|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredit pr...
3.2.2009 19:56:59   
kekec in mojca
2006 sem kupla dvd snemalnik z videorekorderjem in plačala zraven 12.000 sit za dodatno garancijo. Zdaj je dvd crknil in to tako, da se ne da več popravit. Zanič je loader.

V Harvej Normanu, torej v trgovini, kjer sem ga kupila, so mi hoteli dat novejšo verzijo, ampak še tu imajo samo razstavni eksponat, ki je rahlo udarjen. Ker sem to zavrnila, so mi hoteli uturit bone za 250 €. Tudi tega nisem hotela, ker sem takrat plačala 312 €. Klicala sem na inšpekcijo in so rekli, da mi morajo povrnit celotno kupnino z denarjem.

Zdaj pa na Normanu govorijo, da oni denarja ne vračajo, da pa mi bodo popravili dvd... a zdaj naenkrat pa ga bo možno popravit, al kaj??? Imam na sumu, da mi bodo hoteli dat loader iz drugega DVD-ja.

Zato sprašujem, če obstaja kak zakon oz. člen, na katerega se naj sklicujem, ker se bom na vso zadevo pritožila na inšpekcijo.

So mi dolžni povrnit celotno kupnino v denarju ali le del? Kaj pa tisto, ko mi je prodajalka rekla, da oni denarja ne vračajo?




_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
3.2.2009 20:02:26   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

2006 sem kupla dvd snemalnik z videorekorderjem in plačala zraven 12.000 sit za dodatno garancijo. Zdaj je dvd crknil in to tako, da se ne da več popravit. Zanič je loader.

V Harvej Normanu, torej v trgovini, kjer sem ga kupila, so mi hoteli dat novejšo verzijo, ampak še tu imajo samo razstavni eksponat, ki je rahlo udarjen. Ker sem to zavrnila, so mi hoteli uturit bone za 250 €. Tudi tega nisem hotela, ker sem takrat plačala 312 €. Klicala sem na inšpekcijo in so rekli, da mi morajo povrnit celotno kupnino z denarjem.

Zdaj pa na Normanu govorijo, da oni denarja ne vračajo, da pa mi bodo popravili dvd... a zdaj naenkrat pa ga bo možno popravit, al kaj??? Imam na sumu, da mi bodo hoteli dat loader iz drugega DVD-ja.

Zato sprašujem, če obstaja kak zakon oz. člen, na katerega se naj sklicujem, ker se bom na vso zadevo pritožila na inšpekcijo.

So mi dolžni povrnit celotno kupnino v denarju ali le del? Kaj pa tisto, ko mi je prodajalka rekla, da oni denarja ne vračajo?



Reči naj ti dajo bon za 312eurov, da bo tako kot si plačala.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
3.2.2009 20:05:19   
kekec in mojca
Samo jaz ne bi rada zdaj tam kupovala stvari, ki jih ne potrebujem. Res ne. 

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
3.2.2009 20:16:58   
K_a_t_i
Dvomim, da so ti dolžni povrniti celotno kupnino. Seveda je odvisno, kaj ti piše v podaljšani garanciji, ampak običajno je tako, da so dolžni vrniti sorazmeren delež. Če si recimo imela 5 letno garancijo in ti izdelek crkne po 4h letih, so ti dolžni vrniti 1/5 zneska (seveda v primeru, če se ne da popravit). Meni je logično, da če si že skoraj 3 leta nekaj uporabljala, ni več vredno toliko, kot na začetku.
Običajno je tako, da če ti v 45 dneh ne uspejo odpravit napake, potem so ti dolžni ali zamenjati izdelek, ali pa povrniti denar.

In še to - saj popraviti pomeni, da dajo noter nov loader (karkoli že to je) iz drugega DVDja. Kaj pa misliš, da naredijo?

Meni se zdi, da so ti dali več kot pošteno ponudbo.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 3.2.2009 20:26:35 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
3.2.2009 20:26:57   
kekec in mojca
In še to - saj popraviti pomeni, da dajo noter nov loader (karkoli že to je) iz drugega DVDja. Kaj pa misliš, da naredijo?


To zame ni nov loader. To je stari, rabljeni, ne pa nov. Nov je tisti iz tovarne.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
3.2.2009 20:30:39   
kekec in mojca
Kati, meni to ni logično. Oni so mi dolžni - v primeru, da ne morejo popravit izdelka - dat nov izdelek. Tako je zapisano v garanciji.

Če ta ni na voljo, ker - kot opisujejo v H.N. - zanj ni zanimanja in jih več ne bodo nabavljali, bi mi morali povrnit kupnino. Zame to ni 1/4 izdelka. Zame je to celotna kupnina, da bom lahko šla ta isti izdelek kupit v tisto trgovino, ki mi ga bo zagotovila.

_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
4.2.2009 22:00:32   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

In še to - saj popraviti pomeni, da dajo noter nov loader (karkoli že to je) iz drugega DVDja. Kaj pa misliš, da naredijo?


To zame ni nov loader. To je stari, rabljeni, ne pa nov. Nov je tisti iz tovarne.


Sem imela v mislih iz novega, ne starega. Pač enega razšravfajo in imajo več delov.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
5.2.2009 6:27:10   
lotoska
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

2006 sem kupla dvd snemalnik z videorekorderjem in plačala zraven 12.000 sit za dodatno garancijo. Zdaj je dvd crknil in to tako, da se ne da več popravit. Zanič je loader.

V Harvej Normanu, torej v trgovini, kjer sem ga kupila, so mi hoteli dat novejšo verzijo, ampak še tu imajo samo razstavni eksponat, ki je rahlo udarjen. Ker sem to zavrnila, so mi hoteli uturit bone za 250 €. Tudi tega nisem hotela, ker sem takrat plačala 312 €. Klicala sem na inšpekcijo in so rekli, da mi morajo povrnit celotno kupnino z denarjem.

Zdaj pa na Normanu govorijo, da oni denarja ne vračajo, da pa mi bodo popravili dvd... a zdaj naenkrat pa ga bo možno popravit, al kaj??? Imam na sumu, da mi bodo hoteli dat loader iz drugega DVD-ja.

Zato sprašujem, če obstaja kak zakon oz. člen, na katerega se naj sklicujem, ker se bom na vso zadevo pritožila na inšpekcijo.

So mi dolžni povrnit celotno kupnino v denarju ali le del? Kaj pa tisto, ko mi je prodajalka rekla, da oni denarja ne vračajo?





Kekec in mojca  trenutno imam podoben problem z isto  trgovino (pri meni gre za LCD vreden 800 eur), s tem da meni sploh niso pripravljeni vrniti nič, torej niti vrednostnih bonov, ki jih zdaj niti več nočem.  Hoteli so mi pobrat originalen račun in garancijski list in aparat, za katerega ni rezervnega dela in ga na vsak način popravit. Pooblaščen serviser  je imel aparat več kot mesec na servisu in dela več ni za dobit. Tud tega Tv-ja ne delajo več, gre za Samsung.

V mojem primeru gre za zagotavljanje rezervnih delov in ne podaljšano garancijo... Pozanimala sem se na urad  za varstvo potrošnikov, pripada ti vračilo celotne kupnine (člena pa ne vem iz glave).

Naj povem še to, da tako nadutega,  arogantnega in nesramnega  in  primitivnega odnosa vodje oddelka s Tv-ji (ki misli da je bog) še nisem videla.

V glavnem  v Harveyu sem doživljensko zaključila z nakupi,  kar se pa  moje reklamacije tiče, HN se kmalu vidimo in beremo!!! user posted image

P.S. : kekec in mojca mi lahko pišeš na ZS?

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
5.2.2009 6:54:38   
Anonimen
Preberite si naslednje zakone:
Zakon o varstvu potrošnikov http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200498&stevilka=4288
Zakon o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200753&stevilka=2826
nekaj pa piše tudi v obligacijskem zakoniku: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200797&stevilka=4826

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
5.2.2009 16:21:01   
lotoska
Ankica hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
6.2.2009 16:37:27   
kekec in mojca
Lotoska, zdaj trenutno nisem bila nič na RR, tako da komaj zdaj odgovarjam. Vso zadevo javi na tržno inšpekcijo!

Mi smo se in danes sem dobila sporočilo, da bomo dobili vrnjeno celotno kupnino in ne nekih bonov. Do tega smo tudi upravičeni. Če je izdelek v garanciji, ne glede na to, ali je to podaljšana ali ne, morajo poravnati znesek, če nadomestni del ni več možno dobiti ali pa dati nov izdelek, ki ni slabši od kupljenega.

Zdaj čakam, da dobim denar nazaj.

Lotoska, ZS ti pošljem zvečer, ko bom imela več časa.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi lahko pomagate z nasvetom - kaj naredi...
6.2.2009 20:22:23   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

In še to - saj popraviti pomeni, da dajo noter nov loader (karkoli že to je) iz drugega DVDja. Kaj pa misliš, da naredijo?


To zame ni nov loader. To je stari, rabljeni, ne pa nov. Nov je tisti iz tovarne.


Sem imela v mislih iz novega, ne starega. Pač enega razšravfajo in imajo več delov.



Kati, našega DVD-ja sploh ni nikjer več možno dobit. Nov, novejši DVD pa tudi nima enakih delov, kot naš. Pa še tega ne morejo več dobit, ker gre iz prodaje.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




OTROŠKA OBLAČILA


KAJ VAS PREPRIČA ZA NAKUP OTROŠKIH OBLAČIL?

CENA (22%)

VRSTA BLAGA (22%)

DESIGN (8%)

SAMO DA JE POCENI (4%)

BRAND (0%)

KVALITETA (45%)


Število vseh glasov: 51

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!