|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 0:59:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska
Mimo teme, se opravičujem: Kerensa a ni bil George?

Se opravičujem za tipkarsko napako - je že popravljena. Hvala za opozorilo. user posted image

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 7:33:25   
Lenny
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

Sploh ne vem kako se vam izide z tedenskim nakupom živil.Jaz sem vsak drug dan ali vsaj vsak tretji dan v trgovini kjer pustim od 50-70€.Kje pa dobite meso?Jaz tudi za meso veliko porabim,čeprav čez teden probam kuhat manj mesa in več zelenjave,ker je sin v vrtcu,ampak čez vikend,ko smo vsi doma si pa res bol privoščimo in skuham kar se nam zlušta.Na dva do tri dni kupujem mleko,kruh,jogurte,zelenjavo,jajca,sire,klobase,sadje,krompir,frutke,kavo...tudi obiskom moreš dat nekaj na mizo sploh če imajo otroke.Mi imamo vedno doma sladoled(poleti),soke na slamice,sveže sadje,piškote,dvakrat na teden kaj spečem in tudi za to rabim sestavine.Kje je potem še DM,ki je tudi vsak teden na seznamu(robčki,plenice,šamponi,kreme,mila,zobne paste...).Vsa čast vam,da ste tako organizirane,sem se malo zamislila...user posted image


Po meso hodiva k mesarju. Mleka kupiva cel karton, sir, klobase, jogurti, skuta, ... vse je lahko za en teden v hladilniku. Zelenjava in sadje - to ne kupujem v trgovini, ampak na tržnici. Sokov na slamice praviloma ne kupujemo, z izjemo otroških izletov, kupimo pa cel karton jabolčnega ali pomarančnega soka, ki je potem na razpolago tudi obiskom. Enako velja za Radensko, pivo, vino, ... Za male sladkosnede se nam dobro obnesejo lučke ali korneti, pa kokice ali koruzni čipsi. Enako velja za toaletne pripomočke. Brez kakšne strašne zaloge se da poskrbeti, da med tednom nič ne zmanjka. Ker imamo trgovino blizu, pa tudi to ne pomeni neke panike. Ni pa pravilo. Nama tak način nabave paše, ker ni nobeden kak navdušenec za nakupovanje in sva čas za nakupe zreducirala na nujni minimum.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 8:38:34   
Korina1
Mi meso kupujemo isto v trgovini, prav tako solato in kakšna  jabolka, krompir, sokov ne kupujemo nikoli, ampak kupim sirup ki se ga zmeša z vodo. Mleko kupim cel paket na zalogo. Tudi kruh kupim za približno teden ali deset dni v naprej.Vse kupujem s seznamom in ni mi problem it v trgovino in prinesti točno tisto kar imam napisano. Problem je samo v tem ker ne morem vsega kar potrebujem.


< Sporočilo je popravil Korina1 -- 18.6.2009 8:48:04 >

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 8:45:47   
Kontrakarambolšrauf
Organizirano 1x tedensko z listkom v eno trgovino, nek okviren jedilnik za tisti teden si malo vnaprej namislim, znesek je ponavadi okoli 50€ za 2 odrasla in enega otroka, kruh pečem doma v kruhomatu, tako, da mi res ni potrebno cel teden več v trgovino, edino po solato in sadje grem potem še enkrat v tem tednu vmes iskat.

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 8:52:51   
Korina1
user posted image

< Sporočilo je popravil Korina1 -- 18.6.2009 8:53:32 >

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 9:04:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

Sploh ne vem kako se vam izide z tedenskim nakupom živil.Jaz sem vsak drug dan ali vsaj vsak tretji dan v trgovini kjer pustim od 50-70€.Kje pa dobite meso?Jaz tudi za meso veliko porabim,čeprav čez teden probam kuhat manj mesa in več zelenjave,ker je sin v vrtcu,ampak čez vikend,ko smo vsi doma si pa res bol privoščimo in skuham kar se nam zlušta.Na dva do tri dni kupujem mleko,kruh,jogurte,zelenjavo,jajca,sire,klobase,sadje,krompir,frutke,kavo...tudi obiskom moreš dat nekaj na mizo sploh če imajo otroke.Mi imamo vedno doma sladoled(poleti),soke na slamice,sveže sadje,piškote,dvakrat na teden kaj spečem in tudi za to rabim sestavine.Kje je potem še DM,ki je tudi vsak teden na seznamu(robčki,plenice,šamponi,kreme,mila,zobne paste...).Vsa čast vam,da ste tako organizirane,sem se malo zamislila...user posted image


Koliko vas pa je, da vsak teden kupuješ šampon, kremo, milo, zobno pasto...user posted image
Jaz kupim mleko, sok, konzerve ipd. v paketih. Kruh spečem sama in dam zmrznit. Meso kupim, razdelim v vrečke in isto zmrznem. A vi dejansko vse to pojeste, da moraš vsak drug dan v trgovino?

(odgovor članu krtek 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 9:15:46   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: karmy

glede na to da je zdaj recesija, in vsi gledajo na cene hrane, me zanima koliko v teh težkih trenutkih gledate na ceno izdelkov, in če ste se mogli čemu odpovedati?




Pri nas se ni nič spremenilo, saj smo že prej gledali na ceno in pa predvsem pazili, da se je vse porabilo in ni kaj dosti stran metalo. Odpovedati? Ja tu in tam se čemu odpovemo, sicer pri hrani ne, bolj pri kakšnih drugih izdelkih.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
18.6.2009 10:00:30   
HuAnita
Jaz si načeloma pišem, ampak vedno kupim več. Si partner zaželi tople senviče, mi zadiši ananas, deci jagode....
Jaz sem dnevno v trgovini, krh & mleko, pa najraje imam sveže meso, že zato ker imamo majhno skrinjo
Poleg sadnja, ki ga kupim na 2-3 dni, pojemo tudi precej zelenjave, pa pri najboljši volji in tudi če je v hladilniku, je po 4 dneh uvela, tako da tudi zaradi tega grem velikokrat v trgovino
Moja slabost so razne 'malenkosti', ki jih bom zdaj zdaj rabila, ercimo, ups, moram zobrno pasto, pa 3 tone toaeltnega papirja, 2 litra soka, ups, še moko, za rezervo kupit, potem pa je, kar je...
Odkar imamo svojo solato, zdaj so že bučke zunaj, res manj hodim po zelenjavo, ampak vendarle - to je tu mač
ker si še kupujem v trgovini malico in kosilo, zapravim dnevno vsaj 10 eur
Po tisto ornk fasngo, ko zapravim 200 čukov ali še več, pa že nekaj mesecev nismo šli, nekako se ne znamo zorganizirat, pa tudi precej velik Špar imamo pred nosom, da bi zdaj hodila dlje, se mi ne da

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
20.6.2009 0:35:48   
artista7
ne živim v Angliji, pa menim, da je bolj ali manj enako glede cen. Ljubljana je zasoljena, pa bo verjetno tudi ostala. Kupijem kar res rabim, glede tega koliko je kvalitetno, izbiram med raznimi štacunami - npr prisegam na mlečne izdelke od Ljubljanskih mlekarn, hofer ima pa kaj drugega bolje. S tem da tale tesco je verjetno po celem svetu isti - Tesco na Poljskem je bil npr poceni, ampak mesa najraje nisem kupovala tam.

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
20.6.2009 14:59:37   
Anonimen
nikdar ne hodim v trgovino npr. enkrat na teden in potem nabavim zalogo. sproti se spomnim, kaj mi kaj manjka in grem kupit. tako imam do petka vse kupljeno. vedno kupujem, tisto kar rabim, kakšni priboljški so za dušo kot npr. sladoled ali cigareti, tistega kar ne rabim, ne kupujem, ker potem lahko začnem talati sosedi ali pa kanti za smeti. alkohola ne pijemo, tako da tu ne gre nič iz proračuna. ali je voda iz pipe ali pa ponavadi skuham celo termovko šipkovega čaja, dodam žličko oranžne cedevite in če je hladen tudi odžeja. tako da v bistvu za tisto, kar rabim, ne gledam toliko na ceno, pa tudi ne zapravim kaj manj ali več kot sem prej. ni krize, ker že prej nisem razmetavala s hrano ali pijačo.

o kakih funtih ve razpravljate? user posted image

< Sporočilo je popravil Melodie -- 20.6.2009 15:01:58 >

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
20.6.2009 18:00:43   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Melodie

nikdar ne hodim v trgovino npr. enkrat na teden in potem nabavim zalogo. sproti se spomnim, kaj mi kaj manjka in grem kupit. tako imam do petka vse kupljeno. vedno kupujem, tisto kar rabim, kakšni priboljški so za dušo kot npr. sladoled ali cigareti, tistega kar ne rabim, ne kupujem, ker potem lahko začnem talati sosedi ali pa kanti za smeti. alkohola ne pijemo, tako da tu ne gre nič iz proračuna. ali je voda iz pipe ali pa ponavadi skuham celo termovko šipkovega čaja, dodam žličko oranžne cedevite in če je hladen tudi odžeja. tako da v bistvu za tisto, kar rabim, ne gledam toliko na ceno, pa tudi ne zapravim kaj manj ali več kot sem prej. ni krize, ker že prej nisem razmetavala s hrano ali pijačo.

o kakih funtih ve razpravljate? user posted image


HAHA medve z tanjo ( vsaj zdi se mi da živi v angliji ) sve v VB, kjer so funti user posted image user posted image


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
20.6.2009 22:17:38   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mi kupujemo tedensko. Zelenjava domača, sadje na tržnici.  Čez teden gremo v trgovino samo po svež kruh in izjemoma po kakšne jogurte ali skutke za user posted image .

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
21.6.2009 8:58:59   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

dala pri blagajni 75 funtov user posted image edino meso nekak kupujem srednje vrednosti, saj je najbolj pocen meso čudnega okusa ....




V kateri trgovini pa kupujes? Jst tud kupujem meso srednje vrednosti, ker pri tistem poceni nikoli ne ves kaj res jes...drugace pa spremljam akcije in kupujem na zalogo; ce imajo akcijo 2 za ceno 1, potem meso nakupim takrat in dam v skrinjo, enako zelenjavo, nekaj naredim za sprotna kosila, kar ostane predelam v kaksno omakico pa zamrznem, ali stenstam papriko in zamrznem in podobno. Ce lahko sveze porabim, pol super, ce pa kaj ostane pa pac gre v zmrzovalnik rajs kot pa da ali vrzem stran ali pa zaradi ene paprike potem drugic letim v stacuno in zraven zapravim se najmanj 10 funtov.

Mleko in kruh kupujem sproti, ko zmanjka, vse ostalo enkrat na teden, s spiskom. Okvirno si naredim jedilnik za en teden in to potem kupim, pogledam tud kaj je ze nekaj casa v zmrzovalniku in tko skombiniram. Se mi zdi, da se obrestuje. Kupim pa tud sokove, cokolado, slane stvari...ne kupujem pa pripravljenih, zmrznjenih zadev (ala razne lazanje itd.). Ce se le da, kupujem vse v eni trgovini.

Za eno osebo na teden zapravim cca. 20 funtov, plus se kaksne 5 funtov cez teden za mleko, kruh in kaksen sladoled. Torej, nekje 100 funtov za mesec (za hrano), ce sem pridna. Vcasih je seveda tud vec, kaj cem.


kje pa kupujete da plačujete v funtihuser posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koliko zapravite v nakupovalnih centrih?
21.6.2009 12:48:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: karmy

dala pri blagajni 75 funtov user posted image edino meso nekak kupujem srednje vrednosti, saj je najbolj pocen meso čudnega okusa ....




V kateri trgovini pa kupujes? Jst tud kupujem meso srednje vrednosti, ker pri tistem poceni nikoli ne ves kaj res jes...drugace pa spremljam akcije in kupujem na zalogo; ce imajo akcijo 2 za ceno 1, potem meso nakupim takrat in dam v skrinjo, enako zelenjavo, nekaj naredim za sprotna kosila, kar ostane predelam v kaksno omakico pa zamrznem, ali stenstam papriko in zamrznem in podobno. Ce lahko sveze porabim, pol super, ce pa kaj ostane pa pac gre v zmrzovalnik rajs kot pa da ali vrzem stran ali pa zaradi ene paprike potem drugic letim v stacuno in zraven zapravim se najmanj 10 funtov.

Mleko in kruh kupujem sproti, ko zmanjka, vse ostalo enkrat na teden, s spiskom. Okvirno si naredim jedilnik za en teden in to potem kupim, pogledam tud kaj je ze nekaj casa v zmrzovalniku in tko skombiniram. Se mi zdi, da se obrestuje. Kupim pa tud sokove, cokolado, slane stvari...ne kupujem pa pripravljenih, zmrznjenih zadev (ala razne lazanje itd.). Ce se le da, kupujem vse v eni trgovini.

Za eno osebo na teden zapravim cca. 20 funtov, plus se kaksne 5 funtov cez teden za mleko, kruh in kaksen sladoled. Torej, nekje 100 funtov za mesec (za hrano), ce sem pridna. Vcasih je seveda tud vec, kaj cem.


kje pa kupujete da plačujete v funtihuser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image V Angliji.

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?