|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Polivanje med navdušenjem
3.8.2009 14:04:30   
Mici7
Pozdravljene!
Ker na moje vprašanje nikjer nisem našla odgovora, bi ga rada postavila tukaj.

Naš skoraj 4mesečnik je začel pred kakimi tremi tedni polivat in sicer vedno kadar ga damo pod "lok" z igračami ali vsakokrat, ko se navdušuje nad kakšno stvarjo (tudi kadar se glasno smeje)user posted image . Naj povem, da kupčke redno in lepo podira, včasih gre malo mlekeca tudi ven (pomešanega s slino), kar je normalno.

Do zdaj sem vedno dojila na obeh straneh, približno na 2,5 - 3 ure, zdaj pa sem začela prakticirati dojenje samo na
eni strani, pa je situacija ista. Še vedno je na 2,5-3 ure, včasih je med obroki tudi več časa. Po obroku ga vedno držimo v pokončnem položaju vsaj še 20 minut, pri igralih ima dvignjeno vzglavje. Polije ponavadi tudi v gugalniku, pa vozičku. Ne vem, kaj naj še probamo, da bi se stvar izboljšala. Ponoči tega problema ni, saj se tudi navdušuje ne. Prosim za kakšen nasvet. Ali menite, da je to refluks?

Ni mi  namreč všeč to, da se tudi dve ali tri ure od zadnjega hranjenja (je izključno dojen) to dogaja. Včasih je to samo "siva voda", včasih pa je vmes tudi kakšen "sesirjen" delček in tudi smrdi po kislem.

Prosim za mnenja tistih, ki imate izkušnje s tem.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Polivanje med navdušenjem
3.8.2009 14:11:01   
Najaa
Nič takega, če tudi 2-3 ure po jedi poliva. To je običajno. Če sam pri navdušenju poliva, se takrat verjetno preveč napreza... Nič se ne sekiraj, nič takega ni to.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Polivanje med navdušenjem
3.8.2009 14:18:17   
Mici7
Napreza ze definitivno max. kolikor se lahko, saj je po dveh minutah že čisto moker user posted image
Brca tako močno in tudi maha z rokami, da mu vzglavnik nič kaj dosti ne pomaga, saj je tako 20cm nižje.
No upam, da bo tudi to minilo in da to ni znak za refluks.
Pa hvala za mnenje. Problem je v bistvu v tem, da nas je vsakega navdušenja strah, saj ponavadi temu sledi polivanje. Pa opažam tudi, da se mu večkrat zaleti slina (se trudi, da bi pravilno pogoltnil). V bistvu to izgleda tako, kot bi pozabil pogoltniti oz. bi se mu hotela slina zaleteti.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Polivanje med navdušenjem
3.8.2009 14:31:09   
Najaa
Ma ne, vsako polivanje pa res ni refluks. Resno, ne sekiraj se. To je normalno.user posted image
Veš, kok je moja veliko polivala pred meseci, pa ni bil refluks!

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Polivanje med navdušenjem
3.8.2009 15:26:59   
miapia
Naša je stara 7 mes in od rojstva poliva. Še vedno, ko ima še mleko za obrok. takoj po kupčku gre v ležalnik, da napol sedi in da je dokaj toliko na miru. Ko jo dam pod lok, bo vedno polila, ker skoz miga in se obrača. To je čisto normalno. Bruhne včasih tudi 2,3 ure po mleku. Pri GH pa ne poliva, razen če se čez čas napije tekočine in spet ob naprezanju bruhne.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Polivanje med navdušenjem
4.8.2009 21:47:32   
akin
Naj vaš otroček v miru poliva. Za navdušenje ga pa ja ne gre prikrajšat zaradi malo politega mlekca! :) Če bi bilo kaj resnejšega, dvomim, da bi to rešili le s tem, da bi "ukinili navdušenje" :)
Tudi naša je polivala in še vedno poliva. Ravno tako predvsem če se kaj napenja (tudi ko kaka) ali pa pase kravice.
Prav tako nič ne pomaga, če jo po obroku držim pokonci. Poliva tudi v pokončnem položaju.

Vašemu zakladku torej želim še obilo navdušenja, vam pa brezskrbnih užitkov ob opazovanju velikih navdušenih otroških oči. Ni lepšega :)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Polivanje med navdušenjem
5.8.2009 11:10:26   
Mici7
Tudi pri nas smo opazili, da v popoldanskem času polije kadar kaka.
Drugače pa ni tako zaskrbljujoče to, da poliva, ampak me bolj skrbi to, da se mu slina "zatika" ali pa pač ta bruhec in potem skoraj lovi sapo.....Parkrat poskuša pogoltnit, potem je pa spet ok....
Za navdušenje ga pa seveda ne bomo prikrajšali, pač ga večkrat preoblečemo in je to to....

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Polivanje med navdušenjem
5.8.2009 11:34:57   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7

Tudi pri nas smo opazili, da v popoldanskem času polije kadar kaka.
Drugače pa ni tako zaskrbljujoče to, da poliva, ampak me bolj skrbi to, da se mu slina "zatika" ali pa pač ta bruhec in potem skoraj lovi sapo.....Parkrat poskuša pogoltnit, potem je pa spet ok....
Za navdušenje ga pa seveda ne bomo prikrajšali, pač ga večkrat preoblečemo in je to to....



Naša je stara 3 mesece in se ji tudi slina zatika in potem včasih kar pošteno lovi sapo. Ene parkrat sem se kar ustrašila in jo hitro dvignila, ker je kar izbulila oči in lovila sapo user posted image . Sam kolikor sem slišala, je to normalno, je pa treba bit vedno nekje v bližini, jih opazovat, valjda.  Mislim ,da se jim slina al pa bruhec zato zatakneta, ker ko so navdušeni, ful nahitro dihajo, pa vase vlečejo zrak in naša tudi kao da bi hotela zavriskat od veselja, ampak še ne zna dobro: in potem nekak v sebe zrak potegne in se oglasi (če razumete napisano) in takrat se ji zaleti.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Polivanje med navdušenjem
5.8.2009 12:24:19   
Mici7
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: Mici7

Tudi pri nas smo opazili, da v popoldanskem času polije kadar kaka.
Drugače pa ni tako zaskrbljujoče to, da poliva, ampak me bolj skrbi to, da se mu slina "zatika" ali pa pač ta bruhec in potem skoraj lovi sapo.....Parkrat poskuša pogoltnit, potem je pa spet ok....
Za navdušenje ga pa seveda ne bomo prikrajšali, pač ga večkrat preoblečemo in je to to....



Naša je stara 3 mesece in se ji tudi slina zatika in potem včasih kar pošteno lovi sapo. Ene parkrat sem se kar ustrašila in jo hitro dvignila, ker je kar izbulila oči in lovila sapo user posted image . Sam kolikor sem slišala, je to normalno, je pa treba bit vedno nekje v bližini, jih opazovat, valjda.  Mislim ,da se jim slina al pa bruhec zato zatakneta, ker ko so navdušeni, ful nahitro dihajo, pa vase vlečejo zrak in naša tudi kao da bi hotela zavriskat od veselja, ampak še ne zna dobro: in potem nekak v sebe zrak potegne in se oglasi (če razumete napisano) in takrat se ji zaleti.


Tudi pri našem je tako. Samo to se dogaja tudi kadar leži/sedi v gugalniku, ali pa preden podre kupčka (ne vedno). No, saj jaz tudi mislim, da to ni nekaj hudega, ampak te pa kar zaskrbi, ko se to zgodi prvič....Ni ravno prijeten občutek, ko vidiš svojega sončka kako lovi sapo. Ampak smo se že počasi navadili tudi na to....

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Polivanje med navdušenjem
5.8.2009 19:38:03   
Mesečnica
Našemu mlajšemu se tudi še to dogaja, pa je star že 10 mesecev. To ni nič hudega, počasi bo že minilo. Mi moramo zdaj paziti, da je po vsakem obroku nekaj časa v ležalniku, da se ne obrne na trebuh, dokler se hrana malo ne poleže, pa je polivanja zelo malo user posted image .

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Polivanje med navdušenjem
5.8.2009 22:03:48   
anika87
Do sedaj nisem povezovala, ali pa mogoče samo nisem opazila... da bi Nejc polival med napenjanjem, ko pa sem danes prebrala prej to temo, sem pa ob prvem polivanju kasneje po branju ugotovila, da je polil isti čas kot se je pokakal (ima pa kar težave včasih z napenjanjem). Se pravi, tudi mi imamo podoben problemuser posted image

No kakorkoli, saj me ne skrbi preveč, sem si prebrala nekaj o polivanju in pač moj Nejko je polivanček... Opažam pa v zadnjih 3 dneh, da manj poliva, kot prej, pa tudi kupček nam že gre bolje od rok... Stari smo pa komaj 6 tednov. user posted image



_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?