|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasvet prosim
14.1.2009 10:46:36   
Anonimen
Moja hči ima sošolko, ki je bila pred rojstvom tamalega non stop pri nas, od pouka do pozne popoldanks ure, še rajši do noči, po rojstvu malega pa sem seveda zahtevala, da obiskov prvih nekaj mesecev ni, kasneje pa da se obiski zmanjšajo. Zdaj ta sošolka pride samo še občasno. Ampak kaj, ko sem pa včeraj totalno znorela, ko sva z mojim in s tamalim prišla iz nakupov domov (to sošolko sva še srečala malo pred hišo, ko je šla domov ob 20,15).
Ko sem vstopila skozi vrata zagledam mizo, kuhinjski pult in pod mizo polno drobtin, ostanki riževe čokolade, čipsa. Seveda popenim. Moja starejša hči užaljeno, da je vedno narobe, kadar je ona pri nas. Vprašala sem jo, če ji ne more reči, da naj za sabo pospravi, hči pa tudi, in ne bi bilo takega svinjaka. Kot vedno sem tudi tokrat opazila, da je hči čisto znervirana in se je samo še drla nazaj, kar je vedno p oobisku te sošolke. Drugi šok je bil, ko sem šla v dnevno. Da ne govorim, kje je bilo vse razstreseno, po celi dnevni. Tudi v tipkovnici, papirja okoli računalnika pa niti umaknile nista. Kot da bi kuram vgel hrano, te pa jo pokljuvajo, ostalo pa razkopljejo.
Naj povem, da je moja hči taka, ki se ne upa tej sošolki reči nič. Še pred letom se je sošolka družila z mojo hčero samo zaradi tega, ker je dobesedno delala z njo kar je hotela.
Pa da povem; v 3 urah, ko naju ni bilo je bilo pojedeno in razstlano; velika riževa čokolada, spito 1,5 pomarančnega soka, 1 čips, 1 bonboniera. Pa ne bi bila tako jezna na to, kot pa da zapustim čisto stanovanje, dobim pa svinjak.
Sem pa opazila, da se ta sošolka s sokom dobesedno naliva, non stop sprašuje mojo hči ( ne mene ali moža, tudi dober dan nama ne reče), ali ima še kaj sladkega za pojest. In  ko vidi stvari v omari, vedno s tistim nejnim; a lahko, a lahko, prosim?!
Naj omenim, da ko je rio mare, pusti še v piksni pol vsebine, razpečkane še okoli nje in  ko jo je enkrat vrgla v smeti tudi pogledala ni, ko je padlo mimo vrečke. Jaz sem takrat sklicala vse punce, je tajila da tega ni naredila, nato sem pa zabičala, da vsak, ki je med nami, je dolžan skrbeti za čistočo in da nisem snažilka.
V dnevni sobi pa ni šans, da se je.
To je kapljica v morje, kar sem napisala. Če bi še kaj več, bi rekle, da sem neumna, da sem jo stregla.
Ker jaz kontrolirati otrok ne morem vedno, sem rekla hčeri, da ji naj reče, ko me ni, da se pri nas držimo reda in da sem jaz zeeeelo huda, če posvinjajo.
Ampak ona ne, ker mislim, da še vedno ni tako močna, da bi se ji upala rečt.
Zanima me, ali naj spet popenim jaz na to sošolko, ali pritisnem na hčero, da ji tudi ona reče?
Da govorim s sošolkino mamo pa ne pride v poštev, ker sem ji že omenila, pa je rekla, da se bo pogovorila z njo, da ni pričakovala, da je njena hči taka drugje.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 10:51:30   
angel_rebelde
Ne pritiskaj na hčerko. ne dovoli obiskov, in je to to!

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 10:59:25   
bori2
haloooo?

ne-bi ti nekako svoji hčeri razložila, da je seveda zelo ok, če ima prijateljice, vendar se ti zdi obnašanje sošolke neprimerno in za vašo hišo nesprejemljivo.

Pri nas imamo red. Mi in naši obiskovalci!!Jemo v kuhinji, goste strežemo - nimajo dostopa do hladilnika in omar in tudi kar se razmeče, premeče, se pred odjodom spravi v prvotno stanje. Pa je, še za drugimi bom pucala,....

Pogovori se s hčerko, sošolko pa spravi na realna tla. Bo en čas huda kri. Pa je to verjetno manj pomembno od vaše slabe volje, kajne?

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:05:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bori2

haloooo?

ne-bi ti nekako svoji hčeri razložila, da je seveda zelo ok, če ima prijateljice, vendar se ti zdi obnašanje sošolke neprimerno in za vašo hišo nesprejemljivo.

Pri nas imamo red. Mi in naši obiskovalci!!Jemo v kuhinji, goste strežemo - nimajo dostopa do hladilnika in omar in tudi kar se razmeče, premeče, se pred odjodom spravi v prvotno stanje. Pa je, še za drugimi bom pucala,....

Pogovori se s hčerko, sošolko pa spravi na realna tla. Bo en čas huda kri. Pa je to verjetno manj pomembno od vaše slabe volje, kajne?


Saj sem vzrojila, če ne pomaga. S tem, ko sem vsem tasvoje povedala sem dosegla edino to, da ko sva z možem doma, se ta sošolka dela angelčka, pospravi za seboj, se skoraj ne prikaže iz hčerine sobe, ko pa naju ni, je pa razpust.
Obiske pa ne morem preprečiti, ker zdaj res redko pride 1-2 na 14 dni, pa še takrat zato, ker delata kaj skupnega za šolo ca. 1/2 ure.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 14.1.2009 11:07:08 >

(odgovor članu bori2)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:07:56   
mojamura
ali:
ne dovoli obiskov te sošolke,

ali pa:
ne dovoli obiskov te sošolke kadar tebe ni doma (tako boš vsaj vedela kaj se dogaja)

ali pa :
reči enkrat tvoji hčerki naj gre tja in naj je vsak drugi dan vsaj en teden tam do 18.00 - 19.00 (seveda če je to zate izvedljivo)

jaz kadar nikogar od naju ni doma, ne dovolim obiskov sinovih sošolcev pri nas (vsaj zaenkrat)

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:12:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

ali:
ne dovoli obiskov te sošolke-to ne morem

ali pa:
ne dovoli obiskov te sošolke kadar tebe ni doma (tako boš vsaj vedela kaj se dogaja)-to bi bilo najprimernejše

ali pa :
reči enkrat tvoji hčerki naj gre tja in naj je vsak drugi dan vsaj en teden tam do 18.00 - 19.00 (seveda če je to zate izvedljivo)-sem že rekla, pa noče it tudi za eno uro ne

jaz kadar nikogar od naju ni doma, ne dovolim obiskov sinovih sošolcev pri nas (vsaj zaenkrat)-pametno,res, ker ko dovoliš, je težko dovoljenje vzeti nazaj

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:19:23   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

jaz kadar nikogar od naju ni doma, ne dovolim obiskov sinovih sošolcev pri nas (vsaj zaenkrat)

Eh, ko sem jaz bila frocasta, smo se najbolje imeli takrat, ko staršev ni bilo doma (moji ali pa, ko sem bila na obisku..). Tak, da jaz jim ne bi jemala tega veselja.
Hčeri pač povej, da želiš, da je stanovanje pospravljeno, ko gre sošolka domov. Hčera pa naj se odloči ali ga bo sama pospravila ali pa bo v to vključila tudi sošolko...

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:31:09   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

jaz kadar nikogar od naju ni doma, ne dovolim obiskov sinovih sošolcev pri nas (vsaj zaenkrat)

Eh, ko sem jaz bila frocasta, smo se najbolje imeli takrat, ko staršev ni bilo doma (moji ali pa, ko sem bila na obisku..). Tak, da jaz jim ne bi jemala tega veselja.
Hčeri pač povej, da želiš, da je stanovanje pospravljeno, ko gre sošolka domov. Hčera pa naj se odloči ali ga bo sama pospravila ali pa bo v to vključila tudi sošolko...



razlog zakaj ne dovolim obiskov sošolcev ni v tem, da jaz ne bi sinu zaupala, da bo stanovanje ok....ampak v tem da živimo v hiši tasta in tašče, ampak to je pa že druga zgodba

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 11:46:36   
Luni
Ja, poznam: zavedaj se, da je to prikrito izsiljevanje sošolke do tvoje hčere, hčere pa do tebe. Jaz tega definitivno ne pustim. Pol leta v 1. razredu našega ta starejšega in sem znorela: povedala sem sosedovemu fantiču v obraz, da smo družina mi in pika. Nima kaj izsiljevat. Od takrat je mir, pa sta v 6. razredu: še vedno prijatelja, vendar do svoje meje: če jaz ne kofetkam s kolegicami, pa da se bom enga otroka šonirala, ma ni šans. Bolje prva zamera kot druga. In vsi prav lepo shajamo. Si ne predstavljam, da k meni pride kolegica kofetkat, pa k starejšemu prijatelj, pa k tamalemu, ja pa saj to nimaš nobenega družinskega življenja več. Na to sem pa ful občutljiva. Zato: prepovej obiske med tednom, za vikende pa po dogovoru in s kontrolo!

_____________________________



(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 12:02:09   
haloze
Povej hčeri in oni sošolki, naj pospravita za sabo, oziroma ji ne dovoli na obisk, ko bota same doma.
Pri nas se je tudi hodilo (soseda) vsak dan, ko je prišla iz šole(hodi v drugi kraj v šolo) prvo k nam in to res vsaki dan. Pa sem rekla naj gre domov in pride pozneje nazaj, ker moj dela nalogo.Včasih je potem še prišla, pa se je še sin naveličo. Nazadnje pa je prišla poleg staršev in si domov nosila nalepke od Rebelde, ki jih moja hčera zbira (naskrivaj) In ko je prišla moja hčera s počitnic je bil seveda ogenj v strehi, kje so njene nalepke. In smo ugotovili, da si jih je ona soseda nosila domov. Potem sem šla k njim in jih je seveda morala vrniti. Zdaj pa tudi ni več toliko hoje k nam in mi to prav paše, ker je ta mala pravi  DIVJAK.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 12:45:38   
Kontrakarambolšrauf
V kakšnih razmerah pa živi ta sošolka?
Se sprašujem po tem da njeni mami ni nič jasno da se drugje grdo obnaša, da pri vas dobesedno vse kar vidi poje (ali morda doma tega nimajo in je preprosto "lačna" priboljškov ali pa na splošno lačna), ker praviš da pa tvoja noče tja (torej morda ve da tam ni vse ok), ker praviš da je bila pred rojstvom drugega otroka od jutra do sutra pri vas (torej mora obstajati razlog da noče domov še do noči in malo čudno je tudi da ji starši sploh dovolijo takšne obiske, da je od doma toliko odsotna), kaj če doma sploh nima zgleda in prave vzgoje in ne zna drugačeuser posted image .......

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu haloze)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 12:51:22   
urška76
Mislim, da je čas, za izkaz zaupanja. Hčeri povej, da prijateljice (vse, ne samo ta dotična) lahko hodijo k njej, da pa želiš, da po obisku ni svinjaka. Pa magari, če pospravi sama. Če so pa prijateljice prave ji bodo itak pomagale, da ne bo imela problemov doma. Če boš pa po naslednjem obisku imela smetnjak se pa obiski zaključijo (zopet vsi). Ne vem, tako upam, da bom jest enkrat meje postavila.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 13:00:55   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Mislim, da je čas, za izkaz zaupanja. Hčeri povej, da prijateljice (vse, ne samo ta dotična) lahko hodijo k njej, da pa želiš, da po obisku ni svinjaka. Pa magari, če pospravi sama. Če so pa prijateljice prave ji bodo itak pomagale, da ne bo imela problemov doma. Če boš pa po naslednjem obisku imela smetnjak se pa obiski zaključijo (zopet vsi). Ne vem, tako upam, da bom jest enkrat meje postavila.



Se strinjam

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 13:34:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Mislim, da je čas, za izkaz zaupanja. Hčeri povej, da prijateljice (vse, ne samo ta dotična) lahko hodijo k njej, da pa želiš, da po obisku ni svinjaka. Pa magari, če pospravi sama. Če so pa prijateljice prave ji bodo itak pomagale, da ne bo imela problemov doma. Če boš pa po naslednjem obisku imela smetnjak se pa obiski zaključijo (zopet vsi). Ne vem, tako upam, da bom jest enkrat meje postavila.


Al sem to že naredila in je nekaj časa ni bilo, potem pa jovo na novo. Sem pa sklenila,da če bo še prišla, jim povem obema tasvoje in da gre domov, ko naju ni doma.

(odgovor članu urška76)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 13:43:11   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Mislim, da je čas, za izkaz zaupanja. Hčeri povej, da prijateljice (vse, ne samo ta dotična) lahko hodijo k njej, da pa želiš, da po obisku ni svinjaka. Pa magari, če pospravi sama. Če so pa prijateljice prave ji bodo itak pomagale, da ne bo imela problemov doma. Če boš pa po naslednjem obisku imela smetnjak se pa obiski zaključijo (zopet vsi). Ne vem, tako upam, da bom jest enkrat meje postavila.


Al sem to že naredila in je nekaj časa ni bilo, potem pa jovo na novo. Sem pa sklenila,da če bo še prišla, jim povem obema tasvoje in da gre domov, ko naju ni doma.


Pa si vztrajala na tem, da mora hčera pospravit packarijo za njima sama? Brez tvoje pomoči. K drgač si sicer tečna mat, ki skoz neki laja, ampak pospravit pa na koncu le ni potrebno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 17:06:49   
lelaval
V kakššnih razmerah pa živi ta sošolka?
Se sprašujem po tem da njeni mami ni nič jasno da se drugje grdo obnaša, da pri vas dobesedno vse kar vidi poje (ali morda doma tega nimajo in je preprosto "lačna" priboljškov ali pa na splošno lačna), ker praviš da pa tvoja noče tja (torej morda ve da tam ni vse ok), ker praviš da je bila pred rojstvom drugega otroka od jutra do sutra pri vas (torej mora obstajati razlog da noče domov še do noči in malo čudno je tudi da ji starši sploh dovolijo takšne obiske, da je od doma toliko odsotna), kaj če doma sploh nima zgleda in prave vzgoje in ne zna drugače .......


Jaz sem tudi prvo pomislila, kako je pri njih doma - očitno teh stvari res nimajo, pa še očitno jim je punčka doma bolj v napoto, kot ne, če noče bit doma.a
Moja najstarejša bo stara 12 let, pa 3 dni ne zdrži brez mene (kako bo, če se bo poročila user posted image user posted image user posted image user posted image )


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 17:19:25   
Gina
Tukaj sta dva problema. Prvi je ta, da je sošolka precej nevzgojena. Drugi je ta, da je najbrž tvoja bejba pod njenim vplivom in to tako zelo, da se ne sekira, kaj boš ti rekla. mogoče pa sploh ni toliko pod njenim vplivaom, kolikor je vzgojena v tem, ali pa gleda doma, da moramo biti z ljudmi prijazni in gostoljubni in vljudni, pa jim ustreči, čim so pri nas na obisku, ker so vsi ljudje spoštovanja vredna bitja, vredna prijaznosti. V bistvu si ti tudi zelo tolerantno bitje, aneda, decembrka? A veš, jaz sem bila tako vzgojena in imela tako mamo. Sem rabila leta nekih pijavk, da sem se naučila reči ne.Ful težko je bilo. Danes pa bi naredila sledeče:
- hčeri bi rekla, da ji od sedaj naprej dovolim imeti katerekoli obiske samo v njeni sobi, ne več po celem stanovanju in to ne glede na to, ali je kdo doma ali ni
- hčeri bi rekla tudi to, da če sta sami doma, ne dovolim odpirati nobenih sladkarij ali soka v tetrapaku, ki ni za razredčit, niti česarkoli drugega
- potem bi vzela v roke sebe in se psihično pripravila na to, kako bom naslednjič rekla deklici, da nečesa pa ne more vzeti (npr. da je bil en tetrapak soka dovolj in da nimamo toliko denarja, da bi lahko to pili v tako velikih količinah, da lahko pijeta čaj ali sok za razredčit ali vodo, da tudi od tega ne bosta žejni ali pa da ne moreš odpreti riomareta, ker ga je zadnjič pol pustila in se ti zdi to stran metanje nedopustno in da pač ne boš več tega odpirala zastonj, ali pa da je bonbonjera nezdrava hrana, in da lhako vzameta vsaka točno en bonbon...skratka, pripravi se vnaprej kaj boš rekla
- če si zihr, da je ona nekaj vrgla na tla ji reci samo to, naj pobere in nese v smeti, brez pričkanja kdo je kaj storil - pa saj pravim da do tega ne bi prišlo, če je ne bi spustila iz otroške sobe
- ko je ura dovolj pozna, ji reci: ****, zdaj je pa že tema, naša deklica (ZZ) se mora spravit spat, boš morala tudi ti počasi v posteljo. Lahko pa prideš spet na obisk kakšen dan. ZZ te bo spremila do vrat. Lahko noč.

- v primeru, da bi tvoja deklica prekršila pravilo in spustila tole sošolko po celem stanovanju in bi ga razmetali, se ti prav nič ne obremenjuj. Ko prideš domov reci: ZZ, midve sva se zmenili, da otroci ne greste ven iz tvoje sobe. Vsi ste prekršili pravilo. **** mora zdaj domov, ti pa takoj pospravi vse, kar sta razmetali. In bi pri tem vztrajala zelo resno in odločno.


A vidiš, tudi ti lahko marsikaj v tem primeru narediš popolnoma sama. Ljudje se do nas obnašajo, kakor mi dopustimo, da se. Torej ne dopusti ne sošolki, ne tvoji bejbi, da se hecata s tabo. Če pa tvoja deklica sošolki ne zna reči ne, se bo pa morala naučiti. Tega jo lahko naučiš ti, ko jo porineš v to situacijo in ko ji daš zgled, da ni nič hudega od tujega otroka zahtevati osnovno spoštovanje do vseh ljudi v hiši, ter ko je prisiljena v to, ker sicer mora reva za dodatek še pospravljat vse sama.

Aja, če otrok ne reče: Dober dan, ko pride k vam, ga pač ti nauči. Razloži mu, da se pri vas pozdravlja in je pač ne spusti mimo, ne da bi vas otrok pozdravil.

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nasvet prosim
14.1.2009 19:12:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

V kakšnih razmerah pa živi ta sošolka?
Se sprašujem po tem da njeni mami ni nič jasno da se drugje grdo obnaša, da pri vas dobesedno vse kar vidi poje (ali morda doma tega nimajo in je preprosto "lačna" priboljškov ali pa na splošno lačna), ker praviš da pa tvoja noče tja (torej morda ve da tam ni vse ok), ker praviš da je bila pred rojstvom drugega otroka od jutra do sutra pri vas (torej mora obstajati razlog da noče domov še do noči in malo čudno je tudi da ji starši sploh dovolijo takšne obiske, da je od doma toliko odsotna), kaj če doma sploh nima zgleda in prave vzgoje in ne zna drugačeuser posted image .......

Hvala vsem za odgovore. Tudi jaz ne razumem pri tej deklici, kaj je s starši, saj sta zelo izobražena, imata dobri službi(ob 3-4 pop sta že doma, vikende frej, počitnice vse frej) si privoščijo olala potovanja.Če je lačna priboljškov (kar tudi sama sumim) je zato, ker želita otroke naučiti skromnosti oz. mogoče zdravega prehranjevanja (spomnila sem se na Gino, ko je enkrat napisala, da ni bilo nikoli doma na zalogi sladkarij in kako je to pogrešala). Drugega pri njiju ne vidim nič takega, ker ju zelo spoštujem, sta mi pomagala pri nečem, samo tole z njuno hči mi ne pa res ne gre v glavo, ker jaz nikoli ne dovolim, da so otroci kje na obisku več kot 2-3 ure max. Sem pa včasih kaj omenila njeni mamic in je samo čukast gledala, ker tamala doma baje ni taka. Tak občutek imam, kot da je ta punčka drugje "glavna", na nek način potuhnjena. Kadar sem že "popenila" naj pospravijo vključno z njo, se je samo potuhnila in spizuser posted image la domov. Doma pa baje od vseh njenih obiskov zahteva, da pospravijo za seboj.

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?