|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne razumem ...
10.12.2008 12:51:51   
vesela veselka
Živjo punce....moram takoj povedat, da ena stran pravi eno, druga pa drugo.

Na materinski šoli smo gledali video kaseto, kjer znan ameriški pediater pravi, da je dojenčka v prvih mesecih potrebno ponoči zbuditi (če spi) vsake 4 ure in ga obvezno nahraniti, po drugi strani pa so punce pisale in sem že velikokrat slišala, da je mamica lahko vesela, če otrok ponoči spi in ga zato ni potrebno zbujat, se bo že sam zbudil in začel jokat ko bo lačen.

Zdaj pa res ne vem kako pravilno delati? Ali jo naj zbudim recimo ob 3-eh zjutraj (čeprav spi) in ji dajam dojko. Bo sploh jedla?

No, dajte prosim konkretno iz svojih izkušenj napisati, kako mislite da je prav. Hvala vsem za nasvete. Meni se po eni logiki se vedno zdi pravilno - ''pusti jo spati, ce spi, nahrani jo ko je lacna in zacne jokati''. Ali se motim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 12:58:01   
max81
če otok spi celo noč, ga ni treba buditi...razen v primeru, da otrok ne pridobiva na teži...otrok bo že povedal kdaj bo lačenuser posted image

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:02:38   
Petr_a
res je ,da je najboljše otroka zbujati,četudi nima težav s težo ,zlatenico ipd. samo zaradi tega da se vzpostavi ponudba -povpraševanje ,da dojenje lepo steče.
marsikter dojenček četudi je lačen pa ne bo jokal,tako da na to se ne zanesti.
če lepo napreduje ga pusti,drugače ga zbujaj

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:02:51   
Anja25
Boljši je spanec kot žganec.

Ko sem imela jaz prvega sina se je zbujal non stop vsake pol ure, tudi do 20x na noč. Smo mislili, da bomo znoreli. Trajalo je 3 leta.
Ko pa se je rodila hči je bilo pa pravo nasprotje. Spala je in spala. Že v porodnišnici je dobila malo zlatenice in posledično je še bolj spala, vsaj tako so rekli v porodnišnici. Potem sva šli domov in dobili navodila, da jo je treba zbujati na 3 ure in jo nahraniti. Tudi P je tako govorila, ko je prihajala prve dni.
A na vse to sem se ja požvižgala in si mislila svoje. Niti enkrat jo nisem zbudila, ker sem si mislila samo da otrok spi, ko bo lačen se bo že zbudil. ( smo imeli s prvim preveč težav in zgodbe niti slučajno nisem mislila ponoviti). In danes je velika punca, zrasla je in nič se ne pozna da jo takrat nisem zbujala na 3 ure.
Upam da razumeš kaj ti hočem povedat.
Če pa je slučajno otrok z nizko telesno težo ali pa še celo nedonošen, ja potem je pa zgodba druga.

LP in lepo se naspite

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:06:30   
CatJa
Ja, za mamico je vsekakor bolj kamot, če otroček spi, češ se bo že zbudil, če bo lačen. Moj starejši sin je bil tak, da ni NIKOLI jokal, tudi če je bil lačen. To pomeni ne podnevi ne ponoči. In tako smo vse noči prespali, čez dan ga je bilo treba pa bolj ko ne silit s hrano user posted image  
Priznam, da mi ni pa tudi nikoli padlo na pamet, da bi si šla budilko štimat, da ga nahranim ponoči .

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:07:57   
ninini
Nikar ne zbujaj.Če je otrok lačen se sam zbudi,sicer ti pa ne bo spal zvečer od osmih pa zjutraj do osmih po moje.Moj spi od začetka od pol devetih pa do šestih,popijeva stekleničko in zaspi nazaj do osmih.

(odgovor članu Anja25)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:12:26   
Petr_a
Sicer ti dam nasvet,samo z dojko ga podrgni zraven ustec in bo že odprl,tako se lepo podojita in ga ni treba zbujat.
lahko pa pokličeš tudi svetovalko za dojenje,tukaj smo preveč vse pametne in nimamo tistega znanja kateri je potreben da bi ti pravilno odg.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:12:53   
koala
Odvisno, če je donošen ali ne, če je bil primerno težek za svojo gestacisko starost, koliko je otrok star(zaradi zlatenice), kako pridobiva na teži..........

Jaz svojega nisem rabla zbujat, se je sam.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:17:10   
Splet.Ka
Meni naše user posted image  ni treba zbujati...se sama. Ko se pa ne bo več, bom pa vesela...sploh glede na to, da se je v zadnjem tednu zredila za več kot 600 gramovuser posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:33:21   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: max81

če otok spi celo noč, ga ni treba buditi...razen v primeru, da otrok ne pridobiva na teži...otrok bo že povedal kdaj bo lačenuser posted image


ni res, eni ne jokajo in spijo. Če se dovolj redi se ga pusti spati, drugače ne.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 13:47:53   
Amam
Naš je spal po 12 ur brez dojenja, pa se je redil vsak mesec čez 1 kg. Če se redi in je v budnem stanju živahen, ga jaz ne bi budila.

Svetovati mamicam, da je otroka potrebno zbujat na 4 ure je pa res nesmisel. Ne vem kje strokovnjaki pobirajo takšne ideje. Saj mogoče, da je v nekaterih primerih to nujno, konkretno, pri našem otroku, pa bi bilo izvajanje tega nasveta čista utopija.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 14:04:51   
simona2
No pri nas jo moram zbujat tako podnevi kot zvečer, da poje toliko kot je nujno potrebno. Je pač med tistimi, ki niso "nikoli" lačni. V štirih mesecih bi lahko na prste ene roke preštela kolikokrat je jokala ker je bila lačna. Pa prespala bi celo noč, samo potem ne bi šli s težo nikamor. Tudi ko jo dojim ponoči sploh ni problema, saj se naje kar napol v spanju in takoj zaspi nazaj. Sama boš videla kakšen bo otrok in poslušaj sebe (intuicijo) in ne ostalih okoli sebe, saj je vsak otrok unikum. Zato še enkrat univerzalne formule ni!!! Imaš tukaj več različnih izkušenj in upaj da bo tvoja podobna tistim ta boljšim ko spijo celo nioč in se redijo. Povsod tako pač ne gre.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 15:23:26   
kaya2007
mi je nismo zbujali, čeprav je bila bolj med neješčimi otroki, so nam tudi vse pediatri svetovali naj jo pustimo spati.

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 18:16:35   
Pšemek
Tudi meni je ni potrebno zbujati - me ona zbudi user posted image .

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 18:21:02   
kajajaka
ob prihodu iz porodnišnice je naša mala imela 3000g in ena patronažna, (ki je prvi dan nadomeščala našo patronažno...) je rekla, da jo moramo zbujat, ker ji je teža v porodnišnici preveč padla (rojena s 3190g - meni se sploh ni zdelo kritično).

NIKOLI je nisem zbudila niti čez dan, niti ponoči. Jedla je na 4 ure (včasih 5) ponoči prespala 6 ur skupaj in se v 5 tednih zredila na 4030g in zrasla 6 cm!!!

Torej: pusti otroka naj spi, razen seveda, če mu teža kar pada in pada...

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 18:21:36   
ZvezdicaZaspanka
IZVIRNO SPOROČILO: max81

če otok spi celo noč, ga ni treba buditi...razen v primeru, da otrok ne pridobiva na teži...otrok bo že povedal kdaj bo lačenuser posted image


Se strinjam, nikar ne zbujaj.

(odgovor članu max81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 18:49:00   
botrca
Jaz sem svojega Jana zbujala prve 3 mesece, ker je bil zelo neješč user posted image , včasih se je tudi sam zbudil. Potem je sam od sebe začel spat celo noč in sem ga pustila. Kljub temu se je redil zato sem zbujanje opustila.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ne razumem ...
10.12.2008 20:44:50   
kamilija
Je fajn da ga zbudiš in samo prisloniš. Jaz sem dvakrat dobila mastitis zaradi tegaauser posted image .
Zelo toplo priporočam knjigo Dojenje in materinstvo iz srca, Ksenija Šoster Olmer.
Notri imaš vse odgovore na svoja vprašanja, ker tukaj se bodo mnenja zelo razhajala.
Meni je zelo prav prišla, ker ti bodo itak svetovali vsi od žlahte pa do sosedovuser posted image user posted image . Meni so šli vsi na živce.user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




otroška kozmetika


Kaj vam je najbolj pomembno pri nakupu otroške kozmetike/plenic?

nizka cena (12%)

ime (10%)

kakovost izdelka (45%)

čim bolj naravno (33%)


Število vseh glasov: 178

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!