|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jok pred spanjem
28.9.2008 21:53:10   
maruscha
imamo dva meseca starega polžka in en velik problem...

vedno pred spanjem joče in to mislim se dere na ves glas, krili z rokami in brca z nogami... ga potiho ujačkamo, mu pojemo, se pogovarjamo z njim, ga skušamo umiriti, vendar nam ne rata... če ga položimo v posteljo, še samo bolj joka.
lačen tudi ni, ker ga vedno prej podojim in previjem, torej je tudi suh in čist... dude noče že od samega začetka, mu je niti ne tiščim v usta, ker je še večji polom...

zaspi šele, ko res ne more več imeti odprtih oči... torej ko se zmatra... in to je vsakič isto... ne vem kaj naj naredim, da ne bi bilo tega utrudljivega joka pred spanjem, ker ko enkrat zaspi, spi trdno in lepo...

zna kdo pomagat?!?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jok pred spanjem
28.9.2008 21:54:39   
Doll
To je faza.Pri nas je trajala 3 mesece.
Jah,drugo kot da ga ujčkaš ,miriš.. ne moreš.

(odgovor članu maruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jok pred spanjem
28.9.2008 22:45:42   
Anonimen
Res je to ena faza, bo minilo! user posted image

LP
Nana22

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jok pred spanjem
28.9.2008 22:50:53   
J.L.
no pri nas ta faza še traja, pa smo stari 5mesecev. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jok pred spanjem
29.9.2008 8:35:16   
nia5
Mogoče ima krčke. Sicer pa se je pri nas tudi to pojavilo, da noče zaspat, jo ful težko uspavam, se pa je začelo nekje pri 3 mesecih (zdaj je stara 4m ). Lepo čičat pa čakat da mine, pa čim več potrpljenja imet (kak se lahko čuje ne?)user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jok pred spanjem
29.9.2008 9:57:14   
bati

Tudi pri nas je bilo tako in včasih je še  pri 4.5mescih...

Bolj je jokala k je jemala AD3 kapljice se je kr zvijala pa smo vse živo počeli, od petja,pesmic,nosili po rokah,plesali pa tudi v avto smo se vsedli in se okoli peljali. Pol k smo zamenjali kapljice so večeri bili bolj mirni.Tudi zdaj pred spanjem se zgodi da dobesedno kdaj tuli...ampak pol jo kr vzamem in se usedeve ter zibave....včasih v naročju zaspi, včasih pa jo mal požam,treplam po hrbtu pa tudi deluje....kokr kdaj...tko da predvidevam da rabi samo mojo toplino da zaspi. Če pa nič ne pomaga jo pa pustim 1 ali 2 min da se mal zjoka pol pa ji dam dudo in na bok in takoj zaspi...

So pa dostikrat tezave pri spanju pa ne vem zakaj....

(odgovor članu maruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jok pred spanjem
29.9.2008 10:50:42   
wing
No, pri nas pa je starejša dojenčica(10m) pri 9m začela nekaj eksperimentirat s spanjem, uspavanjem itd. Prej nismo imeli nobenih težav, zvečer sva se podojili in sem jo položila fajn v njeno posteljico. Navadno je takrat že spala, ali bila že zelo zaspana, včasih pa še kar fajn budna, a je zmeraj sama zaspala.

Potem pa smo bili na morju in ni hotela spati v prenosni posteljici, tako, da je spala med nama in od takrat kot da bi se ji vse obrnilo na glavo. Samo pri meni bi spala, samo dojila bi se, že samo, če se premaknem je tak jok, kaj šele, da jo prestavljam v posteljico-kar pa jo. Tudi zelo slabo spi, to pomeni zbujanje v joku ma na vsake 2-3-4 ure in zmeraj je jok na ves glas, dokler je ne vzamem k sebi. Kar pa storim, saj sem ob 3h, ali 4h cela v megli in jo kar najhitreje želim nazaj uspavat. Seveda spet s prestavljanjem v najino posteljo in dojenjem.

Naj povem še to, da jo zdaj zvečer podojim in jo še budno, a utrujeno položim v njeno posteljico. To pomeni, da se potem vstane in stoji ob ograjici in joka revica do onemoglosti. Vmes jo pridem pomirit, dam dudico, zajčka za stisnit...a je ne vzamem ven. Ko odidem spet jok, čez čas jo spet pridem mirit...dokler že vsa utrujena od dejanske zaspanosti, pa še izčrpana ne zaspi.

Kaj pa ve mislite? Kako uspavate svoje male bubice, predvsem vse tiste mamice, ki nimate "perfektnih" otrok kar se tiče spanja? Brala sem, da je taka metoda priporočljiva, da se otrok mora navadit sam zaspat in ne pomeni v nobenem primeru kakšne odtegnitve ljubezni, ali krutosti, oz.otrok tega ne zaznava kot takega. Sprašujem zato, ker smo pri nas zadnje čase zelo nenaspani, porodniška se bliža h koncu in težko si predstavljam tako utrujena delati v službi. Je pa tako, da en del mene buči, da bi šla in dvignila dete in stisnila k sebi, ko tako joka.

(odgovor članu bati)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 10:34:31   
maruscha
upam, da ta faza čimprej mine, ker se mi mali tako smili, ko tako joka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 10:38:44   
Kontrakarambolšrauf
Faza kot vse ostale. Pri enih je komaj opazna, pri nekaterih pa traja mesece. Žal.

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu maruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 14:02:38   
lidijajenko
wing: super si da zdržiš, user posted image  če veš da ji nič ne manjka, da je sita, da ni žejna, bolana,pocrklaš jo tudi tako, da ji res nič ne manjka potem jo pusti, ker otroci dobro vedo in poskušajo izkoristiti. Še naprej vztrajaj in boš vidla da se ti bo obrestovalo.

Pri meni tamara zvečer poje mleko, potem čez obvezno popije malo čaja, in nato jo brihtno in budno odnesem do postelje, tam jo stisnem k sebi jo pocrklam (tam okoli 5min) in nato odložim v posteljico. Zaspi kot top, je pa res da včasih že hoče izkoristit, takrat se vrnem s toplim čajem, jo vzamem ven, potolažim in ko vidim da ji nič ne manjka jo odložim nazaj, ta jok se nato tudi hitro konča.

Samo potrpljenje pa bo...

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 14:26:06   
Doll
otroka nikoli ne pustim jokati. in se mi to ne zdi prav da joka. zaradi tega ne bo razvajen ali pač karkoli druge mislijo.

(odgovor članu lidijajenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 14:35:32   
lidijajenko
ne pravim zdj da ga pustiš da se joka ne vem kolk časa, je pa res da če je čas za spanje mora spati, valda ni nč narobe če mal pojoka, je pa res da če dalj časa joka (5 do 10 min) valda greš k njemu in ga potolažiš.

nism misnla da ga kr pustiš, ne narobe zastopt.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 16:31:24   
wing
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

otroka nikoli ne pustim jokati. in se mi to ne zdi prav da joka. zaradi tega ne bo razvajen ali pač karkoli druge mislijo.


Torej negiraš otrokov primarni način komunikacije, če te prav razumem? Skozi jok otrok izraža svoje potrebe in je kot tak nenadomestljiv. Valda, da bi dojenček najraje spal pri tebi(btw:nimam nič proti tistim, kjer spijo otroci zraven vas v postelji), ampak žal k spostavitvi določenega reda,spada tudi nek spalni red otroka.

In ja, lahko razvadiš otroka, pa še kako, če mu še zajokat ni treba (ker se ti ne zdi prav, da otrok joka)in ima že vse pri riti. A ni to definicija "razvajenega" otroka?user posted image



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 16:42:20   
Doll
wing če ti svojega otroka puščaš jokati in misliš da je prav ,ok tebi naj bo prav,meni to ni.
ne,to ni definicija razvajenega otroka.pridi k meni na obisk,te bom zelo vesela,pa si poglej moja razvajena otroka!!!!!Potem pa komentiraj da je moj otrok razvajen.Ali kakroli pri tebi pomeni razvajen otrok
Dobro branje:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1979195,1984422#msg-1984422

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jok pred spanjem
30.9.2008 18:05:13   
maruscha
hvala za članek... ZAKON JE!!!!!!!!

(odgovor članu maruscha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jok pred spanjem
2.10.2008 22:20:43   
wing
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

wing če ti svojega otroka puščaš jokati in misliš da je prav ,ok tebi naj bo prav,meni to ni.
ne,to ni definicija razvajenega otroka.pridi k meni na obisk,te bom zelo vesela,pa si poglej moja razvajena otroka!!!!!Potem pa komentiraj da je moj otrok razvajen.Ali kakroli pri tebi pomeni razvajen otrok
Dobro branje:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1979195,1984422#msg-1984422

Bravo, Dolluser posted image , še vedno pa ne vem, kako tretiraš otrokov jok. No, če si že seveda sploh kdaj slišala jok svojih otrok. user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?