|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je to normalno??
18.1.2009 18:32:07   
PetraSkok
zanima me, za vse novopecene mamice in tiste malo starejse - ali ste preden ste rodile, ko ste sle na CTG vam je kdaj pokazalo visoko frekvenco utripa srca otroka, ceprav se se porod ni zacel in je vse ok.

Sem bila prvic na CTG v 37. tednu, mi je pokazalo utrip za 35 utripov vec kot je v povprecju, potem pa je padlo, je bilo v meji normale, ampak vseeno se malce visji utrip. Otroceka lepo cutim, naslednji teden grem ponovno.

Tolazi me, da je potem utrip padel v mejo, ki je sprejemljiva, ampak me vseeno skrbi, zakaj je bil blizu 200?

Ima katera taksno izkusnjo?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je to normalno??
18.1.2009 19:46:18   
resnično srečna
srček otroka oz. amplituda se viša in niža glede na njegovo aktivnost...ko otrok brca je višja, ko je miren je nižja...in če je padel se je očitno umiril in je bilo vse ok...hudo bi bilo, dabi otrok brcal amplituda pa bi bila ista kot vmirujočem stanju...to bi bilo pa alarmantno...

bo že tvoj zdravnik povedal, če kaj ni ok...ti le bodi mirna in uživaj zadnje tedne nosečnosti...

_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je to normalno??
18.1.2009 20:45:27   
Toja22
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

srček otroka oz. amplituda se viša in niža glede na njegovo aktivnost...ko otrok brca je višja, ko je miren je nižja...in če je padel se je očitno umiril in je bilo vse ok...hudo bi bilo, dabi otrok brcal amplituda pa bi bila ista kot vmirujočem stanju...to bi bilo pa alarmantno...

bo že tvoj zdravnik povedal, če kaj ni ok...ti le bodi mirna in uživaj zadnje tedne nosečnosti...


Se podpišem pod toleuser posted image

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je to normalno??
18.1.2009 21:55:44   
kristinaj
jaz v obeh nosečnostih nisem nič brala o tem, kar so mi zdravniki povedali sem vzela kot je, pač tako mora biti, nič se nisem poglabljala v zadevo in posledično tudi ne sekirala.....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je to normalno??
18.1.2009 22:06:36   
Acjom1
Tako je najboljše - čim manj brat o tem kaj vse bi potencialno lahko šlo narobe, ker potem se lahko skoz samo sekiraš. Jaz sem se malo ujela v to in vam povem, da me je bilo skoz nekaj strah. Pa je ena stvar minila in je druga prišla. V resnici pa je bilo vedno vse ok! Tako da lepo poslušaj zdravnike, če bo kaj narobe, bodo oni gotovo prvi povedali in ustrezno ukrepali. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je to normalno??
18.1.2009 23:58:17   
Anonimen
Moj sin je imel previsok srčni utrip na CTG-ju (in ni padel tako kot pri tvojem otroku), tako da me je G poslal v porodnišnico, ampak mi poroda kar niso hoteli sprožiti, pa nobenega UZ mi niso naredili, tako da sem bila kar pošteno v skrbeh. No, rodila sem potem 6 dni čez rok. Porod je bil dolg, malemu se je ves čas godilo dobro in tudi po porodu mu ni nič falilo. Če te zanima kaj več pa se mi javi na ZS. user posted image

Aha, bil je pa zelo miren v trebuščku, večino časa je spal, tako da se ne strinjam s tem, da je vedno tako - bolj je aktiven, večji je srčni utrip.  Stalno (poudarjam stalno) visok srčni utrip je lahko tudi znak, da je s srčkom nekaj narobe (tako so me podučili v porodnišnici).

(odgovor članu Acjom1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je to normalno??
19.1.2009 10:06:50   
Mišni
Jaz se sploh ne spomnim, da bi bila kdaj na CTG, pa tudi če sem bila, mi nikoli niso povedali, koliko je utrip, koliko je povprečje ipd.

Po moje se nimaš kajs ekirat, bi ti že povedali, če kaj ne bi bilo O.K.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je to normalno??
19.1.2009 22:33:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

pa tudi če sem bila, mi nikoli niso povedali, koliko je utrip, koliko je povprečje ipd.

Po moje se nimaš kajs ekirat, bi ti že povedali, če kaj ne bi bilo O.K.


Sej, če je na CTG-ju vse OK, ti ne razlagako kaj pomenijo uni grafi (kolk je otrokov utrip in koliko je normalno, se da pa vse iz tistega lista ki ga dobiš vse razbrati). Se pa strinjam, da če bi bilo kaj narobe bi že urgirali in te poslali v porodnišnico (kakor so mene).

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Koliko časa dnevno vaši 2-5 letniki gledajo TV?
darja72



15 minut (25%)

1 uro (39%)

več kot 2 uri (13%)

več kot 3 ure (4%)

nič (18%)


Število vseh glasov: 430

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!