Previjanje ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


janja.k -> Previjanje ponoči (19.8.2009 16:05:10)

Naš dojenček je star 3 tedne. Zanima me ali je priporočljivo, da ga ponoči previjam ali ne.
Hvala in LP




soncica01 -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 16:08:32)

če ti dojenček lepo napreduje - pridobiva na teži, ga ponoči ne zbujaš in vsiljuješ hrano in previjanje. Pri nas se je zgodilo samo 2x, da se je ponoči pokakala, takrat sem jo seveda previla, to ne moreš pustiti čakati in ker je nazaj zaspala, jo potem tudi hranila nisem. Torej, prilagodi se dojenčku! Lp.




ljupka -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 16:10:04)

Prva dva meseca sem ga dojila in previjala ,po drugem mesecu mi je pa prespal celo noč,tako,da ga nisem previjala in nič ni bilo narobe!
Pri punčki če je bila samo dve minuti pokakana je imela vneto ritko,če se je pokakala,sem jo morala previti!




smej -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 16:21:57)

Jaz ga nisem previjala ponoči, razen, če je bil pokakan ali zelo polulan (se čuti ko ga dvignež iz posteljice).Ker če je bil zelo polula in ga nisem previla, je do zjutraj plenička premočila in je bil ves moker. Ni pa imel nikoli problemov z vneto ritko. Tudi v porodnišnici so odsvetovali previjanje ponoči.




Anonimen -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 16:24:47)

ne previja, če ni RES kriza. Res pa je, da nima problemov z ritko. Zbujanje pa tudi ne pride v poštev.




katra55 -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 17:08:45)

Nikoli nisem prvijala ponoči, razen če se je res fejst pokakala.




kaya2007 -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 17:36:13)

mi je nismo nikoli...je pa res, da ponoči ni niti jedla, niti kakala.




sanelaa -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 18:00:05)

ni priporočljivo previjati ponoči, niti ni fajn če se otrok preveč razbudi.

Torej, ne, razen če je ful polulan ali pokakan.




tasa.m -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 21:09:59)

Samo če je bila pokakana sem jo previla, drugače pa ne.




tejči28 -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 21:16:42)

Jaz sem ponoči previjala samo prvi mesec,pol pa več ne,ker se je preveč prebudil in je težko zaspal nazaj.Previla sem ga samo takrat,če sem vohala da je pokakan,ko sma se dojila,sicer ne.Pa še to samo zato,da mu ni premočlo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mulan -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 21:35:04)

Če ni potrebe, ne previjaj. Mi smo se namreč pri prvi malce zahecali (kaj sem šla mamo poslušat?!?), sem jo previjala pred dojenjem tam nekje ob 5:30. In kaj smo s tem dosegli? Mala ni znala spat več dlje kot do 6. ure... (in to z vmesnim zbujanjem...). Ta drugega pa nisem tako mučila, pa se je podojil tudi ob 6ih, 7ih in spal dalje. Če bi ga previla, bi tudi on zgodaj vstajal...




anika87 -> RE: Previjanje ponoči (19.8.2009 23:34:27)

Jaz sem ga na začetku previjala ponoči, sicer so mi rekli v P da naj ne, ampak ko sem zavohala da je pokakan, sem ga.
Potem pa sem tukaj odprla enako temo kot ti, vprašala in skoraj vsi odgovori so bili, da naj ga ne previjam.
Zdaj mu dajam ponoči eno št. večjo pleničko kot podnevi, pazim da je lulček obrnjen dol (enkrat je bil čisto moker v posteljici zjutraj, na začetku, ko sem nehala previjat ponoči, potem pa sem pogruntala to foro z lulčkom, prej nisem vedela, da moram pazit, da je dol). Tudi če je pokakan ga pustim do 7h, takrat se vstajava, prvič pa se dojiva okoli 5h, takrat pustim pleničko, karkoli je notri.
Ko ga previjam uporabljam samo enkratne suhe robčke in vodo, razen če sva zunaj, potem vlažilne. Ritko pa sem mu tudi nehala mazat, že vsaj 5 dni ne mažem čisto nič, tako koža diha bolj in ima ful lepo kožo. Drugače pa s kremico maži čisto na tanko.




Stran: [1]