|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Previjanje ponoči
19.8.2009 16:05:10   
janja.k
Naš dojenček je star 3 tedne. Zanima me ali je priporočljivo, da ga ponoči previjam ali ne.
Hvala in LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 16:08:32   
soncica01
če ti dojenček lepo napreduje - pridobiva na teži, ga ponoči ne zbujaš in vsiljuješ hrano in previjanje. Pri nas se je zgodilo samo 2x, da se je ponoči pokakala, takrat sem jo seveda previla, to ne moreš pustiti čakati in ker je nazaj zaspala, jo potem tudi hranila nisem. Torej, prilagodi se dojenčku! Lp.

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 16:10:04   
ljupka
Prva dva meseca sem ga dojila in previjala ,po drugem mesecu mi je pa prespal celo noč,tako,da ga nisem previjala in nič ni bilo narobe!
Pri punčki če je bila samo dve minuti pokakana je imela vneto ritko,če se je pokakala,sem jo morala previti!

(odgovor članu janja.k)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 16:21:57   
smej
Jaz ga nisem previjala ponoči, razen, če je bil pokakan ali zelo polulan (se čuti ko ga dvignež iz posteljice).Ker če je bil zelo polula in ga nisem previla, je do zjutraj plenička premočila in je bil ves moker. Ni pa imel nikoli problemov z vneto ritko. Tudi v porodnišnici so odsvetovali previjanje ponoči.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 16:24:47   
Anonimen
ne previja, če ni RES kriza. Res pa je, da nima problemov z ritko. Zbujanje pa tudi ne pride v poštev.

(odgovor članu smej)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 17:08:45   
katra55
Nikoli nisem prvijala ponoči, razen če se je res fejst pokakala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 17:36:13   
kaya2007
mi je nismo nikoli...je pa res, da ponoči ni niti jedla, niti kakala.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 18:00:05   
sanelaa
ni priporočljivo previjati ponoči, niti ni fajn če se otrok preveč razbudi.

Torej, ne, razen če je ful polulan ali pokakan.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 21:09:59   
tasa.m
Samo če je bila pokakana sem jo previla, drugače pa ne.

_____________________________

Začnite in končajte dan z nasmehom, saj vas nič ne stane, marsikomu pa polepša dan.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 21:16:42   
tejči28
Jaz sem ponoči previjala samo prvi mesec,pol pa več ne,ker se je preveč prebudil in je težko zaspal nazaj.Previla sem ga samo takrat,če sem vohala da je pokakan,ko sma se dojila,sicer ne.Pa še to samo zato,da mu ni premočlo.user posted image

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 21:35:04   
mulan
Če ni potrebe, ne previjaj. Mi smo se namreč pri prvi malce zahecali (kaj sem šla mamo poslušat?!?), sem jo previjala pred dojenjem tam nekje ob 5:30. In kaj smo s tem dosegli? Mala ni znala spat več dlje kot do 6. ure... (in to z vmesnim zbujanjem...). Ta drugega pa nisem tako mučila, pa se je podojil tudi ob 6ih, 7ih in spal dalje. Če bi ga previla, bi tudi on zgodaj vstajal...

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Previjanje ponoči
19.8.2009 23:34:27   
anika87
Jaz sem ga na začetku previjala ponoči, sicer so mi rekli v P da naj ne, ampak ko sem zavohala da je pokakan, sem ga.
Potem pa sem tukaj odprla enako temo kot ti, vprašala in skoraj vsi odgovori so bili, da naj ga ne previjam.
Zdaj mu dajam ponoči eno št. večjo pleničko kot podnevi, pazim da je lulček obrnjen dol (enkrat je bil čisto moker v posteljici zjutraj, na začetku, ko sem nehala previjat ponoči, potem pa sem pogruntala to foro z lulčkom, prej nisem vedela, da moram pazit, da je dol). Tudi če je pokakan ga pustim do 7h, takrat se vstajava, prvič pa se dojiva okoli 5h, takrat pustim pleničko, karkoli je notri.
Ko ga previjam uporabljam samo enkratne suhe robčke in vodo, razen če sva zunaj, potem vlažilne. Ritko pa sem mu tudi nehala mazat, že vsaj 5 dni ne mažem čisto nič, tako koža diha bolj in ima ful lepo kožo. Drugače pa s kremico maži čisto na tanko.


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?