ali je to normalno?? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> ali je to normalno?? (18.1.2009 18:32:07)

zanima me, za vse novopecene mamice in tiste malo starejse - ali ste preden ste rodile, ko ste sle na CTG vam je kdaj pokazalo visoko frekvenco utripa srca otroka, ceprav se se porod ni zacel in je vse ok.

Sem bila prvic na CTG v 37. tednu, mi je pokazalo utrip za 35 utripov vec kot je v povprecju, potem pa je padlo, je bilo v meji normale, ampak vseeno se malce visji utrip. Otroceka lepo cutim, naslednji teden grem ponovno.

Tolazi me, da je potem utrip padel v mejo, ki je sprejemljiva, ampak me vseeno skrbi, zakaj je bil blizu 200?

Ima katera taksno izkusnjo?





resnično srečna -> RE: ali je to normalno?? (18.1.2009 19:46:18)

srček otroka oz. amplituda se viša in niža glede na njegovo aktivnost...ko otrok brca je višja, ko je miren je nižja...in če je padel se je očitno umiril in je bilo vse ok...hudo bi bilo, dabi otrok brcal amplituda pa bi bila ista kot vmirujočem stanju...to bi bilo pa alarmantno...

bo že tvoj zdravnik povedal, če kaj ni ok...ti le bodi mirna in uživaj zadnje tedne nosečnosti...




Toja22 -> RE: ali je to normalno?? (18.1.2009 20:45:27)

IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

srček otroka oz. amplituda se viša in niža glede na njegovo aktivnost...ko otrok brca je višja, ko je miren je nižja...in če je padel se je očitno umiril in je bilo vse ok...hudo bi bilo, dabi otrok brcal amplituda pa bi bila ista kot vmirujočem stanju...to bi bilo pa alarmantno...

bo že tvoj zdravnik povedal, če kaj ni ok...ti le bodi mirna in uživaj zadnje tedne nosečnosti...


Se podpišem pod tole[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kristinaj -> RE: ali je to normalno?? (18.1.2009 21:55:44)

jaz v obeh nosečnostih nisem nič brala o tem, kar so mi zdravniki povedali sem vzela kot je, pač tako mora biti, nič se nisem poglabljala v zadevo in posledično tudi ne sekirala.....




Acjom1 -> RE: ali je to normalno?? (18.1.2009 22:06:36)

Tako je najboljše - čim manj brat o tem kaj vse bi potencialno lahko šlo narobe, ker potem se lahko skoz samo sekiraš. Jaz sem se malo ujela v to in vam povem, da me je bilo skoz nekaj strah. Pa je ena stvar minila in je druga prišla. V resnici pa je bilo vedno vse ok! Tako da lepo poslušaj zdravnike, če bo kaj narobe, bodo oni gotovo prvi povedali in ustrezno ukrepali. 




Anonimen -> RE: ali je to normalno?? (18.1.2009 23:58:17)

Moj sin je imel previsok srčni utrip na CTG-ju (in ni padel tako kot pri tvojem otroku), tako da me je G poslal v porodnišnico, ampak mi poroda kar niso hoteli sprožiti, pa nobenega UZ mi niso naredili, tako da sem bila kar pošteno v skrbeh. No, rodila sem potem 6 dni čez rok. Porod je bil dolg, malemu se je ves čas godilo dobro in tudi po porodu mu ni nič falilo. Če te zanima kaj več pa se mi javi na ZS. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Aha, bil je pa zelo miren v trebuščku, večino časa je spal, tako da se ne strinjam s tem, da je vedno tako - bolj je aktiven, večji je srčni utrip.  Stalno (poudarjam stalno) visok srčni utrip je lahko tudi znak, da je s srčkom nekaj narobe (tako so me podučili v porodnišnici).




Mišni -> RE: ali je to normalno?? (19.1.2009 10:06:50)

Jaz se sploh ne spomnim, da bi bila kdaj na CTG, pa tudi če sem bila, mi nikoli niso povedali, koliko je utrip, koliko je povprečje ipd.

Po moje se nimaš kajs ekirat, bi ti že povedali, če kaj ne bi bilo O.K.




Anonimen -> RE: ali je to normalno?? (19.1.2009 22:33:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

pa tudi če sem bila, mi nikoli niso povedali, koliko je utrip, koliko je povprečje ipd.

Po moje se nimaš kajs ekirat, bi ti že povedali, če kaj ne bi bilo O.K.


Sej, če je na CTG-ju vse OK, ti ne razlagako kaj pomenijo uni grafi (kolk je otrokov utrip in koliko je normalno, se da pa vse iz tistega lista ki ga dobiš vse razbrati). Se pa strinjam, da če bi bilo kaj narobe bi že urgirali in te poslali v porodnišnico (kakor so mene).




Stran: [1]