdajšnjim zakonom je bila osnova povprečje 10ih najboljših let, zdaj je 18ih zaporednih, prihajamo pa na 35 zaporednih in s tem se marsikomu pokojninska osnova kar lepo zmanjša.


Ja, logično, a ne? Saj to je glavni cilj vsega skupaj. Čim dlje izkoriščati človeka, potem pa izplačevati čim manjše penzije. Za pokojninsko blagajno je to več kot super računica, a ne.

Računica je pa še tukaj:
- vsaj polovica tistih, ki bodo še pred penzijo zboleli, naj bi tudi pred zasluženo penzijo tudi umrla (dobiček za pokojninsko blagajno)
- vsaj polovica tistih, ki bodo uspeli delati do penzije, naj bi v najkrajšem možnem času (v cca 5 letih) umrli (spet dobiček za pokojninsko blagajno)
- ostala polovica preživelih upokojencev pa se bo razdelila:
* na tiste, ki bodo prejemali mizerne penzije, kar bo potegnilo za seboj bolezni, katerih zdravljenja ne bodo mogli plačati zaradi mizerije, torej bodo spet v najkrajšem možnem času umrli (spet dobiček za pokojninsko blagajno).
* in tiste, ki bodo prejemali solidne pokojnine, s katerimi bodo nekako solidno pregurali do svoje smrti in država se bo kitila z njimi, kako fajn je poskrbljeno za upokojence pri nas.

No, pa kakšno hiralnico bodo odprli, za tiste  res trdovratne ˝zajedalce pokojninske blagajne˝ iz točke ena oz . prve zvezdice.

Živel kapitalizem.

user posted image




(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
28.9.2009 0:07:23   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Živel kapitalizem.

user posted image  



niti ne gre za kapitalizem (oz za vzdihovanje po socializmu, kot sem zasledila v enemu od postov ) kot za preprosto dejstvo staranje prebivalstva. Saj, v času socializma teh težav res ni bilo, bilo je veliko mladih, ki so brez problema polnili blagajno. Je pa tud res, da če bi takrat malo bolj šparali (demografska gibanja se da napovedati kar precej v naprej) in ne vsega sproti zapravili še za Bog-ve-kaj, bi bilo danes manj problemov.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Za porodniško nič nedlovne dobe!
28.9.2009 0:29:54   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Živel kapitalizem.

user posted image  



niti ne gre za kapitalizem (oz za vzdihovanje po socializmu, kot sem zasledila v enemu od postov ) kot za preprosto dejstvo staranje prebivalstva. Saj, v času socializma teh težav res ni bilo, bilo je veliko mladih, ki so brez problema polnili blagajno. Je pa tud res, da če bi takrat malo bolj šparali (demografska gibanja se da napovedati kar precej v naprej) in ne vsega sproti zapravili še za Bog-ve-kaj, bi bilo danes manj problemov.


Res je, da se prebivalstvo stara, ampak res je pa tudi, da je danes ogromno mladih brez zaposlitve. In s tem, da bodo stari ljudje delali, mladi pa gledali v luft (ter po možnosti prejemali še soc. pomoč), se mi zdi, da se vprašanje pokojnin ne bo rešilo. V bistvu se bo stanje še poslabšalo: izplačevali se bodo raznorazni transferji za mlade nezaposlene, hkrati pa bo trpela še blagajna zdravstvenega varstva zaradi številnih bolezni in bolnišk čedalje starejšega delovnega ljudstvauser posted image



(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 56
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Ime za fantka?
lumpa08

Katero ime za fantka izbrati?

Kris (39%)

Nay (15%)

Anej (46%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!